دستورالعمل نهایت ایمان به خود با توصیه‌های دیوید جی. شوارتز

موفقیت، مهم‌ترین احساسی است که بشر می‌تواند داشته باشد، موفق شدن از نظر هر کسی معنا و مفهومی متفاوت را می‌رساند و با توجه به تعداد بی‌نهایت انسان‌ها روی زمین، درجه و دوز موفقیت نیز از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

موفقیت از نظر برخی یعنی کامیابی شخصی، خانه‌ای زیبا، تعطیلات، مسافرت، وسایل نو، امنیت مالی و دادن بیشترین امتیاز به فرزندان.

از نظر برخی دیگر موفقیت یعنی به دست آوردن تحسین دیگران، رهبری، مورد احترام بودن در کار و زندگی اجتماعی.

همچنین از نظر دیگری، موفقیت یعنی رهایی از نگرانی‌ها، ترس‌ها، نومیدی‌ها و شکست.

موفقیت یعنی مناعت طبع، یافتن شادی همیشگی و رضایت بیشتر از زندگی و توانایی در کمک رسانی به کسانی که به آدم وابسته هستند.

موفقیت یعنی فتح و ظفر.

موفقیت و پیشرفت، هدف زندگی است. هر انسانی خواهان موفقیت است. هر کسی بهترین چیزی را می‌خواهد که این زندگی می‌تواند ارائه دهد. هیچ کس از حرکت لاک پشتی و زیستن در حد متوسط لذت نمی‌برد. هیچ کس دوست ندارد درجه‌ی دو باشد و احساس کند مجبور است آنگونه زندگی کند.

یکی از مفیدترین تعلیمات موفقیت‌سازی عبارتی است که می‌گوید ایمان می‌تواند کوه را جا به جا کند. باور کنید، به راستی باور کنید که شما می‌توانید کوهی را جا به جا کنید و می‌توانید.

شمار افرادی که معتقدند می‌توانند کوه‌ها را به حرکت درآورند، زیاد نیست.
در نتیجه، معدودند کسانی که این کار را می‌کنند.

شاید گاهی شنیده‌اید که کسی بگوید:«بی معناست که آدم فکر کند می‌تواند فقط با گفتن کوه، حرکت کن! کوهی را وادار کند تکان بخورد. واقعاً غیر ممکن است».

افرادی که اینگونه فکر می‌کنند، ایمان را با تفکر آرزومندانه اشتباه گرفته‌اند. آدم نمی‌تواند آروز کند کوهی خود به خود حرکت کند. شما نمی‌توانید با آروز کردن خود را در خانه‌ای پنج خوابه، با تمام امکانات و یا در رده‌هایی با درآمد بالا جا دهید. شما نمی‌توانید با آروز کردن خود را در موقعیت یک مدیر قرار دهید.

این را هم بخوانید: بهترین روش تبدیل آرزو به هدف برای آن‌هایی که نمی‌خواهند فقط خیال‌بافی کنند

لیکن شما می‌توانید با ایمان کوهی را حرکت دهید. شما می‌توانید با ایمان به اینکه می‌توانید موفق شوید، به موفقیت برسید.

در نیروی ایمان، هیچ چیز مرموز یا سحرآمیزی وجود ندارد. طرز کار ایمان این است. ایمان به نگرش«من مثبت هستم و من می‌توانم» باعث کسب نیرو، مهارت و انرژی لازم برای انجام دادن کار می‌شود.

هنگامی که «به من می‌توانم آن را انجام دهم»،
معتقد باشید شیوه‌ی انجام دادن آن پیدا می‌شود.

هر روز در سراسر دنیا افراد جوان در مشاغل جدید دست به کار می‌شوند. هر یک از آن‌ها«آرزو» می‌کند تا روزی بتواند از توفیق رسیدن به اوج بهره‌مند شود. ولی اکثر این جوانان، ایمان لازم برای رسیدن به درجه‌‌های عالی را ندارند. پس به اوج نمی‌رسند.

اگر معتقد باشند که صعود به بلندی غیر ممکن است، نردبان منتهی به بلندی‌های رفیع را نمی‌یابند و رفتار آنان در حد رفتار شخص متوسط باقی می‌ماند.

ولی تعداد اندکی از این افراد جوان به راستی معتقدند که موفق خواهند شد. آن‌ها با نگرش «من به اوج می‌رسم» به کار خود ادامه می‌دهند و با ایمان محکم به اوج می‌رسند. با اعتقاد به اینکه موفق خواهند شد و این که غیرممکن نیست این افراد رفتار مدیران ارشد را بررسی و مشاهده می‌کنند.

آن‌ها می‌آموزند که چگونه افراد موفق با مشکلات رو به رو می‌شوند و تصمیم می‌گیرند. آن‌ها نگرش و تفکرات افراد موفق را بررسی می‌کنند.

نحوه‌ی انجام دادن کار به ذهن کسی می‌رسد که معتقد باشد از پس آن برمی‌آید. ایمان، ایمان قوی، ذهن را تحریک می‌کند تا فوت و فن انجام دادن کار را پیدا کند. ایمان به اینکه می‌توانید موفق شوید باعث جلب اعتماد دیگران به شما می‌شود.

بیشتر مردم در ایمان به خود خیلی سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. در واقع، در روزگار امروز، ایمان، کارهایی به مراتب بزرگتر از حرکت دادن کوه‌ها را انجام می‌دهد. ضروری‌ترین عنصر در حقیقت، عنصر ضروری در اکتشافات فضایی امروز ما همین ایمانی است که می‌تواند بر فضا تسلط یافت. بدون ایمان محکم و ثابت به اینکه آدم می‌توان به فضا سفر کند، دانشمندان جرأت، علاقه و اشتیاق رفتن به فضا را پیدا نمی‌کردند.

ایمان به نتایج بزرگ، نیروی محرکه است؛ نیروی پشت همه‌ی کتاب‌ها، نمایشنامه‌ها و کشفیات علمی بزرگ. پشت هر تجارت و سازمان موفق، ایمان به موفقیت وجود دارد. ایمان به موفقیت، عنصری مهم و ضروری در افراد موفق است. ایمان بیاورید، به راستی ایمان بیاورید که می‌توانید موفق شوید و خواهید شد.

هنگامی که با افراد ناموفق ملاقات می‌کنیم موضوعی بسیار مهم آشکار می‌شود. آدم‌های ناموفق چنین اظهار می‌کنند:«راستش را بخواهید، من فکر نمی‌کردم اثر کند» یا «حتی قبل از اینکه اقدام کنم تردید داشتم» یا «در حقیقت، از این که خوب از کار درنیامد، خیلی تعجب نکردم».

نگرش «بسیار خوب، من یک بار امتحانش می‌کنم، ولی فکر نمی‌کنم مؤثر واقع شود» باعث شکست می‌شود. بی ایمانی نیرویی منفی است. وقتی که ذهن چیزی را باور نکند یا تردید کند «دلایلی» برای تأیید بی‌ایمانی پیدا می‌کند. تردید، بی‌ایمانی، میل به ناخودآگاه به شکست خوردن، به راستی خواهان موفقیت نبودن، دلیل بیشتر شکست‌هاست.

نکته‌ی مهم این است..
مردد فکر کنید و شکست بخورید.

پیروز فکر کنید
و موفق شوید.

ایمان، ترموساتی است که هر آنچه در زندگی انجام می‌دهیم را تنظیم می‌کند. آدمی را در نظر بگیرید که با خونسردی این پا و آن پا می‌کند. او معتقد است که ارزش کمی دارد، بنابراین کم دریافت می‌کند. او معتقد است نمی‌تواند کارهای بزرگ انجام دهد و انجام نمی‌دهد.

او معتقد است بی‌اهمیت است و بنابراین هر کاری که انجام می‌دهد نشانه‌ای از بی‌اهمیتی دارد. با گذشت زمان، نبود ایمان به خود از طریق طرز صحبت کردن، راه رفتن و کار کردن شخص آشکار می‌شود. اگر او ترموسات خود را به جلو تنظیم نکند، در ارزیابی مخصوص خود کوچک و کوچک‌تر می‌شود و چون دیگران در ما آن چیزی را می‌بینند که ما در خودمان می‌بینیم، او در ارزیابی افراد پیرامونش کوچک‌تر می‌شود.

از طرف دیگر شخصی را در نظر بگیرید که در حال پیشرفت است. او اعتقاد دارد بسیار ارزشمند است و زیاد دریافت می‌کند. او اعتقاد دارد می‌تواند کارهای بزرگ و وظایف سخت را انجام دهد و انجام می‌دهد. هر کاری که انجام می‌دهد، نحوه‌ی برخورد او با مردم، منش او، افکار او، دیدگاه‌های او، همه و همه باعث می‌شوند که بگویند:«او با تجربه است، او آدم مهمی است».

هر شخصی حاصل افکار خویش است.
بزرگ فکر کنید.
ترموسات خود را برای آینده تنظیم کنید.
با ایمان خالص و صادق به این که می‌توانید موفق شوید، به سوی موفقیت یورش ببرید.
بزرگ فکر کنید تا بزرگ شوید.


در همین زمینه بیشتر بخوانید:

 

4 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. متین ایرانمنش می گوید

  Perfect 🙂

 2. محمدرضا می گوید

  تردید یعنی شکست محض…اگر کل دنیا هم باهات باشه ولی مردد باشی و ایمان نداشته باشی،شکست میخوری

 3. فرزین می گوید

  سلام عالي بود

 4. میثم می گوید

  خانم فراهانی ممنونم بابت محتوای عالیتون

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**