انگیزشی ترین فیلم های تاریخ سینما بر اساس داستان های واقعی

فیلم دوست دارید؟ البته که دوست دارید…
حالا چه بهتر که این فیلم‌ها بر اساس یک داستان واقعی و فیلم انگیزشی هم باشند.

چند نکته قبل از اینکه بپرید سراغ فیلم‌ها….

 • برای هر فیلم ابتدا خلاصه‌ی داستان آمده به صورتی که چیزی از داستان را اسپویل نکند. پس حتما ابتدا خلاصه را بخوانید.
 • همه‌ی فیلم‌ها توسط خودم دیده شده و  انگیزشی بودن فیلم ها با داستان واقعی ضمانت می‌شود.
 • این لیست محدود به فیلمهای انگیزشی می‌باشد که داستان‌شان واقعی است و سایر فیلم‌های انگیزشی در این لیست قرار نگرفته‌اند.

 

ــــــ‌ بهترین فیلم های انگیزشی تاریخ ــــــ
که هر کدام‌شان می‌تواند زندگی‌تان را دگرگون کند

 

 

ـــ یک ذهن زیبا ـــ
A Beautiful Mind

خلاصه‌ی داستان: ریاضی دان برجسته  از دانشگاه فارغ التحصیل شده و به سمت استادی برگزیده می‌شود. او توانایی خارق العاده ای در کشف رابطه بین اشکال و اعداد به هم ریخته دارد. ازدواج با آلیشیا به زندگی او رنگ و لعابی دیگر می‌دهد تا اینکه ظاهراً ویلیام پارچر ( اد هریس ) مامور سیا به سراغش می‌رود و از او می‌خواهد با توجه به استعداد بی نظیرش در زمینه فعالیت‌های رمز شکنی به سیا کمک کند اما…
چرا باید این فیلم را ببینید؟
دیدن این فیلم واقعا چرا نمی‌خواهد! این فیلم عمیقا وارد داستان زندگی شخصی و خانوادگی ریاضی‌دان بزرگ و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل اقتصاد، جان نش می‌شود.
حالا چیزی که داستان را جالب‌ می‌کند دست‌وپنجه نرم کردن این مرد با فرمول‌های ریاضی نیست بلکه او از سن جوانی دچار یک بیماری نادر روانی و بسیار خطرناک به نام اسکیزوفرنی می‌شود که در آن بیمار به صورت شدید تمام فکر و ذهنش را در تصورات و توهمات ساختگی خودش سپری می‌کند.
این فیلم برنده‌ی چند جایزه‌ی اسکار شد و اکنون که من دارم برایتان می‌نویسم رتبه‌ی ۱۴۲ از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما را به خود اختصاص داده است. 

 

تماشای آنلاین:

 


ـــ نظریه‌ی همه‌چیز ـــ
The Theory of Everything

خلاصه‌ی داستان: این فیلم زندگی نامه دانشمند معروف، استیون هاوکینگ را به تصویر می کشد. استیون دانشجوی فیزیک نجومی دانشگاه کمبریج یکی از با استعداد ترین افراد محسوب می شود. او قرار شده است تز دکترای خود را به موضوع زمان و سایه چاله ها اختصاص دهد. در همین میان او با دختری به نام جین وایل آشنا شده و اندکی بعد با او ازدواج می کند. استیون به بیماری صعب العلاجی مبتلا است که باعث میشود او توانایی ماهیچه های بدنش را به مرور از دست بدهدف با این وجود همسرش جین هرگز او را رها نمی کند. در ادامه خواهیم دید که مقالات و نظریات استیون، با وجود بیماری سختی که دارد، چه شاهکاری در دنیای علم محسوب می شود …
چرا باید این فیلم را ببینید؟
اگر اهل علم هم نباشید و سرتان در کار جوراب‌بافی باشد احتمالا استیون هاوکینگ، نابغه‌ی فیزیک‌دان عصر حاضر را می‌شناسید. و جالب اینجاست که این مرد هم مانند داستان جان نش که در بالا اشاره کردم دچار بیماری وحشتناکی به نام اسکلروز جانبی آمیوتروفیک می‌شود.
قبل از شناسایی این بیماری با دختری به‌نام جین وایلد در دوران جوانی آشنا می‌شود و کل داستان بیشتر در مورد رابطه‌ی این دو است تا دستاوردهای عملی استیون هاوکینگ. (اصلا وقتی قضیه‌ی عشقی در کاره کی دوست داره در مورد نظریه‌های فیزیک فیلم ببینه! )

 

تماشای آنلاین:

 

 


ـــ فارست گامپ ـــ
Forrest Gump

خلاصه‌ی داستان:فارست گامپ با بازی تام هنکس و برنده 6 جایزه اسکار در مورد پسری است که به طور مادرزاد دچار اختلالات ذهنی و جسمی است. در کودکی به طور معجزه آسایی توانایی راه رفتن را بدست می آورد اما همچنان ضریب هوشی اش بسیار از حد نرمال پایینتر است. مادرش با تلاش فراوان او را به مدرسه می فرستد. او بعد از پشت سر گذاشتن سلسله ای از حوادث به موفقیتهایی بزرگ دست پیدا می کند. به جنگ ویتنام می رود و به عنوان قهرمانی دست پیدا می کند. و حتی عاشق می شود…
چرا باید این فیلم را ۱۰۰ بار ببینید؟
اگر از من بپرسید که میلاد انگیزشی‌ترین فیلمی که در طول عمرت دیده‌ای کدام بوده؟ با احتمال ۱۲۴ درصد می‌گویم فارست گامپ.
از واقعی بودن داستان این فیلم تا حدی مطمئن هستم اما نه کاملا. داستان از کودکی چلمنگ به نام فارست شروع می‌شود و تا آخر زندگی‌اش را با دستاوردهای بزرگش نشان می‌دهد.
این داستان برنده‌شدن خوب بودن و سادگی در این زندگی است. داستان تلاش و پشتکار بدون توجه به نظرات دیگران است. و در ضمن چه کسی فیلمی با بازی تام هنکس را از دست می‌دهد؟!
این فیلم با رتبه‌ی ۱۲ یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما نیز هست.

