انگیزشی ترین فیلم های تاریخ سینما بر اساس داستان های واقعی

فیلم دوست دارید؟ البته که دوست دارید…
حالا چه بهتر که این فیلم‌ها بر اساس یک داستان واقعی و فیلم انگیزشی هم باشند.

چند نکته قبل از اینکه بپرید سراغ فیلم‌ها….

 • برای هر فیلم ابتدا خلاصه‌ی داستان آمده به صورتی که چیزی از داستان را اسپویل نکند. پس حتما ابتدا خلاصه را بخوانید.
 • همه‌ی فیلم‌ها توسط خودم دیده شده و  انگیزشی بودن فیلم ها با داستان واقعی ضمانت می‌شود.
 • این لیست محدود به فیلمهای انگیزشی می‌باشد که داستان‌شان واقعی است و سایر فیلم‌های انگیزشی در این لیست قرار نگرفته‌اند.

 

ــــــ‌ بهترین فیلم های انگیزشی تاریخ ــــــ
که هر کدام‌شان می‌تواند زندگی‌تان را دگرگون کند

 

 

ـــ یک ذهن زیبا ـــ
A Beautiful Mind

خلاصه‌ی داستان: ریاضی دان برجسته  از دانشگاه فارغ التحصیل شده و به سمت استادی برگزیده می‌شود. او توانایی خارق العاده ای در کشف رابطه بین اشکال و اعداد به هم ریخته دارد. ازدواج با آلیشیا به زندگی او رنگ و لعابی دیگر می‌دهد تا اینکه ظاهراً ویلیام پارچر ( اد هریس ) مامور سیا به سراغش می‌رود و از او می‌خواهد با توجه به استعداد بی نظیرش در زمینه فعالیت‌های رمز شکنی به سیا کمک کند اما…
چرا باید این فیلم را ببینید؟
دیدن این فیلم واقعا چرا نمی‌خواهد! این فیلم عمیقا وارد داستان زندگی شخصی و خانوادگی ریاضی‌دان بزرگ و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل اقتصاد، جان نش می‌شود.
حالا چیزی که داستان را جالب‌ می‌کند دست‌وپنجه نرم کردن این مرد با فرمول‌های ریاضی نیست بلکه او از سن جوانی دچار یک بیماری نادر روانی و بسیار خطرناک به نام اسکیزوفرنی می‌شود که در آن بیمار به صورت شدید تمام فکر و ذهنش را در تصورات و توهمات ساختگی خودش سپری می‌کند.
این فیلم برنده‌ی چند جایزه‌ی اسکار شد و اکنون که من دارم برایتان می‌نویسم رتبه‌ی ۱۴۲ از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما را به خود اختصاص داده است. 

 

تماشای آنلاین:

 


ـــ نظریه‌ی همه‌چیز ـــ
The Theory of Everything

خلاصه‌ی داستان: این فیلم زندگی نامه دانشمند معروف، استیون هاوکینگ را به تصویر می کشد. استیون دانشجوی فیزیک نجومی دانشگاه کمبریج یکی از با استعداد ترین افراد محسوب می شود. او قرار شده است تز دکترای خود را به موضوع زمان و سایه چاله ها اختصاص دهد. در همین میان او با دختری به نام جین وایل آشنا شده و اندکی بعد با او ازدواج می کند. استیون به بیماری صعب العلاجی مبتلا است که باعث میشود او توانایی ماهیچه های بدنش را به مرور از دست بدهدف با این وجود همسرش جین هرگز او را رها نمی کند. در ادامه خواهیم دید که مقالات و نظریات استیون، با وجود بیماری سختی که دارد، چه شاهکاری در دنیای علم محسوب می شود …
چرا باید این فیلم را ببینید؟
اگر اهل علم هم نباشید و سرتان در کار جوراب‌بافی باشد احتمالا استیون هاوکینگ، نابغه‌ی فیزیک‌دان عصر حاضر را می‌شناسید. و جالب اینجاست که این مرد هم مانند داستان جان نش که در بالا اشاره کردم دچار بیماری وحشتناکی به نام اسکلروز جانبی آمیوتروفیک می‌شود.
قبل از شناسایی این بیماری با دختری به‌نام جین وایلد در دوران جوانی آشنا می‌شود و کل داستان بیشتر در مورد رابطه‌ی این دو است تا دستاوردهای عملی استیون هاوکینگ. (اصلا وقتی قضیه‌ی عشقی در کاره کی دوست داره در مورد نظریه‌های فیزیک فیلم ببینه! )

 

تماشای آنلاین:

 

 


