10 درس از رابرت کیوساکی برای داشتن استقلال مالی

قبل از آنکه کیف پولتان را از فقیر به ثروتمند تبدیل کنید, باید ذهنتان را از فقیر به ثروتمند تبدیل کنید. ”
_رابرت کیوساکی

استقلال مالی یکی از مهیج ترین آرزوهای هرکس است, البته با یک دلیل خوب. شما هیچ وقت نمیدانید کی قرار است برایتان بحران مالی بوجود آید، تا تمام ثروت و منابعتان را جارو کند و با خود ببرد. به همین دلیل؛ باید اصول استقلال مالی را یاد بگیرید، تا هروقت خودتان خواستید به استقلال مالی برسید..

رابرت کیوساکی؛ یک کارآفرین و سرمایه گذار که در دبیرستان از مدرسه اخراج شد، یکی از محبوبترین نویسنده های کتاب هایی با موضوع پول و ثروت و یکی از مفسران زندگی امروزی است. کتابش با نام “پدر پولدار, پدر بی پول” به عنوان کتاب شماره یک علم مالی تا حالا است، که در آن به جزییات رسیدن به استقلال مالی و رهایی از بند بی پولی پرداخته است.

اینها 10 روش استقلال مالی از رابرت کیوساکی هستند برای داشتن استقلال مالی

1. تمام مسولیت را بپذیرید

هر تصمیمی میگیرید، نتیجه ای در بر دارد و بعضی از آنها امکان دارد به طور کامل به ثروتتان صدمه بزند. ازینرو، باید تمام مسولیت را بپذیرید تا از آینده مالی تان محافظت کنید. این نکته را به خاطر بسپرید؛ هر تصمیم یا انتخابی امروز بگیرید, آینده تان را شکل خواهد داد.به همین علت، مهم است که تمام تصمیمات مالی تان را ارزیابی کنید، هزینه ها و مخارج تان را در زمینه اهداف مالی بلند مدتتان بگیرید.

2.بر روی مخارجتان نظارت کنید

ما در یک دنیای رو به مصرف گرایی زندگی میکنیم که مجبوریم مکررا پول خرج کنیم.عادات خرج کردنتان یکی از مهم ترین دلایلی خواهد بود که قادر نخواهید بود به آزادی مالی دست پیدا کنید. تمام هزینه هایتان را پیگیری کنید و قبل از هر خریدی دو بار فکر کنید. برای بار اول شاید سخت باشد, مخصوصا اگر مایل به خرج کردن های بدون کنترل باشید. اما وقتی که یاد گرفتید چگونه هزینه هایتان را مدیریت کنید, راه دستیابی به آزادی مالی هموارتر خواهد بود برایتان.

3.داشتن یک بودجه ضروری است

تهیه کردن یک مقدار بودجه و  زندگی با محدودیت هایش بسیار بسیار مهم است برای رسیدن به استقلال مالی در زندگیتان. یک بودجه به شما یک ورودیی خواهد داد تا دارایی تان را مدیریت کنید و بر هزینه هایتان نظارت کنید. به طور خلاصه :یک بودجه به شما حس جوابگویی میدهد.اگر میخواهید از دارایی شخصیتان محافظت کنید, یک بودجه بندی خوب جوابگوی شما خواهد بود.

4.اول به خودتان پول بدهید

یکی از کلیدی ترین اصول تمرین برای رسیدن به استقلال مالی ، کار کردن برای خودتان است, تا بانک و حساب بانکیتان. یاد بگیرید اول به خودتان پول بدهید تا به کس دیگری.
با این کار 2 دستاورد خواهید داشت : 1) ثروتمند تر خواهید شد 2)دیگه فقیرتر نمیشوید
فقط پولی را که امروز ذخیره کردید میتوانید فردا سرمایه گذاری کنید.

5.هیچوقت هیچ بدهیی نداشته باشید

بدهی یکی از عمده دلایل هدایت انسان ها به سمت نا ایمنی مالی در زندگی است. بدهی شروع میکند اول شما را از درون مصرف کند, مانع دنبال کردن رویاهایتان ,امیدهایتان و اهدافتان در زندگی میشود. بدهی شما را از یک آینده شاد محروم میکند. بدون بدهی بودن, باید یکی از هدفهای تغییر ناپذیر زندگیتان باشد؛ و باید متعهد باشد به هدفتان تا در این راه بمانید.

