اثر مرکب | راهی آسان برای بدست آوردن درآمد و زندگی رویایی مان

موفقیت معمولا از طریق برداشتن قدم های کوچک و پیوسته در طول زمان، ساخته میشود. درحالی که این قدم ها در زمان حال چندان اثرگذار به نظر نمیآیند، اما حاصل جمع آنها فوق العاده عظیم است…

اثر مرکب نام کتابیست که توسط دارن هاردی موسس مجله Success نوشته شده است.
این کتاب چنان قدرتمند اما ساده است که تحسین تمامی نویسندگان حوزه موفقیت شخصی، کسب و کار و ورزشکاران برتر و المپیکی را کسب کرده است.

اما چرا اثر مرکب چنین قدرتمند است؟

کسی که آهسته و پیوسته حرکت میکند مسابقه را برنده میشود.

دارن هاردی، توانست به کمک اصولی که به عقیده خودش از پدرش به صورت غیرمستقیم فراگرفته و او خودش آنرا تکمیل کرده و آنرا اثر مرکب نامیده، در 18 سالگی سالیانه 180 هزار دلار درآمد داشته باشد و اولین میلیون دلارش را در سن 24 سالگی بدست آورد و هم اکنون با اینکه کمتر از 40 سال سن دارد اما به راحتی برای تمام طول عمر خود درآمد و پس انداز کافی دارد تا بخواهد در سن کم خودش را بازنشسته کند.

دارن هاردی چنین میگوید :
من باهوش ترین آدم نیستم. اما اگر فرصت کافی داشته باشم، در هر رقابتی، هر رقیبی را از میدان به در خواهم کرد… من اصول آنرا بلدم. میدانم گام های کوچک اما قدرتمند کدامند که باید روزانه آنها را بردارم…

در این مقاله شما به صورت کاملا خلاصه و کاربردی جان کلام کتاب اثر مرکب را میخوانید، طوری که بعد از خواندن به کلی دیدتان نسبت به دست یابی موفقیت در زندگی و کسب و کار دستخوش تغییر خواهد شد زیرا شما درک خواهید کرد موفقیت یک شبه بدست نمی آید، با کار سخت بدست نمی آید و نیاز به هوش عالی نیز ندارد، بلکه تنها چیزی که نیاز دارد فراگرفتن اصول ساده ی آن است (که در این مقاله میخوانید) و قدم ها کوچکی که به صورت آهسته و پیوسته باید به سمت موفقیت بردارید.

 

2دارن هاردی

 

برای یک ماجراجویی هیجان انگیز با اثر مرکب آماده اید؟
خب، برای شروع به زبان ساده : اثر مرکب یعنی شما اگر دو انتخاب داشته باشید، دریافت 3 میلیون دلار یکجا و یا دریافت یک یک سنتی که هر روز مقدار آن دوبرابر میشود، شما با توجه به اثر مرکب باید یک سنتی را قبول کنید ! زیرا در مدت 30 روز مقدار آن به بیش از 3 میلیون دلار خواهد رسید…

اثر مرکب چنین قدرتی دارد، شما با ایجاد تغییرات کوچک اما اصولی در دراز مدت نتایج عظیمی بدست می آورید.

چطور از اثر مرکب در زندگی مان استفاده کنیم؟

برای استفاده از اثر مرکب در زندگی شما نیاز به ایجاد تغییرات کوچک در این 5 قسمت را دارید تا نتایجی عظیم در زندگیتان مشاهده کنید، هرکدام از بخش ها را کاملا همراه با توضیحات میخوانید و نحوه ایجاد تغییر را نیز برای هر بخش ذکر شده است :

 • انتخاب ها
 • عادات
 • تکانش
 • تاثیرات
 • شتاب بخشی

 

انتخاب ها => در زندگی بعضی بر روی بعضی از رویداد ها هیچ حق انتخابی نداریم، مانند شکل صورتمان، خانواده ای که در آن به دنیا آمده ایم و … اما در طی زمان همواره این ما هستیم که در برابر خلق زندگیمان مسئولیم.
همه ی ما به یک شکل وارد این دنیا شدیم : عریان، ترسان و جاهل. اما نوع زندگی هرکدام از ما، حاصل جمع انتخاب های ما خواهد بود.

