با این 10 روش مثل آب خوردن دوستان جدیدی پیدا کنید که حاضرند هرکاری برایتان بکنند

میگویند مردم را از روی دوستانشان بشناسید
دلیلش ساده است. زیرا ما از دوستان خود بسیار تأثیر می‌گیریم و بدون آنکه خودمان متوجه شویم رفتارمان شبیه به آن‌ها می‌شود. همین جمله ساده اهمیت داشتن دوستان خوب را به ما یادآوری می‌کند.

شما نمی‌توانید فرد موفقی شوید وقتی که دوستان نا امید و تنبلی دارید.
و برعکس اگر خودتان فرد تنبل و ناامیدی هستید با داشتن دوستان موفق، حتماً رشد خواهید کرد.

معمولاً افراد خجالتی و تنها میگویند که با همین شرایط راحت هستند. آن‌ها نمی‌دانند که در پس روابط دوستی با انسان‌ها چه امتیازات مادی و روحی در انتظار آن‌هاست. البته این حرف نیز درست است که دوستان جدید و ناشناس می‌توانند تهدیدآمیز باشند اما اگر در انتخابتان دقت کافی را داشته باشید و قدم به قدم با آن‌ها جلو بروید می‌بینید که آن‌قدرها هم که فکرش را می‌کنید دوست جدید بد نیست.

اما حالا که به دنبال دوست هستید اول باید بدانید که چه نوع دوستی‌هایی وجود دارد :

الف) دوستی‌هایی در حد سلام و خداحافظ
ین مدل دوست‌ها تعدادشان زیاد است و اتفاقاً چیز بسیار خوبی است. سعی کنید در محیط کاری، دانشگاه و حتی محله خود با بیشتر افراد رابطه‌ای در حد سلام و خداحافظ را حفظ کنید

ب) دوستان معمولی
دوستان معمولی کسانی هستند که هر روز آن‌ها را ملاقات می‌کنید و معمولاً با آن‌ها درباره مسائل مختلف عمومی مثل سیاست، ورزش و اخبار روزانه گفت و گو می‌کنید. با این دوستان زیاد بحث نکنید و حرف‌های آن‌چنان جدی نزنید. سعی کنید رابطه خود را همیشه به صورت معمولی حفظ کنید.

ت) دوستان نزدیک
مهم‌ترین دوست، دوست نزدیک است. شما شاید 1 یا 2 دوست نزدیک داشته باشید و همین کافی است. دوستان نزدیک کسانی هستند که می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید. با آن‌ها درد و دل کنید و مشکلاتتان را به آن‌ها بگویید.

آن‌ها باید رازدار باشند و همیشه به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

بیشتر ما ابتدا دوستان معمولی پیدا می‌کنیم و سعی داریم آن‌ها را به دوستان واقعی خود تبدیل کنیم. معمولاً 80% افرادی که در طول سال‌های مختلف با آن‌ها برخورد می‌کنیم از چرخه دوستی ما خارج می‌شوند، از 20% باقی‌مانده هم فقط 2% آن‌ها به ما نزدیک می‌مانند و می‌توانیم به عنوان دوست روی آن‌ها حساب کنیم.

این یک استاندارد است و برای بیشتر مردم عادی به همین صورت است !

با این 10 روش هرگز دست‌خالی از
دوستان فوق‌العاده نخواهید ماند

اما اگر شما در پیدا کردن دوست مشکل دارید، فرد خجالتی هستید و نمی‌دانید دوست خود را چطور پیدا کنید حتما 10 راهنمایی که در ادامه مطلب آمده را حتماً بخوانید :

 

1 ) ترس از آشنایی با افراد جدید را در ذهنتان از بین ببرید

بیشتر افراد خجالتی از روبه‌رو شدن با افراد جدید می‌ترسند. آن‌ها مدام فکر می‌کنند که نباید به مردم اعتماد کرد. در قدم اول باید این تصور را از ذهن خود بیرون کنید. مردم ترس ندارند، آن‌ها مثل خود شما هستند و به هیچ‌کس آسیب نمی‌رسانند.

