برای پرسش سوالات و یا شرکت در اتاق فکر ابتدا باید وارد شده یا ثبت نام کنید

آیا یک کار آفرین از کارمندان خودش برای رسیدن به هدفش سو استفاده میکنه ؟

1
0

سلام
من هدف بسیار بزرگی دارم ، براش پلان ریختم و دارم پلان هام رو اجرا میکنم ، یه چیزی فکرمو مشغول کرده و هنوز نتونستم باهاش درست کنار بیام، احتیاج به کمک شما و دوستان دارم.
کنار اومدن با این موضوع سخته برام که از نیرو و زمان دیگران استفاده کنم برای رسیدن به هدف خودم، یعنی به عنوان یک کار آفرین ، کار جسمانی ای که انجام میدم خیلی کمتر از کسانی هست که برام کار میکنن و بیشتر کارهای مدیریتی و منیجمنت رو خودم انجام میدم، و یه مقداری یه حس خود خواهی و سو استفاده از کارمندام برای رسیدن به هدفم بهم دست داده، البته که وقتی به یه مرحله ای از راه برسیم از نظر مالی و روحی بیشتر از اون چیزی که انتظارش هست ساپورتشون خواهم کرد ولی در حال حاظر میبینم اونا دارن خیلی زحمت میکشن و من بیشتر کارای فکری و منیجمنت رو انجام میدم (کارای راحت تر) و هنوز توانایی مالیشو ندارم که زحماتشون رو حد اقل با پول بیشتر از حقوقشون جبران کنم ، این موضوعی هست که الان باهاش یه مقداری درگیرم ، میخوام بدونم کارآفرینای دیگه هم همین فکر منو دارن ؟
این احساساتو چطور میشه کنترل کرد؟ یا اصلا این تفکر درسته یا نوع فکرمو باید عوض کنم ؟
تو کتابهایی که تا الان مطالعه کردم راجع به این مبحث چیزی گفته نشده که بدونم کارآفرین های دیگه چجوری به این موضوع نگاه میکنن

1
0

دوست عزیز سلام
به نظر من مدیر موفق کسی هستش که همدوش و همراه کارمندان و پرسنلش کار کنه در غیر اینصورت فقط و فقط ایشون یک رئیس خواهند بود نه مدیر!
مدیریت یک گروه یا یک مجموعه به این معنی نیست که فقط گوشه ای بایستیم و به دیگران امر و نهی کنیم و از آنها بخواهیم که مو به مو افکار و ایده های ما رو دنبال کنند. بلکه همدوش و همراه آنها کار کنیم و اجازه بدهیم افکار و ایده هامون اول از زحمت بازوی خودمون و بعد از تلاش دیگران محقق بشن.
در اینصورت پرسنل و کارمندان آن مجموعه با دلگرمی و اشتیاق بیشتری مسئولیتهاشون رو انجام می دن.
خوب و سلامت باشید.
مریم

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا