دانلود فایل صوتی – تفاوت پیروزی و موفقیت (از جان وودن)

تفاوت پیروزی و موفقیت از جان وودن
تفاوت پیروزی و موفقیت از جان وودن

 

غیرممکن است بخواهید وارد دنیای بسکتبال یا مربی گری شوید و نام جان وودن را نشنیده باشید.
مرد کوتاه قدی با افکار بلند که مربی گری را یکی از رسالت های زندگی اش میداند.

کسی که توانست رکورد پیروزی های تیم دانشگاه UCLA را بکشند و یکبار دیگر آنرا به بالاترین رتبه ممکن برساند.

جان وودن مربی افسانه ای بسکتبال
جان وودن مربی افسانه ای بسکتبال

این مرد پرآوازه با مربی گری نوین اش، نه تنها در بین هواداران بسکتبال،تیم و اهالی ورزش محبوب است، بلکه در دنیای مدیریت و رهبری حرف های زیادی برای گفتن دارد و کتب و مقالات بسیاری در زمینه مدیریت و رهبری افراد برای پیروزی نوشته است.

وودن بیش از 12 کتاب مطرح در زمینه رهبری، مربی گری و مدیریت افراد نوشته است که در دنیای بیزینس و بازاریابی نیز از کتب او استفاده میشود.

به غیر از این؛
وودن صاحب نام «بهترین چهره ورزشی سال» از طرف مجله Sport Illustration انتخاب شد. نام پرافتخارترین جایزه بهترین بازیکن بسکتبال بین دبیرستانی به نام «جایزه جان وودن» تغییر نام یافت.

پس از مرگ وودن، دانشگاه Purdue نام یکی از خیابان هایش را «جان وودن» نامگذاری کرد و دانشگاه UCLA یک روز از سال را به «روز جان وودن» تعیین کرد که هرسال آن روز را به یاد موفقیت های وودن جشن میگیرند.

 

اما وودن، نه تنها یک مربی حرفه ای بلکه یک مشاور زندگی بسیار عالی بود؛
او توانست با آموزش مفاهیم صحیح زندگی به ورزشکارانش، نه تنها باعث موفقیت آنها در دنیای ورزش بلکه در دنیای غیر ورزشی آنها هم تاثیر داشته باشد.

یکی از مفاهیم بسیار مهمی که وودن به ورزشکاران خود آموزش میداد، تفاوت دو کلمه با ارزش موفقیت و پیروزی بود؛
وودن به ورزشکارانش میگفت «شما در یک بازی ممکن است پیروزی شوید، اما موفق نباشید؛ و در یک بازی دیگر ممکن است ببازید، اما موفق باشید.»

جان وودن مربی افسانه ای بسکتبال
جان وودن مربی افسانه ای بسکتبال

در این فایل صوتی، هرآنچه را برای داشتن یک زندگی  موفق همراه با پیروزی های متعدد لازم دارید جان وودن در آخرین سخنرانی اش برای هوادارانش میگوید. این فایل صوتی برگردان  به فارسی شده توسط تیم کارآفرینان جوان، سخنرانی جان وودن در TED است.

لینک دانلود در ادامه …