 

تماشای آنلاین:

 

 


ــــ رستگاری در شوشانک ــــ
The Shawshank Redemption

خلاصه‌ی داستان: اندی، بانکدار محترم و پولدار ایالت نیوانگلند، به اتهام قتل همسرش و فاسق او به حبس ابد در زندان ایالتی شاوشنک محکوم می شود و اندکی بعد با Red، زندانی سیاه پوست، دوست می شود. پس از هجده سال، اندی ردی از قاتل اصلی پیدا می کند و تصمیم می گیرد برای آزادی تلاش کند…
چرا باید این فیلم را ببینید؟
وقتی که فیلمی رتبه‌ی نخست فیلم‌های تاریخ سینما را داشته باشد وقتی که فیلمی بهترین فیلم تاریخ سینما لقب گرفته‌ باشد فکر نکنم واقعا نظر بنده خیلی برایتان مهم باشد!
اصلا من در چه حدی هستیم که بخواهم نظرم را در مورد چنین فیلمی بنویسم!

 

تماشای آنلاین:

 


ـــ دانکــرک ــــ
Dunkirk

خلاصه‌ی داستان: داستان فیلم، در جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد و دربارهٔ تخلیه نیروهای بریتانیا، فرانسه و بلژیک از شهر دانکرک در فرانسه می‌باشد. در جریان این عملیات تاریخی، بیش از ۸۰۰ قایق غیرنظامی جان دست‌کم ۳۳۵ هزار سرباز انگلیسی و فرانسوی را که در محاصره ارتش آلمان‌ها گرفتار شده بودند، نجات دادند.
چرا باید این فیلم را ببینید؟
این آخرین فیلمی بوده که بر اساس یک داستان واقعی دیده‌ام. داستانش را در قسمت خلاصه‌ی فیلم خواندید. لزومی ندارد برای دیدنش حتما عاشق فیلم‌های جنگی باشید.
خب حالا چرا باید این فیلم را ببینید:
اول اینکه داستان واقعی و بسیار انگیزشی‌ای دارد.
دوم اینکه چه کسی پیدا می‌شود که فیلمی به کارگردانی کریستوفر نولان را نبیند.
سوم اینکه کی  پیدا می‌شود که فیلمی با بازی تام هاردی را از دست بدهد.

 

تماشای آنلاین:


ـــ سخنرانی پادشاه ـــ
The King’s Speech

خلاصه‌ی داستان:داستان درباره پادشاهی است که توانست بر مشکل لکنت خودش غلبه کند و مردم کشورش را بر علیه هیتلر پشتیبانی کند! فیلم درباره روابط بین پادشاه ششم انگلیس جرج ششم (پدر ملکه الیزابت) با بازی خیره کننده کالین فیرث و دکتر معالج استرالیایی اش جفری راش است که تلاش می کند مشکل لکنت او را برطرف کند و به او قوت قلب دهد. فیلم بر اساس داستانی واقعی درباره‌ی‌ پادشاه جورج ششم ساخته شده است…
چرا باید این فیلم را ببینید؟
این فیلم یکی از متفاوت‌ترین فیلم‌های این لیست انگیزشی است. پادشاه انگلیس، جرج ششم که حالا با استعفای برادر بزرگ‌ترش باید خودش را برای امپراطوری بریتانیا آماده کند. یک مشکل بزرگ دارد: او لکنت زبانش را نمی‌تواند درست کند!
در این راه جفری، معالجه‌کننده‌ی فوق‌العاده‌اش به او کمک می‌کند که بتواند بر این مشکل غلبه کند چون در آستانه‌ی جنگ جهانی دوم، یک پادشاهی که نمی‌تواند سخنرانی کند می‌تواند به شکست یک ملت بیانجامد. این فیلم را از دست ندهید.

 

 

 

تماشای آنلاین:


ـــ سه‌تیغ اره‌ای ـــ
Hacksaw Ridge

خلاصه‌ی داستان: «دزموند داس» که پزشک ارتش و مخالف جنگ است، حاضر نمی‌شود سلاحی حمل کند اما طی نبرد «اوکیناوا» در جنگ جهانی دوم با وجود شلیک‌های بی‌وقفه دشمن، یک تنه جان بیش از 75 نفر از هم‌رزمانش را نجات می‌دهد و…
چرا باید این فیلم را ببینید؟
آخرین چیزی که از این فیلم یادم می‌آید این بود که در آخرش زار زار داشتم گریه می‌کردم. دزموند یک جوان غیور است که به دلایل اعتقاد مذهبی‌اش نمی‌خواهد اصلحه به دست بگیرد اما می‌خواهد که در جنگ کشورش شرکت کنند. او پزشک بی‌نظیری است که ابتدا همه بسیار پایین به او نگاه می‌کنند تا جایی که با کارهایی که نمی‌خوام اینجا برایتان اسپویل کنم امروز دزموند داس یکی از نمادهای افتخار در تمام تاریخ آمریکاست.

 

تماشای آنلاین:

 

 

 


ـــ به سوی خوشبختی ـــ
The Pursuit of 
Happiness

خلاصه‌ی داستان: اوایل دهه ی 1980. کریس گاردنر به سرش می زند تا کاری را در بورس نیویورک امتحان کند که در آن جا فقط یکی در بین بیست نفر می تواند روی داشتن شغلی تمام وقت با دستمزدی خوب حساب کند. حتی وقتی همسرش به خاطر این انتخاب او را ترک می کند و اوضاع بدتر و بدتر می شود کریس به اتفاق پسرش دو دستی به رؤیایش می چسبد…
چرا باید این فیلم را ببینید؟
این یکی می‌تواند از انگیزشی‌ترین فیلم‌های این لیست باشد. این فیلم داستان واقعی کریس گاردنر سیاه پوست، خرده فروش اسکنرهای پزشکی در سال ۱۹۸۱ است که به همراه لیندا و پسر کوچکش کریستوفر در سانفرانسیسکو زندگی بسیار سختی دارند. وضع مالی کریس بسیار بد است. او که توانایی پرداخت اجاره خود را ندارد صاحبخانه‌اش بیرونش کرده و از این رو لیندا نیز او را ترک می‌کند. کریس که هم باید پدر خوبی باشد و هم خرج کریستوفر را تأمین کند دچار مشکل شده است. کریس سعی می‌کند در شرکتی استخدام شود و از سویی باید کریستوفر را حفظ کند مبارزه سختی برای زندگی کردن پیش روی کریس قرار دارد.

