دانلود فایل صوتی «معجزه ی زندگی» از سعیده قدس موسس محک

معجزه زندگی از سعیده قدس موسس محک
معجزه زندگی از سعیده قدس موسس محک

 

شاید کمتر کسی نام سعیده قدس را بشناسد،. اما همه موسسه خیریه محک را می شناسند.

موسسه ای که برای اولین بار، به صورت اختصاصی در سال ۱۳۷۰به منظور حمایت از کودکان مبتلا به سرطان راه اندازی شد. اما ایده ای راه اندازی این موسسه با یک خبر بد به خانم سعیده قدس الهام شد.

در واقع، خبر ابتلا به سرطانِ فرزند دو ساله اش، موجی در وی افکند. باعث شد به قول خودش ‘دنیا را جور دیگر ببینم… و زمانی که به صف بیمارستان ها اصلا توجه نمیکردم، اینبار بیشتر به آن دقت کنم’

و اما ماجرا از آنجایی شروع شد که خانم قدس، مجبور بود هر روز به خاطر وضعیت دخترش به بیمارستان برود و هر روز در انجا حضور داشته باشد که همین امر باعث شد او با مردمی که در بیمارستان بودند و مشکلاتی که داشتند آشنا شود.

مادرانی که کودکانی در وضعیت بستری داشتند هر روز با بقچه ای به بیمارستان می آمدند، دیگر کودکانشان از مدرسه می ماندند و بدتر از همه مرخص شدن کودکانی بود که درمان نشده بودند اما دیگر خانواده آنها پولی برای درمان آنها نداشت…

 

سعیده قدس موسس محک

 

تمام این وقایعی که سعیده قدس دید، به گفته خودش ‘پس گردنی زندگی’ بود تا به خودش بیایید و درد مردم را درک کند و خودش را همان کسی ببیند که قرار است تغییری در زندگی مردم ایجاد کند.

امروز با افتخار کامل، میتوانیم نام خانم سعیده قدس را در لیست 50 زن برتر دنیا که در سال 2008 در نشریه وال استریت ژورنال منتشر شد ببینیم و بدانیم اولین بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان خاورمیانه با وسعت 18000 متر مربع زیربنا برای اولین بار به همت خانم سعیده قدس در ایران بنا شد.

در این فایل صوتی، شما داستان زندگی سعیده قدس را از زمان شنیدن آن خبر بد… که شاید باعث شادی ۲۰۰۰۰ خانواده ی کودک مبتلا به سرطان که تحت پوشش این موسسه هستند را از زبان وی بشنوید.

لینک دانلود در ادامه …