این چند قانون جذب عجیب، زندگی تان را از ثروت پر میکنند

قانون جذب؟ برو بابا… تو هم خرافاتی هستی ها !!!!!
این واکنش اکثر مردم است که وقتی با آنها راجع به این صحبت میکنیم که میتوانند به کمک افکارشان چیزهایی را که میخواهند وارد زندگی شان کنند.

مشکل اصلی با قانون جذب، از زمانی شروع شد که فیلمی با عنوانِ «راز» یا The Secret منتشر شد و اکثر مردم را با این قانون آشنا کرد. به دلیل عامه پسند شدن این فیلم، تهیه کننده و فیلنامه نویس آنرا خیلی ساده سازی کرده بود.

چنان ایده اصلی این فیلم ساده شد، تا برای عمومی مردم قابل درک باشد… اینطور هم شد و دقیقا به خاطر همین مشکل بزرگی با این قانون ایجاد شد؛ چون عموم مردم تصور کردند چطور چنین ایده ساده ای وجود دارد که میتواند زندگی شان را متحول کند درحالی که آنها روزی 10 ساعت کار میکنند و سخت زحمت میکشند اما تغییری در زندگی شان صورت نمیگیرد !

اکثر مردم قانون جذب را یک دروغ بزرگ خواندند و آنرا کلاهبرداری برای فروش فیلم پنداشتند… خب، تا یک جایی حق با آنها بود اما در مورد ایده اصلی فیلم، ابدا حق با آنها نیست !

اما فرض کنید فیلم راز هیچوقت ساخته نشده بود… آن موقع چه اتفاقی می افتاد؟
در این صورت همه ی مردم از قانون جذب باخبر نبودند. اطلاعات راجع به این قانون به صورت خیلی غیرمستقیم فقط در لابلای صحبت های نویسندگان، فیزیکدانان و حتی ریاضیدانان بزرگ یافت میشد.

برای اینکه از این قانون مطلع شوید، باید حداقل 10 کتاب مختلف میخواندید و زندگی افراد موفق تاریخ را با جزییات تحلیل میکردید. بهتر بود یک سری به قوانین فیزیک کوانتوم بزنید و آنقدر مطالعه کنید تا به جایی برسید که نیلز بور  فیزیکدان و برنده جایزه نوبل فیزیک میگوید :

 «دیگر این پایین [اتم] قوانین فیزیک حاکم نیستند،
قانونی ماورای قوانینی که ما شناختیم در مورد اتم ها و حرکت آنها صدق میکند…
قانونی که گویا کل جهان هستی بر پایه آن ایجاد شده است.»

و آنقدر ادامه میدهید تا درکی از قانون جذب بدست می آورید، کشف میکنید قبل از اینکه نتایج در دنیای واقعی و عینی قابل رویت باشند، باید قبلا در دنیای ذهنی و تخیل شما بوده باشند، در غیر این صورت هرچقدر هم سعی و تلاش کنید آنرا نخواهید دید.

و بعد احساس میکنید از رازی باخبر شده اید که میتوانید تمام خواسته هایتان را بدست آورید.
انگار فرمولی برای حل تمام مسائل زندگی تان در اختیارتان قرار گرفته، اما توضیح تمام تحقیقات و کتاب هایی که خواندید برای یک نفر که هیچ ایده ای از آنچه یافته اید ندارد، خیلی سخت میشود.

شما اگر آنرا یکدفعه بگویید «آنچه را در ذهن ببینید، میتوانید آنرا بدست آورید.» به شما میخندند ! اینطور نیست؟

 

ارل نایتینگل
ارل نایتینگل

 

پس برای خواندن این مقاله درباره قانون جذب، به دو پیش نیاز لازم دارید :

 • قبول داشته باشید چیزی به نام قانون جذب وجود دارد
  و اگر خیلی مشتاق بودید میتوانید تحقیقات تان را شروع کنید البته به صورت علمی.
 • بتوانید آنچه را میخواهید ببینید (در ذهن)
  زیرا اصل و سنگ بنای قانون جذب، تخیل است.

این دو به شما کمک میکنند تا از چند قانون جذبی که در ادامه میخوانید نهایت استفاده را ببرید و نه تنها از نظر مادی بلکه از نظر روحی نیز ثروتمند شوید.

چند قانونی که میخوانید، چکیده ای از بهترین قوانین جذب هستند که کاملا قدرتمند کار میکنند و افراد موفق از آنها به صورت مکرر استفاده میکنند.

 

آماده اید با چند قانون جذب عجیب آشنا شوید؟

 

قانون جذب شماره یک | واکنشی تاثیرگذار داشته باشید
یکی از کاربردی ترین قوانینی که افراد موفق مخصوصا میلیونرهایی که گویا آهنربای جذب پول هستند در زندگی از آن استفاده میکنند، قانون شماره یک است.