ـــ فارست گامپ ـــ
Forrest Gump

خلاصه‌ی داستان:فارست گامپ با بازی تام هنکس و برنده 6 جایزه اسکار در مورد پسری است که به طور مادرزاد دچار اختلالات ذهنی و جسمی است. در کودکی به طور معجزه آسایی توانایی راه رفتن را بدست می آورد اما همچنان ضریب هوشی اش بسیار از حد نرمال پایینتر است. مادرش با تلاش فراوان او را به مدرسه می فرستد. او بعد از پشت سر گذاشتن سلسله ای از حوادث به موفقیتهایی بزرگ دست پیدا می کند. به جنگ ویتنام می رود و به عنوان قهرمانی دست پیدا می کند. و حتی عاشق می شود…
چرا باید این فیلم را ۱۰۰ بار ببینید؟
اگر از من بپرسید که میلاد انگیزشی‌ترین فیلمی که در طول عمرت دیده‌ای کدام بوده؟ با احتمال ۱۲۴ درصد می‌گویم فارست گامپ.
از واقعی بودن داستان این فیلم تا حدی مطمئن هستم اما نه کاملا. داستان از کودکی چلمنگ به نام فارست شروع می‌شود و تا آخر زندگی‌اش را با دستاوردهای بزرگش نشان می‌دهد.
این داستان برنده‌شدن خوب بودن و سادگی در این زندگی است. داستان تلاش و پشتکار بدون توجه به نظرات دیگران است. و در ضمن چه کسی فیلمی با بازی تام هنکس را از دست می‌دهد؟!
این فیلم با رتبه‌ی ۱۲ یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما نیز هست.

 

تماشای آنلاین:

 

 


ــــ رستگاری در شوشانک ــــ
The Shawshank Redemption

خلاصه‌ی داستان: اندی، بانکدار محترم و پولدار ایالت نیوانگلند، به اتهام قتل همسرش و فاسق او به حبس ابد در زندان ایالتی شاوشنک محکوم می شود و اندکی بعد با Red، زندانی سیاه پوست، دوست می شود. پس از هجده سال، اندی ردی از قاتل اصلی پیدا می کند و تصمیم می گیرد برای آزادی تلاش کند…
چرا باید این فیلم را ببینید؟
وقتی که فیلمی رتبه‌ی نخست فیلم‌های تاریخ سینما را داشته باشد وقتی که فیلمی بهترین فیلم تاریخ سینما لقب گرفته‌ باشد فکر نکنم واقعا نظر بنده خیلی برایتان مهم باشد!
اصلا من در چه حدی هستیم که بخواهم نظرم را در مورد چنین فیلمی بنویسم!

 

تماشای آنلاین:

 


ـــ دانکــرک ــــ
Dunkirk

خلاصه‌ی داستان: داستان فیلم، در جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد و دربارهٔ تخلیه نیروهای بریتانیا، فرانسه و بلژیک از شهر دانکرک در فرانسه می‌باشد. در جریان این عملیات تاریخی، بیش از ۸۰۰ قایق غیرنظامی جان دست‌کم ۳۳۵ هزار سرباز انگلیسی و فرانسوی را که در محاصره ارتش آلمان‌ها گرفتار شده بودند، نجات دادند.
چرا باید این فیلم را ببینید؟
این آخرین فیلمی بوده که بر اساس یک داستان واقعی دیده‌ام. داستانش را در قسمت خلاصه‌ی فیلم خواندید. لزومی ندارد برای دیدنش حتما عاشق فیلم‌های جنگی باشید.
خب حالا چرا باید این فیلم را ببینید:
اول اینکه داستان واقعی و بسیار انگیزشی‌ای دارد.
دوم اینکه چه کسی پیدا می‌شود که فیلمی به کارگردانی کریستوفر نولان را نبیند.
سوم اینکه کی  پیدا می‌شود که فیلمی با بازی تام هاردی را از دست بدهد.

 

تماشای آنلاین:


ـــ سخنرانی پادشاه ـــ
The King’s Speech

خلاصه‌ی داستان:داستان درباره پادشاهی است که توانست بر مشکل لکنت خودش غلبه کند و مردم کشورش را بر علیه هیتلر پشتیبانی کند! فیلم درباره روابط بین پادشاه ششم انگلیس جرج ششم (پدر ملکه الیزابت) با بازی خیره کننده کالین فیرث و دکتر معالج استرالیایی اش جفری راش است که تلاش می کند مشکل لکنت او را برطرف کند و به او قوت قلب دهد. فیلم بر اساس داستانی واقعی درباره‌ی‌ پادشاه جورج ششم ساخته شده است…
چرا باید این فیلم را ببینید؟
این فیلم یکی از متفاوت‌ترین فیلم‌های این لیست انگیزشی است. پادشاه انگلیس، جرج ششم که حالا با استعفای برادر بزرگ‌ترش باید خودش را برای امپراطوری بریتانیا آماده کند. یک مشکل بزرگ دارد: او لکنت زبانش را نمی‌تواند درست کند!
در این راه جفری، معالجه‌کننده‌ی فوق‌العاده‌اش به او کمک می‌کند که بتواند بر این مشکل غلبه کند چون در آستانه‌ی جنگ جهانی دوم، یک پادشاهی که نمی‌تواند سخنرانی کند می‌تواند به شکست یک ملت بیانجامد. این فیلم را از دست ندهید.

