۶ اصل قدرتمند برایان تریسی برای پولسازی بی‌نهایت

برایان تریسی در کتاب درآمد رویایی (افزایش درآمد در تمامی کارها) توصیه‌ها و نکات بسیار ارزشمندی را برای رسیدن به درآمد خوب بیان می‌کند.درآمد رویایی خواسته‌ی بیشتر افراد است. فقط خود درآمد از اهمیت برخوردار نیست،بلکه شما باید اصولی بسیار ساده اما کاربردی را در مسیر هدف درآمد خود داشته باشید،بیشتر از اینکه هدف مهم باشد سیستمی که شما مسیر را با آن طی می‌کنید از اهمیت بیشتری برخوردار است؛چرا که اگر مسیر را خوب بدانید و موانع را شناسایی کنید،زودتر و راحت‌تر به هدف خود خواهید رسید.

1- کارهای بیشتری را امتحان کنید:

اگر می‌خواهید زودتر به موفقیت برسید،کارهای بیشتری را امتحان کنید.اقدامات بیشتری انجام دهید،پر مشغله شوید.هر روز کارتان را زودتر شروع کنید،سخت‌تر کار کنید و دیرتر دست از کار بکشید.شانس موفقیت شما بیشتر می‌شود.

طبق قانون احتمالات،هر چه گزینه‌های بیشتر را امتحان کنید،احتمال انجام یک کار خاص که سرنوشت‌ساز است بیشتر می‌شود.

شانس، کاملاً قابل پیش‌بینی است.اگر شانس بیشتری می‌خواهید،فرصت‌های بیشتری را بیازمایید.در جاهای بیشتری حضور داشته باشید.هر چه سخت‌تر کار کنید،خوش‌ شانس‌تر خواهید شد.

تام پیترز،نویسنده‌ی کتاب پر فروش «در جست و جوی برتری» و چند کتاب دیگر در حوزه‌ی کسب و کار،در تحقیقاتش به این نتیجه رسید که ویژگی کلیدی مدیران ارشد«تمایل به اقدام است». شعار آن‌ها به تجارت در یک جمله خلاصه می‌شود«آماده، هدف، آتش».

نگرش آن‌ها به تجارت در یک جمله خلاصه می‌شود:«اجرا،تصحیح،آزمایش».آن‌ها دریافته‌اند که آینده از آنِ کسانی است که عملگرا و اهل ریسک هستند.

افراد برجسته به گفته‌ی داگلاس مَک آرتور موافقند که «چیزی به نام امنیت وجود ندارد،بلکه فرصت‌ها وجود دارند».کشف جالب این است که اگر در جستجوی فرصت‌ها باشید،تمام امنیت مورد نظرتان را خواهید یافت. ولی اگر به دنبال  امنیت باشید،نه به امنیت می‌رسید و نه به فرصت‌ها.

 

 

2- اصل اندازه‌ی حرکت:

در موفقیت اصلی به نام«اندازه‌ی حرکت»وجود دارد که بسیار اهمیت دارد.این اصل از دو قانون فیزیکی اینرسی و اندازه‌ی حرکت گرفته شده است.این اصل درباره‌ی هر چیزی که به دست آورده‌اید یا موفق به داشتن آن نشده‌اید،صدق می‌کند.

قانون اول نیوتن در فیزیک می‌گوید:«جسم در حال حرکت تمایل به حفظ وضعیت خود دارد،مگر آنکه نیرویی خارجی اِعمال شود،جسم ساکن تمایل به سکون دارد،مگر اینکه نیروی خارجی بر آن وارد شود».

قانون اینرسی نیز می‌گوید:«آغاز حرکت هر جسمی نیاز به انرژی زیادی دارد ولی ادامه‌ی حرکت جسم،انرژی کمتری می‌خواهد».برای شروع هر کار یا تجارتی،به انضباط بسیار زیادی احتیاج است اما وقتی حرکت آغاز می‌شود،ادامه‌ی کار راحت‌تر می‌شود.همانطور که اینشتین می‌گوید،«تا چیزی حرکت نکند،هیچ اتفاقی نمی‌افتد».همین طور هم تا شما حرکت نکنید،هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

3- حرکت کنید و به حرکت خود ادامه دهید:

به بیان ساده‌تر،این قوانین درباره‌ی زندگی‌تان می‌گویند که وقتی به سمت چیزی که برایتان مهم است،حرکت می‌کنید،ادامه‌ی مسیر بسیار راحت‌تر از شروع مجدد پس از توقفی کوتاه است.

