5 قدم برای بدست آوردن اهداف غیرممکن

11 قدم برای بدست آوردن اهداف غیر ممکن

هیچ هدفی غیر ممکن نیست. غیرممکن هدفی است که هنوز کسی آنرا بدست نیاورده…
معمولا ما اهدافی در زندگی داریم. بعضی از آنها به نظر ممکن هستند، بعضی دیگر بدست آوردنش سخت و چند هدف دیگر نیز داریم که آنها را غیرممکن مینامیم. اهداف غیرممکن ما دقیقا همان چیزهایی هستند که ما از ته دلمان خواهان بدست آوردنشان هستیم، همان اهدافی که فکر کردن به آنها همراه با شوق و لذت است و بزرگی آن ترسی همراه با هیجان در ما ایجاد میکند

اما اتفاق ناگوار زمانی رخ میدهد که بعد از فکر کردن به آنها به خودمون میگیم “حیف که شدنی نیست…” این درست همان لحظه رخ دادن فاجعه است.

زیرا شما عمیقا باور کردید که چیزی که میخواهید “ممکن” نیست و بعد خودتان حدس خواهید زد : ذهنتان آنرا یک وظیفه نشدنی خواهد دانست و هرگز برای رسیدن به آن تلاش نخواهد کرد حتی اگر سخت کار کنید هرگز آن هدف غیرممکن خطاب شده را بدست نخواهید آورد.

ما معمولا زمانی که میخواهیم اهدافمان را مجسم کنیم، به اشتباه در چارچوب محدودیت های گذشته و حال مان می اندیشیم، چیزهایی که نداشتیم و نداریم، شرایطی که داشتیم و داریم، تمام خاطراتمان و اوضاع و شرایط حال ما بر روی تفکراتمان برای آینده تاثیر میگذارد و چنین میشود که یک نفر در همان جایی که بوده میماند و نفر دیگر به هرآنچه فکرش را میکند میرسد.

لطفا دقت کنید :
اوضاع و شرایط امروزتان نباید تعیین کننده اوضاع و شرایط فردایتان باشد. شما باید هرآنچه را که در زندگی میخواهید بدست آورید باور کنید و عمیقا بدانید “ممکن” است. ضمیر ناخودآگاه انسان اگر بداند هدفی ممکن است همیشه راهی برای رسیدن به آن خواهد یافت.

برای مثال برگردیم به دوران مدرسه؛ حتما برای شما هم پیش آمده که معلمتان سوالی مطرح میکرد (سخت) که هیچکس قادر به پاسخگویی آن نبود و همه فکر میکردند یا جواب ندارد یا سوال اشتباه است و یا هنوز درس آنقدری پیش نرفته که بتوانند سوال را حل کنند.
درست در همان لحظه که چنین اندیشه هایی به ذهن ما راه پیدا میکند مغز ما به آن واکنش نشان میداد و عملیات پیدا کردن جواب سوال را متوقف میکرد. اما در همان کلاس همیشه شاگردی بود که سوال را حل میکرد و یا حداقل راه حل آنرا پیدا میکرد. چرا؟ چون اون شاگرد عملیات جستجو را در ذهنش با خوراک منفی افکار مسوم متوقف نکرده بود، ضمیر ناخودآگاه اون شاگرد عمیقا باور داشتاین سوال باید حل بشه” و حل هم شد.

اما ،چطور میتوانیم اهداف غیرممکنی را که در زندگی داریم بدست آوریم؟ اهدافی که فکر کردن به آنها شوری در دل ما می افکند… اهدافی که اگر آنها را بدست آوریم انگار دنیا را به ما دادند… اهدافی که ممکن اند.

شما در این مقاله 5 قدم برای بدست آوردن اهداف غیرممکن میخوانید، 5 قدمی که هر هدف غیر ممکن را برای شما ممکن میکند و نقشه راه بدست آوردنش را به شما نشان میدهد.

شما در این مقاله میخوانید :

 

1. کارهای ساده را درست انجام بده.

شما اگر نتوانید کارهای ساده و راحت را درست انجام دهید هرگز قادر نخواهید بود از پس کارهای بزرگ نیز برآیید. این یک قانون است.
اگر اهداف بزرگی دارید باید اهداف کوچک و حتی کارهای روزمره تان را به شیوه درست انجام دهید. حتی اگر آن کار چایی دم کردن باشد ! زیرا مغز شما پیاپی دستور میگیرد تا کارها درست انجام شوند و وقتی زمان بدست آوردن اهداف بزرگتر میشود مغز ما تربیت شده و میداند باید هرکاری را درست انجام دهد تا آنچه را که ممکن است بدست آورد.