 

تماشای آنلاین:

 

 ـــ به‌سوی طبیعت وحشی ـــ
into the wild

خلاصه‌ی داستان: کریستوفر مک‌کاندلس یک دانشجوی ممتاز و ورزشکار بوده که پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه اموری، دارایی‌های خودش رها و 24 هزار دلاری که در حساب بانکی‌اش داشت را به خیریه اهدا کرد تا برای زندگی در بیابان به آلاسکا سفر کند. در طول راه، کریستوفر با یک‌سری از شخصیت‌ها مواجه می‌شود که زندگی‌اش را شکل می‌دهند.
چرا باید این فیلم را ببینید؟
خب بازیگر اصلی این فیلم بنده بودم، نه شوخی کردم شخصیت اصلی داستان در مورد من بود، دوباره دروغ گفتم اما واقعا از ته دل دوست داشتم جای کریستوفر مک‌کاندلس باشم. احساس می‌کنم این آدم وجهه‌ای از وجود همه‌ی ما را به واقعیت تبدیل می‌کند. کاری می‌کند که همه در گوشه‌ای از دلمان دوست داریم انجام دهیم.
دوست داریم همه چیز این دنیای پرآشوب مسخره را ول کنیم و بی‌خیال پول و پراید و دختر همسایه شویم و خودمان را در طبعیت وحشی برای همیشه گم کنیم. بعد از این فیلم واقعا جوگیر شده بودم که همه چیز این زندگی را کنار بگذارم و با یک آب معدنی و ساقه‌طلایی به سوی طبیعت وحشی فرار کنم.

 

تماشای آنلاین:


ــــ ۱۲ سال بردگی ــــ
12 years a salve

خلاصه‌ی داستان: «12 سال برده بودن» که براساس سرنوشت واقعی سالومون نورتاپ ساخته شده، داستان مرد سیاه پوستی را روایت می کند که در شهر واشینگتن دزدیده شده و به عنوان برده فروخته می شود و به مدت 12 سال در یک مزرعه مشغول به کار می شود تا اینکه…
چرا باید این فیلم را ببینید؟
می‌دانم از معلم تاریخ دبیرستان خوشتان نمی‌آمد، منم همین‌طور بودم اما این فیلم تاریخی داستان شهامتی واقعی را نشان می‌دهد. داستانی که در سخت‌ترین شرایط می‌توان امید را از سرسخت‌ترین انسان‌ها یاد گرفت.
سالومون نورتاپ داستان یک جنگجوی واقعی برای زیرپا انداختن برده‌داری است و مطمئنا این فیلم یکی از انگیزشی‌ترین فیلم‌های دوران زندگی‌تان خواهد شد.

تماشای آنلاین:

 


ـــ شبکه‌ی اجتماعی ــــ
social network

خلاصه‌ی داستان: در یک شب پاییزی سال 2003، یکی از نوابغ کامپیوتر دانشگاه هاروارد بنام مارک زاکربرگ، پشت کامپیوترش می نشیند و شروع می کند به کار کردن روی یک ایده‌ی جدید. طرحی که از اتاق خوابگاهش آغاز شده، بزودی تبدیل به یک شبکه اجتماعی جهانی، و یک انقلاب در ارتباطات می شود. بعد از گذشت شش سال، مارک زاکربرگ با 500 میلیون دوست، جوانترین میلیاردر جهان است.
چرا باید این فیلم را ببینید؟
مارک زاکربزگ، آن جوانی که دنیا را با لپتاپش تکان داد می‌شناسید؟
همان مردی که در مقاله‌ی «راز موفقیت و لباس تکراری» در موردش نوشتم.
این فیلم داستان واقعی زاکربرگ را نشان می‌دهد که چطور با جسارت هر چه تمام‌تر از گوشه‌ای از خوابگاهش در دنیا بزرگترین وب‌سایت اجتماعی دنیا را با بیش از ۲ میلیارد عضو ساخت.
اگر مثل من عاشق دنیای کامپیوترها هستید که اصلا از دست ندهید. اگر عاشق داستان‌های موفقیت بزرگان دنیا هستید حتما باید ببینید.

 

تماشای آنلاین:

 

 


ـــ سریال جوخه‌ی برداران ــــ
Band of Brothers

خلاصه‌ی داستان: داستان سریال در رابطه با گروهان ایزی از لشکر 101ام نیروهای هوابرد (مشهور به عقاب‌های غران)، یکی از مشهورترین گروهان‌های نیروی زمینی ایالات متحده آمریکا و ماموریت آنها در جنگ‌جهانی دوم از عملیات اورلرد تا روز پیروزی بر ژاپن است. این مینی سریال ماجرای گروهانی از نیروهای چترباز آمریکایی را از دوران آموزش در آمریکا و انگلیس تا پایان جنگ جهانی دوم در آلمان تعقیب می کند. ماجرا کاملا بر اساس واقعیت است و به نحوی که در انتهای هر قسمت کهنه سربازهایی که در سریال دوران جوانی آنها را می بینیم، هر کدام چند جمله ای مرتبط با مضمون سریال توضیح می دهند…
چرا باید این فیلم را ببینید؟
خب توجه کنید که این یکی یک سریال تلویزیونی است نه فیلم سینمایی. جوخه‌ی برادران در ده قسمت و بر اساس داستانی فوق‌واقعی از جسارت‌های یک گردان آمریکایی در جنگ‌جهانی ساخته شده است.داستان رابطه‌ی دوستی بین این افراد و تلاش آن‌ها در سخت‌ترین شرایط نشان می‌دهد. بعضی از قسمت‌هایش فقط باید گریه کنید و بعضی دیگر انقدر احساس افتخار می‌کنید که انگار هیتلر را با دست خودتان سلاخی کرده‌اید.در ضمن این سریال در لیست برترین سریال‌های تاریخ تلویزیون رتبه‌ی سوم را دارد.