 

 

 

تماشای آنلاین:


ـــ سه‌تیغ اره‌ای ـــ
Hacksaw Ridge

خلاصه‌ی داستان: «دزموند داس» که پزشک ارتش و مخالف جنگ است، حاضر نمی‌شود سلاحی حمل کند اما طی نبرد «اوکیناوا» در جنگ جهانی دوم با وجود شلیک‌های بی‌وقفه دشمن، یک تنه جان بیش از 75 نفر از هم‌رزمانش را نجات می‌دهد و…
چرا باید این فیلم را ببینید؟
آخرین چیزی که از این فیلم یادم می‌آید این بود که در آخرش زار زار داشتم گریه می‌کردم. دزموند یک جوان غیور است که به دلایل اعتقاد مذهبی‌اش نمی‌خواهد اصلحه به دست بگیرد اما می‌خواهد که در جنگ کشورش شرکت کنند. او پزشک بی‌نظیری است که ابتدا همه بسیار پایین به او نگاه می‌کنند تا جایی که با کارهایی که نمی‌خوام اینجا برایتان اسپویل کنم امروز دزموند داس یکی از نمادهای افتخار در تمام تاریخ آمریکاست.

 

تماشای آنلاین:

 

 

 


ـــ به سوی خوشبختی ـــ
The Pursuit of 
Happiness

خلاصه‌ی داستان: اوایل دهه ی 1980. کریس گاردنر به سرش می زند تا کاری را در بورس نیویورک امتحان کند که در آن جا فقط یکی در بین بیست نفر می تواند روی داشتن شغلی تمام وقت با دستمزدی خوب حساب کند. حتی وقتی همسرش به خاطر این انتخاب او را ترک می کند و اوضاع بدتر و بدتر می شود کریس به اتفاق پسرش دو دستی به رؤیایش می چسبد…
چرا باید این فیلم را ببینید؟
این یکی می‌تواند از انگیزشی‌ترین فیلم‌های این لیست باشد. این فیلم داستان واقعی کریس گاردنر سیاه پوست، خرده فروش اسکنرهای پزشکی در سال ۱۹۸۱ است که به همراه لیندا و پسر کوچکش کریستوفر در سانفرانسیسکو زندگی بسیار سختی دارند. وضع مالی کریس بسیار بد است. او که توانایی پرداخت اجاره خود را ندارد صاحبخانه‌اش بیرونش کرده و از این رو لیندا نیز او را ترک می‌کند. کریس که هم باید پدر خوبی باشد و هم خرج کریستوفر را تأمین کند دچار مشکل شده است. کریس سعی می‌کند در شرکتی استخدام شود و از سویی باید کریستوفر را حفظ کند مبارزه سختی برای زندگی کردن پیش روی کریس قرار دارد.

 

تماشای آنلاین:

 

 ـــ به‌سوی طبیعت وحشی ـــ
into the wild

خلاصه‌ی داستان: کریستوفر مک‌کاندلس یک دانشجوی ممتاز و ورزشکار بوده که پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه اموری، دارایی‌های خودش رها و 24 هزار دلاری که در حساب بانکی‌اش داشت را به خیریه اهدا کرد تا برای زندگی در بیابان به آلاسکا سفر کند. در طول راه، کریستوفر با یک‌سری از شخصیت‌ها مواجه می‌شود که زندگی‌اش را شکل می‌دهند.
چرا باید این فیلم را ببینید؟
خب بازیگر اصلی این فیلم بنده بودم، نه شوخی کردم شخصیت اصلی داستان در مورد من بود، دوباره دروغ گفتم اما واقعا از ته دل دوست داشتم جای کریستوفر مک‌کاندلس باشم. احساس می‌کنم این آدم وجهه‌ای از وجود همه‌ی ما را به واقعیت تبدیل می‌کند. کاری می‌کند که همه در گوشه‌ای از دلمان دوست داریم انجام دهیم.
دوست داریم همه چیز این دنیای پرآشوب مسخره را ول کنیم و بی‌خیال پول و پراید و دختر همسایه شویم و خودمان را در طبعیت وحشی برای همیشه گم کنیم. بعد از این فیلم واقعا جوگیر شده بودم که همه چیز این زندگی را کنار بگذارم و با یک آب معدنی و ساقه‌طلایی به سوی طبیعت وحشی فرار کنم.

 

تماشای آنلاین:


ــــ ۱۲ سال بردگی ــــ
12 years a salve

خلاصه‌ی داستان: «12 سال برده بودن» که براساس سرنوشت واقعی سالومون نورتاپ ساخته شده، داستان مرد سیاه پوستی را روایت می کند که در شهر واشینگتن دزدیده شده و به عنوان برده فروخته می شود و به مدت 12 سال در یک مزرعه مشغول به کار می شود تا اینکه…
چرا باید این فیلم را ببینید؟
می‌دانم از معلم تاریخ دبیرستان خوشتان نمی‌آمد، منم همین‌طور بودم اما این فیلم تاریخی داستان شهامتی واقعی را نشان می‌دهد. داستانی که در سخت‌ترین شرایط می‌توان امید را از سرسخت‌ترین انسان‌ها یاد گرفت.
سالومون نورتاپ داستان یک جنگجوی واقعی برای زیرپا انداختن برده‌داری است و مطمئنا این فیلم یکی از انگیزشی‌ترین فیلم‌های دوران زندگی‌تان خواهد شد.

