چهار سوار آخرالزمان که می آیند تا روابط تان را نابود کنند (+ راهکارهایی برای مقابله) [قسمت دوم]

چهار سوار آخرالزمان که روابط تان را نابود میکنند

یک رابطه جدید، خیلی شبیه به خریدن یک اتومبیل جدید است.
شما وقتی وارد یک رابطه جدید عاطفی، کاری یا دوستانه میشوید، همانند این است که یک اتومبیل جدید خریده اید و سوار آن میشوید و از رانندگی لذت میبرید.

چون وسیله نقلیه جدید است، پس هیچ مشکل فنی در اتومبیل فعلا وجود ندارد و نهایت لذت را از رانندگی میبرید.

همه چیز بوی نو بودن میدهد.
از چرم صندلی ها تا کارکرد کیلومتر پشت آمپر…
و شما همچنان به رانندگی می پردازید بدون اینکه به فکر کنید نقص فنی باید برطرف شود یا نه ؟

مثل یک اتومبیل جدید، یک رابطه وقتی با شکست مواجه میشود، از حرکت می ایستد، شما را کنار جاده با یک عالمه سوال تعجب برانگیز، رها میکند به حال خودتان.

اگر در دنیای مکانیکی خبره باشید که اصلا قبل از بروز مشکل جدی، علائم نقص فنی را شناسایی و آنها را برطرف کرده بودید و اگر هم نبودید، احتمالا آزمون و خطا سیم ها را به هم زده بودید یا از یک مکانیک کمک گرفته بودید.

یک رابطه بین انسانی هم مثل رابطه شما با اتومبیل جدیدتان است.
مشکلات یکدفعه و آنی ظهور نمیکنند. بلکه وقتی ظهور میکنند، علنی میشوند و طرف مقابل تان حرفی بر زبان می آورد یا کاری میکند که شما متوجه مشکل شوید که از قبل مشکلات و نواقص فنی کوچک تر تعمیر نشده اند و همچنان بر روی هم تلنبار شده اند و یک مرتبه مثل آتش فشان فوران میکنند.

 

والت ویتمن

احتمالا برای شما هم پیش آمده؛
با دوست تان مثل همیشه شوخی میکردید اما یک مرتبه سر شما فریاد میزند ‘ازت میخوام دیگه بس کنی…’ و شما تعجب میکند ! چرا تا دیروز هیچ حرفی نمیزد؟ خب، مشکلات بر روی هم انباشت شدند و ظرفیت دوست تان دیگر برای تحمل تمام شده است و او مجبور است با تخلیه احساسی (فریاد زدن) ظرفیت اش را مجددا خالی کند.

تحقیقاتی در دانشگاه واشینگتن انجام شد و در روابط همانند اتومبیل سواری، 4 نشانه خطر جدی که خبر از شکست روابط در آینده میدهد را شناسایی کردند که به اصطلاح آنرا چهار اسب سوار آخرالزمان نامیده اند که طبق آمار اگر به آنها توجه کنید تا 93% احتمال دارد در روابط تان موفق عمل کنید.

چرا چهار اسب سوار آخرالزمان؟

طبق عهد جدید انجیل حضرت مسیح (ع) نشانه های ظهور و آخرالزمان مشاهده چهار اسب است.

این تحقیقات توسط پروفسور جان گاتمن بر روی زوج های جوان انجام شد تا بتوانند طلاق آنها را پیش بینی کنند.
آن دسته از زوج هایی که از این چهار اسب آخرالزمان آگاه بودند، میتوانستند نواقص فنی روابط شان را قبل از بروز مشکل جدی، برطرف کنند.

اما دسته دیگر زوج هایی که از ظرفیت عاطفی هم استفاده میکردند و هیچ آگاهی از مشکلات روابط شان نداشتند، احساس میکردند چیزی در این رابطه درست نیست و باید آنرا ترک کنند‌ (طلاق!)

در این مقاله میخواهیم بپردازیم به این 4 اسب سوار آخرالزمان روابط !
شما پس از خواندن این مقاله، قادر خواهید بود ابتدا مشکلات روابط تان را همانند یک مکانیک خیلی سریع تشخیص دهید و اجازه ندهید با یک مشکل فنی جدی، رابطه تان از پرتگاه شکست، سقوط کند.

چهار اسب سوار آخرالزمان
هرکدام از این چهار اسب سوار، نماد مشکلی جدی در رابطه هستند که در صورت عدم برطرف کردن آنها، با مشکلی جدی روبرو خواهید شد و احتمالا پایان رابطه تان نزدیک خواهد بود.

به خاطر داشته باشید، بحث و جدل به خودی خود یک مشکل نیست !
بحث و جدل یک بخش طبیعی روابط بین دو نفر است که نیازهای متفاوتی دارند اما میخواهند با همدیگر نیازهایشان را برطرف کنند.

شما با دوست تان سر رفتن به رستوران یا کافی شاپ ممکن است بحث کنید.
این نشان دهنده این است نیاز شما به دوست تان متفاوت است، اما هردوی شما دوست دارید با همدیگر بیرون بروید.

طبق تحقیقات دانشگاه واشینگتن، میزان بحث و جدل و کشمکش در روابط مهم نیست. بلکه، چیزی که مهم است نحوه اداره یک بحث و پایان آن است که موفقیت آن رابطه را مشخص میکند.

و دقیقا زمانی اسب های آخرالزمان پدیدار میشوند که شما نتوانسته باشید بحث ها را به درستی اداره کنید و آنها را به پایان رسانده باشید. در ادامه به شما چهار استراتژی، برای جلوگیری از ظهور چهار اسب آخرالزمان نشان خواهیم داد.

در قسمت اول شما با اسب سوار شماره یک و دو آخرالزمان آشنا شدید،
در این قسمت شما با اسب سوار شماره سه و مهم ترین آنها اسب سوار شماره چهار آشنا میشوید و راهکارهای مقابله و یا جلوگیری از ظهور آنها را میخوانید.

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای مشترکین VIP سوخت جت ممکن است

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت izer می گوید

  عالی بود

 2. کاربر سوخت جت orin می گوید

  سلام من دیشب هزینه رو پرداخت کردم لما وقتی زدم تکمیل خرید ارور دار و چند دقیقه بعد ایمیلش اومد که تزاکنش با موفقیت انجام شد اما اکانتم شارژ نشد چیکار کنم

  1. کاربر سوخت جت ان می گوید

   شماره و تاریخ دقیق تراکنش تان را از قسمت ‘تماس با ما’ برای همکاران بخش پشتیبانی ارسال کنید پیگیری های لازم را به عمل خواهند آورد، با تشکر.

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**