قانون جذب در قرآن و متون دینی به وضوح نمایان است اما به آن دقت نکردیم

و در این مقاله مهم‌ترین آنها برای شما گردآوری شده‌اند

موفقیت در کار و زندگی،مطلوب انسان عصر حاضر است. همه‌ی ما انسان‌ها با قدرتی لایتناهی سرو کار داریم ، در هر جا هستیم، همه‌ی ما فقط با یک قدرت سر و کار داریم، یک قانون و آن قانون جذب است، که یکی از مبانی مهم موفقیت نیز محسوب می‌شود.

اهمیت این موضوع به قدری است که ریشه‌های آن را می‌توان به وضوح در ادیان الهی و آموزه‎های قرآن کریم و آثار دانشمندان مسلمان به خصوص ملاصدرا مشاهده کرد. زیرا راه سعادت بشر در راه تفکر نیک و رفتار نیک است؛ چیزی که همه‌ی ادیان الهی، انسان‌ها را به آن سفارش کرده‌اند.

در قرآن کریم می‌خوانیم:

«بگو هر کس طبق روش(و خلق و خوی) خود عمل می‌کند»

الاسراء/84

به عبارت دیگر: از کوزه همان برون تراود که در اوست.

مجموعه مقاله‌ی پیشنهادی:

همچنین می‌فرماید:

«سرزمین پاک و شیرین،گیاهانش به فرمان خدا می‌روید،اما سرزمین بدطینت(و شوره زار) جز گیاه ناچیز و بی‌ارزش از آن نمی‌روید»

الاعراف/58

علامه طباطبایی در تفسیر این آیه می‌نویسد: اعمال حسنه و آثار ارزنده(هم چون افکار خوب و مثبت) از گوهر پاک سرچشمه می‌گیرد و خلاف آن‌ها از خلاف آن.

در مکتب ما، هر انسانی توانایی و قدرت آن را دارد به مقامی برسد که هر آنچه را در ذهن بیاورد، فی‌الحال یا فی‌المجلس حاضر شود که این مقام را «کن» می‌نامند. هر انسانی هرچقدر از معاصی دوری گزیند، این قدرت در او بیشتر و بیشتر می‌شود.

خداوند در سوره‌ی واقعه می‌فرماید:

«و میوه‌هایی از هر نوع که انتخاب کنند و گوشت پرنده از هر نوع که که مایل باشند»

واقعه/21-20

خداوند نفس آدمی را با اقتدار آفریده که می‌تواند اشیاء را در جهان ویژه‌ی خود و منطقه‌ای بیرون از جهان حس و طبق مشیت و اراده‌ی خویش ایجاد نماید؛ زیرا نفس آدمی از جنس ملکوت و قدرت و جبروت است.

مادامی که نفس در این عالم حس است و با نیروهای حس و نیستی‌ها سرو کار دارد، پدیده‌های وجودی او از جهت وجود،ضعیف می‌باشد.

وقتی ذات نفسانی انسانی از این علایق و پیوندهای مادی گسسته شود، دارای چنان نیرویی می‌گردد که به مبدأ خود نزدیک شود و پدیده‌ها و صور خارجی و واقعی را اختراع و ایجاد نماید.

این مقاله را حتما بخوانید: چطور معجزه های زندگی را جذب کنید تا خیلی راحت تر و سریع تر موفق شوید؟

نفس آدمی در دنیا و آخرت تفاوتی از رهگذر اختراع و ایجاد صور ندارد، جز اینکه صور حقایق و قدرت وجودی آنها در آخرت کامل است، ولی در دنیا ضعیف و ناقص می‌باشد.

اگر نفس آدمی دارای نیروی کاملی برای تصویر و ایجاد صور خارجی اشیاء لذت‌آور عالم حس شود، در مرحله‌ی اول کمال نفس عبارت از اقتدار آن بر تصویر اشیاء در عالم خیال خواهد بود.