تماشای آنلاین:

 


ـــ شبکه‌ی اجتماعی ــــ
social network

خلاصه‌ی داستان: در یک شب پاییزی سال 2003، یکی از نوابغ کامپیوتر دانشگاه هاروارد بنام مارک زاکربرگ، پشت کامپیوترش می نشیند و شروع می کند به کار کردن روی یک ایده‌ی جدید. طرحی که از اتاق خوابگاهش آغاز شده، بزودی تبدیل به یک شبکه اجتماعی جهانی، و یک انقلاب در ارتباطات می شود. بعد از گذشت شش سال، مارک زاکربرگ با 500 میلیون دوست، جوانترین میلیاردر جهان است.
چرا باید این فیلم را ببینید؟
مارک زاکربزگ، آن جوانی که دنیا را با لپتاپش تکان داد می‌شناسید؟
همان مردی که در مقاله‌ی «راز موفقیت و لباس تکراری» در موردش نوشتم.
این فیلم داستان واقعی زاکربرگ را نشان می‌دهد که چطور با جسارت هر چه تمام‌تر از گوشه‌ای از خوابگاهش در دنیا بزرگترین وب‌سایت اجتماعی دنیا را با بیش از ۲ میلیارد عضو ساخت.
اگر مثل من عاشق دنیای کامپیوترها هستید که اصلا از دست ندهید. اگر عاشق داستان‌های موفقیت بزرگان دنیا هستید حتما باید ببینید.

 

تماشای آنلاین:

 

 


ـــ سریال جوخه‌ی برداران ــــ
Band of Brothers

خلاصه‌ی داستان: داستان سریال در رابطه با گروهان ایزی از لشکر 101ام نیروهای هوابرد (مشهور به عقاب‌های غران)، یکی از مشهورترین گروهان‌های نیروی زمینی ایالات متحده آمریکا و ماموریت آنها در جنگ‌جهانی دوم از عملیات اورلرد تا روز پیروزی بر ژاپن است. این مینی سریال ماجرای گروهانی از نیروهای چترباز آمریکایی را از دوران آموزش در آمریکا و انگلیس تا پایان جنگ جهانی دوم در آلمان تعقیب می کند. ماجرا کاملا بر اساس واقعیت است و به نحوی که در انتهای هر قسمت کهنه سربازهایی که در سریال دوران جوانی آنها را می بینیم، هر کدام چند جمله ای مرتبط با مضمون سریال توضیح می دهند…
چرا باید این فیلم را ببینید؟
خب توجه کنید که این یکی یک سریال تلویزیونی است نه فیلم سینمایی. جوخه‌ی برادران در ده قسمت و بر اساس داستانی فوق‌واقعی از جسارت‌های یک گردان آمریکایی در جنگ‌جهانی ساخته شده است.داستان رابطه‌ی دوستی بین این افراد و تلاش آن‌ها در سخت‌ترین شرایط نشان می‌دهد. بعضی از قسمت‌هایش فقط باید گریه کنید و بعضی دیگر انقدر احساس افتخار می‌کنید که انگار هیتلر را با دست خودتان سلاخی کرده‌اید.در ضمن این سریال در لیست برترین سریال‌های تاریخ تلویزیون رتبه‌ی سوم را دارد.

 

سکانسی از این سریال:

 

 

 


