چطور خواسته تان را از سیستم سلف سرویس این جهان درخواست کنید؟

این دنیا گارسون یا پیشخدمت ندارد...

حتما تا به حال گذرتان به رستوران های سلف سرویس افتاده است…
در این مدل رستوران ها مجبور نیستید در یک گوشه بشینید و منتظر گارسون باشید تا سفارش تان را ثبت کند. شما می توانید در جریان باشید  و دستتان برای انتخاب نوع و مقدار غذایتان  باز است.

شاید این موضوع برایتان جالب توجه بیاید که جهان هستی ما نیز از سیستم سلف سرویس استفاده می کند ! بله این کاملا حقیقت دارد که جهان هستی از  سلف سرویس برخوردار است و در آن میزی برای شما قرار داده اند که خوشبختی، سلامتی، ثروت و موفقیت را بر روی آن گذاشته اند… فقط کافیست حرکت کنید و به سمت آن بروید.

عده ای جسارت و اشتهای زیادی دارند، یک گوشه نمی نشینند و منتظر بقیه نمی مانند؛ آن ها جلو می روند خوشبختی، پول، سلامتی و موفقیت را در بشقاب زندگی شان قرار می دهند و بهای آن را نیز می پردازند.

ولی عده ای دیگر روی صندلی های خود در یک گوشه، ساکن نشستند تا نوبت آن ها شود و گارسون هستی به سراغشان بیاید، سفارش شان را ثبت کند و در پایان معلوم نیست که راضی خواهند شد یا نه !

البته در بیش تر موارد گارسونی در کار نیست و آن ها دو انتخاب دارند یا بلند شوند و حرکتی کنند یا این که یک جا بمانند و هیچ چیزی عایدشان نشود؛ این گونه افراد، اکثر اوقات چشم شان روی بشقاب زندگی آدم های دیگر است و به خاطر پر بودن بشقاب دیگران حرص و جوش می خورند و ناراحت می شوند.

آنها نه تنها تلاشی برای پر کردن بشقاب خودشان نمی کنند، بلکه هیچ لذتی از زندگی هم نمی برند‌ و کار همیشگی شان حسرت خوردن است. البته ممکن است این حسرت آن ها به حسادت تبدیل شود و عواقب بدتری رقم بزند…

چند روز پیش داستان جالبی در باره ی «اِمت فاکس» نویسنده و فیلسوف معاصر ایرلندی به چشمم خورد؛ محتوای این داستان باعث شد ساعت ها درباره ی آن فکر کنم و ایده ی نوشتن این مقاله به ذهنم برسد… این نویسنده مشهور در خاطرات اولین سفر خود به آمریکا نوشته است که برای صرف غذا به رستورانی در این کشور رفت.

او با توجه به ذهنیتی که از رستوران های کشورش داشت، در گوشه‌ای نشست و منتظر پیشخدمت ماند؛ اما هیچ کس به سراغش نیامد تا سفارشش را ثبت کند.

زمان سپری می شد و او با تعجب و ناراحتی به افرادی نگاه می کرد که خیلی دیرتر وارد سالن شده بودند، اما حالا با آرامش غذا می خوردند‌.

بالاخره با دلخوری از مردی که در میز کناری اش نشسته بود پرسید : من 20 دقیقه است که اینجا نشسته‌ام، چرا پیشخدمت به من توجه نمی‌کند؟ اما شما دیر تر از من آمدی و مشغول صرف غذایی ! مرد در جواب او گفت : اینجا «سلف سرویس» است؛ شما باید به انتهای رستوران بروید و هرچه که می‌خواهید بردارید، پولش را پرداخته کرده و غذایتان را میل کنید.

این اتفاق باعث شد تا امت فاکس به فکر فرو رود و بفهمد که زندگی هم حکم سلف سرویس را دارد.

همه ی اتفاق ها، فرصت، موقعیت، شادی و غم در برابر ما قرار گرفته اند و بیش تر ما به جای این که حرکتی به خودمان بدهیم و برای به دست آوردن امکاناتی که روی میز برایمان آماده کردند، قدمی برداریم، بی‌حرکت به صندلی خود چسبیده‌ایم و محو این هستیم که دیگران در بشقاب خود چه دارند و از این که آن ها سهم بیشتری نصیب شان شده حرص و جوش می خوریم.

اگر شما هم به همین روش عمل می کنید و برای برداشتن رویاهایتان و گذاشتن آن ها در بشقاب زندگی تلاشی نمی کنید، بدون شک گرسنه خواهید ماند و فقط حسرت بشقاب پر دیگران را خواهید خورد.