 

سکانسی از این سریال:

 

 

 


ـــ بازی تقلید ـــ
Imitation Game

خلاصه‌ی داستان: در طول جنگ جهانی دوم ،در حالی که ارتش ویرانگر هیتلر یکی پس از دیگری در حال نابودی و فتح کشورهای اروپایی است و لندن زیر حملات سنگین نازی‌ها کمر خم کرده؛ گروهی از نخبه‌ها و ریاضی دانان از جمله آلن تورینگ از طرف دولت انگلیس استخدام می‌شوند تا کاری غیرممکن را انجام دهند: شکستن کدهای ماشین‌هایی موسوم به انیگما که نازی‌ها از طریق آن مکالمات سری با هم انجام می‌دهند اما کار چندان طبق روال پیش نمی‌رود و درگیری اعضای گروه با آلن که اصرار دارد با ساخت ماشینی مخصوص، انیگما را شکست بدهد پروژه را تا لب شکست هم پیش می‌برد ولی با وارد شدن دختر نابغه‌ای بنام “جوان” به گروه، تحقیقات به سمتی جدید پیش می‌رود.
چرا باید این فیلم را ببینید؟
در اولین دروس هوش مصنوعی دانشگاه وقتی داشتم به دنبال نام آلن تورینگ در اینترنت جستجو می‌کردم به این فیلم بی‌نظیر برخوردم.
آلن تورینگ را پدر کامپیوترهای امروزی و پدر هوش مصنوعی می‌دانند. یعنی همین گوشی یا کامپیوتری که دارید این نوشته‌های عالمانه‌ی بنده‌ را از روی آن می‌خوانید تا حد زیادی مدیون تلاش‌های این مرد است.  و امروزه نیز جایزه‌ی تورینگ که به نوبل رشته‌ی کامپیوتر معروف است به افتخار او نام‌گذاری شده است. از شش نظریه‌ای که موسوم است که دنیا را تغییر دادند یکی از این‌ها مربوط به آلن تورینگ و نظریه‌ی ماشین‌های هوشمند است.
یک خرده اسپویل:داستان از آن‌جایی انگیزشی می‌شود که هیچ کس به تورینگ و نقشه‌هایش اهمیتی نمی‌دهد. هیچ کس او را باور ندارد، کسی از او خوشش نمیاید اما با ماشینی که برای رمزشکافی اطلاعات نازی‌ها اختراع می‌کند پیش‌بینی شده که جان حداقل ۱۴ میلیون نفر را از حملات نازی‌ها نجات داد!
او با شکایت همسرش به جرم همجنس‌گرایی توسط دولت حاکم مجبور به خودکشی شد و در چند سال اخیر بود که دولت بریتانیا فهمید که چه نابغه‌ای را اعدام کرده و این شد که ملکه‌ی بریتانیا بعد از پنجاه سال از مرگش نشان سلطنتی انگلستان را به او اعطا کرد. واقعا که….

 

تماشای آنلاین:

 

 


ـــ شیـــر ـــ
Lion

خلاصه‌ی داستان: سارو که در خانواده ای فقیر هندی زندگی می کند، روزی با خوابیدن در قطاری از خانواده‌اش گم می‌شود و از برادر و مادر و خواهرش دور می‌افتد. وی بعد از مدتی آس و پاسی و پذیرفته شدن در بهزیستی،توسط یک خانواده استرالیایی به فرزند خواندگی پذیرفته می‌شود. او بزرگ می‌شود اما همیشه یاد و هویت هندی‌اش در خاطرش است تا اینکه تصمیم می‌گیرد به دنبال خانواده‌اش در هند برود.
چرا باید این فیلم را ببینید؟
نمی‌دانم هنوز به آن فیلم‌های هندی که قبلن‌ها با هم روی تلویزیون‌های کوچک‌مان می‌دیدم علاقه دارید یا نه. همان‌هایی که خیلی وقت‌ها ما به گریه می‌انداختند.یکی از آن‌ها را برایتان دارم…. البته این فیلم هالیوودی است نه بالیوودی و داستانش فوق‌العاده احساسی است.

داستان موفقیت در مورد پولدار شدن و تکان دادن دنیا نیست. داستان پسر هندی یتیمی است که بعد از سال‌ها می‌خواهد شانسش را برای پیدا کردن مادر واقعی‌اش پیدا کند که این مسیری که طی برای پیدا کردن مادرش طی می‌کند مطمئن باشد شما را سرجایش میخکوب می‌کند.

 

تماشای آنلاین:

 

 


ــــ پنجاه پنجاه ــــ
50/50

خلاصه‌ی داستان: آدام جوانی 27 ساله است که شغلش نویسندگی یک برنامه در رادیو سیاتل می باشد. وی از جمله نویسندگانی است که همواره به کار خود بسیار بها داده و سعی می کند تا بهترین ها را برای شنوندگانش بنویسد. اما آدام به تازگی دردهایی زجر آور در بدنش احساس می کند که آرامش را از او سلب کرده اند. وی برای رفع این دردها، به دکتر مراجعه می کند اما در کمال ناباوری دکتر به او می گوید که وی مبتلا به سرطانی کمیاب شده است. آدام بعد از شنیدن این خبر با اتفاقات تازه ای در زندگی اش روبرو می شود که قبلاً برایش چندان اهمیت نداشته و…
چرا باید این فیلم را ببینید؟
این یکی را واقعا دوست داشتم. آدام یک جوان به ظاهر موفق و سالم و سرحال است که یک‌دفعه‌ای خبر سرطانش او را شکه می‌کند. این اتفاقی است که واقعا برای همه می‌تواند بیافتد.
و خیلی جالب است که در طول این مسیر او با پیدا کردن یک معنی در زندگی‌اش بر درد سرطان غلبه می‌کند. این فیلم در کنار طنزهای فوق‌العاده‌ی ست روگن به یک شاهکار ناشناخته تبدیل شده است.