 

10 د2رس از رابرت کیوساکی برای داشتن استقلال مالی

6. وجوه‌ اضطرارىی کنار بگذارید

وجوه‌ اضطرارى‌  پولی است که شما اگر هیچ درآمدی نداشته باشید تا 3 ماه بتوانید زندگی خود را ادامه دهید, به همان کیفیت. حتی اگر نیازی فوری به آن داشتید, مانند تعمیرات, خرج بیمارستان یا حوادث ناگهانی که به پول نیاز داشته باشید شما را بی نیاز کند.وجوه اضطراری به شما این اطمینان را از آینده میدهد که هروقت چنین اتفاقاتی برایتان افتاد خیالتان ازینکه نخواهید بروید قرض بگیرید راحت کند.همین امر باعث یک آسودگی خاطر بیشتر برای حل مشکلاتتان خواهد شد.

یکی از بهترین راه های کنار گذاشتن پولی به صورت ماهانه برای خرج های اضطراری داشتن یک حساب بانکی است که هیچوقت با آن تا روز مبادا کاری نداشته باشید.

7.همیشه درحال یادگیری باشید

تعلیم علم مالی به خودتان باید اولین اولویتتان باشد.

امروزه, منابع بسیار زیادی برای به روز کردن هوش مالی خودتان وجود دارد, اینکه چطور کار میکند و چطور بتوانید باهاش کار کنید.بجای خواندن تمام مطالب در یک روز, سعی کنید هر روز یک مطلب بخوانید, هرچقدر یادگیریتان مداوم باشد ,بهتر است.

8.اهداف شفاف و مختصر داشته باشید.

اگر هیچ هدف شفاف تعریف شده ای نداشته باشید, پس راه شما به سمت استقلال مالیتان خیلی سخت خواهد بود.اگر میخواهید کسب و کاری راه اندازی کنید, در راه راه اندازی کسب و کارتان کار کنید. اگر میخواهید یک سرمایه گذار باشید,باید یاد بگیرید چگونه فرصت های درست را از غلط تشخیص بدهید و سریعا آنها را اجرا کنید. فقط وقتی که اهداف مالی شفافی در ذهن داشته باشید میتوانید پتانسیل واقعی خودتان را بشناسید.

فقط داشتن اهداف و کار کردن در راه رسیدن به اهدافتان میتواند زندگیی که آرزویش میکردید برایتان به ارمقان بیاورد.

9.بازاریابی شبکه ای

هزینه کم راه اندازی یک شرکت بازاریابی شبکه ای فرصت بسیار عالی برای شروع است. بسیار سخت است که یک کسب و کار بزرگی داشته باشید بدون وقت و پول بزرگ.شرکت بازاریابی شبکه ای وقتی را که نیاز دارید تا مهارت های کاریتان را ارتقا دهید تا از یک کارمند ساده به یک بیزینس مَن عالی رتبه تبدیل شوید در اختیارتان میگذارد. البته,بازاریابی شبکه ای یکی از راه های بسیار خوب است برای رسیدن به استقلال مالی, بازاریابی شبکه ای برای شما یک سود مازاد و یک درآمد همیشگی حتی وقتی در مسافرت یا خواب هستید تدارک میبیند.

10.زندگیتان را آسان کنید

زندگی هر روز پیچیده تر میشود.دنبال پول دویدن و اهداف مالیتان حواس شما را از چیز هایی که مهمترند در زندگیتان پرت میکنند.به همین دلیل, شما شروع به بی انگیزگی میکنید و در باتلاق تاریکی دست و پا میزنید. پس, بسیار مهم است که زندگیتان را ساده کنید با رها کردن تمام درهم ریختگی ها.

کلید دستیابی به استقلال مالی بسیار ساده است: درآمد منظم خود را به یک درآمد انفعالی یا سهام تبدیل کنید.با این طرز فکر بسیار راحت تر میتوانید به اهدافی که در زندگی دارید برسید.