بهره‌های نفس مانند نعیم اهل بهشت است. چون اشتیاق اهل بهشت،سبب تخیل آنها است و تخیل آنها سبب احساس می‌گردد،پس چیزی در قلب آنها خطور نمی‌کند،جز آنکه همان چیز فوراً نزد آنان حاضر گردد.

پیامبر(ص) می‌فرمایند:

«در بهشت سوق و بازاری است که صور حقایق را در آن به فروش می‌رسانند»

منظور از سوق بازار و بهشت،لطف الهی است، که منبع و سرچشمه‌ی اقتدار و توانایی بر ایجاد صور،طبق مشیت دلخواه اهل بهشت و انعکاس وجود و پیدایش آن در خارج است.وجودی که ثابت است و دگرگونی در آن راه ندارد.

 

خداوند می‌فرمایند:

«بی گمان کسانی که گفتند پروردگار ما خداست،سپس ایستادگی کردند، فرشتگان بر آنها نازل می‌شوند که بیم مدارید و غمگین نباشید و مژده باد بر شما بهشتی که وعده داده می‌شدید،ما در زندگی دنیا و آخرت مددکاران و دوستان شماییم»

(فصلت/30)

دلیل اصلی قدرتمندی انسان بر ایجاد خلق صور این است که نفس آدمی از جنس ماده نیست و این خود ما هستیم که با دلبستن به این دنیا و عالم ماده،از قدرتمندی نفس خود می‌کاهیم.انسان در جایگاه رفیعی قرار دارد و نفس او از شرافت والایی برخوردار است. چرا که خداوند از روح خود در او دمیده است، به همین جهت است که می‌گوییم نفس آدمی از جنس ملکوت و قدرت و جبروت است.

«و از روح خود در او دمیدم»

(ص/72)

 

این حدیث بیانگر این است که هر آنچه ما در ذهن خود نیت و قصد و اراده کنیم آن را به سوی خود جذب می‌کنیم.اگر نیت خوب باشد خوبی می‌بینیم؛ چون خوبی را جذب می‌کنیم و اگر نیت بد باشد،خداوند بدی را بر ما نمودار می‌کند،چون بد را به سمت خود جذب می‌کنیم.به همین سادگی.

پاکسازی ذهن از منفی‌ها – ایجاد و تصور افکار مثبت خود به خود- ایجاد آرامش در جسم و روح،بالا بردن قدرت تمرکز،بالا رفتن قدرت تصویرسازی و تجسم خلاق، درنتیجه بالا رفتن و تسریع واکنش کائنات و در نهایت سریع‌تر به خواسته‌ها و تمایلات رسیدن.

 

قرآن کریم می‌فرماید:

«هر آنچه از او خواسته‌اید،(پیشاپیش) به شما داده است»

(ابراهیم/34).

 

قدردانی و شکرگزاری بزرگترین شکل ارتعاش احساس است.شکرگزاری از نعمت‌های الهی یعنی جذب نعمت‌های بیشتر.

در این مورد در سری مقاله رابطه‌ی سپاس‌گذاری و خلق ثروت توضیح دادیم.

اگر شکرگزاری کنید نعمت خود را بر شما خواهم افزود

(ابراهیم/7)

 

این نکته هرگز نباید فراموشمان شود که در مورد قانون جذب،ما باید به نیروی خلاق خداوند یکتا تکیه و توجه کنیم. هم قدرت تجسم از سوی خداوند به آدمی داده شده و هم آنچه را که ما جذب می‌کینم به اذن اوست. هیچ چیزی در این دنیا به وقوع نمی‌پیوندد مگر به اذن الهی.

ما خلاقیت خداوند را به نمایش می‌گذاریم. هر چه هست همه از اوست.

ما برای دستیابی به خواسته‌هایمان بر قانون جذب تکیه نمی‌کنیم،
بلکه قانون جذب را با تیکه بر قدرت خداوند و توکل بر او به کار می‌بندیم.

فردی که خدا را بندگی کند می‌تواند به اذن خداوند کارهای بزرگ انجام دهد.

وَقَالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ

و پروردگارتان فرمود مرا بخوانيد تا شما را اجابت كنم

(غافر/60)

فیض روح‌القدس ار باز مدد فرماید
دگران هم بکنند آنچه مسیحا می‌کرد

حافظ

برخی از دانشمندان غربی که در زمینه‌ی قانون جذب تحقیق کرده‌اند،کمتر نقش خدا را در آن در نظر گرفته‌اند، ولی دین مبین اسلام به یاد خداوند و توکل بر او در همه‌ی امور تأکید نموده است.قانون جذب تنها در کنار عبودیت و توکل بر خدا معنا دارد و انجام پذیر است.

 

خداوند از کسانی که ایمان آورده‌اند حمایت می‌کند

(حج/38)

 

تفکر مثبت نیازمند تلاش و کوشش است.در واقع مثبت اندیشی همراه با عمل کردن است که ثمر می‌دهد. چه بسا افرادی که اندیشه مثبت دارند اما چون دست به عمل نمی‌زنند،مثبت‌اندیشی آنان ثمر نمی‌دهد و نمی‌توانند آن طور که باید از قانون جذب استفاده کنند. خداوند انسا‌های تلاش‌گر را دوست دارد و وعده می‌دهد که به اندازه‌ی تلاششان به آن‌ها جزا می‌دهد.

 

هر کس به موجب آنچه می‌کوشد جزا داده می‌شود.

(طه/15)

قدم‌های کوچک اولیه راه رسیدن به قدم‌های بزرگ‌تر بعدی است. یکی از ثمرات کار و تلاش کسب تجربه است.حتی شکست‌هایی که در مراحل انجام کار برای انسان پیش می‌آید همه تجربه‌هایی هستد که برای کسب نتیجه نهایی بسیار مفید است. برای فعال‌سازی قانون جذب باید حرکتی انجام داد. باید شروع کرد.

امام حسین(ع) می‌فرمایند:

«کار به انسان تجربه می‌آموزد»

آیات قرآن و احادیث معصومین و آموزه‌های دینی بیانگر این واقعیت است که انسان به عنوان اشرف مخلوقات و جانشین خداوند در روی زمین شایستگی کسب نعمت‌ها و موهبت‌های فراوانی را دارد.

یک اراد‌ی قوی در سایه‌ی ایمان قلبی به خداوند می‌تواند انسان را به سوی کسب نعمت‌ها و موفقیت‌ها پیش ببرد. شروع تمام پیروزی‌ها اندیشه‌ی مثبت است. اندیشه‌ی مثبت آغازگر حرکت قانون جذب است و تلاش فرد در جهت عملی ساختن اندیشه‌ی مثبت، عملی کردن قدرت جاذبه‌ی ذهن و موفقیت خواهد بود.


در همین زمینه بخوانید:

46 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. senobarrr می گوید

  ممنونم خیلی زیبا بود ممنونم از دیدگاه قرآنی و اسلامی بررسی کردید

 2. سارا می گوید

  با سلام خدمت ادمین عزیز ؛ خطاب ب دوستانی ک نفی میکنن این قانون پرقدرتِ خداوند متعال رو؛ باید بدونن چ شما قبول داشته باشید چ نداشته باشید این قانون قدرتمند در جریان هست دقیقا مثل قانون جاذبه و کار خودش رو میکنه ؛ مصداق بارز این جمله ی معروف ک ادم ها میرن دنبال لیاقتشون همین هست ؛ شما وقتی شایستگی تون رو افزایش میدید جذب های بهتری خواهید داشت و نکته در مورد شایستگی این مسئله ای هست ک فقط خودمون و خدا میدونیم و ب هیچ عنوان از روی ظاهر افراد نمیتونیم ب ایمانشون و شایستگی شون پی ببریم و مثلا بگیم عمر سعد با اینکه ایمان داشت فلان و فلان !!!!! امام حسین علیه سلام ب مقامی رسیده بودن ک تماماً تسلیم امر پروردگار بودن ایشون اولیا الله هستن و شایستگی مقام شهادت داشتن و سرنوشتشون شهادت بوده… صحبت کردن در مورد قانون جذب علم بالا میخاد چون از علومی هست ک مربوط ب ناشناخته ها و ماورا میشه و هر کسی نمیتونه درکش کنه ؛ حتی شعرای بزرگ مثل مولانا هم خیلی واضح راجع بهش صحبت کردن ” خوب خوبی را کند جذب این بدان طیبات و طیبین بر وی بخوان “