 

تماشای آنلاین:

 

 


ــــ دست‌نیافتنی‌ها ــــ
The Intouchables

خلاصه‌ی داستان:داستان فیلم اقتباسی از یک داستان واقعی است. قصه نویسنده ثروتمندی به نام فیلیپ که در اثر سقوط با چتر از گردن به پایین فلج می‌شود و برای پرستاری از خود مردی به اسم دریس را استخدام می‌کند. فیلیپ تا قبل از استخدام دریس؛ مردی بداخلاق و غیرقابل تحمل بود اما با حضور دریس که شخصی است که سابقه سرقت و زندان نیز دارد زندگی و شخصیت فیلیپ متحول می‌شود.دریس زندگی فیلیپ را به‌طور کامل عوض می‌کند. زندگی کسل‌کننده فیلیپ با ورود دریس تغییر می‌کند به گونه‌ای که از بیرون رفتن با آمبولانس ، به بیرون رفتن با ماشین‌های مازراتی خود رو می‌آورد.
چرا باید این فیلم را ببینید؟
هیچ داستان موفقیتی پشت این فیلم نهفته نیست اما از آن‌جایی که سادگی و خودمانی بودن رابطه‌ی دو طبقه‌ی متفاوت از جامعه در قالب ارتباط دریس و فیلیپ به زیبایی هر چه تمام‌تر نشان‌ داده شده، دیدن این فیلم اصلا خالی از لطف نیست.

 

تماشای آنلاین:

 

 

 

 


ـــ شکست‌ناپذیر ـــ
Unbroken

خلاصه‌ی داستان:این فیلم داستان زندگی پسری 19 ساله به نام لوییس زامپرینی را روایت میکند که در سال 1936 در المپیک دو و میدانی برلین شرکت کرد و مقام اول را بدست آورد. سپس در طی جنگ جهانی دوم به نیروی هوایی آمریکا پیوست تا بتواند برای کشورش بجنگد ولی هواپیمایی او پس از اصابت بمب توسط ارتش ژاپن سقوط میکند و در بیابان سرگردان می شود. پس از 47 روز او توسط نظامیان دشمن که همان ژاپنی ها هستند زندانی می شود و متحمل درد ها و سختی های زیادی می شود ولی او هنوز امیدش به زندگی را از دست نداده و ….
چرا باید این فیلم را ببینید؟
داستان این فیلم آنقدر قهرمانانه است که واقعا باور کردنش کار هر کسی نیست.
قضیه این بار درباره‌ی سرسختی است درباره‌ی شجاعتی که هیچ سوپرمنی هم به گردپایش نمی‌رسد.
این فیلم را آنجلینا جولی از روی کتابی با همین نام کارگردانی کرده است.
توضیح اضافه‌ای برایش لازم نیست فقط اینکه از دستش ندهید.

 

تماشای آنلاین:

 


امیدوارم هر کدام از این فیلم‌ها بتواند تغییر اساسی در زندگی و یا حداقل طرز فکرتان به زندگی ایجاد کند.
اما یک چیز را فراموش نکنید…. یکی از اصولی که در سوخت جت به آن باور داریم این است که انگیزه کافی نیست. باید شروع کنید، ادامه دهید، شکست بخورید و دوباره بلند شوید و یاد بگیرید.

به امید روزی که فیلمی از داستان زندگی شما ساخته شود!
راستی اگر اینطور می‌بود اسم فیلم داستان زندگی خود را چه چیزی انتخاب می‌کردید؟
در قسمت نظرات برایمان بنویسید.

اگر فیلمی را شما پیشنهاد می‌کنید حتما در قسمت نظرات برایمان بنویسید.
مثل شما مشتاقانه منتظر دیدن فیلم‌های جدید هستیم.


پکیج آرشیو سخنرانی انگیزشی پکیج آرشیو سخنرانی انگیزشی
144 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. مهدی می گوید

  سایت عالی

 2. حسن سورگی می گوید

  سلام دوستان به صورت اتفاقی با این سایت عالی رو به رو شدم اونقدر هم برام ناآشنا نبود کلیپ ها و مطالب سایتتون رو خیلی جاها دیدم اما قسمت نشده مستقیم بیام سر بزنم حقیقتا خیلی وقته دنبال موفقیت هستم تو همه جوانب زندگی و دنبال پیشرفت، نظراتتون رو خوندم واقعا این نظریات بسیار مفید و کمک کننده هست از تک تکتون ممنونم که نظرات و تجاربتون رو با بقیه به اشتراک میزارید.منم میخوام سهمی داشته باشم و یه جمله که یاد گرفتم رو برای دوستان میگم تنها یک نفر وجود داره که می تونه مانع رشدتون بشه اونم کسی نیست جز خودتون

 3. مهران می گوید

  با سلام
  ضمن تشکر بابت پست خوبتون.قطعاًااا فیلم جنگجوی درون (Peaceful Warrior) باید به این لیست اضافه بشه.فوووق العاده اس

 4. Hich می گوید

  درود بر تو عالی سپاسگذارم

 5. حسین می گوید

  فیلم سینمایی مک دونالدز رو هم به همتون پیشنهاد میکنم
  بسیار انگیزشیه و تاثیری روتون میذاره که هیچوقت شخصیتشو فراموش نمیکنید

 6. مهران عابدین می گوید

  عالی واقعا فوق العاده بودن فیلما

 7. داریوش می گوید

  عالیه این فیلم ها یک مثالی که از یک بزرگی یاد گرفتم اینه که تو هرکاری که باشم به خودم اینو بگم : تو بخواه چوگنگیش بتوچه،فقط کافیه هدف داشته باشم در زندگیم فردی بی هدف نباشم.

 8. amin می گوید

  خیلی آقایی❤❤
  نقداتم حرف ندارن

 9. مهدی حمیدی می گوید

  همه ی فیلم ها عالین ممنون از سایت خوبتون .

 10. علی می گوید

  سلام
  به نظر من در کنار همه این صحبتها که زدین که واقعا درست بود وجود ۱ مشوق که تورو به جلو حل بده واجبه بعضی ها تنهایی هم میتونن بلند بشن و راهشونو پیدا کنن و ادامه بدن ولی بعضیها فقط نیاز دارن یکی موقع بلند شدن کمکشون کنه تا بلند بشن بقیه راهو خودشون میرن