یکی از دوستان من که چند سال به روش هیچهایک (رایگان گردی) به کل خاورمیانه سفر کرده بود، می‌گفت خیلی به مردم اعتماد می‌کند، فوراً با آن‌ها دوست می‌شود و مسیرها را با ماشین آن‌ها طی می‌کنم و حتی شب را برای خواب به خانه آن‌ها می‌روم.

جالب است که بیشتر آن‌ها حتی زبان من را هم متوجه نمی‌شوند اما با اشاره به سختی منظورمان را به هم می‌رسانیم. برخی دیگر از افراد خجالتی مدام نگران این هستند که آیا فردی که می‌خواهد با او ارتباط برقرار کند

 • او را می‌پذیرد؟
 • از من خوشش می‌آید؟
 • با او درباره چی حرف بزنم؟

این فکرها آنقدر در ذهن افراد خجالتی رشد کرده است که به یک باور غلط تبدیل شده (راستی اگر خجالتی هستید، این مطلب را هم بعدا بخوانید)

  

2 ) صمیمی‌تر شدن را از دوست‌های معمولی خود استارت بزنید

اما اگر خیلی خجالتی هستید و این کار برای شما این کارها سخت است بهتر است از حلقه درونی دوستان و آشنایان خود شروع کنید؛ افراد خجالتی معمولاً با خانواده خود نیز به سختی ارتباط برقرار می‌کنند.

چند قدم وجود دارد که می‌توانید برای گسترش ارتباط با اطرافیانتان از آن‌ها بهره ببرید را که توی دوره غیرحضوری شاه‌کلید هم راجع‌به آنها صحبت کردیم میتوانید استفاده کنید :

الف) فاصله را کم کنید
اگر دوستانی دارید که ماهی یک بار یا در فاصله زمانی بیشتری با آن‌ها ارتباط دارید.
سعی کنید هر روز به یکی از آن‌ها زنگ بزنید یا یک پیام بفرسید، چیز خاصی نباید بگوید فقط می‌توانید بگوید که:

 • سلام چطوری؟ خوبی؟ می‌خواستم حالت رو بپرسم. امیدوارم خوب باشی

ب) برنامه‌ها را در بیرون بگذارید
افراد خجالتی سعی می‌کنند اگر قرار ملاقاتی هم هست فقط در خانه باشد.
این کار اشتباه است. از لاک خود بیرون بروید، دنیا جای ترسناکی نیست. آنقدر که مردم به هم کمک می‌کنند، به هم آسیب نمی‌رسانند.

غریبه‌ها می‌توانند از هیولایی که شما در ذهنتان ساخته‌اید به دوستان جذاب برای شما تبدیل شوند؛ حتماً قرارها را بیرون بگذارید… به همین سادگی !

ت) برنامه مشترک بگذارید
با نزدیکان و دوستانتان برای صمیمی‌تر شدن برنامه مشترک و ثابت مانند دیدن فیلم، رفتن سینما، رستوران یا استخر بگذارید. این رفت و آمد های دائمی و منظم سطح رابطه شما را افزایش خواهد داد

ج) با دوستان دوستانتان آشنا شوید
دوستان دوستانتان افرادی هستند که با اینکه برای شما غریبه‌اند یک اعتماد به آن‌ها وجود دارد. در برنامه‌هایتان از دوستتان بخواهید که مثلاً دوست صمیمی‌اش را نیز بیاورد.

یا مثلاً در برنامه‌ای که با برادرتان دارید از او بخواهید که دوستش را هم بیاورد تا با او آشنا شوید. این کار کمک می‌کند تا یخ شما نسبت به غریبه‌ها با یک احتیاط باز شود. 

