چطور معجزه های زندگی را جذب کنید تا خیلی راحت تر و سریع تر موفق شوید؟

شما هم میتوانید معجزه کنید...

آلبرت انیشتین
آلبرت انیشتین

آلبرت انیشتین را نابغه قرن میدانند؛
کسی که برای اولین بار توانست ارتباطی بین قوانین فیزیک کشف کند و بتواند ذهن خدا را بخواند و بگوید «خدا آن بالا تاس نمی اندازد» و با این جمله خواست به ما بفهماند این دنیا بر اساس قوانینی اداره میشود که حتی خدا هم آنها را برای بندگانش نقض نمیکند، بلکه به بهترین نحو آنها را در کنار هم قرار میدهد تا رویداد یا حتی… معجزه ای رخ بدهد !

به همین دلیل بود که در مصاحبه ای که با روزنامه ای انگلیسی داشت این جمله طلایی را گفت «در سراسر زندگی ام افرادی را که با آنها ارتباط داشته ام را در 2 دسته میتوانم دسته بندی کنم : آنهایی که هیچ اعتقادی به معجزه ندارند و هیچ معجزه ای هم نمیبینند؛ و آنهایی که هر آنچه را میبینند معجزه است»

وقتی صحبت از معجزه میکنیم، منظور ما نصف کردن خورشید یا روز را شب کردن در یک لحظه نیست؛
معجزه یعنی شما بخواهید کسب و کاری در صنعت لباس تولید کنید و در اتوبوس درست کسی در کنار شما بنشیند که بهترین اطلاعات را در این زمینه دارد و شما را به کسی معرفی کند که به شما کمک کند تا شروع به تولید لباس کنید.

معجزه یعنی وقتی ده مشکل بزرگ در زندگی تان همزمان بوجود می آید و درست آنجایی که فکر میکنید از دست شما دیگر کاری بر نمی آید، به طرزعجیب، منطقی و غیرقابل باوری مشکلات یکی پس از دیگری حل میشوند و به بهترین نتیجه دست پیدا میکنید.

فرض کنیم شما که درحال حاضر درحال خواندن این مقاله هستید، هدف اصلی تان این است که میخواهید موفق شوید؛

خب، طبیعتا تمام کارهای لازم را انجام میدهید : هدف گذاری، تصویر سازی ذهنی، تلقین مثبت، تلاش، آمادگی قبلی و… اما در آخر روز احساس میکنید سر جای اول تان هستید و این همه زحمتی که کشیده اید تمام اش هدر رفته؛ زیرا نه تنها شما را به خواسته تان نرسانده بلکه باعث شده از دیگران جدا شوید تاا دنبال آرزوی تان بروید اما حالا از اینجا رانده و از آنجا مانده… احساس بدی است !

و در همین اطراف خودمان افرادی را هم میبینید که در زندگی کاملا عادی شان بدون هیچ تلاش و کوشش بیش از حدی، ناگهان در چنان شرایطی قرار میگیرند که به نظرتان اصلا نمیتوانستند از قبل فکرش را کرده باشند… چیزی مانند معجزه !

چرا این معجزه برای شما رخ نداد؟

چرا باید شما برای موفقیت این همه تلاش و کوشش و از خود گذشتگی به خرج میدادید، اما بدون کمترین بازده مثبت؟
جریان از این قرار است که اگر شما در زندگی منتظر بمانید تا معجزه رخ دهد، دقیقا هیچوقت هیچ معجزه ای برایتان رخ نخواهد داد… مخصوصا اگر واقعا احساس کنید دیگر وقتش است !

معجزه واقعیت دارد و میتوانید شما خودتان باعث شوید اتفاق بیافتند، اما ابتدا باید اصول اولیه آنرا بلد باشید.
شما نمیتوانید بدون رعایت اصول اولیه آن منتظر وقوع باشید.

در این مطلب شما قرار است با اصول اولیه برای رخ دادن معجزه آشنا شوید و کاملا شگفت زده شوید که چرا بعضی از اصول آن کاملا مخالف کاری بوده است که تاحالا فکر میکردید برای موفقیت لازم است انجام دهید.

 

اصل شماره 1) شما به حمایت احتیاج ندارید

داشتن حامی، عالی است؛ اما حامی باید وسیله باشد نه هدف !
شما باید یادبگیرید خودتان حامی شماره 1 خودتان باشد؛ آسان نیست اما باید یاد بگیرید.

افراد موفق دنیا خودشان حامی خودشان بوده اند. خودشان در اوضاع و شرایط سخت به خودشان امید و انگیزه داده اند؛ خودشان خودشان را تشویق کرده اند و با این کار توانسته اند به اصل شماره 1 برسند.