 3. ماریا می گوید

  سلام .عالی بود.نکات مهمی در باب رابطه قدرت الهی و قانون جذب بیات شده که کلیدی و قابل تامل هستند
  استفاده کردم .سپاسگزارم

 4. مهدی می گوید

  با سلام و خسته نباشید. ممنون به خاطر مطلب خوبتون. این موضوع یکی از چالش های کسانیه که قانون جذب رو پذیرفتن اما فکر میکنن ممکنه با عقایدشون در تناقض باشه. اما باید گفت قانون جذب هم مثل بسیاری از قانون های دیگر دنیا توسط خداوند و برای انسان خلق شده. قوانینی مثل قوانین نیوتن و قانون جاذبه زمین از اولین روز خلقت در جهان وجود داشته اما بعدا توسط انسان کشف شده. قانون جذب هم در دنیا بوده و هست اما علم بشر تازه به اون پی برده. خداوند قانون جذب رو در اختیار انسان قرار داده تا به آرزوها و اهدافش برسه و بدونه که هر فکر و عمل خوبی داشته باشه در این دنیا و جهان آخرت به خودش بر میگرده.

 5. سینا می گوید

  ببخشید ی سوال ذهن من رو به خودش مشغول کرده
  در این که کتاب قرآن آسمانی و از طرف خدا نازل شده شکی نیس اما مگه شما در قانون جذب نمیگید نباید ذهنمون رو برای چیزایی که نمیخوایم معطوف نکنیم و به چیزایی ک میخوایم فکر کنیم ؟ چون قانون جذب به هرچیزی که ذهنتو باهاش درگیر کنی پاسخ میده … حالا آخر سوره حمد میگه نه کسانی که غضب کردی بهشون و نه گمراهان… چه توضیحی هست در مورد این؟

  1. Arisa می گوید

   سلام استاد….قشنگ تو یکی از دوره هاشون این سوره رو تفسیر کردن و اتفاقا گفتن این سوره که در ابتدای قران هم اورده شده اگه خط به خطش براساس قانون جذب تفسیر بشه درواقع شاه کلیدیه که خدا در ابتدای قران اورده تا براساس اون بقیه قران مفاهیمش برامون راحتتر بشه و وقتی اخرش میگه غصب کردی اگه به دید قانون جذب بهش نگاه کنی معنیش اینه که…میدونیم که دوراه هست که ما انسانها میتونیم انتخاب کنیم حتی تو قانون جذب هم همینه یا راه درست رو انتخاب میکنیم که همون تمرکز بر زیبایی ها ونکات مثبته،خوبیه،عشقه،خیره،و….یا راه اشتباه که نتیجه بدی داره محدودیت،کمبود،شر،جذب موارد منفی و….خدا طبق قانونی که وضع کرده همون قانون جذب یسری قوانین گذاشته که بلاتغییره وبستگی به انتخاب خودمون داره حالا اینجا داره میگه خدایا بهم کمک کن راه کسانی که بهشون نعمت دادی هدایت بشم نه گمراهان!
   غصب کردن منظور خشم خدا نیست هرجا تو قران که درمورد مجازات و غضب و جهنم گفته باید اینطوری تفسیر کردن که طبق قوانینی که از قبل خدا وضع کرده اگه راه گمراهان رو بری نتیجش انقدر بد و وحشتناک میشه و اگه راه هدایت شدگان رو بری با نعمت و فراوانی و برکت و… مواجه میشی
   و طبق قانون خدا اینجور نیست که فقط به افراد خوب کمک کنه یا به کسایی که راه درست رو میرن فقط کمک کنه خدا درهرصورت حتی تو اگه بخوای دزدی هم کنی بهت کمک میکنه چون قانونه..تو اینجا داری بهش میگی انتخابت دقیقا کدوم راهه و اون تو چه جهتی کمکت کنه
   اگه تو بخوای طرف خوبی و مثبتش رو جذب کنی کمک میشی و بالعکس…امیدوارم خوب توضیح داده باشم
   هم اونجایی که راجب بهشت و نعمت گفته ینی پاداش کارها و اعمال نیک و کنترل ذهن و نفسته هم اونجا که از عذاب و عقاب گفته بازهم کارمای خودته اصلا به خدا نباید ربطش بدیم بلکه نتیجه قوانین(ازقبل وضع شده)خداست
   متاسفانه تو قران خدارو خشمگین و انتقامجو نشون دادن درصورتیکه فقط قانونه
   مثل اینکه تو امتحان قانون اینه که همه سوالات و پاسخ بدی قبول میشی ندی رد میشی والبته خدا پارتی بازی نمیکنه مثل اساتید دقیقا نتیجه کارتو میبینی
   تفسیر سوره حمدروهم از دید قانون جذب میدونم کامل اگه مایل بودید حتما بگید که بنویسم براتون
   موفق باشید

