استراتژی هایی کاربردی برای متقاعد کردن دیگران و بدست آوردن آنچه که میخواهید

تاحالا دقت کردید : هرکاری که ما در زندگی مان انجام میدهیم و نتایجی که در زندگی مان میگیریم، حولِ قابلیت ما در متقاعد کردن و نفوذ ما بر دیگران می چرخد؟

هرچقدر بهتر و با قدرت بیشتری بتوانید دیگران را متقاعد کنید، به همان اندازه سریع تر به نتایج دلخواه تان میرسید؛ زیرا ما در عصری زندگی میکنیم با نامِ «ارتباطات» که بدونِ داشتن ارتباط با دیگران، نمیتوانید هی نتیجه بزرگی در زندگی بدست آورید.

مهم نیست این ارتباط فرزند چهار ساله شما باشد‌ (که بخواهید اتاق اش را تمیز کند) رئیس شما باشد (بخواهید مقدار حقوق تان را افزایش بدهد) دوست تان باشد (بخواهید با او بیرون بروید) یا یک فرد غریبه باشد (که بخواهید محصول تان را به وی بفروشید) متقاعد کردن دیگران، به شما قدرت میدهد تا به خواسته تان برسید.

اکثر مردم به اشتباه فکر میکنند متقاعد کردن دیگران، نوعی استعداد مادرزادی است.
یعنی بعضی افراد با مهارت «متقاعد کردن دیگران» به دنیا می آیند و از آن استفاده میکنند، درحالی که بعضی دیگر قرار است در حسرت آن بمانند… نه اینطور نیست !

متقاعد کردن دیگران و نفوذ کلام، کاملا اکتسابی است؛
ممکن است شما خوش شانس باشید و از کودکی نزد افرادی بزرگ شوید که از این مهارت استفاده میکنند، دیده اید و آنرا یادگرفته اید؛ اما اگر یادنگرفته اید، زیاد نگران نباشید. در این مقاله قرار است به شما استراتژی های کاربری برای متقاعد کردن دیگران را آموزش بدهیم.

 

ازوپ

 

آنچه که شما قرار است در ادامه بخوانید، چند استراتژی کاربردی، برای بدست آوردن خواسته تان، از دیگران، است. دقت کنید :‌  شما خواننده این مقاله، باید اخلاق حرفه ای داشته باشید و قرار نیست از این استراتژی ها سوءاستقاده کنید.

 

آماده اید وارد دنیای
متقاعد کردن دیگران شوید؟

 

استراتژی هایی که در ادامه میخوانید، دو بخش اند :

 • درونی
 • بیرونی

استراتژی های درونی، مربوط به خودتان هستند. یعنی قبل از اینکه بر دیگران تاثیرگذار باشند، باید بر روی شما تاثیرگذاشته باشند. برای بهترین استفاده از این استراتژی ها، باید تمرین کنید.

بدون تمرین، ممکن است این استراتژی ها غیرقابل استفاده به نظر برسند.

در همین زمینه، نوشته های زیر را بخوانید :

2 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  سلام مطالب واقعا عالی و پر محتواست
  فقط یه پیشنهاد
  برای مطالب یک قسمت مورد علاقه بزارید بتونیم انتخابشون کنیم

 2. کاربر سوخت جت piri می‌گوید

  سلام مطالبتان خیلی عالی هستن ممنونم

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**