استراتژی محرنامه بازاریابی استیو جابز

چطور استیو جابز شرکت اپل را
از یک گاراژ خانه‌شان به
بزرگترین شرکت دنیا تبدیل کرد؟

استیو جابز نیازی به معرفی ندارد. ..
او یکی از بزرگترین کارآفرین‌هایی که دنیا تابه‌حال به خود دیده‌ است. داستانش را احتمالا بارها خوانده باشید. شرکت تریلیون دلاری اپل از یک گاراژ شروع شد، از یک ذهنی که می‌خواست دنیا را تغییر دهد و این کار را کرد.

اما شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید استیو جابز در سال  1985 وقتی از شرکتی که خودش راه اندازی کرده بود اخراج شد (توسط تصمیم هیئت مدیره) شرکت اپل اوضاع سودآوری و تولید محصولاتش روز به روز رو به وخامت بیشتری رفت تا اینکه مجددا سال  1997 از جابز خواستند تا به این شرکت برگردد و این برگشت نقطه عطف شرکت کامپیوتری اپل بود.،، چون با یک استراتژی محرمانه برای رشد برگشته بود !

در ویدیویی که از آرشیو این شرکت باقی مانده، برای اولین بار جابز رو میبینیم که چطور این استراتژی پرقدرت را شرح میدهد و آنرا برای کارمندان سطح بالای شرکت توضیح میدهد تا با رعایت آن تبدیل به شرکت شماره یک در دنیا شوند.

 آیا شما هم به دنبال رشد عظیم در کسب و کارتان هستید؟

شعار جابز «متفاوت فکر کن» بود. این اصل آن‌قدر برایش مهم بود که حتی آن را به شعار شرکتش تبدیل کرد و هر جای که لوگوی اپل را می‌بینید این جمله هم در کنارش احتمالا وجود دارد.

متفاوت فکر کردن بود که باعث می‌شد جابز با محصولاتی که دنیا به خود ندیده بود همه را شوکه کند.  محصولات شرکت اپل آنقدر متحول‌کننده بودن که هر کدامشان دنیا را به جایی بهتر برای زندگی تبدیل کردند. کامپیوترهای مکینتاش برای اولین بار امکان این را فراهم ساخت که همه در خانه‌یشان به قدرت کامپیوتر دست داشته باشند. آیفون گوشی موبایل باورنکردنی‌ای بود که شاید بزرگترین و تاثیرگذارترین اختراع قرن حاضر باشد که شکل دیگری به دنیا داد.

بعد از محصولات اپل بود که شرکت‌های دیگر از آن الگو گرفته و شروع به ارائه‌ی محصولات خودشان کردند.

اما فلسفه‌ی استیو جابز چه بود که توانست شرکتی که همه‌
کارهایشان را احمقانه می‌خوانند را به بزرگترین شرکت دنیا در سال 2013 و
سودآورترین شرکت در سال 2019 تبدیل کند
با اینکه دیگر استیو جابز در راس این شرکت نبود؟

سخنرانی‌های بسیار محدودی از این ذهن بزرگ برجای مانده است و ویدیوی امروز برای کاربران ویژه‌ی سوخت جت، یک سخنرانی کوتاه و نایاب استیو جابز است که به صورت مختصر به این موارد مهم اشاره می‌کند:

  • چطور شرکت اپل به این سطح از گستردگی رسید؟
  • چطور بیشتر مردم محصولات شرکت اپل را به شرکت‌های دیگر ترجیح می‌دهند؟
  • از دید استیو جابز مهم‌ترین اصول بازاریابی برای شرکت‌ها چیست؟
  • چطور شرکت‌ها می‌توانند ارزش‌های پایداری برای محصولات و مشتری‌های‌شان خلق کنند؟

 

برای مشاهده لینک‌های دانلود کلیک کنید
این سخنرانی نایاب استیو جابز فقط برای مشترکین سوخت جت قابل دانلود است – اگر اشتراک ویژه ندارید و یا نیاز به تمدید اشتراک ویژه‌ دارید، بخش زیر اقدام کنید:

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای مشترکین VIP سوخت جت ممکن است