میخواهید دلیل موفقیت موفق ترین افراد دنیا را بدانید؟ میخواهید بدانید چه ویژگی هایی باعث موفقیت استیو جابز، بیل گیتس، والت دیزنی، رالف لائورن، دکتر شریعتی و … شد؟ در سری پرونده های مرموز ما می پردازیم به زندگی (کمی بیشتر از بیوگرافی) افراد موفق و دلایل پیروزی و موفقیت شان در زندگی و مهم تر از همه : چه درس هایی برای موفقیت شما دارند؟

آرشیو مربوط به پرونده مرموز هر هفته بروز میشود، برای آگاهی از آخرین مطالب منتشر شده در این سری میتوانید به همین صفحه سر بزنید و یا از صندوق پستی تان از آخرین اطلاع رسانی ها آگاه شوید.

درس‌های زندگی از افراد تاریخ‌ساز

تنها این نکته شکست و موفقیت در مذاکره را تعیین میکند

در دوران ما، مذاکره مهارتی نیست که گهگاه، آن هم در موقعیت‌های پیچیده‌ی کاری به آن نیاز داشته باشید. اکنون هر انسانی در هر جامعه‌ای و با هر سطح تحصیل و سطح زندگی، در تمام مدت عمر خود به مذاکره با همکاران، همسر و فرزندان، دوستان و سایر انسان‌ها نیاز بیشتری دارد. و اگر این نکته را ندانید در هر صورت آن را خواهید باخت
ادامه مطلب ...

شبیه‌سازی ذهنی – حقه‌ای جالب برای دفع ترس و آماده شدن برای هر موقعیتی

همه ما از شبیه سازی تجربه در خیلی از بخش‌های زندگی استفاده می‌کنیم اما خودمان خبر نداریم. اگر با سازوکار این توانایی جالب آشنا شویم می‌توانیم آن را به شیوه‌ای هوشمندانه در زندگی‌مان به کار ببندیم.
ادامه مطلب ...

معنا درمانی یا لوگوتراپی چیست و شیوه کامل استفاده از آن برای کشف‌ معنای زندگی‌تان

اینکه بفهمید معنای زندگی برای شما چیست و چرا باید سختی‌ها را در راه آن تحمل کنید، یک سؤال بزرگ است که هرکس بتواند به پاسخ آن برسد، زندگی‌اش به کلی تغییر خواهد کرد. در همین راه دکتر ویکتور فرانکل تحقیقات زیادی انجام داده که از شما دعوت می‌کنیم در ادامه مطلب برای رسیدن به پاسخ خود با سوخت جت همراه باشید.
ادامه مطلب ...

چند دلیل مهم که نشان می‌دهد سخاومت رمز موفقیت افراد خلاق است

سخاوتمندی، رمز موفقیت افراد خلاق است. به بیان دیگر افراد خلاق، سخاوتمند هم هستند. آن‌ها با کمک کردن به دیگران، به اشتراک گذاشتن اطلاعاتشان و فراهم کردن شرایط جذاب برای همکارانشان، بهره‌وری‌شان را افزایش می‌دهند. به این ترتیب چرخه‌ای آغاز می‌شود که همه از آن سود خواهند برد.
ادامه مطلب ...

دانلود کتاب ساخت آمریکا از سم والتون – کتاب صوتی و PDF

ساخت آمریکا (1992) داستان الهام بخش سم والتون رو بیان می کنه که از هیچ، به همه چیز رسید. سم والتون بنیانگذار فروشگاه های زنجیره ای والمارته (Walmart). والمارت یکی از بزرگ ترین شرکت های جهانه. یاد بگیرین که والتون چطور با استفاده از نگرش مشتری مداری، یک خرده فروشی از همه اقلام رو به یک امپراطوری جهانی کسب و کار تبدیل کرد. و اینکه چطور یک پسر بچه…
ادامه مطلب ...

سیستم پنج مرحله‌ای مهندسی‌شده برای حل کردن مشکلات کسب‌وکارتان

تفکر طراحی مجموعه‌ای از پنج عامل کلی است که مهندسان برای حل چالش‌های طراحی، آن‌ها را طی سال‌ها توسعه داده‌اند. در بیشتر اوقات تفکر طراحی برای چالش‌های خارجی به کار می‌رود، اما به همان اندازه برای استفاده‌های درونی هم مؤثر است؛ برای رسیدن به بهترین نسخه از خودتان، از آن زیاد استفاده کنید.
ادامه مطلب ...

برگزیده‌ای از آموزش‌های سمینار گرگ وال استریت در استانبول

جردن بلفرت، گرگ وال استریت واقعی که با فیلمی به همین نام و نقش‌آفرینی لئوناردو دیکاپریو بیشتر می‌شناسیمش به دلیل موفقیت‌های چشم‌گیرش در وال‌استریت به این لقب مشهور شد. تصمیم گرفتم هفته‌ی پیش در سیمناری که در استانبول ترکیه برگزار کرده بود شرکت کنم و در این پادکست میخواهم گزیده‌ی نکات مهمی از این سمینار بی‌نظیر را با شما هم به اشتراک بگذارم.
ادامه مطلب ...

جرقه‌ تغییر – چطور نیروی بی‌کران درون‌تان را به کار بیاندازید – ویدیوی آموزشی از باب پراکتور

در این ویدیوی آموزشی باب پراکتور، مردی خجالتی که کف زمین ادارات را پاک می‌کرد داستان الهام‌بخش و انگیزشی خود را برای شما تعریف می‌کند در مسیری که از وی یکی از شناخته‌شده‌ترین اساتید دنیای موفقیت را ساخته است. و علاوه بر این نصیحتی از وی خواهید شنید که شاید همان جرقه‌ای باشد که همیشه‌ دنبال آن بودید که زندگی‌تان را تغییر دهد.
ادامه مطلب ...

دنلود کتاب قانون ده برابر از گرنت کاردون – کتاب صوتی و PDF

کتاب قانون ده برابر، توصیه های واضحی رو فراهم می کنه، که چطور مسیرتون به سمت موفقیت رو به بهترین نحو برنامه ریزی کنین. این بخشا بهتون نشون میدن که چرا این استراتژی گمنام کار می کنه و اینکه چطور ازش استفاده کنین. همچنین به شما ابزار هایی رو میده که برای از هر زمان دیگه ای در زندگیتون موفق تر بشین بهشون نیاز دارین.
ادامه مطلب ...

موفقیت به سبک رید هافمن، هشت توصیه‌ی ۲۶ میلیارد دلاری برای کسانی که میخواهند کارآفرین باشند

رید هافمن بنیان‌گذار لینکدین یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی دنیا و از کارآفرین‌های شناخته‌شده است که توصیه‌های ناب کارآفرینی‌اش را در این مقاله می‌توانید بخوانید
ادامه مطلب ...