 11. MAIgeN می گوید

  هیچ چیز اتفاقی نیست…
  فقط مهم اینه که شما در مورد اون چیز چطور فکر می کنید؛

  گاهی اوقات لازمه که به جای حرکت به سمت هدفتون بنشینید و ساعت ها فکر کنید یا اصلا یه فیلم خوب نگاه کنین یا یه کتاب خوب بخونین یا یه موسیقی خوب گوش بدین یا … و درواقع تبرتون رو تیز کنید؛شاید در ظاهر این طور بنظر برسه که دارید از دیگران عقب می افتید،اما این فقط ظاهر قضیه هستش و در واقع شما به چیز هایی خواهید رسید که دیگران ندارند،چیز هایی که باعث میشن کارهایی را که هیچکس تصورشم نمی کنه ،شما انجام بدین؛ چون تبر شما تیز تره…
  مهم نیست دیگران راجع به شما چطور فکر می کنن،چطور حرف میزنن یا اینکه چطور قضاوت می کنن؛ مهم، اینه که شما چطور فکر می کنید، و چقدر خودتون رو باور کردین.
  ببینین ما آفریده نشدیم که همون طور که دیگران می خواهند یا همون طور که اونها تعیین می کنن فکر کنیم،زندگی کنیم،لباس بپوشیم،خرید کنیم،مسئله حل کنیم و هزار تا کار دیگه؛این طوری فقط ربات هایی هستیم که به جای اینکه از پیچ و مهره ساخته شده باشیم از گوشت و پوست آفریده شدن،ما حق داریم که روش های خودمون رو داشته باشیم؛البته گاهی اوقات فکر و عقیده بعضی افراد درست ترین فکر هستن و باید از اون ها پیروی کرد،امیدوارم گیج نشده باشین…

  خلاصه این هارو نوشتم چرا که خواستم اینو بگم بهتون که ((بزرگ ترین قدرت شما نسبت به دیگران،خودتون هستید؛چرا که اونها نمی توانند جای شما باشند))

  خالی از لطف نیست که یه جمله از استیون کینگ رو هم در پایان بیارم:((به یاد داشته باش که امید چیز خوبیه،شاید بهترین چیز باشه و چیز های خوب،هیچگاه نمی میرند))
  پس امیدتون رو از دست ندید چرا که نا امیدی از بزرگ ترین گناهانه و دوباره شروع کنید…

  در ضمن اگه متن بالا رو نگاه کنید 7 بار کلمه <> تکرار شد وهفت عدد مقدسی در تمام جهان به شمار می رود چرا که

  هیچ چیز اتفاقی نیست…

 12. مهدی می گوید

  با سلام…فقط خواستم بگم موفقیت راه نیست هدفه…وقتی در زندگی هدف داشته باشی موفقی زنوگی کردن بر پایه بادا باد مثل راه رفتن روی لبه ی تیغه…تنها راه راه مقابله با شکست ها خودباوری و تنها دشمن انسان خوده آدمه…برای رسیدن به هدف ابتدا باید با خودت بجنگی…با غرورت با نفست با شیطان درونت و… و وقتی که تونستی اینها رو زیر پا بزاری انسانی آزاد و رهایی از تمام چیزهایی ک باعث شدن فراموش کنی برای چه چیز پا این دنیا نهادی برای فنا؟یا بقا؟بقای تو وابسته توان توست … توی مسیر رو ب جلو فقط به هدفت فکر کن نزار بیراهه ها فریبت بدهند…سنت شکن باش و با شکست هات الفت بگیر برای اینکه هر شکست آغازی برای پیروزی است و ازشون درس بگیر همونطور که ادیسون در جواب اینکه چرا هزار بار سعی کردی برق را اختراع کنی و شکست خوردی و باز هم موفق نشدی و ادامه دادی گفت: من هزار بار شکست نخورده ام بلکه هزار راه را میشناسم که نمیتوان برق را اختراع کرد…
  مهمترین چیز در زندگی ایجاد انگیزه و عشق ورزیدن به انسانها و قلبهایی است که محبت در آنها خاک گرفته و در واقع انسانیت را بیاموزیم…و تا وقتی که انسانیت را نیاموزیم و ترویج ندهیم به موفقیت نخواهیم رسید…

  1. اقبال می گوید

   سلام به همه دوستان عزیزی ک میان و از خودشون میگن در دل میکنن از آرزوهاشون میگن از شرایط پیش اومده میگن. من ب نظر خودم انسان تا حدی موفق بودم تا اینجای زندگی. اولین نکته ک باید بدونیم اینه ک ما انسانیم و زاییده تخیل و تفکر و ترس و امید و شجاعت و نگرانی و شادی و هر آنچیزی ک ممکنه در ذهن ما اتفاق بیفته . نمیخوام حرفایی بزنم ک بعد خوندن این متن بگین ک تافته‌ی جدا بافته‌ام یا دلت خوشه بابا و از این حرفها. به اندازه تعداد انگشتان دست و پا من شکست خوردم و دوباره بلند شدم و هربار بیشتر و محکمتر از دفعه پیش من تجربه شکست رو داشتم ولی چیزی ک مهمه دوباره بلند شدنه دوباره خیزش توست تویی ک باید زندگی کنی و قشنگی زندگی ب این زمین خوردناست. ببین دوست عزیز مسیر صاف و هموار ممکنه تو رو خواب ببره کسلت میکنه تبدیلت میکنه ب ماشین پس پستی و بلندیه ک بهت حال میده بهت انگیزه میده. بخواه آنچه را ک در وجودت خدایی میکند. واقعا از ته دلت بخواه. اهدافتو بنویس باید اهدافتو بنویسی تا اونا رو ننویسی باور پیدا نمیکنی ک بهشون میرسی. وقتی این کار رو کردی همیشه بهشون نگاه میونی جلو چشاتن. ب خودت قول دادی ن به کس دیگه‌ای. پس باور ون ک تو هم میتونی میتونی و میتونی فقط ی همت میخواد. ب قول سارتر ک میگه اگه من رو در درون یک سلول نیم متری ایستاده زندانی کنن و دستهام رو از پشت به صورت قپانی ببندن و از چهار طرف نیزه‌هایی باشه ک من نتونم تکون بخورم بازهم نمیتونن اندیشه و ذهن من رو زندانی کنن چون من با معشوقه‌ی خودم در پارک شانزلیزه در حال قدم زدن هستم و از عاشقانه‌ها برای همدیگه صحبت میکنیم. پس شروع کن