 6. مهدی از مشهد می گوید

  سلام و رحمت و برکات و محبت خدا به همه ی دوستان – خدا با قرآن بهترین داستان ها و بهترین حکمت ها و علم ها را برای ما قرار داده تا بهترین و مفیدترین استفاده ها را از آن قرآن کریم و حکیم داشته باشیم و به امنیت و سلامت و لذت و محبت و سعادت و موفقیت و نشاط همیشگی برسیم . خدا در قرآن فرموده که با اسماء الحسنی من را بخوانید . یکی از اسم های خدا رحیمه یکی دیگر از اسم های خدا مرتاح یعنی شاده و شادی بخشه و اسم های بسیار دیگری . فرمول اینجوریه که اول در راه صراط مستقیم خدا یعنی با کمک خدا باشیم و دوم تلاش و استقامت زیاد داشته باشیم و اعمال صالح زیاد انجام دهیم تا به بهترین ها برای همیشه برسیم … با تشکر از توجه تون به قرآن کریم و حکیم

  1. فاطمه فراهانی می گوید

   سپاس بزرگوار

 7. حسین محمدی می گوید

  سلام خانم فراهانی
  خیلی عالی هست ممنون از تحلیل زیباتون
  لطفاً نظریه های منتقدین اسلامی رو بیارین و جواب مناسبی به اونها بدهیم
  باتشکر

  1. فاطمه فراهانی می گوید

   با سلام.
   سپاسگزارم از نظر انرژی بخش شما.
   پایدار باشید.

   1. رضا می گوید

    سلام
    میشه لطفا بفرمایید که امام حسین (ع) به چه چیزی فکر و احساس کرده اند که وقایع روز عاشورا را جذب نموده اند؟

    1. Hosein می گوید

     سلام و خسته نباشید شما که گفتین نفس انسانی از روحی که خدا در او دمیده شده گرفته شده و جنبه ملکوتی و روحانی داره آیا با تجسم مادیات در تضاد نیست
     امیر المومنین سخنی در باره دنیا دارند میفرمایند. کسیکه به دنیا نگریست دنیا حقیقت را به وی مینماید و ان کس که در دنیا نگریست او را کور مینماید.
     عمر سعد هم با اینکه به خدا ایمان داشت و میدانست حق با امام حسین است به خاطر تجسم مالکیت ری دینش و به دنیا فروخت اون هم اون زمان به قانون جذب فکر میکرد حتما