اگر احساس میکنید شما موفق نمی شوید چون حامی ندارید و یا باید حتما حامی داشته باشید تا موفق شوید، یک نفر باید باشد تا راه و چاه را به شما نشان دهد، به خاطر تلاش های سخت تان یک نفر باید باشد که به شما آفرین بگوید، به شدت در اشتباه هستید.

شما با این کارتان در حال دور کردن معجزات عالم هستی هستید؛ آگاه باشید و خودتان حامی شماره یک خودتان باشید.

 

 

اصل شماره 2) شما همیشه باید تصور کنید در برابر هزاران نفر در حال اجرا هستید

حتی اگر در حوزه ای که در حال رقابت و تلاش هستید افراد و رقیبان کمی هستند باید طوری برای خودتان تصویرسازی کنید که در حال رقابت با چندصد رقیب قوی و سرسخت هستید و تمام دنیا کار شما را مشاهده میکند.

برای مثال در کسب و کار شما باید طوری کار کنید که یک رقیب فرضی 24 ساعته در حال کار و تلاش است تا از شما جلو بزند؛ و شما نباید این اجازه را به او بدهید.

این اصل هم آسان نیست؛
زیرا شما خیلی از وقت ها کارها را نصفه و نیمه رها میکنید، دلسرد میشوید و یا دیگر از ادامه خسته میشوید و این درست همان زمانی است که کمی بعد از شروع دوباره معجزات رخ میدهند.

برای مثال جک کنفیلد نویسنده سری کتاب های «سوپ جوجه برای روح» کتابش را بعد از اتمام نزد بیش از 300 انتشارات برای چاپ برد و هیچکدام از آنها به او جواب مثبت ندادند؛ اما او میدانست که درست همان لحظه است که کمی بیشتر تلاش کند معجزه رخ میدهد و تسلیم شرایط نشد.

او انتشارات دیگری رفت که تازه تاسیس بود و قبول به چاپ کتابش کرد و این کتاب در روز اول رونمایی 1 میلیون نسخه فروش رفت ! به همین سادگی معجزه رخ داد.

 

اصل شماره 3) آزادی در رهایی از امنیت است

حقوق آخر ماه تان خوب است و مایل نیستید برای بدست آوردن اهداف تان که فکر کردن به آن شما را غرق در شوق میکند از دست بدهید؟ معجزات درست در چنین لحظه ای از زندگی تان دور میشوند.

شما واقعا بدست آوردن آرزوهایتان برایتان مهم است یا حقوق سر ماه؟
شما ابتدا باید تکلیفتان را روشن کنید کدام یک مهمتر است و بعد منتظر معجزات باشید.

امنیت طلبی، ذات انسان است.
در همان دوران اولیه انسان های نخستین گروه های انسانی تشکیل یافتند تا امینت همدیگر را بیشتر کنند. خانواده شما نیز این غریضه را دارد و سفر مخاطره آمیز موفقیت شما را چیزی بیش از امنیت و آسودگی زندگی روزمره میبیند و این وظیفه شماست که به آنها آگاهی دهید.

شما فقط یکبار زندگی میکنید، پس طوری زندگی کنید که میخواهید؛ این گفته مارک تواین را یادتان باشد :

 

اصل شماره 4) تمرکز کنید تا از بهانه ها دور بمانید

اگر ایده ای به ذهن تان رسیده میخواهید اجرایش کنید اما کار فعلی تان به شما اجازه نمیدهد چون به حقوق آخر ماه نیاز دارید… هرچه سریع تر آنرا ترک کنید (اصل شماره سه) و دنبال رویاهای تان بروید.

هرچه زودتر این تصمیم را باید بگیرید !
زیرا مغزتان آنرا مخالف جریان همیشگی (امنیت) میبینید و هرطور شده رویای تان را از یاد شما خواهد برد، حال چه با بهانه های مختلف «بیخیال حالا وقت زیاده…» و یا حتی به سادگی فراموشی به خاطر مشغله روزمره تان !

شما اگر ایده ای به ذهن تان میرسد، مخصوصا زمانی که انتظار آنرا نداشتید، این یک نشانه خوب از معجزاتی است که میخواهند اتفاق بیفتند. آنها را جدی بگیرید و بدانید بی دلیل به ذهن شما رجوع نکرده اند.

 

اصل شماره 5) باید تبدیل به همان قهرمانی شوید که الهام بخش دیگران است

هیچوقت فراموش نکنید؛ اگر کاری ارزشمند انجام دهید، ناخودآگاه زندگی خیلی از مردم را تحت تاثیر قرار میدهید.