شما باید نسبت به تمام اتفاقات زندگی تان، واکنشی تاثیرگذار داشته باشید.
برای مثال، نیازی در زندگی دارید که هیچکس هیچ راه حلی برای آن تعبیه نکرده، شما کسب و کاری راه اندازی میکنید و آن راه حل را خودتان ایجاد میکنید و توسط آن کسب درآمد میکنید.

برای مثال، خالق شبکه اجتماعی Skype که معروف ترین شبکه اجتماعی تصویری است، قبل از اینکه ایده راه اندازی این کسب و کار آنلاین را داشته باشد از اینکه از خانواده اش دور بود و نمیتوانست آنها را ببیند سخت در رنج بود.

به دلیل هزینه هنگفت مسافرت نمیتوانست برگردد و آنها را ببیند، برای همین سعی کرد راه حلی برای این مشکل پیدا کند و شبکه اجتماعی Skype را راه اندازی کرد.. البته قبلا این ایده اجرا شده بود اما به اندازه Skype متمرکز بر تماس تلفنی تصویری نبودند.

بنابراین، این قانون به شما میگوید هر رخداد و اتفاقی در زندگی تان افتاد، باید واکنشی تاثیرگذار نسبت به آن اتفاق از خودتان نشان دهید. قبل از اینکه مجبور شوید تغییر کنید، تغییر کنید و تاثیری بر اتفاقات به سود خودتان بگذارید.

تمام افراد ثروتمند خودساخته، اگر زندگی آنها را مطالعه کنید در بدترین شرایط مالی به سر می بردند، اما اجازه ندادند شرایط بد مالی، آنها را مفلوک کند، بلکه تاثیر خودشان را بر این اتفاق گذاشتند و شرایط بد را دلیلی برای سعی و تلاش دانستند تا به پول و ثروت برسند.

در مورد قانون شماره یک، مقاله «داستان تان را عوض کنید، زندگی تان عوض میشود» را اگر نخواندید، حتما بخوانید.

 

جک کنفیلد
جک کنفیلد

 

قانون جذب شماره دو | نسبت به خودتان جذاب باشید
اگر فیلم راز را دیده باشید، در آن فیلم باب پراکتور میگوید «من هر روز صبح که در آیینه نگاه میکنم، میخواهم خودم را بغل و بوس کنم اما نمیتونم…» او به صورت خیلی ساده قانون شماره دو را بیننده میگوید که نسبت به خودتان، قبل از دیگران جذاب باشید.

هیچ مانعی بزرگ تر از عدم عزت نفس برای موفقیت وجود ندارد.
شما اگر پول، دانش، روابط و … نداشته باشید، میتوانید آنرا با چیزی دیگر جبران کنید اما اگر عزت نفس نداشته باشد، با هیچ چیز نمیتوانید این خلع را جبران کنید.

و این دقیقا قانون شماره دو است :‌ رابطه خوبی با خودتان داشته باشید. زندگی برای خودتان بسازید که نخواهید از آن فرار کنید، کارهایی انجام دهید که عاشقش هستید و به بدن تان احترام بگذارید و چیزهای خوب بخورید و بنوشید.

وقتی عزت نفس بالایی داشته باشید، ناخودآگاه احساس خواهید کرد به موفقیت بیشتر نیاز دارید، چون لیاقت اش را دارید؛ بنابراین کارهایی انجام میدهید تا این حس نیاز به موفقیت را در خودتان سیر کنید.

شما اگر خودتان را یک فرد قدرتمند ببینید، دیگران هم شما را انطور خواهند دید.
شما اگر خودتان را یک فرد ثروتمند ببینید، دیگران هم شما را آنطور خواهند دید.
شما اگر خودتان را یک فرد خوش هیکل ببینید، دیگران هم شما را آنطور خواهند دید.

میدانید چر؟
شما اگر خودتان را یک فرد ثروتمند ببینید، ناخودآگاه کارهایی انجام خواهید داد تا قدرتمند شوید، نفوذ و جایگاه بالاتری بدست آورید تا به تصویری که در ذهن ساختید برسید.

اگر فکر میکنید این چیزها خرافات است، میتوانید به علم سایکوسایبرنتیک مراجعه کنید و یا از یک مهندس رباتیک بپرسید چطور مغز ربات را طراحی میکنند (و بعد تعبیه چنین سیستم باشکوهی در ذهن تان به توسط خالق یکتا افتخار خواهید کرد)

 

 

 

قانون جذب شماره سه | بر روی نقاط ضعف تان کار نکنید، بر روی نقاط قوت تان کار کنید
اجازه بدهید نکته مهمی را به شما بگوییم که قبلا توسط افراد موفق بارها و بارها گفته شده است : «اگر هدف شما میلیونر شدن است، شما هیچوقت به این هدف نخواهید رسید !» این جمله معروف سلطان نفت آمریکا، یعنی راکفلر است.

ناامید شدید؟
خب بهتر است قبل از شروع به این موضوع پی برده باشید تا در نیمه راه یا در انتهای مسیرتان… اما موضوع از چه قرار است؟

افراد ثروتمند، از قانون جذب شماره سه استفاده میکنند، تا جایی که بتوانند به خودشان بگویید «خب، اینجا منطقه ای از توانایی ها و حوزه کاری من است که میتوانم در آن شانس بیشتری برای موفق شدن دارم.»