     1. Arisa می گوید

      سلام اگه اینجور باشه پس چرا خدا اینهمه نعمت و برکت و مادیات گذاشته!!وطبق قانون جذب هرکس درجهت درست حرکت کنه کنترل ذهن داشته باشه پاداشش برکتها و ثروتها و…هست و بالعکس.
      منظور این بزرگواران از مادیات این نیست که ثروتمند نباشین بلعکس اونا خودشون ثروتمند بودن حتی حضرت علی ثروتمندترین مرد عرب بودن منظور اینه که به مادیات نچسبید اونقدر که وابسته بشید بهش و انسانیتتون و بخاطر مادیات از بین ببرید…ثروتمند بودن و خرج کردن ثروت تو راه درست چه ایرادی داره اگه ثروت بد بود ما صدهزارسال دیگه به این امکانات رفاهی دست پیدا نمیکردیم لازمه امکانات داشتن ثروتمند بودنه یه عده س بیل گیتس،استیوجابز،با ثروتشون چه خدماتی به ما دارن میدن؟؟
      اگه کارخونه دارا نبودن تولیدکننده ها نبودن ما یخچال و تی وی و گوشی و حتی برق و…چطور میتونستیم الان داشته باشیم!!یه عده باید بتونن تولید کنن که بعد دراختیار ما بذارن
      این رو مطمئن باشیم هرچی ثروتمندترباشیم نزد خدا عزیزتریم چون داریم به گسترش جهان و امکانات کمک میکنیم
      اما ثروتمندانی که فقط مال جمع میکنن فقط برای خودشون و هیچ فایده ای برای دیگران وجهان ندارن اونهان که مدنظر این بزرگواران هستن
      تصمیم بگیر ثروتمندشی برای رفع نیاز مردمت خرجش کنی مثلا تولید کننده باشی سرمایه گذار باشی خیر باشی امکانات رفاهی بیشتری برای مردم فراهم کنی اینطوری هم خودت ثروتمندتر میشی و باز این چرخه ادامه پیدا میکنه درواقع مهم نیت و هدف از ثروتمندشدنه نه صرفا خود مسئله ثروت!

 8. مختاری می گوید

  من به تمامی این مطلب معتقد بودم وهمیشه در زندگیم به هرنحوی که شده متوجه این موضوع شدم و امیدوارم همیشه مثبت نگر باشیمبا تشکر از مطلب زیبایتان

  1. فاطمه فراهانی می گوید

   بسیار عالی.
   سپاسگزارم از نظر ارزشمند شما.
   پایدار باشید.

 9. داریوش فغفور مغربی می گوید

  من اعتقاد پیدا کردم به معجزه خدا حتا در زنگی روزمره ام.چند وقتی بود که با یکی از دوستانم بحثی پیرامون همین قانون جذب داشتیم اما من معتقد بودم که از هر چیزی نمی شود یک حس مثبت گرفت.
  فکرم مشغول بود که چرا در اسلام به آن اشاره نشده است.
  تا اینکه یک روز ایمیلی آم که حدیث پیامبر در خصوص نیت نیک و بد بود.
  جوابم رو گرفتم.
  متشکرم.

  1. فاطمه فراهانی می گوید

   بسیار عالی.
   سپاسگزارم از نظر ارزشمند شما.
   پایدار باشید.

 10. Mojtaba می گوید

  “ما برای دستیابی به خواسته‌هایمان بر قانون جذب تکیه نمی‌کنیم،
  بلکه قانون جذب را با تیکه بر قدرت خداوند و توکل بر او به کار می‌بندیم.”
  این تیکه از متن خیلی خوب بود ضمنا از اینکه به نقش تلاش و کوشش اشاره کردید ممنونم. تصور، خیال، تصویرسازی، اندیشه مثبت بدون حرکت به تنهایی بی معنی هستند.

  1. فاطمه فراهانی می گوید

   سپاسگزارم از نظر ارزشمند شما.

 11. مجتبی سورنی می گوید

  سلام خانوم فراهانی، وقت عالی به خیر.
  مطالب مفید و ارزشمندی رو ذکر فرمودید، خیلی وقت بود که دنبال همچین موضوعاتی بودم.
  شاد و پیروز باشید، ان شا الله.

  1. فاطمه فراهانی می گوید

   سلام.
   وقت شما هم بخیر.
   سپاسگزارم از نظر ارزشمند شما.
   پایدار باشید.