ـــ بازی تقلید ـــ
Imitation Game

خلاصه‌ی داستان: در طول جنگ جهانی دوم ،در حالی که ارتش ویرانگر هیتلر یکی پس از دیگری در حال نابودی و فتح کشورهای اروپایی است و لندن زیر حملات سنگین نازی‌ها کمر خم کرده؛ گروهی از نخبه‌ها و ریاضی دانان از جمله آلن تورینگ از طرف دولت انگلیس استخدام می‌شوند تا کاری غیرممکن را انجام دهند: شکستن کدهای ماشین‌هایی موسوم به انیگما که نازی‌ها از طریق آن مکالمات سری با هم انجام می‌دهند اما کار چندان طبق روال پیش نمی‌رود و درگیری اعضای گروه با آلن که اصرار دارد با ساخت ماشینی مخصوص، انیگما را شکست بدهد پروژه را تا لب شکست هم پیش می‌برد ولی با وارد شدن دختر نابغه‌ای بنام “جوان” به گروه، تحقیقات به سمتی جدید پیش می‌رود.
چرا باید این فیلم را ببینید؟
در اولین دروس هوش مصنوعی دانشگاه وقتی داشتم به دنبال نام آلن تورینگ در اینترنت جستجو می‌کردم به این فیلم بی‌نظیر برخوردم.
آلن تورینگ را پدر کامپیوترهای امروزی و پدر هوش مصنوعی می‌دانند. یعنی همین گوشی یا کامپیوتری که دارید این نوشته‌های عالمانه‌ی بنده‌ را از روی آن می‌خوانید تا حد زیادی مدیون تلاش‌های این مرد است.  و امروزه نیز جایزه‌ی تورینگ که به نوبل رشته‌ی کامپیوتر معروف است به افتخار او نام‌گذاری شده است. از شش نظریه‌ای که موسوم است که دنیا را تغییر دادند یکی از این‌ها مربوط به آلن تورینگ و نظریه‌ی ماشین‌های هوشمند است.
یک خرده اسپویل:داستان از آن‌جایی انگیزشی می‌شود که هیچ کس به تورینگ و نقشه‌هایش اهمیتی نمی‌دهد. هیچ کس او را باور ندارد، کسی از او خوشش نمیاید اما با ماشینی که برای رمزشکافی اطلاعات نازی‌ها اختراع می‌کند پیش‌بینی شده که جان حداقل ۱۴ میلیون نفر را از حملات نازی‌ها نجات داد!
او با شکایت همسرش به جرم همجنس‌گرایی توسط دولت حاکم مجبور به خودکشی شد و در چند سال اخیر بود که دولت بریتانیا فهمید که چه نابغه‌ای را اعدام کرده و این شد که ملکه‌ی بریتانیا بعد از پنجاه سال از مرگش نشان سلطنتی انگلستان را به او اعطا کرد. واقعا که….

 

تماشای آنلاین:

 

 


ـــ شیـــر ـــ
Lion

خلاصه‌ی داستان: سارو که در خانواده ای فقیر هندی زندگی می کند، روزی با خوابیدن در قطاری از خانواده‌اش گم می‌شود و از برادر و مادر و خواهرش دور می‌افتد. وی بعد از مدتی آس و پاسی و پذیرفته شدن در بهزیستی،توسط یک خانواده استرالیایی به فرزند خواندگی پذیرفته می‌شود. او بزرگ می‌شود اما همیشه یاد و هویت هندی‌اش در خاطرش است تا اینکه تصمیم می‌گیرد به دنبال خانواده‌اش در هند برود.
چرا باید این فیلم را ببینید؟
نمی‌دانم هنوز به آن فیلم‌های هندی که قبلن‌ها با هم روی تلویزیون‌های کوچک‌مان می‌دیدم علاقه دارید یا نه. همان‌هایی که خیلی وقت‌ها ما به گریه می‌انداختند.یکی از آن‌ها را برایتان دارم…. البته این فیلم هالیوودی است نه بالیوودی و داستانش فوق‌العاده احساسی است.

داستان موفقیت در مورد پولدار شدن و تکان دادن دنیا نیست. داستان پسر هندی یتیمی است که بعد از سال‌ها می‌خواهد شانسش را برای پیدا کردن مادر واقعی‌اش پیدا کند که این مسیری که طی برای پیدا کردن مادرش طی می‌کند مطمئن باشد شما را سرجایش میخکوب می‌کند.

 

تماشای آنلاین:

 

 


ــــ پنجاه پنجاه ــــ
50/50

خلاصه‌ی داستان: آدام جوانی 27 ساله است که شغلش نویسندگی یک برنامه در رادیو سیاتل می باشد. وی از جمله نویسندگانی است که همواره به کار خود بسیار بها داده و سعی می کند تا بهترین ها را برای شنوندگانش بنویسد. اما آدام به تازگی دردهایی زجر آور در بدنش احساس می کند که آرامش را از او سلب کرده اند. وی برای رفع این دردها، به دکتر مراجعه می کند اما در کمال ناباوری دکتر به او می گوید که وی مبتلا به سرطانی کمیاب شده است. آدام بعد از شنیدن این خبر با اتفاقات تازه ای در زندگی اش روبرو می شود که قبلاً برایش چندان اهمیت نداشته و…
چرا باید این فیلم را ببینید؟
این یکی را واقعا دوست داشتم. آدام یک جوان به ظاهر موفق و سالم و سرحال است که یک‌دفعه‌ای خبر سرطانش او را شکه می‌کند. این اتفاقی است که واقعا برای همه می‌تواند بیافتد.
و خیلی جالب است که در طول این مسیر او با پیدا کردن یک معنی در زندگی‌اش بر درد سرطان غلبه می‌کند. این فیلم در کنار طنزهای فوق‌العاده‌ی ست روگن به یک شاهکار ناشناخته تبدیل شده است.