آنها نمیگویند «خب ببینم دوستم توی چه زمینه ای موفق شده، من هم در همان زمینه کار کنم.»
افراد موفق مخصوصا آنهایی که ثروت زیادی از کارشان بدست آوردند، به دیگران کاری نداشتند، آنها فقط تمرکزشان بر روی توانایی ها و نقاط قوت شان بود و جایی که بیشتری شانس موفقیت را داشتند را پیدا کردند تا در آن با سرعت بیشتر و با لذت پیشروی کنند.

پس پیدا کنید حوزه ای که در آن علاقه بیشتری برای یادگیری دارید و بر روی نقاط قوت تان کار کنید. خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. به توصیه استیو جابز گوش کنید که میگفت «فقط کاری را که بهش علاقه دارید پیدا کنید و غرق اش شوید؛ اگر آن کار را پیدا نکردید، به گشتن ادامه دهید.»

 

مارک کوبان
مارک کوبان

 

قانون جذب شماره چهار | محدودیت های فکری تان راجع به پول را دور بریزید
خیلی از ما از کودکی شستشوی مغزی داده شده ایم که پول چرک کف دست است، افرادی که پول زیاد دارند دزدی کرده اند، اگر میخواهیم پولدار شویم باید اخلاقیات را کنار بگذاریم و سر دیگران را کلاه بگذاریم و …

این باورهایی که شاید از آنها خیلی هم خبر نداشته باشید اما در درون ما هستند، چیزی جز خزعبلات نیستند ! آنها را به منظور ثروتمند شدن باید هرچه سریع تر دور بیاندازید.

فیلم های هالیوودی (و حتی وطنی مخصوصا!!!) را که خانواده های فقیر را شادتر از خانواده های پولدار نشان میدهند را فراموش کنید، اینها تمام برنامه ریزی هایی برای ذهن شماست تا هیچوقت نخواهید ثروتمند شوید.

شما اگر باور داشته باشید با ثروتمند شدن، خانواده تان را ممکن است از دست بدهید، هیچوقت راجع به ایده هایی جدید که درآمد تان را افزایش بدهند نخواهید رفت.

سعی کنید یکی یکی باورهای قدیمی و عمیقی که راجع به پول باعث محدودیت شما شده است را کشف کنید و آنها را دور بیاندازید. این کار شاید مهم ترین کاری باشد که بخواهید بعد از خواندن این مقاله انجام دهید.

شما به چیزی فراتر از باورهایتان دست پیدا نخواهید کرد.
درآمد، شغل، دوستان، خانواده و … که امروز دارید، حاصل محدودیت های باورهای شماست. بیشتر میخواهید؟ باورهای تان را بزرگ تر کنید و اجازه ندهید محدودتان کنند.

 

در همین زمینه، نوشته های زیر را حتما بخوانید :

 

 

5 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. مسعود می گوید

  اگر میخواهید حقیقتی راخراب کنید،خوب به آن حمله نکنید،بد از آن دفاع کنید(دکتر شریعتی)منظور بنده در رابطه بافیلم راز هست که میشود با ساده سازی امری مهم،آن را کم اهمیت جلوه داد

 2. پارسا زارع می گوید

  سلام اقای سینانی
  این مطلب هم مثل بقیه ی مطالب فوق العاده بود
  لطفا اگه میشه در باره ی کارهایی که اگه انجام بدیم قانون جذب بهتر عمل کنه بذارید
  باز هم از وبسایت عالی تون تشکذ میکنم

 3. محمد اسکندری می گوید

  سلام به مدیر محترم سایت. ضمن تشکر بابت مطالب مفید 2تا انتقاد در جهت بهتر شدنتون دارم: اول اینکه اکثر مقالات غلط املایی زیادی دارن و خواننده فکر میکنه اصلا خودتون اونارو نمی خونید. دوم نرم افزار تون با وجود ثبت نام یکساله در سوخت جت و درج نان مطالب رو نصفه نشون میده ولی سایت کامل نشون میده

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   با سلام و تشکر از حسن توجه شما و انتقادتون؛
   در مورد انتقاد اول یعنی غلط املایی حق با شماست، مخصوصا مطالب قدیمی تر غلط های املایی زیادی دارند که درحال ویرایش آنها هستیم اما غلط املایی در مطالب اخیر خیلی کم شده و یا اصلا وجود ندارد. در مورد انتقاد دوم، شما باید از طریق اپلیکیشین ابتدا وارد حساب کاربری تان شوید. در صورت عدم نمایش پس از ورود به حساب کاربری اعلام کنید از طریق بخش تماس با ما همکارانم پیگیری خواهند کرد.

 4. sajjad ghanavati می گوید

  این مقاله فوق العاده بود
  من خودم مدتیه که هر روز 20 دقیقه از فیلم راز رو تماشا می کنم

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**