 12. رها می گوید

  بسیارعالی مطالب اموزنده ای بودوجای تفکر داشت

  1. فاطمه فراهانی می گوید

   عالی شما هستید.
   سپاسگزارم از نظر ارزشمند شما.

 13. محمدمهدی می گوید

  واقعا دمتون گرم خیلی عالی بود ولی ای کاش متون عربی ایات رو هم مینوشتین با این حال خیلیی عالیه
  ولی چه خوب میشه در قانون جذب به جای اینکه به قدرت کایینات ایمان داشته باشیم به قدرت خداوند قادر ایمان داشته باشیم
  چون که قدرت کاینات نیز نشات گرفته از قدرت اوست

  1. فاطمه فراهانی می گوید

   عالی شما هستید.
   سپاسگزارم از نظر ارزشمند شما.
   پایدار باشید.

 14. وحیدنوری می گوید

  امام على عليه‏ السلام :
  عَوِّدْ نَفْسَكَ حُسْنَ النِّيَّةِ وَ جَميلَ الْمَقْصَدِ، تُدْرِكْ فى مَباغيكَ النَّجاحَ؛
  خودت را به داشتن نيّت خوب و مقصد زيبا عادت ده، تا در خواسته ‏هايت موفق شوى.
  تصنیف غررالحکم و دررالکلم ،ص92 ، ح 1602

  1. فاطمه فراهانی می گوید

   بسیار عالی.
   سپاسگزارم از نظر ارزشمند شما.

 15. محمد می گوید

  برآورده كردن نياز مردم و احتياجات آنان از روي محبت و عشق ، برابر است با آباداني دنيا و اخرت ما.

  1. فاطمه فراهانی می گوید

   بسیار هم عالی.
   سپاس از نظر ارزشمند شما.

 16. علی رحیمی می گوید

  سلام.با تشکر فراوان بابت مقاله فوق العاده تاثیرگذار گروه قدرتمند سوخت جت (قانون جذب و قرآن)

  1. فاطمه فراهانی می گوید

   با سلام.
   سپاسگزارم از نظر ارزشمند شما.

 17. شیخی می گوید

  سلام تا بحال کمتر کسی از زاویه دین اسلام وآیات قرآن به عنوان کاملترین کتاب تمام اعصار به موضوعات این چنینی پرداخته بود.عالی بود.ممنون از سرکار عالی

  1. فاطمه فراهانی می گوید

   با سلام.
   سپاسگزارم از شما و از نظر ارزشمندتون.

 18. صلاح می گوید

  اولین بار بود که همچین مطلبی خوندم که قانون جذب رو به آیات و روایات ربط داد.بسیار عالی بود. منم چند بار به این موضوع پی برده بودم خیلی آیات زیادی هست در این حوزه.

  1. فاطمه فراهانی می گوید

   بسیار عالی.
   سپاسگزارم از نظر ارزشمند شما.
   پایدار باشید.

 19. سید علی می گوید

  خیلی ممنون. مطلب خوب و مفیدی بود.

  1. فاطمه فراهانی می گوید

   سپاسگزارم از لطف شما.
   پایدار باشید.

 20. حسام می گوید

  عالیییی

  1. فاطمه فراهانی می گوید

   سپاسگزارم از نظر ارزشمند شما.

  2. سید محمد می گوید

   آقا یکی بگه چرا قانون جذب با متون دینی در تعارضه؟ من نماز می‌خونم و به خدا اعتقاد دارم، اگه واقعا خدا چنین چیزی رو گفته، که استفاده کنم و اگه نه که هیچ… من چند مقاله خوندم، همش در تعارضه که!!

   1. Arisa می گوید

    سلام اصلا در تعارض نیست دوست عزیز فقط باید قران رو خیلی ریشه ای تفسیر کرد متاسفانه معنی ظاهری قران اینطور نشون میدن که در تضاده…اگه واقعا علاقه مند باشیم و خودمون لغات ریشه ای قران رو جستجو کنیم به زبان عربی جای جای قران داره دقیقا رد پای قانون جذب رو نشون میده

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**