 

2. اهداف واقع بینانه و غیر واقع بینانه تعیین کنید.

افراد موفق هدفگذارهای بیرحمی هستند. آنها اهداف بزرگی را تصور میکنند و بعد مکتوب میکنند و بعد آنها را آنقدر خرد میکنند تا به اهداف بسیار کوچک و قابل دسترس تبدیل شوند.
بعضی وقت ها آنقدر اوضاع و شرایط به هم میریزد که شما دیگر فرصت بدست آوردن امید و انگیزه و تصویر سازی نخواهید داشت و فقط نیاز به انجام کاری دارید تا پیشرفت کنید. چنین مواقعی اهداف خرد شده لازم هستند که به از شما فقط انجام یک کار در زمان و بسیار کوچک ،میخواهند تا شما را اهدافتان برسانند.

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای مشترکین VIP سوخت جت ممکن است

 

13 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت 6954 می گوید

  سلام من عضو پروژه سوخت جتم ولی مطالب کامل برام نمیاد مثل همین مقاله
  ادامشو پیدا نمی کنم؟لطفا راهنمایی کنید
  مقاله کاملا تاثیرگذاره و ساده و قابل اجرا

  1. کاربر سوخت جت جت می گوید

   اول مطمئن بشید که وارد سایت شدید
   مطمئن بشید با همون شماره‌ای که اشتراک رو تهیه کردید وارد سایت شدید
   ببنید که اشتراک‌تون تموم نشده باشه

 2. l8lzywqass می گوید

  من عضو هستم ولی نمیدونم کجا و چجوری بقیه مطلب رو پیدا کنم. لطفا لینک ادامه مطلب رو زیر مقاله قرار بدید.

  1. کاربر سوخت جت جت می گوید

   با شماره‌ای که عضویت رو ثبت‌نام کردید ابتدا وارد سایت بشید
   در این صورت همه‌ی فایل‌های ویژه‌ی سایت برای شما قابل دسترس خواهند بود

 3. کاربر سوخت جت mmad می گوید

  سلام وقت بخیر
  مابقی دیدگاه های من جواب نداشتن ظاهرا اما قسمت دوم این مقاله نیست و من از هزینه ای که کردم ناراضی هستم

 4. کاربر سوخت جت دی می گوید

  سلام وقت بخیر من چطوری میتونم بقیه مطالب این مقاله بخونم؟ اشتراک هم دارم!

 5. کاربر سوخت جت نم می گوید

  من چه جوری به آرزویم برسم لطفاً بگید

 6. کاربر سوخت جت .com می گوید

  سلام خيلي از مقالات شما ناقص است وقتي مثلا مي خواهيد 5 مرحله از مقاله اي را توضيح دهيد فقط 2 مرحله در صفحه ديده مي شود و مابقي آن را نمي دانم از كجا بايد مطالعه كنم . لطفاٌ مرا راهنمايي كنيد .
  بعنوان مثال : 11 قدم برای بدست آوردن اهداف غیرممکن

  1. کاربر سوخت جت ان می گوید

   دوست عزیز مابقی مطالب فقط برای اعضای پروژه سوخت جت نمایش داده میشود؛ از منوی بالا بر روی گزینه پروژه سوخت جت کلیک کنید

 7. کاربر سوخت جت d123 می گوید

  مرسی مقاله خوب بود ولی این مطالب در مقاله های زیادی تکرار شده

 8. کاربر سوخت جت omia می گوید

  ادامه مطلب رو کی میگذارید؟؟

 9. کاربر سوخت جت bnam می گوید

  من عضو شده ام ولی به تمام مطالب دسترسی ندارم

  1. کاربر سوخت جت dmin می گوید

   شما عضو پروژه سوخت جت نیستید.
   مراحل 2 و 3 لینک زیر را بررسی کنید :

   https://sookhtejet.com/%d9%be%d8%b1%d9%88%da%98%d9%87-%d8%b3%d9%88%d8%ae%d8%aa-%d8%ac%d8%aa/

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**