قدم اول ،پیدا کردن آگاهی بیشتر از انتخاب هایمان است.
یک انتخاب، چه خوب چه بد، شما را در مسیری به مراتب بهتر از هیچ انتخابی نکردن قرار خواهد داد.

و همیشه به خاطر داشته باشید : شما یا انتخاب میکنید، یا زندگی برای شما انتخاب خواهد کرد. تصمیم با شماست.
اگر میخواهید به صورت حرفه ای تصمیم گیری کنید، پیشنهاد میکنیم مقاله یک تصمیم بزرگ در زندگی را بخوانید.

 

 دانلود فایل صوتی اثر مرکب دارن هاردی با این روش کارهای کوچیک به بزرگترین نتایج تبدیل خواهند شد،

با این روش زندگی خودتان را تغییر دهید.

عادت ها => ما مخلوق عاداتمان هستیم.
بعضی از عادات خوب هستند و بعضی دیگر بد اما، عادات جزو الزامات زندگی کردن است و نمیتوانیم از آن چشم پوشی کنیم.

چند لحظه به این فکر کنید :

 • چه میشود اگر هنگام مسواک زدن مجبور باشید به تک تک حرکت هایی که باید انجام دهید فکر کنید؟
 • چقدر انرژی از شما خواهد گرفت اگر هر روز به نحوه پوشیدن لباس هایتان و اینکه ابتدا از کدام جهت شروع کنید به پوشیدن و بعد کدام و … از شما صرف خواهد شد؟

عادات به ما کمک میکنند کارهایی را بدون فکر کردن انجام دهیم، مانند رانندگی. اما چطور از این زندگیِ خود ران خلاص شویم و عاداتمان را پیدا کنیم و اگر بد هستند آنها را حذف کنیم و اگر خوب، مانند آنها را خلق کنیم؟ شما نیاز به “چرا“ی زیادی برای این کار دارید.

عادت های ما تاثیر زیادی بر روی اهدافمان دارند.
اگر نتایجی را بدست نمی آورید که میخواهید بدست آورید، دلیل آن نداشتن شفافیت در مورد اهدافتان و هم چنین نداشتن عادات خوب برای بدست آوردن آنهاست.

 

 

تکانش => قانون اول نیوتن را به خاطر دارید؟
اجسام ساکن تمایل دارند سکون خود را حفظ کنند و اجسام متحرک تمایل دارند پیوسته به حرکت ادامه دهند تا زمانی که نیروی باعث خنثی شدن تکانش آنها شود.

تکانش یک نیروی فوق العاده عظیم است.
شما نمیتوانید آنرا ببینید یا لمس کنید اما زمانی که در زندگیتان ایجاد میشود بهت زده میشود. تکانش همان نیرویی است که شما را بر روی ریلِ مسیر موفقیت قرار میدهد، تمام اتفاقات خوب یکی پس از دیگری برایتان رخ میدهد. اما چطور در زندگیمان چنین تکانشی را تجربه کنیم و برای همیشه داشته باشیم؟ 4 قدم زیر را دنبال کنید :

 1. بر پایه اهداف و ارزش هایتان انتخاب های جدیدی داشته باشید.
 2. رفتارهای جدید و مثبتی با داشتن انتخاب های صحیح در محل کار ایجاد کنید.
 3. عادات خوبی به جای عادات بدتان خلق کنید.
 4. یک برنامه روزانه یا روتین ایجاد کنید و هر روز انجام دهید به مدت طولانی.

 

این قدم های به ظاهر کوچک قدرت زیادی دارند.
ساده به نظر می آیند اما اجرایی کردن آنها کار هرکسی نیست؛ پشتکار و استقامت و صبر لازمه ی شخصی است که میخواهد تکانه ای در زندگیش ایجاد کند. دارن هاردی توصیه میکند : “لازم نیست کاملا بزرگ شروع کنید. خیلی کوچک شروع کنید، مانند بیدار شدن زودهنگم صبح… به همین سادگی در طول مدت شاهد تغییرات شگفتی در زندگیتان خواهد شد.