شاید خودتان هیچوقت متوجه آن نباشید !
اما اگر شما شجاعت دنبال کردن رویاهای تان را بدست آورید ناخودآگاه اطرافیان تان نیز تحت تاثیر این حرکت شما قرار خواهند گرفت و این کار شما برایشان الهام بخش میشود تا خودشان نیز بدنبال رویاهایشان بروند.

بی جهت نیست کارآفرینان بزرگ که لحظه به لحظه زمانشان برایشان ارزشمند است.
هنگامی که از آنها دعوت به سخنرانی برای جوانان میشود بدون چون و چرا قبول میکنند، بدون هیچگونه چشم داشت مالی ! آنها میدانند هرچقدر بیشتر برای دیگران الهام بخش باشند معجزات بیشتری در زندگیشان خواهند دید.

حتی قبلا به صورت اختصاصی این موضوع در مقاله «برای سریع تر موفق شدن چرا باید دیگران را تشویق کنید موفق شوند؟» توضیح داده شده که توصیه میکنیم بخوانید.

 

اصل شماره 6) شما قدرت تغییر زندگی تان برای همیشه را در وجودتان دارید

منتظر نمانید. همین امروز؛ از همین الان باید شروع کنید.
اوضاع و شرایط هیچوقت به خوبی الان نخواهد بود. فکر نکنید اگر چند هفته بعد شروع کنید برای رویاهای تان تلاش کنید حقوق ماهانه تان را بگیرید و یا فعلا حس و حالش نیست !

این دقیقا کاری است که باعث میشود تمام معجزات بلوکه شوند…
شما تا به الان هم زیاد صبر کردید؛ همه کارآفرین ها و افراد موفق هم در برهه ای از زندگی شان همانند من و شما انتظار زیادی کشیده اند، اما یک روزی در یک جایی در یک زمان خاصی تصمیم مهمی گرفتند و با خودشان گفتند «دیگه بسه ! همین الان شروع میکنم…»

شاید اگر منتظر بمانید تا حقوق این ماهتان را بگیرید. شاید اگر منتظر بمانید فعلا تابستان است خوش بگذرد… شاید اگر منتظر بمانید فعلا درسم رو بخونم بعد… شاید هیچ «بعد» –ی در کار نباشد و شما هم زمان تان را از دست دادید و هم یک عالمه معجزه خوب که منتظر اقدام شما بودند تا نمایان شوند…

پس، از همین الان شروع کنید؛ زندگی در مسیر تحقق رویاهای تان به ندرت آسان تر و لذت بخش تر از زندگی برای داشتن امنیت است.

راستی، شما معجزات را در زندگی تجربه کردید؟
برایم زیر همین مقاله بنویسید

 

 

در همین زمینه، نوشته های زیر را توصیه میکنیم بخوانید :

16 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. Sara می گوید

  هنوز زمان رویای من نرسیده. ولی مطمئنم که بهش میرسم. به شدت به خدا ایمان دارم که این چیزی که میخوام رو تو زندگیم میزاره. و معحزه میکنه.

 2. هامون می گوید

  سلام
  ممنون از مواردی که راجعبش صحبت کردید خیلی ارزشمند بود من معجزات خداوند رو باهمه وجود بارها وبارها لمس کردم ولی یه نکته بگم اینم مهمه اینکه هرشبانه روز هر فصل خودش یه معجزه هست فقط موقع طلوع آفتاب تو شرایطی باش که شاهد طلوع باشی وهروز معجزه رو ببین الان فصل بهار شروع شده دقت کن باطرافت ببین گلها وگیاهن مرده چطور زنده میشن اینا معجزه است دیگه،تمام دنیاواشیا پیرامونمون از جنس انرژی هستند که اگر بتونیم اونهارو ببینیم با میکروسکوپ با تلسکوپ همه اش معجزه است حتی برای شخص من چون این منم که دارم با اونها زندگی میکنم وبقدر نیازم ازشون بهره میبرم جوانهای عزیز بخدا جنوبی وشمالی نداره روستائی وشهری نداره مطمن باش خدا از رگ گردن بهمون نزدیکتره والبته منتظر تا ما بخواهیم ومعجزات بیشتری نشونمون بده در ضمن nlpرو به همه دوستان توصیه میکنم.حق نگهدارتون

 3. احسان می گوید

  پارسال تو یه برهه حساس چندتا راه جلوی خودم گذاشتم، کم‌اهمیت‌ترینشون رو که آخر رفتم سراغش زندگیم رو عوض کرد
  به خدا گفتم میدونم یه چیز خوبی قراره بیاد تو زندگیم، نشونم بده
  خدایاااااا، الانم که در موردش فکر میکنم تنم میلرزه که چقدر جادویی همه چیز پیش رفت

 4. اعظم می گوید

  مطلب فوق العاده ای بود . دست مریزاد
  الان که نگاه می کنم به گذشته می بینم از این فرصتهایی که روشون تمرکز نکردم برای من زیاد پیش اومده بود.

