راهنمای استفاده از اتاق فکر

اتاق فکر چیه؟

اتاق فکر یک انجمن آنلاین موفقیت و یکی از بخش‌های جذاب وب‌سایت سوخت جت است که می‌توانید کنار دوستان و سایر اعضای وب‌سایت سوال‌هایی که همیشه در ذهن‌تان بوده است را بپرسید و به سوالات دیگران پاسخ دهید و با سایر افرادی که مانند شما می‌خواهند بهترین زندگی ممکن را برای خودشان خلق کنند و به رویاهای‌شان دست‌ یابند به گفت‌وگو بپردازید.

چطور از اتاق فکر استفاده کنیم؟ 

اگر تاکنون با انجمن‌های آنلاین سروکار داشته‌اید به راحتی می‌توانید از اتاق فکر سوخت هم استفاده کنید. در زیر به بررسی قسمت‌های مختلف اتاق فکر می‌پردازیم.

اگر سوال یا موضوع خاصی مد نظر دارید می‌توانید در قسمت دسته‌بندی موضوعات روی دسته‌بندی دلخواه کلیک کنید تا به تمام بحث‌های مربوط به همان موضوع دسترسی داشته باشید.

.


 

در بخش جستجوی صفحه‌ی اصلی، می‌توانید به گشتن در میان بحث‌های مطرح‌شده‌ی قبلی بپردازید و پاسخ‌های نمایش‌داده‌شده را در قسمت فیلترها بر اساس معیارهای مختلفی مانند تاریخ، امتیاز و یا تعداد پاسخ مرتب کنید.

1 » جستجو: کلمات کلیدی‌تان را برای جستجو در این  قسمت بنویسید.
2 »‌ دسته‌بندی: جستوی‌تان را به دسته‌بندی خاصی محدود کنید.
3 » فیلترها: پاسخ‌های نشان‌داده‌شده را بر اساس فیلتر‌های تعبیه‌شده مرتب کنید.
4 » پرسش سوال: سوال و یا موضوع دلخواه خودتان را وارد بحث کنید.

 


 

می‌توانید با کلیک روی دکمه‌ی سبز رنگ «پرسش سوال» (در تصویر بالا) سوال و یا موضوع دلخواه خودتان را وارد بحث کنید. این دکمه شما را وارد صفحه‌ی پرسش سوال می‌کند ↓

1 » عنوان: عنوان موضوع و یا سوال مدنظرتان را به صورت شفاف و تا حد ممکن کوتاه بنویسید
2 »‌ توضیحات: اگر می‌دانید توضیحات بیشتر به درک سوال‌تان از طرف بقیه کمک می‌کنید در این قسمت بنویسید.
3 » فیلترها: دسته‌بندی موردنظر را متناسب با موضوع سوال‌تان در این قسمت انتخاب کنید.
4 » پرسش سوال: برای نهایی کردن سوال‌تان روی این دکمه کلیک کنید.

 

 


 

در زیر یک صفحه‌ی مربوط به یک بحث نمونه را مشاهده می‌کنید که قسمت‌های مختلف آن در زیر با توجه به شماره‌ها توضیح داده شده‌اند.

1 » عنوان سوال یا بحث
2 »‌ توضیحات سوال
3 » امتیاز دهی: به سوال‌هایی که از نظر شما باارزش‌تر هستند و دوست دارید در جایگاه بالاتری نشان داده شوند می‌توانید امتیاز مثبت دهید. و سوال‌هایی که نمی‌پسندید را می‌توانید در این قسمت کسر امتیاز کنید.
4 » افزودن به علاقه‌مندی‌ها: این گزینه سوال موردنظر را در قسمت موردعلاقه‌های شما ذخیره کرده و بعدا می‌توانید آسان‌تر پاسخ‌های داده شده با سوال را پیگیری کنید.
5 » اشتراک: بحث موردنظرتان را می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
6 » افزودن دیدگاه: یک دیدگاه به سوال مطرح‌شده اضافه کنید. دیدگاه شما می‌تواند تکمیل‌کننده‌ی سوال و یا هر چه که دوست دارید به بحث ارائه‌شده اضافه شود باشد. دقت کنید که دیدگاه‌ها نظر شما در مورد خود سوال بوده و در قسمت‌ پاسخ‌های داده‌شده به سوال قرار نمی‌گیرد.
7 » ارسال پاسخ: با استفاده از این گزینه شما هم وارد بحث شوید و سوال مطرح‌شده را پاسخ دهید و یا در بحث شرکت کنید.
8 » فیلتربندی پاسخ‌ها: از این بخش می‌تواند برای مرتب کردن پاسخ‌ها برای بحث‌هایی که بیشتر از چند پاسخ دارند استفاده کنید.
9 » پاسخ ارائه‌شده: متن اصلی پاسخ
10 » امتیازدهی به پاسخ‌ها: به پاسخ‌هایی که فکر می‌کنید ارزش بیشتری دارند می‌توانید رای مثبت دهید و برای مواردی که مورد علاقه‌تان نیستند رای منفی ثبت کنید.
11 » افزودن یک پاسخ به علاقه‌مندی‌ها