3 ) خودتان را از این حالت بیرون بکشید تا دوستان جدیدی پیدا کنید

قدم بعدی شما این است که باید از منطقه امن که برای خود ساخته‌اید بیرون بیایید.
باید روابط خود را با مردم غریبه گسترش دهید. برای این کار هم چند راهکار وجود دارد که اگر آن‌ها را انجام دهید به آسانی به موفقیت دست می‌یابید.

الف) به کلاس‌های گروهی بروید
خودتان را در یک ورزش یا کلاسی که کار آن و جلساتش گروهی برگزار می‌شود ثبت نام کنید. مثلاً کلاس فوتبال، کلاس نقاشی، کلاس زبان و… این‌طوری برنامه‌ها باعث می‌شود شما با افراد غریبه که هم فکر هستید در یک بستر امن‌تر آشنا شوید

کاربردی ترین استراتژی مذاکرهب) کارهای داوطلبانه
در کمک به گروه‌های داوطلب مثل کوکان کار، نگهداری سالمندان و …. بر اساس تخصص و توانایی خودتان شرکت کنید.

این کار ضمن آنکه حس شما را خوب می‌کند، باعث می‌شود با گروه‌های مختلفی از افراد غریبه که آن‌ها هم برای کمک آمده‌اند آشنا شوید.

پ) اینترنت
سعی کنید وارد گروه‌های اینترنتی شوید، یا مثلاً تخصص و هنر خود را در اینترنت به اشتراک بگذارید تا افراد هم فکر خود را پیدا کنید.

فقط مراقب باشید که دوستی اینترنتی شما به همین‌جا خطم نشود. بعد از مدتی با دوستان اینترنتی خود قرار بگذارید و یکدیگر را در کافه یا رستوران‌ها ببینید؛ در واقع از اینترنت باید برای شروع دوستی خود استفاده کنید.

ت) گروه‌ها میتینگ
می‌توانید به گروه‌های میتینگی که دور هم جمع می‌شوند و مثلاً به کتاب‌خوانی، شعرخوانی و …. روی می‌آورند.
این کار هم منجر به ارتباط شما با افراد غریبه و پیدا کردن دوست‌های بیشتر می‌شود. کسانی که می‌توانید به آن‌ها اعتماد کنید. (در مورد بهترین‌ گروهه‌های MeetUp در این مقاله بخوانید)

 

4 ) یک قدم شجاعانه بردارید

در افراد خجالتی که می‌خواهد دنیای خود را تغییر دهند، مهم فرو ریختن ترسی است که از دیگران در ذهن خود ایجاد کرده‌اند. این نکته را بدانید. همه افرادی که در خیابان کنار شما قدم می‌زنند مثل شما هستند. نمی‌خواهد به کسی آسیب برسانند.

هرکدام از آن‌ها می‌خواهند یک دوست خوب داشته باشند و به راحتی می‌توانند با شما دوست شوند. برای اینکه خجالت خود را در ارتباط با دیگران از بین ببرید یک کار جالب انجام دهید. از فردا سعی کنید در اتوبوس، تاکسی، مترو یا محیط دانشگاه و کار سعی کنید به چند نفر سلام و احوال پرسی کنید.

اصلاً ترس ندارد کافی است لبخند به لب داشته باشند. حتی به کسی که از روبه روی شما می‌آید بگوید:

سلام روز شما بخیر !

البته اگر دوست دارید یادبگیرید چطور همیشه راحت سر‌صحبت را بازکنید و کاری کنید طرف مقابل مجذوب شخصیت شما شود، یک سری به دوره غیرحضوری شاه‌کلید بزنید.

 

5 ) مجددا تلاش کنید و تجربه‌های گذشته را فراموش کنید

در بیشتر افراد خجالتی، یک مفهوم از پیش تعیین شده درباره دوستی در ذهنشان وجود دارد.
کسی برای شما گفته و شاید در کتاب یا یک فیلم دیده‌اید. شاید هم یک تجربه تلخ از یک دوستی ناکام داشته‌اید که حسابی به شما ضربه زده است.