» حتما بخوانید: قورباغه را قورت نده! چرا همیشه در مورد شروع روزتان اشتباه فکر می‌کردید؟

با نگاه دقیق به انسان‌های موفق در می‌یابید آن‌ها همانند افرادی هستند که در نمایش‌ها بشقابی را روی انگشت‌شان می‌چرخانند.آن‌ها کارها را شروع می‌کنند و بشقاب‌ها را می‌چرخانند و می‌دانند که اگر بشقاب‌ها بیفتند یا توقف کنند،چرخاندن مجدد بشقاب‌ها،سخت‌تر از ادامه‌ی چرخش آن‌ها است.

هرگاه هدف و نقشه‌ای برای رسیدن به آن داشتید دست به کار شوید.وقتی حرکت به سمت هدف را آغاز کردید متوقف نشوید.هر روز برای نزدیکتر شدن به هدفتان،کاری انجام دهید.اجازه ندهید بزرگی هدف و زمان طولانی دست یابی به آن،شما را نگران کند و شما را منصرف سازد.

در برنامه‌ریزی برای رسیدن به اهداف،هدف را به کارها و فعالیت‌های کوچکی تقسیم کنید که هر روز قابل انجام هستند.لازم نیست کارهای زیادی انجام دهید،ولی هر روز،هر هفته و هر ماه با انجام آن فعالیت به سمت هدف مشخصی پیشروی کنید.

 

4- نظم روزانه داشته باشید:

نکته‌ی تعیین کننده و حیاتی این است.مهم‌ترین شرط موفقیت،انضباط فردی است.آلبرت هابارد،انضباط فردی را اینگونه تعریف می‌کند:

«توانایی وادار کردن به خودتان به انجام کارهایی که باید انجام دهید،درست در همان زمانی که باید انجام دهید، بدون توجه به خوشایند بودن یا نبودن کار».

ابتدا باید خود را به انجام کارهای لازم وادار کنیم.باید از توان و اراده‌ی خود کمک بگیریم تا بر اینرسی سکون غلبه کرده و خود را در حرکت نگه داریم.سپس باید کارهای لازم را در زمان مناسب انجام دهیم.برای این کار باید برنامه‌ریزی داشته باشیم،کارها را زمان بندی کنیم و طبق برنامه پیش برویم.کارها را مطابق برنامه انجام دهید.به تعهداتتان نسبت به خود و دیگران،عمل کنید.

توانایی تاب آوردن شما و ادامه‌ی حرکت به سمت آرزوهایتان،موفقیت نهایی شما را تضمین می‌کند. اگر ثابت قدم باشید،هیچ چیز نمی‌تواند سد راه شما شود.

اگر انضباط کافی برای اقدامات پیوسته دارید و ابتکار عمل را به دست گیرید،موفقیت شما تضمین شده است.

مقاله‌ای اختصاصی در این مورد: هفت سیستم اصلی برنامه‌ریزی

5- از ارزش‌های خود شروع کنید:

یکی از مهم‌ترین یافته‌های سال‌های اخیر آن است که تعریف«ارزش‌های اصلی»گامی مهم برای موفقیت‌های شخصی و سازمانی است.با تفکر و تعیین ارزش‌های واقعی‌تان و متعهد کردن خودتان به زندگی مطابق آن ارزش‌ها،می‌توانید کیفیت زندگی خود را صرف نظر از شرایط بیرونی،بالا ببرید.