 

10 درس از رابرت کیوساکی برای داشتن استقلال مالی
در زمینه مالی، مطالب زیر را به هیچ عنوان از دست ندهید :

 • رابرت کیوساکی به کمک این 3 درس ساده، میخواهد هوش مالی تان را افزایش دهد، از اینجا بخوانید
 • آیا میدانید چرا افراد خنگ سریع تر از افراد باهوش پولدار میشوند؟ از اینجا بخوانید چرا
 • شاید تعجب کنید… اما ثروتمندان هیچوقت برای پول کارنمیکنند… پس برای چی کار میکنند؟ از اینجا بخوانید
 • دوست داری خیلی راحت صاحب قدرتمندترین ماشین پولسازی دنیا بشی؟ اینجا کلیک کن

 

 

 

42 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. حمید می گوید

  متشکر از شما

 2. هلن حسینی می گوید

  عزیزم شما از کجا و کدوم شهر هستین تا من بهترین گزینه رو بهتون بگم

 3. سامان می گوید

  رابرت کیوساکی عالیه مطالب سایتتون هم خیلی عالیه
  متشکرم

  1. حسین قاسمی می گوید

   بله تیم بزرگ خلیج فارس شرکت بیز بسیار اصولی و قدرتمند کار میکنند قابل تحسین و ستایش هست

 4. سامان می گوید

  خیلی عالی واقعا عالی

 5. pouya ph می گوید

  خوب بودن – ولی بازاریابی شبکه ای خوبه که علاوه بر اضافه کردن زیر مجموعه ، از نظر فروش هم جوابگو باشه- حالا یه سوال دارم- من میخوام بیام تو این کار-کسی از دوستان یه شرکت خوبی رو بهم پیشنهاد میکنه که واقعا سود دهی خوبی داشته باشه؟ مرسی

  1. farid24 می گوید

   slm dadash man khodam too yeki az in sherkata kar mikonam age dost dashti biyay shomaramo midam z bezani ta davatet konam

  2. مینا فراهانی می گوید

   سلام انتخاب یک شرکت خوب که محصولات عالی داشته باشه و دارای پلن درآمد زایی عالی باشه دغدغه خیلی مهمیه. من به شما شرکت بازاریابی پنبه ریز رو معرفی میکنم چرا که پشتوانش هلدینگ عظیم پلیمر بوشهر هست و محصولاتش فوق العاده عالی و با کیفیت هست و همچنین پلن درآمدزایی فوق العاده خوبی داره

  3. مانی می گوید

   بله در صورت به من اطلاع دهید برای توضیح بیشتر

  4. AmMoFa می گوید

   بله من بیزینسی دارم که هیچ هزینه ای نداره و توش فروش جریان داره اگر تمایل داشتید به شماره من پیام بدید
   0.9.3.8.3.0.1.1.2.4.1

  5. مریم می گوید

   بله تماس بگیرید۰۹۹۲۹۹۹۶۸۵۲

  6. علی می گوید

   دوست عزیز شما یه اطلاعاتی بدین که کدوم شهر هستین تا بهتون معرفی کنم بهترین شرکت رو که از هر لحاظی حرف اول رو بزنه

  7. حسن راستی می گوید

   سلام بله با این شماره تماس بگیرید

 6. parscg می گوید

  دوست عزیز من چندتا از کتابهای رابرت کیوساکی رو خوندم. اما در اون کتابها قویاً توصیه کرده که سعی کنید بدهکار باشید (البته بدهی از نوع خوب) تا بعنوان اهرم برای پیشرفت شما باشه.

  به نظر میاد بین تاپیک شما و مطالب کتابهای رابرت کیوساکی کمی تناقض وجود داره !!!

 7. baran rabeti می گوید

  سلام من از طریق یکی از دوستان به یکی از این شرکت ها که در حال حاضر از شرکت های دیگه قویتره دعوت شدم آموزش هاشون واقعاً عالیه ولی متاسفانه کیفیت جنساشون که تمام هدف و درآمد هم بر اساس همین خرده فروشی خیلی پائین وقیمت ها نسبت به محصولات مشابه و با کیفیت بهتر بالاست. من کلی خرید کردم ولی حتی حاضر نیستم خودم از محصولاتشون استفاده کنم چه برسه که بخوام بفروشمشون!

  1. Admin می گوید

   دوست عزیز دقیقا مشکل کار همینجاست.
   نتورک در ایران بر پایه زیر مجموعه گیری بنا شده نه فروش. در صورتی که فروش باید هسته اصلی نتورک باشد…

   1. mohsen.momen می گوید

    مشکلات “نتورک کالا” در ایران رو به حساب کلیت نذارین…”نتورک خدمات” بطور کل از این مشکلات جداست…

  2. shadi69 می گوید

   باران خانم شما باید پارادایم خودتونو تغییر بدین …خیلی ها هستن که دارن درآمدهای بالا میگیرن.

 8. seb می گوید

  کلآ مدیر وظیفه اموزش وکنترول را دارد به شرت انکه اشراف داشته باشد.