شما نباید از یک فرمول یا روش خاص پیروی کنید.
یا نباید به خاطر یک اتفاق تلخ همه مردم را به یک دید نگاه کنید.

نمی‌گوییم که تجربیات خود را کلاً کنار بگذارید. ب
لکه فقط کافی است از آن‌ها درس بگیرید اما نباید آن‌ها را سنگ معیار هر رابطه‌ای قرار دهید. به هر رابطه جدید دوستی به عنوان یک هدیه جدید، یک اتفاق نو و منحصربه‌فرد نگاه کنید. هیچ‌کس در جهان بدون دوست نمی‌تواند باشد. 

6 ) شخصیت طرف مقابل را کشف کن

از این مرحله به بعد فرض می‌کنیم که شما توانسته‌اید یک دوست جدید پیدا کنید.
حالا نگهداری دوست هم به مسئله جدی تبدیل خواهد شد که یکی از دروس بسیار مهم دوره غیرحضوری شاه‌کلید هم به آن اختصاص داده شده که باید آن را در نظر بگیریم؛ مرحله بعدی بعد از دوستی که به نگهداری رابطه می‌انجامد این است که شخصیت طرف مقابل را به‌خوبی بشناسیم، برای این کار باید به جواب سؤالات زیر برسیم:

 • او چه کاری می‌کند (شغل)؟
 • علاقه‌مندی‌های او چیست؟
 • چه هدف‌هایی در زندگی دارد؟
 • به چه چیزی اهمیت زیادی می‌دهد؟
 • ارزش‌های او چیست؟
 • احساسات او چگونه است؟
 • از چه چیزهایی متنفر است؟

برای شناخت بهتر طرف مقابل و شخصیت شناسی، توضیحات کاملی در دوره شاه‌کلید داده شده که چطور از تکنیک‌های شخصیت‌شناسی MBTI بتوانید شخصیت و علاقه‌مندی های طرف مقابل‌تان را کشف کنید و بر اساس آنها قدم در راه تحکیم دوستی‌تان بگذارید.

 

7 ) قدم به قدم پیش بروید و آسان بگیرید

زمانی که دوست جدیدی پیدا می‌کنید قرار نیست فوراً با او صمیمی شوید؛
سعی کنید این کار را قدم به قدم انجام دهید. معمولاً در آغاز رابطه‌ها به خاطر اینکه شناخت کافی وجود ندارد.

ناراحتی‌های زیادی به وجود می‌آید. شما سعی کنید ابتدای رابطه را آسان بگیرید، به دنبال یک دوست ایده آل و رؤیایی نباشید.

همین شخصی که تازه او را شناختید شاید در آینده به فرد ایده آلی برای شما تبدیل شود.
پس قدم به قدم پیش بروید.

سعی کنید در هر ملاقات چیزی درباره شخصیت او متوجه شوید و خودتان هم چیزهایی که می‌خواهد طرف مقابلتان بدانید و در مورد شما رعایت کند را به او بگویید. شاید بیش از 6 ماه طول بکشد تا بتوانید با کسی احساس صمیمیت کنید. اصلاً در این را عجله نکنید.

 

8 ) خودت باش

بدترین کار این است که برای حفظ و یا پیدا کردن دوست جدید خودت را طور دیگری نشان دهید.
این یک عذاب دائمی خواهد بود.

سعی کن خودت باشی !

حتماً کسانی پیدا می‌شوند که از این خود شما خوششان بیاید؛ خودت را برای اینکه جذاب به نظر برسی اصلا تغییر نده. اصولاً این جمله غلط است که دوستان باید مثل هم باشند یا علایق مشترک داشته باشند !

خود من در هفته حداقل 6 روزش را در خانه و جلو لبتاب هستم اما صمیمی‌ترین دوست من کوه نورد است و بیشتر اوقات در سفر؛ اما رابطه ما آنقدر صمیمی و جالب است که کسی باور نمی‌کند. ما حرف‌های متفاوت و از جهان‌های متفاوتی داریم که وقتی برای هم تعریف می‌کنیم بسیار جذاب است.