6- نسبت به آینده‌ی خود جدی باشید:

شما نمی‌توانید شرایط کنونی و تغییرات را عوض کنید ولی می‌توانید درباره‌ی خودتان و نیاز شما به امنیت و ثبات جدی‌تر باشید.این موضوع درباره‌ی استقلال مالی و امنیت شغلی بسیار مهم است.باید تمرکز ویژه‌ای بر افزایش قابلیت‌های خود داشته باشید تا بتوانید زندگی خوبی را در ماه‌ها و سال‌های پیش رو فراهم کنید.

برای داشتن جایگاهی در آینده،باید از همین امروز،به طور پیوسته و جدی به شغل امروزتان،قابلیت پول‌سازی خود و کاری که در سه تا پنج سال آینده،به آن مشغول خواهید بود،بیندیشید.صرف نظر از اتفاقات پیش رو باید برای رسیدن به امنیت مالی مورد نظرتان،برنامه‌ریزی کنید.

مهندس چارلز کِتِرینگ می‌گوید:

«با کسانی که از آینده انتقاد می‌کنند مخالفم.من قصد دارم بقیه‌ی عمرم را همان جا بگذارنم».

یکی از بزرگترین اشتباهات ممکن که بدترین پیامدهای دراز مدت را دارد،این است که فقط به حال فکر کنیم و به اتفاقات ماه‌ها و سال‌های آینده نیندیشیم.

تمرین عملی:

 • 1- مهم‍‌ترین حوزه‌ی کارتان که اطلاعات جدید،شما را وادار به ایجاد تغییرات می‌کند،شناسایی کنید.
 • 2- چشمگیرترین پیشرفت‌های فناوری که بر درآمدتان تأثیرگذار بوده و یا خواهد بود را شناسایی کنید.
 • 3- رقابت‌هایی که بیشترین تأثیر را بر صنعت و درآمد شما دارد شناسایی کنید.
 • 4- برای پیشرفت سریع در کار و حرفه‌تان،به کدام انضباط کلیدی نیاز دارید.
 • 5- یک اقدام خاص را انتخاب کنید که با انجام آن،شغل و درآمدتان بلافاصله بهتر می‌شود.
 • 6- بزرگترین فرصت صنعت یا حرفه‌ی خود را شناسایی کنید. (آیا شغل فعلی‌تان را باید ترک کنید؟ اینجا به جواب برسید)
 • 7- حوزه‌ای را انتخاب کنید که با پیش قدم شدن در آن،کار و درآمدتان بهبود می‌یابد.
 • 8- سه تا پنج مورد از مهم‌ترین ارزش‌هایتان را مشخص کنید،مثل آرمان‌ها و هدف‌هایی که بر آن‌ها پافشاری می‌کنید و حاضر نیستید آن‌ها را کنار بگذارید.
 • 9- به واژه‌هایی که می‌خواهید دیگران در توصیف شما از آن استفاده کنند،بیندیشید و زندگی‌تان را با اجرای آن واژه‌ها سازمان دهی کنید.
 • 10- زمان،استعداد و انرژی‌تان را بر کارهایی متمرکز کنید که بیشترین نتایج را به دنبال دارد.

 

درآمد شما به ارزش‌تان بستگی دارد.با یادگیری موارد لازم برای کسب نتایج خارق‌العاده در کارتان،ارزش شما همواره افزایش می‌یابد.قهرمانان جهانی می‌دانند تنها راه داشتن بالاترین عملکرد ممکن،پرورش تمام عضلات مختلف و افزایش توانایی‌ها به طور هم زمان است.

به بیان ساده‌تر،تمرین‌های فیزیکی چندجانبه شامل بهبود تناوبی استقامت،قدرت و انعطاف‌پذیری است. باید همین حالا تصمیم بگیرید که به اوج برسید.خوشبختانه،اگر فرد دیگری موفق شده،پس شما هم از عهد‌ه‌ی این کار برمی‌آیید.فقط لازم است راه متناسب با خودتان را پیدا کنید و در پیش بگیرید.


در همین زمینه بیشتر بخوانید:

1 دیدگاه جالب
 1. کاربر سوخت جت مد می گوید

  ممنون از شما، خدا قوت، واقعا عالی و مفید بود…

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**