 

 

دارن هاردی
دارن هاردی

 

تاثیرات => در حالی که تمام انسان ها 100% در برابر زندگی و انتخاب هایشان مسئول اند، آنها همچنان در حال استفاده از تاثیرات جانبی و نیروهای خارج از حیطه دسترسی شان نیز هستند که معمولا از آن آگاهی ندارند.

3 نوع تاثیر وجود دارد :

 • ورودی ها : زباله وارد شود، زباله خارج میشود
 • ارتباطات : چه کسی روی شما تاثیر میگذارد؟
 • محیط : تغییر محیط ،چشم اندازتان را تغییر میدهد

خب کمی بیشتر بررسی کنیم :
ورودی، مثلا مانند اخبار. تا به حال دقت کردید حال و روزتان به چه وضعیتی تغییر میکند زمانی که یک خبر ناگوار میشنوید؟ برای مثال از اخبار تلوزیون زمانی که می شنوید :

 • اقتصاد در وضعیت بحرانی قرار دارد
 • خرید و فروش املاک در رکود است.
 • کشتار بی رحمانه در غزه.
 • افزایش نرخ رشد بیکاری
 • و … اخباری از این دست.

ارتباطات، شما میانگین 5 نفر از افرادی خواهید شد که روزانه بیشترین وقتتان را با آنها سپری میکنید. پس آگاه باشید با چه کسی معاشرت میکنید و به چه هدفی با آنها معاشرت میکنید. هر کسی وارد زندگی شما باشد تاثیر مثبتی نخواهد داشت.

محیط، بعضی اوقات دیدگاه و چشم اندازتان درمورد کسب و کارتان بزرگتر از محیطتان است. صرفا محیط به معنی شهر یا کشور نیست، بلکه تمیزی و مرتب بودن دفتر کارتان یا انجام دادن کارهای نیمه کاره تان که هر روز جلوی چشم شماست میتواند تاثیر بسزایی در موفقیت شما داشته باشد.

 

 

شتاب بخشی => زمانی که شرایط رو به سختی میرود، ذهن ما به صورت غیر طبیعی و خارج از برنامه به دنبال تمام دلایل به نظر خوبی میگردد که به نشان دهد “چرا” توقف کردن و ادامه ندادن مسیر به نفع ماست.

ضمیرناخودآگاه شما که با عادات و انتخاب های قبلی تان برنامه ریزی شده، مایل نیست عادات و انتخاب های جدیدی را دریافت کند یا تغییر برنامه دهد.

زمانی که انتخاب ها و یا عادات جدیدی را در پیش میگیرید، علارغم دلایل بی شماری که به مغزتان رجوع میکند تا شما را از ادامه دادن منصرف کند باید به پیش بروید، برنامه جدیدی به مغزتان دهید و به علائمی که دریافت میکنید توجه زیادی نکنید.

در کل، تغییر برای قوی ترین مردان عالم نیز سخت است، زیرا شما نه تنها باید از دیوار های فیزیکی دنیای مادی عبور کنید بلکه باید در دنیای درونی و ذهنی تان نیز در حال پیکار برنامه قبلی و عادات قبلی تان باشید.

فقط کارهای خوبی را به مدت طولانی هر روز انجام دهید و به کمک اثر مرکب شاهد تغییرات عظیمی خواهید شد. زمانی را امروز به فکر کردن در مورد اینکه آیا در حال پیمودن مسیرتان به جایی هستید که میخواهید باشید؟ اگر نه، باید سوال زیر را از خودتان بپرسید :

 

باید چه کسی باشی؟
اگر بیشتر میخواهی، باید بیشتر هم باشی.
موفقیت همان چیزیست که زمانی که تبدیل به فردی میشوی که میخواهیی، جذب میکنید.

در همین زمینه، نوشته های زیر را حتما بخوانید :

 

27 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  سلام اگه میشه پی دی اف مطالب وبزارید

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**