اما هیچ‌گاه سعی نکرده‌ایم همدیگر را تغییر دهیم !

اگر خودتان را تغییر دهید و نقش کسی دیگر را بازی کند ممکن است در ابتدا دوستانی پیدا کنید اما شما نمی‌توانید این نقش را همیشه بازی کنید و بعدها منجر به ناراحتی دوستانتان می‌شود. زیرا آن‌ها فکر می‌کنند که شما رفتارتان را عوض کرده‌اید. حتی ممکن است آن‌ها فکر کنند که سعی در فریب دادن آن‌ها داشته‌اید.

پس فقط خودت باش.
از چیزی که هستی خجالت نکش؛ اگر اخلاقی داری که بد است سعی کن آن را عوض کنی
اما سعی نکن شخصیت خودت را به خاطر دیگران تغییر دهی.

 

9 ) برای دوستانت وجود داشته باش

دوستی واقعی که به آن رفاقت میگوییم فقط احوال‌پرسی و گشت‌وگذار نیست.
شما باید مثل یک حامی جدی برای دوستت باشی. بخصوص در شرایط سخت. همیشه بدان که دوستان در سختی‌ها به تو نزدیک‌تر می‌شوند و دوستان جعلی از تو دوری می‌کنند.

پس برای دوستت یک دوست واقعی باش. یک حامی تمام عیار. تا می‌توانی به او کمک کن. مطمئن باش روزی می‌رسد که او نیز به تو کمک خواهد کرد و یک مشکل تو را حل می‌کند. این کارها و حمایت‌هاست که دوستی ما را ارتفاع می‌دهد و به مرحله اصلی که همه دنبالش هستند می‌رساند.

اصول دوستی را که در زیر آمده برای دوستت رعایت کن :

 • حامی او باش
 • به او کمک کن
 • راز دارش باش
 • هرگز او را تنها نگذار
 • بدی‌هایش را فراموش کن

 

10 ) تماس خود را همیشه حفظ کنید

اگر باکسی دوست شدی و از این رابطه خوشحال هستی، باید هر روز برای حفظ آن تلاش کنی. مثل نیاز انسان به غذا. دوست شما هم نیاز به توجه شما دارد. همیشه سعی کن در حفظ دوستی پیش قدم باشی.

فقط به یک احوال پرسی ساده بسنده نکن !

سعی کن دوست خود را حداقل دو بار در هفته ببینی و با او درباره مسائل مختلف حرف بزنی.

همیشه سعی کن که فضا را آنقدر برای او راحت کنی که اگر مشکلی دارد به تو بگوید. با پیام و تماس تلفنی هم دائماً احوالش را بپرس. سعی کنید باهم شام بخورید، به گردش بروید. از مشکلاتت برای دوستت بگو تا او هم بتواند راحت با تو درد و دل کند.

شاید ما بدون خواست خودمان در یک خانواده به دنیا بیاییم اما دوستانمان را می‌توانیم خودمان انتخاب کنیم. این یک نعمت بسیار بزرگ است پس سعی کنید دوستان خود را حفظ کنید. این نکته را بدانید که آن‌ها مانند شما کامل نیستند پس از برخی از رفتار و اخلاق احتمالاً بدشان تا می‌شود چشم پوشی کنید.

درنهایت باید گفت که پیدا کردن دوست و حفظ رابطه یک امر بسیار ضروری در دنیای امروز ماست.
این کار برای بسیاری سخت است و باید آن را با تمرین به دست بیاورند. مسلماً این مطالب همه نیازهای شمارا برطرف نخواهد کرد.