شما برای به دست آوردن رویاهایتان فقط یک راه در اختیار دارید و آن دل کندن از صندلی تان و حرکت کردن است.

باید باور کنید که قدم های اولی که به سمت رویاهایتان بر می دارید می تواند تضمین کننده ی موفقیت شما باشد. بیش تر ما در برداشتن قدم اول دچار مشکل هستیم و به دلیل ترسی که از بلند شدن داریم، تا آخر عمرمان به صندلی می چسبیم و درجا می زنیم.

در واقع ما بدون این که بایستیم، خود را زمین می زنیم.
این نوع باخت بدترین نوع باخت است؛ زیرا کسی که در مسیر قرار می گیرد شاید دقیقا به آن چیزی که می خواست نرسد اما در مسیر حرکتش چیزهایی زیاد به دست می آورد که مهم ترین آن شجاعت برای ایستادن است.

شاید اگر  بسیاری از ما مثل این نویسنده ی ایرلندی، فقط تا انتهای سالن می رفتیم، چیزهای زیادی به دست می آوردیم و حال و روزمان فرق می کرد. گوته میگوید «هر کاری که می توانید انجام دهید یا دوست دارید که بتوانید انجامش دهید، باید شروعش کنید. جسارت، در خودش نبوغ، قدرت و جادو دارد.»

مشکل بسیاری از ما، شروع نکردن و درجا زدن است.
بزرگترین تفاوت افرادی که به موفقیت رسیده اند و هر روز نیز در حال پیشرفت هستند و هر لحظه به نتایج و دستاوردهای بهتری می رسند با افراد شکست خورده در این است که آن ها منتظر نماندند، بقیه برایشان حال خوب و موفقیت بیاورند.

آن ها دل از صندلی کنده اند و برای به دست آوردن رویاهایشان حرکت کردند. اگر شما هم می خواهید حال خوبی داشته باشید و به موفقیت، خوشبختی، سلامتی و ثروت برسید.

 1. باید دست از مقایسه زندگی تان بردارید،
 2. افکار منفی را کنار بزنید،
 3. چشم تان را از بشقاب دیگران برداشته و بلند شوید
 4. سراغ سلف سرویس هستی بروید و هر آن چه که می خواهید بردارید.

البته این سیستم سلف سرویس نیز بهایی دارد که مهم ترین بهای آن تلاش و پایداری تان است… موفقیت ها و ثروتی که در بشقاب کنار دستی تان می بینید بدون شک با نشستن و منتظر ماندن به دست نیامده است، پشت محتویات این بشقاب قدم های برای رسیدن به آن وجود دارد.

متاسفانه بسیاری از انسان های بازنده، پی به این حرکت ها و تلاش ها نمی برند و همه چیز را به شانس ربط می دهند. اگر شما هم در وضعیت مشابه ای قرار دارید و نشسته اید، همین الان صندلی تان را رها کرده و حرکت کنید. جهان هستی با میزی پر از موفقیت، خوشبتی و … منتظر شما است.


در همین زمینه، نوشته های زیر را حتما بخوانید :

12 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  سلام ممنونم از شما

  اگه هر مقاله بتونید با تصویر نوشته هاش پی دی اف میذاستید بیشتر حال میکردیم چون برای تکرار مطالعه مفیده
  با امید به محقق شدن

  مرسی از توجه شما

 2. کاربر سوخت جت ali می‌گوید

  عالی و کامل بود..! ممنون

 3. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  باسلام باتشکرازشمابابت این مطلب زیباومفید

 4. کاربر سوخت جت gane می‌گوید

  فوق العاده بود این مقاله واقعا دستتون درد نکنه

 5. کاربر سوخت جت کت می‌گوید

  جالب بود. سیستم سایتتونو دوست دارم.

 6. کاربر سوخت جت مد می‌گوید

  خوب بود .ممنون از زحماتتون

 7. کاربر سوخت جت ال می‌گوید

  کارتان عالیست. دست مریزاد

 8. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  سلام. .ازیزدهستم.راه کارهای عملی وکاربردی لطفا.قدم به قدم

 9. کاربر سوخت جت ید می‌گوید

  موانع ترس و یا تنبلی باعث میشه خیلی ها استفاده نکنند.

 10. کاربر سوخت جت لا می‌گوید

  عالی بود سپاس

 11. کاربر سوخت جت d es می‌گوید

  عالی بود.مرسی از زحماتتون

 12. کاربر سوخت جت ADEH می‌گوید

  عالی

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**