 

تماشای آنلاین:

 

 


ــــ دست‌نیافتنی‌ها ــــ
The Intouchables

خلاصه‌ی داستان:داستان فیلم اقتباسی از یک داستان واقعی است. قصه نویسنده ثروتمندی به نام فیلیپ که در اثر سقوط با چتر از گردن به پایین فلج می‌شود و برای پرستاری از خود مردی به اسم دریس را استخدام می‌کند. فیلیپ تا قبل از استخدام دریس؛ مردی بداخلاق و غیرقابل تحمل بود اما با حضور دریس که شخصی است که سابقه سرقت و زندان نیز دارد زندگی و شخصیت فیلیپ متحول می‌شود.دریس زندگی فیلیپ را به‌طور کامل عوض می‌کند. زندگی کسل‌کننده فیلیپ با ورود دریس تغییر می‌کند به گونه‌ای که از بیرون رفتن با آمبولانس ، به بیرون رفتن با ماشین‌های مازراتی خود رو می‌آورد.
چرا باید این فیلم را ببینید؟
هیچ داستان موفقیتی پشت این فیلم نهفته نیست اما از آن‌جایی که سادگی و خودمانی بودن رابطه‌ی دو طبقه‌ی متفاوت از جامعه در قالب ارتباط دریس و فیلیپ به زیبایی هر چه تمام‌تر نشان‌ داده شده، دیدن این فیلم اصلا خالی از لطف نیست.

 

تماشای آنلاین:

 

 

 

 


ـــ شکست‌ناپذیر ـــ
Unbroken

خلاصه‌ی داستان:این فیلم داستان زندگی پسری 19 ساله به نام لوییس زامپرینی را روایت میکند که در سال 1936 در المپیک دو و میدانی برلین شرکت کرد و مقام اول را بدست آورد. سپس در طی جنگ جهانی دوم به نیروی هوایی آمریکا پیوست تا بتواند برای کشورش بجنگد ولی هواپیمایی او پس از اصابت بمب توسط ارتش ژاپن سقوط میکند و در بیابان سرگردان می شود. پس از 47 روز او توسط نظامیان دشمن که همان ژاپنی ها هستند زندانی می شود و متحمل درد ها و سختی های زیادی می شود ولی او هنوز امیدش به زندگی را از دست نداده و ….
چرا باید این فیلم را ببینید؟
داستان این فیلم آنقدر قهرمانانه است که واقعا باور کردنش کار هر کسی نیست.
قضیه این بار درباره‌ی سرسختی است درباره‌ی شجاعتی که هیچ سوپرمنی هم به گردپایش نمی‌رسد.
این فیلم را آنجلینا جولی از روی کتابی با همین نام کارگردانی کرده است.
توضیح اضافه‌ای برایش لازم نیست فقط اینکه از دستش ندهید.

 

تماشای آنلاین:

 


امیدوارم هر کدام از این فیلم‌ها بتواند تغییر اساسی در زندگی و یا حداقل طرز فکرتان به زندگی ایجاد کند.
اما یک چیز را فراموش نکنید…. یکی از اصولی که در سوخت جت به آن باور داریم این است که انگیزه کافی نیست. باید شروع کنید، ادامه دهید، شکست بخورید و دوباره بلند شوید و یاد بگیرید.

به امید روزی که فیلمی از داستان زندگی شما ساخته شود!
راستی اگر اینطور می‌بود اسم فیلم داستان زندگی خود را چه چیزی انتخاب می‌کردید؟
در قسمت نظرات برایمان بنویسید.

اگر فیلمی را شما پیشنهاد می‌کنید حتما در قسمت نظرات برایمان بنویسید.
مثل شما مشتاقانه منتظر دیدن فیلم‌های جدید هستیم.


پکیج آرشیو سخنرانی انگیزشی پکیج آرشیو سخنرانی انگیزشی
152 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. M.A.H می گوید

  اسم فیلم : همیشه خسته
  داستان فیلم : حال ندارم بگم

 2. حمید کریمی می گوید

  اگر روزی خوشبختی در خونه مونو زد و به من فرصت این پیدا شد که فلم زندگی ام را در رشته عمل پیاده کنم حتماً عنوان فلم را تحت نام: تغییر بشر خواهم ساخت.

 3. mahla می گوید

  زندگی اونجاییه که عشقت هست و تویی وخدات به نظرم خوشبختیبالاتر از این نیست
  راستش من عجیب به رسالت زندگی معتقدم و میدونم که تک تک چیزایی ک توی زندگی هست دلیلی داره
  خوده منم بارها شده که اتفاقاتی بیافته تا از صحنه ی زندگی محو شم اما الان هستمو دارم میجنگم واسه ارزوهام
  اینو واسه کسایی میگم که به دلیل خاصی دارن نفس میکشن :یه روز همه ی زندگیت در عرض چند لحظه از جلویه چشمات رد میشه با همه ی جزییات و رمزوزاز هایی که تو هیچوقت نمیدونستی نکنه اون روز ببینی تو یه قدمیه رسیدن جا زدی… پس تا اخرین قطره ی خونت بجنگ منم میجنگم

 4. علیرضا می گوید

  فیلم شجاع دل در مورد زندگی واقعی ویلیام والاس هم بی نظیره!!