پس اگر به دنبال یک سری آموزش‌های اساسی و کاربردی درباره نحوه دوست‌یابی، ارتباط با دیگران و ساختن روابط اجتماعی قدرتمند هستید، پیشنهاد می‌کنم که بسته آموزشی غیرحضوری شاه کلید که شامل دوره‌ صوتی بسیار مهمی در این زمینه هست را تهیه کنید :

» چطور کاری کنید مردم عاشق شما شوند؟
» چطور کاری کنید دیگران بخواهند هرکاری از دست‌شان بر‌می‌آید برای شما انجام دهند؟
» چطور خیلی راحت دوستی‌های بلند مدتی ایجاد کنید؟
» چطور همیشه در مرکز توجه‌ها قرار بگیرید؟
» چطور کاری کنید با هر درخواستی که از دیگران میکنید موافقت شود؟
» چطور کاری کنید مردم همیشه مطابق میل شما رفتار کنند؟

این دوره صوتی تمام آنچه را که برای داشتن روابط اجتماعی قدرتمند نیاز دارید به شما میدهد…

برای دانلود کلیک کنید

 

206 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. نسرین محمدزاده می گوید

  سلام دوستانی که مشکل دوست پیدا کردن دارند یکی یه گروه تلگرامی درست کنه .بقیه عضو این گروه شن برای اشنایی بهتر

 2. سارا می گوید

  سلام
  من سارا هستم از تهران ۳۷ سالمه و هیچ دوستی ندارم کلا ۱۳ سال با یه دختر دوست بودم که اونم از ایران رفت و باز تنها شدم محیط کارمم کلا پسر هست و من شرایط دوست شدن با دختر رو در محیط کار ندارم دنبال یه دوست هم جنس خودم میگردم که اونم دوستی نداره و تنهاست اگه کسی تمایل داره از دخترای خوب سرزمینم خوشحال میشم باهاش اشنا بشم اینم شمارمه دوست خوبم منو پیدا کن ۰۹۳۷۱۹۹۶۹۶۶ راستی ۶۳ یی هستم

 3. مبینا می گوید

  من چن سال پیش که مدرسمو عوض کردم رفتم غیرانتفاعی اونجا همه خودشونو میگرفتن منم بیماری روانی و افسردگی گرفتم و با هیچکدوم حرف نمیزدم یک سال تمام تو مدرسه عذاب میکشیدم خیلی سخت بود یا نمیرفتم مدرسه یا گریه میکردم دوس پیدا کردن خیلی سخته برام شاید چون یکم مغرورم ولی خیلی مهربونممم دخترا بیاین

 4. .... می گوید

  به نظر من بیشتر اونایی هم که باهات دوست میشدن از سر رودرواسی است شاید فکر کنی دروغ میگم ولی من هشت ساله که دوست صمیمی ندارم میدونی چرا؟ چون خوشم نمیاد به کسی بگم میخوام باهات دوست بشم و میدونی از نظر یک دوست بهت نصیحت میکنم شاید هم اشتباه باشه ولی سعی کن یه کاری کنی اون فرد مورد علاقه ات خودش بهت ابراز دوستی کنه من در طول مدرسه آنقدر میخواستن با من دوست بشوند ولی اون فردی که من دوست داشته باشم را پیدا نکردم جدیدا یک فردی هست زیر نظر دارم که اگه باهاش دوست بشم همه کاری براش میکنم اگه هم خواستی خودت بهش بگی میخوای باهاش دوست شی مستقیم بهش نگو

 5. شکوفه می گوید

  سلام منم خجالتی هستم و نمیتونم ارتباط برقرار کنم دنبال یه دوست خوبم ۰۹۹۳۱۰۳۷۰۷۳

 6. میا می گوید

  عالی بوددددد واقعا آفرین به شما اگه شما نبودید من اینجا پشم بودم

 7. army_l می گوید

  کجا میتونم دوست پیدا کنممن از اینکه مجازی دوست پیدا کنم بدم میاد و زیاد تو اجتماع نمیرم( کلا بدم میاد تنها برم جایی واسه همین زیاد نمیرم تو اجتماع)