 13. بهنام می گوید

  باسلام واقع حاکی از لذت بود مرسی از دوستی

 14. فراز می گوید

  سلام میدونم بحث معرفی فیلمه و اصلا نظر من ربطی به این چیز ها نداره ولی چه کنم که منم سوخته این وضعیتم.
  باور کنید منم دقیقا مثل دوستمون هستم و الان که این پیام ها رو داشتم میخوندم نزدیک به 5 دقیقه است که داشتم گریه میکردم (البته از شادی ) نمیدونم چی بگم واقعا الان دیگه رسیده بودم به ته چاه ولی بعد از خوندن این پیام ها انگار از عرش به فرش رسیدم و واقعا واقف شدم به اینکه اگه توکل کنی خدا از یه جاهایی کمکت میکنه که خودتم باور نمیکنی !!!مثل من که همین چند تا پیام همراه (البته فیلم ها هم عالی بودند ) اینقدر در من تحول ایجاد کرد با خودم گفتم اینه! اینه! همون چیزیه که میخواستم خدایا من اصلا برا یه چیز دیگه اومده بودم چی بودم و چی شدم !توکل معجزه میکنه البته اگه تلاش همراهش باشه دیگه تمومه اصلا وعده ی الهی است که خدا گفته تلاش کنید تا پاداش بدهم.
  من نظرم تموم شد اما ممنون از سایت خوبتون و شما کاربرای عزیزی که واقعا در این دقایق فرشته نجاتم بودید من نظرمو گذاشتم تا هر وقت به هدفم رسیدم یک یادگاری باشه که از کجا شروع کردم و به کجا رسیدم و خواهم رسید

 15. mohammad می گوید

  salm lezat bordm az inke chera bayad i9n film ra did be in jazai moarefish Kardin hata film haei ke 2 ya 3 bar ham dide bodm baz neshastam khondam ke chera bayad did thx

 16. امیر می گوید

  معرفی فیلم ها خیلی خوب بود . دمتون گرم. از کامنت آقای کاوه هم خوشم اومد . دم کاوه هم گرم.

 17. مهناز می گوید

  سلام . ممنونم بابت معرفی فیلم هاتون. اگه میخواستم فیلم زندگیمو بسازم.” زنی با صفرهای بیشمار”. چون بارها و بارها و بارها زندگیمو از صفر شروع کردم و هیچ وقت نا امید نشدم. و هر بار سخت تر از دفعه قبل زمین خوردم و باز بلند شدم و ادامه دادم .سمبل مقاومت و سرسختی در خانواده هستم. همیشه دلم میخواست که داستان زندگیمو به یه نویسنده مطمئن و ماهر بگم و اون به صورت یک کتاب درش بیاره. مطمئنم پرفروش خواهد شد. مطمئنم!!!!!

 18. Alli می گوید

  پس قسمت(( ادامه دادن)) رو باید ببینی

 19. نیلوفر می گوید

  من یک دانش آموز کنکوری هستم که امسال با وجود شرایط کرونا و… انگیزه ام رو از دست دادم
  رویاهای زیادی داشتم و هنوزم بهش فکر میکنم
  اما الان فقط میخوام بدونم چیکار کنم تا بتونم دوباره همون آدم سخت کوش قبلی بشم
  کمکم کنید

  1. Ata می گوید

   mn ham in heso sale pish dashtam va 3mah darso vel krdm vali baes shod bishtr b ahdafam va alayegham fk konm k ba taghir dadane kochik tarin adat ham va mohiti k tosh drs mikhondm toonstm ye payane behtari besazam k khodamam fekresho nmikrdm…. to in masir tavakolet b khoda bashew va hame chiz behtar az chizi mishew k fekresho mikrdi…

   1. علیرضا می گوید

    جمله آخرت حرف نداشت

  2. عباس کاوه می گوید

   بهت پیشنهاد میکنم کتاب های قورباغه ات را بخور و اثر مرکب و کتاب نیمه تاریک رو بخون
   کتاب نیمه تاریک باعث میشه به خودشناسی کامل و خوبی برسی
   کتاب قورباغه باعث میشه فرار از تنبلی رو یاد بگیری و بدونی چطوری بدون اینکه خیلی خسته بشی به راهت ادامه بدی
   و اما اثر مرکب که بهت یاد میده دست از تلاش برندار حتی اگه تو یه بازه نسبتا بلند مدت جواب نگرفتی
   چون این کتاب بهت یاد کارهایی رو بکنی که اثر نامحسوسی رو در زندگیت میزاره اما یه دفعه میتروکنه تو به موفقیتی بزرگ میرسی فقط به باید به اصل پایداری و استقامت ایمان داشته باشی
   بهشت رو به بها میدن نه به بهونه به قول معروف just do it فقط انجامش بده.
   سعی کن به یه خودشناسی بزرگی برسی و اینو بدون حتما هدف درسته که شیطان میخواد بی انگیزت کنه چون دوست نداره تو اون کار خوب رو انجام بدی.
   فک کنم نشستی تو خونه و دنبال کسی هستی که بیاد کلید موفقیت رو بده دست اما این هیچ نیست تو همیشه تنهایی یعنی هممون تنهاییم.
   تو نمیتونی از زندگی چیزی رو بدست بیاری که نمیخوای براش تلاش کنی
   راز موفقیت سخت کوشی نظم و عادت های خوبه
   در اخر بدون که این اتقاقات عادیه و خیلی ساده بدون واکنش های سخت ازش عبور کن
   در مقابل هر چیزی مقاومت کنی تداوم می یابد
   به امید موفقیت

   1. سانیا می گوید

    مرسیییی از وقتی که گذاشتین

  3. سیاوش می گوید

   نیلوفرجان
   یه کسی میگه: میان روزهای سخت و انسانهای سخت، این انسانهای سخت هستند که می مانند نه روزهای سخت. از این کنکورا تو زندگی زیاد هست، خودتو براش نکش ولی بهترین تلاشتو بکن تا ازش رد شی. میدونم سخته، خود منم درگیرش بودم. کنکور و کرونا خر کیه! 4روز دیگه به همه اینا میخندی. حتما زندگی لنس آرمسترانگ رو بخون که میگفت من حتی اگر بدونم که برنده نمیشم با تمام وجودم تا پایان مسابقه تلاش میکنم و اونو به پایان میرسونم. از میلاد بزرگوار هم سپاسگزارم برای این همه فیلم های خوب و درجه 1. ماها آفریده شدیم برای زندگی خوووووب…