 5. علی می گوید

  معجزه آزاد کردن قدرت ذهنمان نسبت به خواسته هایمان در فضا هست که آن قدرت هم از شناخت خودمان بوجود میاد . هر روز یک معجزه در کنار ما در حال خلق هست که باید شناختش و نگهش داشت. قسمتی از قدرت خداوند در دست ماست که محیط اطراف حواسمون پرت میکنن که ازش درست استفاده نکنیم.

 6. fatemeh می گوید

  خیلی ممنون از مطالب خوبتون . واقعا کاربردی و مهم هستند .!
  امیدوارم بتونم بهشون عمل کنم !

 7. الهام فرهمند می گوید

  سلام منتظر سخنرانی من در برج میلاد باشید…

  1. میلاد می گوید

   تمامی زندگیم معجزه بوده
   بچه ای یتیم تنها در جنوب تهران در خانه ای ۱۲ متری اجاره ای زندگی میکردم همه مرا فراموش کرده بودن
   صبحا مردرسه میرفتم بعدظهرا در پمپ بنزین کار میکردم
   وقتی با معجزه خداوند و تلاشم تونستم رتبه ۳۴ کشوری در کنکور رو بیارم هیچ کس باور نمیکرد اصلا فک میکردن من معتاد شدم یا به راه خلاف کشیده شدم
   خب معجزه چیه ؟؟
   بچه یتیمی بودم بی کس تنها
   همون بچه یتیم الان شرکت داره صاحب همچی شده اما هنوز به همه ی رویا هاش نرسیده
   لحظه به لحظه زندگیم دست خداوندو حس کردم هیچ وقت از خدا غافل نشدم
   همه ی اون کسایی ک منو ترد کردن الان یجورایی به من احتاج دارن
   خب معجزه چیه؟؟
   شما بگید این معجزه نیست
   هزاران بار خداوندو روزانه شاکرم و برای همه و همه آرزو میکنم به رویاهاشون برسن

 8. faribapidani می گوید

  سلام. وقت به خیر
  بیش از دو سال است مخاطب سایت و مقاله های تاثیرگذار شما هستم. باتوجه به اینکه سایت شما در مجموعه کارآفرینان جوان مشغول به فعالیت است. ایا امکان دارد از شما مشاوره بگیرم. لطفا جواب را از طریق تلگرام مشخص بفرمایید. با سپاس
  faribapidani@

 9. Pedram Gh.n می گوید

  درود بر شما
  زندگي من هر روزش معجزه است. و خدا هم شاهد و حاكم بر آن .
  روزي كه به پيشنهاد پروفسور آزمنديان كتاب قدرت فكر را مطالعه ميكردم، شگفتزده شدم، چون در جنوب كشور زندگي ميكنم ، براي ديدار با ايشان به تهران رفتم، اما زمان برگشت از پرواز جا ماندم، با اين كه اوضاع مالي خوبي نداشتم، با اين حال نگران نشدم و مطمعن بودم كه دليلي پشتش مخفي شده، همانجا بود كه سر صحبت با راننده باز شد و ايشان راجب تجارت و گذشته خود صحبت كرد، از آن جايي كه من در دنياي ماهي و ميگو زندگي ميكنم ، فردي را به من معرفي كرد كه در امارات مشتري ميگو بود، همينجا بود كه معجزه بزرگي رخ داد ، اما از آن جايي كه از بلوك شدن معجزات آگاهي نداشتم آن را به تاخير انداختم ، و افات موفقيت و معجزه ام شد،و درامد هفته اي ٧ ميليون تومان را از دست دادم، اما تجربه اي كسب كردم، و با خواندن اين مطالب زيبا مطمعنا بهتر و زيباتر عمل ميكنم.

 10. esmajidmn می گوید

  عالیه،همینکه این مقاله رو خوندیم یعنی معجزه ای رخ داده،پس شروع میکنیم

 11. yarai می گوید

  سلام . میشه یک توضیح بدید کد تخفیف چطور باید گرفت . قبلا برای مناسبت ها کد تخفیف میدادید الانم چطوری هست؟

 12. Mohammad123 می گوید

  در واقع معجزات زمانی بوجود می اید که شما تسلیم نشوید و بر روی هدف و مسیر خود پافشاری کنید.

 13. Maryamsafaei71 می گوید

  mercii vaghean

 14. avesta می گوید

  با درود فراوان بر شما ، بسیار مطلب خوبی بود انگار حرف به حرفش شرایط الان من رو میگفت
  خیلی نیاز داشتم به همچین چیزی از همه شما سپاسگذارم

  1. Admin می گوید

   با آرزوی موفقیت عظیم !

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**