 8. کاربرناشناس می گوید

  سلام من ۱۳سالمه و دوستای تقریبا زیادی دارم که بااونا اوقات فراغت مو پر می‌کنم اما چند وقتی هست که تعدادی هم کلاسیه جدید تو کلاسمون اومدن .من از یکی از اونا خوشم میومد و بهشم قبلا گفتم که دوس دارم باهاش دوست شم اما مسخرم کرد و رفت به همه بچه های کلاسمون گفت اون روز من زنگ تفریح فقط گریه کردم. همیشه برمی‌گردم و نگاش میکنم همیشه هم درحاله پچ پچ کردن و خندیدن با دوستشه.احمقانه س اما دوسش دارم. این اولین کسیه که نمی‌خواد باهام دوست شه

  1. Shah ERFAN می گوید

   می گذره جگر آخر خودش پیش تو میایه .

  2. نری می گوید

   عزییززمم به هر کسی رو ننداز اهمیت نده میگذره

  3. Nagisa می گوید

   بنظرم برو راجب گرایشت تحقیق کن منم همینجوری بودم تا فهمیدم این مسئله ربطی به گرایش جنسیم داشت^^

 9. Par می گوید

  راستی همیشه یادتون باشه اگه دوستی هم نبود تو زندگیتون خودتون رو فراموش نکنید خودتون دوست خودتون هستید حتما بقیه هستن که لیاقت دوستی با شما رو ندارن

  1. مهبد می گوید

   چی بگم زیادم تنها باشی مث من افسرده میشیبعد به هیچ کسم نمیتونی بگی چته چون اولش به چند نفر میگی همه مسخرت میکنن من به بابام گفتم خیلی تنهام با خنده مسخرم کرد و چرت و پرت گفتدر صورتی که نمیدونن بدترین درد تنهایی هست

 10. ناشناس می گوید

  من هم همیشه از رفیقام ضربه می خورم

 11. Hmyd می گوید

  من تو مدرسه به یه نفر علاقه مند شدم و خیلی دوست دارم باهاش صمیمی بشم خیلی زیاد ولی خیلی خجالتی هستم و میترسم طرف مقابل از من خوشش نیاد و نمیدونم چیکار منم بتونم بهش نزدیک بشم

  1. Shah ERFAN می گوید

   حرف دل تو بگو

 12. Baran می گوید

  من ادم خجالتی هستم و زیاد صحبت نمیکنم از یه نفر خوشم اومده و میخوام باهاش دوست بشم دوست نزدیک ولی انگار نمیتونم از یه حدی بیشتر باهاش گرم بشم واقعا خیلی دلم میخواد دوست صمیمیم بشه نمیدونم چیکار کنم که بتونم این ارتباطو برقرار کنم

 13. پوریا می گوید

  دوست میخوام کسی نبود

 14. تیدا می گوید

  سلام من متاسفانه روابط اجتماعی خوبی ندارم ک سریع با کسی دوست شم فک میکنم اگ برم پیش کسی واسه دوست شدن ازم خوشش نمیادو…..برای همین بقیه فک میکنن بخاطر غرورمه ک پیششون نمیرمو از من خوششون نمیاد دوست پیدا کردن تو فضای مجازیو فقط مهارت دارم

  1. army_l می گوید

   منم همینطورم

  2. شکوفه می گوید

   سلام منم مثل توام این شمارمه بزنگ
   ۰۹۹۳۱۰۳۷۰۷۳ شکوفه

 15. زهرا می گوید

  من هیچ دوستی ندارم.میخوام سمت هرکسی برم از من فرار میکنه

  1. Bahareh می گوید

   من یک ادم خیلی خجالتی هستم و نمیدونم چجور با بقیه ارتباط برقرار کنم و خجالت میکشم