  4. hossein می گوید

   دوست عزیز من هم الان پشت کنکورم و دارم میخونم همینطور که میگی این روزا نمیدونم چی شده اصلا که حس درس خوندن نیس ، نه کرونا گرفتم و نه اطرافیانم کرونا گرفتن که خیلی زیاد نگران باشم ولی انگیزه اومده پایین من نزدیک به 6 ماه هست دارم برای کنکور میخونم ولی توی آزمون ها نتیجه خوبی نمیگرفتم هیچ کدوم از اینا رو نباید به عنوان یک سد جلوی راه بهش نگاه کرد چون تو رو متوقف میکنه ،من زمانی که درگیر این نا امیدی ها میشم با خدا و شهدا ارتباط زیادی برقرار میکنم تا آروم بشم شاید باورت نشه ولی من توی نا امید ترین روزای درس خوندنم برای کنکور 1 ماه پیش بود کتابی از شهید ابراهیم هادی خوندم و بسیار زیاد امیدوارانه تر به درس خوندنم ادامه دادم ، حس اینکه آدمی باشی موفق و تمام تلاشت برای رضایت خدا باشد تو رو به بهترین انگیزه ها سوق میده ، در مورد اینکه چجوری اون تلاش هایی که قبلا برای درس داشتی رو الان افت شدیدی پیدا کرده رو برگردونی بهت بگم که اصلا به عقب برنگرد نگاه نکن بهش که وای من روزی فلان ساعت مطالعه داشتم و الان افت کرده و دیگع نمیدونم چرا نمیشه برگشت به مثل قبل درس خوند این فکر کردن به گذشته تو رو بهبود که نمیبخشه هیچ تو رو زمین گیر تر هم میکنه ،در این لحظه تنها به این فکر کن که اوکی درسته من زمان کم دارم و مطالعه افت کرده ولی من آدمی نیستم که با یه کرونا که هنوزم اصلا منو درگیر نکرده بخوام تموم آرزوهای آینده رو خراب کنم ، این کرونا و این روزای نا امیدی تموم میشه ولی تو میمونی و هزار حسرت ، کسی الان موفق هست که خودشو جمع کنه و به کارش ادامه بده محکم و قوی و ذهن خودشو خراب و درگیر نکنه تا زمانی که از این وضعیت اومد بیرون هی بخودش نگه مگه چی شده بود کرونا که کتابا رو ازم نگرفته بود چه مرگم بود که نیمیخوندم ولی اگه الان درسمو بخونم هر چند کم تر از قبل باز بهتر از هیچی نخونده . امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم من کتابای مشاوره زیاد خوندم و اطلاعاتی دارم اگه نیاز به انگیره داشتید به ایمل پیام بدید شاید تونستم کمک کنم دانش آموزهای زیادی هستن که با من هستن و سعی میکنم بهشون انگیزه بدم و مشاوره بدم.

   1. Mahsa می گوید

    سلام من هم امسال کنکور دارم و هدفم هم خیلی برام مهمه و هرجوری شده میخوام بهش برسم اما نمیدونم چرا اینجوری شدم. من قبلا خیلی خوب میخوندم از از عید تا الان خیلی شل شدم و اصلا حوصله ی درس خوندن ندارم… درواقع خیلی خسته شدم و اصلا نمیتونم بشینم سر درس و کتاب… خیلی هم ازین موضوع ناراحتم…هرچی هم جملات و کلیپ های انگیزشی میبینم فایده ای نداره انگار کلا حس انگیزه درونم خاموش شده… نمیدونم چیکار کنم

  5. zahra می گوید

   من اولین باره دارم توی این وب نظرم رو میگم البته درواقع جواب نظر رو
   من خودم یه کنکوریم و با توجه به کامنت ها فهمیدم بیشتر اینجا کنکوری ها کامنت گزاشتن
   و فقط میخوام یه چیزی رو به خانمی به اسم بگم:
   من معدل ترم اول دوازدهمم 13.75 بود و زیر نظر کسی به اسم مشاور و الان همون ادم داره قسم میخوره که زهرا رتبش زیر 20000 میشه
   فقط اینو بدون که:
   1)منتظر نباش کسی بیاد و توری نجات بده خودت خودتو نجات بده
   2)هیچ وقت انتظار نداشته باش قبل شروع کاری انگیزه داشته باشی فقط شروع کن و انگیزه هم باهات میاد
   3)همیشه سعی کن کار خودت رو به بهترین نحو انجام بدی و به کار کردن دیگران توجه نکن که کی با چه کیفیتی همون کار رو انجامش میده

  6. نیلوفر می گوید

   منم اسمم نیلوفره کنکوریم ولی پراز انرژی
   رفیق کرونا یه موقعیته مثل جنگ ایران و عراق خیلی اون موقع کنار کشیدن و درس نخوندن خیلی ها هم خوندن و موفق شدن
   بدون اینکه کنکور عقب بیفته نسیب همه نمیشه و ما خیلی خوش سعادت بودیم
   مطمئمن باش با4ماه خوندن هرجابخوای هر رشته ای قبول میشی
   فقط شروع کن و اگر شروع کردی ادامه بده
   از کجا معلوم شاید هردومون یه هدف داشته باشیم و باهم قبول بشیم؟!

  7. داریوش می گوید

   اگه به باورهای ذهنیت ایمان داری که موفق میشی ، پس قطعا رشد خواهی کرد تو هر زمینه ای که باشی فقط کافیه باور داشته باشی و بخوای بجنگی به هدفت برسی…

  8. اعظم می گوید

   عزیزم
   من یک معلمم
   به قول یکی از دوستانم”وقتی امید هست، چرا ناامیدی”
   فرض کن دو گزینه وجود داره درباره آینده نامشخص.

   خوب آینده بالاخره در لحظه خودش میاد. الان رو چرا بد میگذرونی؟ کی میدونه ۱ ثانیه دیگه زنده ست یا نه.

   هر تستی که بزنی و هر سوالی که حل کنی حداقل از ۲۰۰ نفر جلو می افتی. چرا؟ چون اکثرا شرکت کننده ها سیاهی لشگرن.

   اونها هم با شرایط جامعه مون نمیتونن یه باشگاه برن و ….. و در نتیجه اونها هم از نظر روحی در اوج نیستند.

   پس فرصت رو بقاپ

 20. A_k می گوید

  چرا همیشه شروع کردن سخته

  1. Alli می گوید

   هیچ وقت اسون نمیشه فقط تو .. اگه ادامه بدی .. قوی تر میشی

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**