چند دلیل مهم که نشان می‌دهد سخاومت رمز موفقیت افراد خلاق است

سخاوتمندی، رمز موفقیت افراد خلاق است. به بیان دیگر افراد خلاق، سخاوتمند هم هستند. آن‌ها با کمک کردن به دیگران، به اشتراک گذاشتن اطلاعاتشان و فراهم کردن شرایط جذاب برای همکارانشان، بهره‌وری‌شان را افزایش می‌دهند. به این ترتیب چرخه‌ای آغاز می‌شود که همه از آن سود خواهند برد.

افراد خلاق معمولاً تک بعدی به موفقیت نگاه نمی‌کنند، بلکه همان طور که ساختن یک محصول خوب را موفقیت می‌دانند، توجه به مشتریان، همکاران،خانواده و هم سطحانشان را هم نوعی موفقیت به حساب می‌آورند. در نتیجه افراد خلاق همیشه با دادن هدیه‌ای کوچک، روابطشان با دیگران را تحکیم و به آن‌ها کمک می‌کنند.

مشخص شده که این سبک کار کردن کاملاً با جهان پیچیده‌ی امروزی هماهنگ است. کمک کردن به دیگران همیشه کار درستی بوده است و امروزه این کار یک مزیت رقابتی فوق‌العاده محسوب می‌شود.

به زبان ساده در جهان امروزی سخاوتمند بودن باعث می‌شود درب‌های جدیدی روی شما گشوده شود. همچنین باعث می‌شود افراد بیشتری تمایل داشته باشند با شما همکاری کنند. هر چه روابط معنادارتان بیشتر باشد، افراد بیشتری حاضرند برای حل مشکلات با شما همکاری کنند.

افراد خلاق معمولاً به دیگران هدایایی کوچک می‌دهند تا بتوانند بیشتر از تلاشی که انجام داده‌اند ارزش کسب کنند. همچنین سخاوت می‌تواند یک واکنش زنجیره‌ای قدرتمند و مؤثر ایجاد کند که در بسیاری از حوزه‌های همکاری می‌تواند به شدت سودمند و مؤثر باشد.

رید هافمن، کارآفرین میلیاردر لینکدین می‌گوید:

«اطرافیان شما هستند که می‌توانند شما را به یک فرد حرفه‌ای و مؤثر تبدیل کنند. آن‌ها همچنین باعث می‌شود اطلاعات شما به روز باشد، کارها را به موقع انجام دهید، تراکشن‌ها را محقق کنید و فرصت‌های زیادی برای شما فراهم می‌کنند. افراد زیادی مشغول فعالیت هستند و برای هم کار می‌کنند. ابزارهای آنلاین این کار را آسانتر کرده و ارزش زیادی توسط آن‌ها خلق می‌شود. با تمرکز روی اینکه چگونه می‌توانید به افرادی که در اطرافتان هستند کمک کنید، خودتان هم منفعت زیادی کسب خواهید کرد».

اصولی که افراد خلاق برای هدیه دادن استفاده می‌کنند عبارت اند از:

تصمیم می‌گیرند که به چه کسی کمک کنند. این افراد معمولاً کسانی هستند که ارزش‌هایشان با افراد خلاق مشترک است.

افراد خلاق، پارامترها را مشخص می‌کنند که به روشنی نشان دهند چقدر زمان در اختیار دارند. بعضی بازه‌های زمانی 15 یا 30 دقیقه‌ای برای کمک کردن به دیگران اختصاص می‌دهند و برخی دیگر فقط به افرادی کمک می‌کنند که با مشکلی که در حوزه‌ی تخصصی خودشان است دست و پنجه نرم می‌کنند.

افراد خلاق تعاملی عمل می‌کنند. چنین نیست که یکبار به شما هدیه دهند و شما را به حال خودتان رها کنند، بلکه در بازه‌های مشخص سراغ شما می‌آیند و سعی می‌کنند ارزش بیشتری برای شما خلق کنند.

خلاقان فقط انسان‌هایی با باورهای خوب نیستند بلکه به صوت عملی هم به دیگران کمک می‌کنند. آن‌ها کمک کردن به دیگران را آغاز و به صورت طبیعی یک واکنش زنجیره‌ای به راه می‌اندازند که باعث می‌شود ارزش بسیار زیادی برای‌شان به همراه داشته باشد. آن‌ها به سخاوتمندی همچون یک مهارت نگاه کرده و تلاش می‌کنند در انجام آن تبحر بیشتری پیدا کنند.

اینطور نیست که تعداد کمی از افراد با استعداد باشند
و یا حتی از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار باشند. همه می‌توانند خلاق باشند.

یادمان باشد که افراد خلاق، انسان‌های فوق بشری نیستند، بسیاری از آن‌ها افرادی هستند که وارد حوزه‌های تازه‌ای می‌شوند که تخصص ویژه‌ای در آن ندارند، اما با به کارگیری توانایی‌های ذهنی خود، پشتکار و مشورت و به نوعی ایجاد تغییر در نگرش‌شان به جهان پیرامون، می‌توانند ایده‌های تازه خلق کنند. این فرآیند بسیار موفق است چرا که جهان روز به روز از حل مشکلات پیچیده اما مشخص فاصله می‌گیرد و به سمت واکاوی زوایای جدید و خلق ایده‌های تازه حرکت می‌کند.

سنگ بنای موفقیت افراد خلاق باور تزلزل ناپذیر آن‌ها به توانایی‌هاشان و تمایل بسیار قوی‌شان به ایجاد تغییر در جهان است. برای اینکه بفهمید چه کاری باید انجام دهید نیازمند خوش‌بینی هستید و پس از آن باید دست به عمل بزنید. این کار آسانی نیست اما ارزش انجام دادن را دارد. خلق کردن در اصل یک عمل ایمانی است؛ نوعی تعهد به رویاهای آینده.

 

همه‌ی ما در درونمان پتانسیل تبدیل شدن به یک فرد خلاق را داریم. به جهان اطراف‌تان نگاه کنید، این جهان همواره در حال تغییر است و مدام از نو ساخته می‌شود. تنها شما می‌توانید قدرت عظیم درون‌تان را چنگ بیاورید و به یکی از افراد خلاق در این جهان تبدیل شوید.

به این فکر نکنید که افراد خلاق و معروف در جهان منحصر به فرد هستند و تنها یک نمونه از آن‌ها در دنیا وجود دارد، اینطور نیست، تنها تفاوت آن‌ها با دیگران، ایمان به قدرت درونی، ایمان به توانایی‌ها و پایبندی در تصمیم‌گیری‌شان است که می‌تواند کسی را خلاق کند. برای خلاقیت محدودیت زمانی و مکانی و سنی وجود ندارد. در هر سنی که هستید و با هر شرایطی شما می‌توانید به یک فرد خلاق تبدیل شوید، کافی است نگاهتان را از عدم توانایی‌هایتان به سمت و سوی توانایی‌ها و استعداد و مهارت‌های خود ببرید.


در همین زمینه بخوانید:

2 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
  1. کاربر سوخت جت 5663 می گوید

    لطفا بازم درمورد خلاقیت مطلب بذارید

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**