   1. Erfan می گوید

    کاری نداره که به این ایمیل پیام بده هر چی ام خواستی مشورت بگیر منم عین خودتم امید وارم اعتماد کنی
    Kalateh.1382@gmail.com

  2. امیر فروهر می گوید

   من هم با اینکه برای دوستانم بسیار خوب و مفید بودم خیلی دوستم ندارند
   این شکست خودشونه چون فرد خیلی مهمی(من) رو از دست دادند
   الان دنبال رفیق میگردم . بیا باهم صحبت کنیم شاید دوست شدیم

   1. Hamid می گوید

    سلام من من ۱۳ سالمه مثل شما هام……. یه دوست میخوام که مثل خودم باشه ….
    فقط میخوام باهاش صحبت کنم تا از تنهایی در بیام….. چون چند وقت دلم نمیخواد از اتاقم بیام بیرون …. یکم حوصله ام سر رفته … این شماره واتس اپ امه: ۰۹۳۸۹۲۶۸۴۲۰

    کسی دوست یا هم صحبت خواست بهم زنگ بزنه❤

 16. کی می گوید

  من یک ادم درونگرام و خیلی خجالتی ام و اگر هم بخوام با یکی دوست شم اون نمیخواد

 17. کامی می گوید

  دوست چیه فقط استقلال

  1. میا می گوید

   استقلال ی روزی میبازه من هیت نمیدم اما تیم استقلال ی روزی قلب شمارو ترک میکنن اما دوستی همیشه باقی میمونه

   1. ざうら می گوید

    دوست عزیز فکر نکنم منظورش از “استقلال” اون تیم فوتبال استقلال باشه، احتمالا منظورش باید “مستقل بودن” باشه. منم همینطور فکر میکردم و میکنم.

 18. جواد می گوید

  آره ، چرا که نه

 19. امین می گوید

  سلام من یه فرد خیلی خجالتیم و اصلا نمیتونم دوستی پیدا کنم همین راه های شمارو خوندم فقط داشتم میترسیدم آخه نمیتونم بعد واقعا دلم یه دوست خوب میخواد ولی نمیتونم چیکار کنم

  1. mahi می گوید

   منم همینطور هستم
   همیشه سعی میکنم…
   اما نمیشهـ!

   1. Par می گوید

    خب من خیلی آدم اجتماعی هستم خیلی آدم شاد وخونگرمیم هستم تقریبا با همه دوستم ولی فقط آدم های درونگرا نیستن که شاید احساس تنهایی بکنن آدم های شاد و برونگرا همیشه احساس تنهایی میکنن و نیاز دارند به یک دوست واقعی مثل خودشون

    1. مبینا می گوید

     بیا باهم دوس شیم

  2. سارا می گوید

   برو باهاش حرف بزن اول بوگو سلا خوبی بد همینجوری باهاش گرم میشی شوخی کن باهاش ایناااا

  3. امیر فروهر می گوید

   بیا با من آشنا شو .دنبال دوست های خوب هستم و خودم هم دوست خوبی هستم

 20. لیلی می گوید

  سلام من با هرکی دوست میشم همه کار هم واسش انجام میدم ولی متاسفانه دستم نمک نداره و بعد ازچند روز انگار تغییر میکنه

  1. نازنین می گوید

   با من دوست میشی

   1. مبینا می گوید

    ارههه

   2. رومينا می گوید

    سلام من دنبال يه دوست خيلي خوب ميگردم خيلي هم خجالتي ام 09195478040

  2. فریده می گوید

   واقعا میفهمم چی میگی

  3. فریده می گوید

   عه چه جالب
   عین من

  4. امیر فروهر می گوید

   منم دقیقا . دوست بسیار مفیدی واسه دوستام بودم . اما اونا از دستم دادند
   بیا باهم آشنا بشیم و وشاید رفیق های صمیمی شدیم آینده معلوم نیست.

  5. مهدیه می گوید

   سلام منم دقیقا همینم

  6. مبینا می گوید

   بیا با هم دوس شیم

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**