 9. عرفان بشارت می گوید

  یه سوال : این رابرت کیوساکی خودش میلیاردر هستش ؟ 😀

  1. mohsen.momen می گوید

   صد البته…

  2. کریم می گوید

   بله تخمین ثروت ایشون حدود 900میلیون دلار است

  3. Kn می گوید

   خودش ۸۰ میلیون دلار پول داره

 10. moon می گوید

  در حال حاضر 8 شرکت در ایران کار فروش محصولات رو به روش بازاریابی شبکه ای انجام میدهند من هم قبول دارم این کار بدون سرمایه درآمد خوب و تمرینات مدیریتی عالی رو برامون بوجود می آره.

 11. salame می گوید

  ممنون از سایت و مطالب مفیدتون ///
  نظرتون درباره بند9 چیه؟بازاریابی شبکه ای

  1. Admin می گوید

   بازاریابی شبکه ای که رابرت از آن حرف میزند بر پایه فروش محور است. متاسفانه بازاریابی شبکه ای که در ایران راه اندازی شده بیشتر تمرکز بر جمع آوری زیر مجموعه است که بنده شخصا توصیه نمیکنم.

   1. salame می گوید

    متاسفانه برخی از شرکت ها دقیقا بر اساس زیرمجموعه کار میکنند.
    و خوب این خوب نیست.

    اما اگر همون کاری که رابرت میگه باشه , عالیه

   2. afla2n می گوید

    با عرض سلام خدمت شما ادمین عزیز و دوستان گرامی
    تفاوت بین بازاریابی و بازاریابی شبکه ای ، همین عضو گیری و تشکیل تیم فروش است و با بزرگ و قدرتمند کردن این تیم فروش است که یک مدیر فروش به درآمد رویایی می رسد و اگر تمرکز را از گرفتن زیر مجموعه برداریم دیگر به آن بازاریابی شبکه ای گفته نمی شود و همان بازاریابی معمولی است.
    همه ما می دانیم که وظیفه یک مدیر در یک سازمان و یا یک تیم چیست ولی متاسفانه وقتی به بازاریابی شبکه ایی می رسیم تعریف مان از مدیریت عوض می شود .
    یک مدیر در یک تیم فروش ، کارش فروختن اجناس نیست بلکه وظیفه اش یاددادن اصول فروش و انتقال تجربیاتش به زیر مجموعه ها و دادن انگیزه و هدایت و رهبری کردن گروه است.
    یادمان باشد که مدیر فروش در بازاریابی شبکه ای ، خودش روزی یک بازاریاب تازه ورودی به یک تیم فروش بوده و با کمک بالاسری اش اصول کار را فرا گرفته و به مرور زمان اصول مدیریت در یک تیم فروش را هم فراگرفته و بالابردن اطلاعات مدیریتی خودش را به جایگاه مدیر فروش رسانده
    و اگر این مدیر مجبور باشد خودش به فروش محصولات بپردازد ، راندمان کاری اش در زمینه مدیریت بسیار پایین می آید.
    برای درک بیشتر موضوع ، فوتبالیست حرفه ای را در نظر بگیرید که مجبور باشد برای تامین نیازهای مالی اش ، هر روز تا عصر ، سر کار برود و بعد از اتمام کار روزانه اش خسته و کوفته به تمرینات فوتبال بپردازد
    مطمئنا این فوتبالیست راندمان کاری اش بسیار پایین تر از فوتبالیستی است که مجبور نیست سر کار برود و تمام تمرکز اش صرف فوتبال بازی کردن و تغذیه و استراحت می شود .

    1. Admin می گوید

     با سلام خدمت شما دوست گرامی

     با تشکر از حسن توجه تان، بنده کاملا با شما موافقم هستم. از اینکه وقت گذاشتید و دیدگاهتان را با اعضای وبسایتتان در میان گذاشتید کمال تشکر را داریم. موفق باشید.

   3. mohsen.momen می گوید

    فکر میکنم از پروژه ی اخیر نتورک خدمات بی اطلاع هستید،بنده مشغول هستم و به حدی تغییر رو با نتورک های دیگه حس کردم که ولم کنن با شرکتهای “سمی پیرامید” کنار هم میذارمشون…و البته که قبلا چنین نظری نداشتم…

 12. miladion می گوید

  تشکر.عالی بود.ممنون.

 13. amir می گوید

  عالی بود دوست داشتم

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**