 5. 99 می گوید

  ادمای عاشق بعضی وقتاازعشقشون فرارین چراچون شک دارن میترسن غم نرسیدنشوبه دوش میکشن تاتجربه نکنی نمیتونی درباره عاشق بودن کسی نظربدی

 6. inve$tor می گوید

  به نظرم فیلم فوق‌العاده Papillon جاش خیلی تو این لیست خالی بود

 7. فاطمه می گوید

  بعدا اسم داستانمو میذارم .
  ممنون از سایت خوبتون 🙂

 8. محیا می گوید

  سلام واقعا مطلب خیلی مفیدی بود
  ممنونم(:

 9. ماریه می گوید

  میلاد جان املای نگارشی »اسلحه» را در توضیح سه تیغ اره اصلاح کنید. مطالب عالی.❤❤

 10. H.10 می گوید

  سلام
  آینده….
  چیزی که نمیشه در بارش زیاد صحبت کرد…
  ولی خیلی صحبت ها میشه در بارش گفت
  حرف بسیار هست ولی از جهان صحبت ها که میگه
  انسانی که در فکر و تخیل خود زندگی میکنه بی شک اون در شکار باد هست.راستی یه چیز دیگه ……….

 11. زهرا می گوید

  من با تمام وجودم عاشق پزشکیم اما متاسفانه پیوسته درس نمیخونم و ب فیلم دیدن اعتیاد دارم گاها شده یه روز اصلا درس نمیخونم و ناخودآگاه کل روز رو فیلم میبینم و اونقدر آثار مخربی داره که تا چند روز درس نمیخونم

  1. حامد می گوید

   چه شباهتی

   1. زهرا می گوید

    شما راه حلی برای این قضیه پیداکردین؟؟

    1. احمد شریفی می گوید

     زهرا خانم فقط کافیه که اراده کنید، خواهشا اگه میخواید یک زندگی متفاوت از بقیه داشته باشید شروع کنید من هم خودم اینطوری بودم امسال هم پشت کنکورم و تا الان هیچ اقدامی برای درس خوندن نکردم ولی خداوند بزرگ یک فرصت دوباره بهم داد و کنکور عقب افتاد الان تصمیم دارم که شروع کنم، شما هم شروع کنید.

     1. زهرا می گوید

      ممنون از پاسخ گوئیت دوست عزیز.گاهی اوقات وقتی داری در باتلاق افکارت غرق میشوی ودست به یقه ی عادات افتضاحت هستی و جان میدهی برای یک نقطه ی امن که خالی کنی گلایه های خود را از خودت،چقدر خوب یک همدرد میتواند یک هم راز شود.با آرزو و امید موفقیتت،امیدوارم بخوانی این پیام را…..

     2. زهرا می گوید

      آقای شریفی،ممنون از پاسخ گوئیت دوست عزیز.گاهی اوقات وقتی داری در باتلاق افکارت غرق میشوی ودست به یقه ی عادات افتضاحت هستی و جان میدهی برای یک نقطه ی امن که خالی کنی گلایه های خود را از خودت،چقدر خوب یک همدرد میتواند یک هم راز شود.با آرزو و امید موفقیتت،امیدوارم بخوانی این پیام را…..

    2. رضوان می گوید

     تو عاشق پزشکی نیستی. وگرنه هرکاری براش میکردی

     1. زهرا می گوید

      رضوان عزیز ممنون از توجه ات.راستش عشق زمانی حقیقی میشود که جامه ی باور و اعتقاد به آن بپوشانی و جامه ی من رنگ و رو رفته و پوسیده شده بود اما احیایش میکنم قول میدهم

  2. 6azad9_art می گوید

   وقتی وقتتونو صرف تماشای فیلم می کنید عاشق فیلم دیدن هستین نه عاشق پزشکی،باید لااقل با خودتون صادق باشید که بتونید اراده کنید وتمام تلاشتونو بکنید که به هدفتون برسید ان شاالله.

   1. زهرا می گوید

    6azad9_art ممنون از نصیحت دوستانه ات و همچنین با آرزوی موفقیتت در تمام مراحل زندگی

  3. میکائیل می گوید

   منم دقیقا اینجورین. با این فرق که فیلم انگیزشی سینمایی میبینم و انقدر انرژی میگیرم که میخوام یه کاری بکنم تا انژیم تخلیه بشه.بعد 20 سال اینجوری بودن فقط فهمیدم باید وقت درس فقط بخونم.

   1. زهرا می گوید

    میکائیل ممنون از حسن توجه ات.ژانر محبوب من هم فیلم های انگیزشی است اما خب باید بالاخره یه جایی تمامش کنم و به گمانم درست است که وقتمان را از دست دادیم اما عوضش یک عالم تجربه داریم و این میشود امید و همراهمان برای ادامه مسیر.گذشته ها که گذشت اما با امید به آینده ای روشن برایت…

  4. نازنین می گوید

   کسایی که میگن تو با این کارت عاشق پزشکی نیستی معلومه یا اصلا درس خون نیستن یا کنکور ندادن! فشار کنکور انقدر زیاده که قابل توصیف نیست!!! به نظرم هفته ای یه بار مثلا یه فیلم انگیزشی یا حتی فیلمی که دوست داری ببین حتی خود دو رقمی ها و تک رقمی ها هم سرگرمی دارن… اصلا ناراحت نباش فقط کافیه مرتبش کنی نه اینکه حذفش کنی به حرفای سرزنش کننده بقیه هم اهمیت نده..

   1. زهرا می گوید

    نازنین عزیز،حرفهایت رنگ دلگرمی و همدردی دارند و ممنون که دلم را قرص کردی.ممنون بابت حرفهای خوش رنگت…

    1. نازنین می گوید

     خواهش میکنم عزیزم…

   2. M.A.H می گوید

    موافقم فشار کنکور زیاده باید خیلی تلاش کرد

 12. حنانه می گوید

  جای فیلم مرد سیندرلایی با بازی راسل کرو بشدددددددت خالیه که کاملنم واقعیه و دانکرک خیلی زشت بود بنظرم چون من هیچی نفهمیدم ازش

 13. هلیا می گوید

  خواهر من هم همچین زندگی سرسختانه ای داشته وداره و شاید من یکروز داستان زندگیشو بنویسم و اسمشو بزارم دختر افغان

 14. N.r می گوید

  بشین درس بخون با قدرت و انگیزه و اصولی و برنامه ریزی وتمرکز و آزمون دادن و تکرار
  منم قبلا رشته دیگه خوندم کلی زحمت کشیدم دندون قبول شدم.اولش همش دنبال این بودم ی رتبه برتر بیاد راهنماییم کنه.ولی هیچکی راستشو نمیگه.خودت روش خودت رو پیدا کن

 15. علی می گوید

  فیلم ندای درون یا به انگلیسی conversation with god
  فیلم مبارز2008
  فیلم جنگجوی صلح
  پیشگویی اسمانی
  فیلم کلبه
  فیلم نامحدود
  فیلمهای انگیزشی خوبی هستن اگه دوستان فیلم دیگه ای مدنظرشون هست خوشحال میشم معرفی کنن

  1. محمد می گوید

   فیلم جنگجوی درون خیلی فیلم قشنگیه بر اساس داستان واقعی

   1. نگین می گوید

    منم خیلی دوسش داشتم فوق العاده بود

 16. میرزایی می گوید

  سلام ممنون فیلم ها جذاب و انگیزشی عالی بود

 17. مهشید می گوید

  من تمام این فیلما رو دیدم میتونم بگم همشون فوق‌العاده اند

 18. مهدی(سعید)رضاصفت تهیه کننده ومدیرتولیدخوش نام سینماوتلویزیون مدیریکی از فعالترین دفتر فیلمسازی (صفت--فیلم) می گوید

  صفت فیلم یکی ازفعالترین دفترفیلمسازی سینما وتلویزیون در تهران با مدیریت سعید رضاصفت (دفترفیلمسازی صفت فیلم)

  1. بنیامین می گوید

   فیلم جنگجوی درون رو حتما حتما ببینید…فوق العاده انگیزشی

 19. الدوز می گوید

  ممنون

 20. صادق می گوید

  چرا انگیزه ات رو از دست دادی؟
  چی از این مهمتر که یه عمر آرامش خواهی داشت
  حداقل هیچ وقت پشیمون نیستی
  یه مدت کوتاه تلاش کن
  یه عمر آسایش داشته باش
  من رفتم تا ارشد حسابداری
  اما برگشتم و الان پزشکی میخونم

  1. سهیلا می گوید

   موفقیت که همش در رشته پزشکی خوندن نیست. شما تو همون حسابداری هم میتونستی موفق باشی.

  2. Mahi می گوید

   میتونین ب من مشورت بدین

  3. نصيري می گوید

   عجب اراده ایی.موفقیت از آن توست

  4. افسانه می گوید

   سلام واقعا آفررین به شما،یه جایی خوندم که هرجایی از مسیر که بودی و دیدی که مسیر تو نیست یا اشتباه کردی برگرد حتی اگر به آخر خط نزدیک بودی،ارادتون فوق العاده بوده…منم ارشد مهندسی شیمی میخوندم ولی برگشتم و دوباره دارم از اول میخونم برای قبولی تو پزشکی هرچند خیلی ها همش میگن نمیشه و اشتباهه ولی من خودم میدونم که تنها رشته ای که میتونم توش واقعا عشق کنم پزشکیه و تصمیم گرفتم به خاطر رویا و هدفی که دارم با تمام وجودم بجنگم براش و تلاش کنم.ممنون میشم اگر بهم مشاوره بدی و راهنماییم کنید.

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**