8 اصل موفقیت از تام هاپکینز (شگفت انگیزترین فروشنده دنیا)

راه تان را گم کردید؟
تام هاپکیز نزدیک به 40 سال است که در کلاس ها و دوره های آموزشی اش قهرمان ها را پرورش میدهد و راه موفقیت را به آنها نشان میدهد, این 8 اصل چکیده ای از تمام همایش ها و کلاس هایش هستند

 

تام هاپکینز کیست؟
تام در یک خانواده فقیر بدنیا آمده بود. تحصیلات معمولی داشت و بعد از تحصیلات در سن 19 سالگی به عنوان کارگر مشغول به کار شد تا زمانی که از دوستانش کار فروش را به او پیشنهاد داد. بعد از آنکه تصمیم گرفت به کار فروش مشغول شود تنها جایی که میتوانست استخدام شود بنگاه املاک بود.

تام به سختی بعد از بارها تلاش بنگاه املاکی را پیدا کرد و اسخدام شد. اما در کار جدیدش نه تنها موفق نشد, بلکه یکی از بدترین فروشنده ها شده بود زیرا در 6 ماه کاری اش تنها 1 معامله انجام داده بود و الان فقط 150$ پول داشت, اما ناگهان روزی فردی به دفتر کارشان آمد و به کارمندان آنها پیشنهاد برگزاری دوره آموزش فروش را داد. تام تا آن موقع از دوره آموزشی فروش چیزی نشنیده بود اما احساسی داشت که به او میگفت باید در این دوره شرکت کند. تام 150$ را خرج کرد و در این دوره ثبت نام کرد. این کلاس آموزشی نقطه عطفی در زندگی تام شد زیرا او علاقه فراوانی به علم فروش پیدا کرد و با خودآموزی توانست در 6 ماه دوم کاریش نفر شماره 1 دفتر معاملات املاکشان شود.

تام با فراگیری اصول توانست در کمتر از 1 سال بزرگترین فروشنده شهرش شود. او را ” فروشنده شگفت انگیز” نامیدند زیرا توانسته بود رکورد فروش گینس را در سن 27 سالگی به نام خودش ثبت کند و تبدیل به یک مولتی میلیونر شود.

تام در 6 سال فعالیتش توانست 1665 معامله ملکی انجام دهد , سمینار ها و دوره های آموزشی با نام قهرمانان فروش برپا کند و به جوانان و علاقه مندان به علم فروش بیاموزد که :

فروشنده ها از شکست میترسند و خریدارها ازینکه چیزی به آنها فروخته شود…

تام هاپکینز 40 سال است به کار تدریس و مشاوره فروش مشغول است و راز موفقیت در زندگی و کارش را میتوانید به صورت خلاصه بخوانید, چه چیزی توانست یک پسر ساده را به یک مولتی میلیونر تبدیل کند؟ آیا آنقدر راحت است که شما هم بتوانید آن کارها را انجام دهید؟

8 اصل موفقیت از تام هاپکینز :

1. یک ماموریت شخصی داشته باشید :
شما باید در زندگیتان یک ماموریت داشته باشید، یک پس زمینه برای تمام افکارتان، ماموریت من این است : هر لحظه ات را طوری سپری کن که 10 سال بعد به خودت افتخار کنی.

شما هم باید ماموریتی برای خود داشته باشید، چه چیزی از خودتان میخواهید؟ چه چیزی برای شما ارزش است؟ آنرا با خط درشت بنویسید و بر روی میز کارتان بچسبانید تا هر وقت خواستید کاری انجام دهید آنرا در پس زمینه ذهنتان داشته باشید.

 

2. طمعِ زمان داشته باشید:
زمان ما محدود است، ما فقط 86400 ثانیه در روز داریم که میتوانیم استفاده کنیم. مردم عادی که در طبقه متوسط به پایین جامعه زندگی میکنند بیشتر وقتشان را صرف کارهای ناموثر و یا بدون بازده میکنند. افراد موفق وقت شان را به شدت حرفه ای مدیریت میکنند. آنها آگاهانه از زمانشان استفاده میکنند و توازن را بین کار و زندگی عادی رعایت میکنند.

شما هر لحظه ای که میخواهید پشت سر بگذارید میتوانید آنرا به یک لحظه تاثیر گذار بر زندگیتان یا یک لحظه ی بی اثر بر روی موفقیت تان تبدیل کنید، شما تنها و فقط این 2 انتخاب را میتوانید داشته باشید.

 

3. هر روز 5 دقیقه وقت صرف اولویت بندی کنید :
نظم یعنی داشتن اولویت
، شما اگر اولویت نداشته باشید چطور میتوانید نظم داشته باشید؟

اگر نظم نداشته باشید چطور میخواهید بهره وری خود را بالا ببرید و از تمام لحظه هایتان نهایت استفاده را ببرید؟ چطور میخواهید بدانید کدام کار شما را موفق و کدام کار شما را در همین جایی که هستید نگه میدارد؟
افراد موفق انرژی و وقتشان را به هیچ وجه صرف کارهای بیهوده و بدون بازده نمیکنند، شما هم نباید بکنید.
درهمین زمینه این تکنیک شگفت انگیز آیزنهاور را بخوانید – اینــجــا

 

4. اطرافتان را با افراد همفکر پر کنید :
ثروت، موفقیت و دستآورد پاداش خوبی برای یک فرد جویای آن است؛ اما هرچقدر شما موفقیت بیشتری بدست آورید، تنها تر خواهید شد، زیرا دیگران نمیتوانند گام به گام شما حرکت کنند,

آنها احساس خوبی به موفقیت شما و زندگی شما نخواهند داشت (این یک قانون است…)
افراد موفق براشون به شدت مهم است که زمانشان را با چه کسی به اشتراک میگذارند. افراد موفق بدنبال افراد همفکر و هم سطح خودشان هستند و دوستان بازنده شان را جا میگذارند.

 

تام هاپکینز

 

5. یک پیگیر فوق حرفه ای باشید :
خیلی از افراد ایده ها، نظرات و افکار خوبی و جالبی دارند؛ اما هنگام شروع که میشود… هیچ.

یا اگر شروع میکنند آنقدر از خود بی اطمینان هستند که با سهل انگاری کار را نیمه تمام رها میکنند. افراد موفق شاید ایده های بزرگی نداشته باشند یا افراد نابغه نباشند، اما ابتدایی حرفی که میزنند را نیز عملی میکنند. آنها از خودشان مطمئن هستند و نمیخواهند اگر هم موفق نشوند، شکست نمیخورند.

 

6. بهترین های دیروز را برای خلق فردا با خود حمل کنید :
دنیا هر روز در حال پیشرفت است و اختراعات جدید بدون هیچ وقفه ای درحال رسوخ درون زندگی مردم هستند اما نباید در مقابل تکنولوژی مقاومت کنید، افراد موفق با جریان تکنولوژی و زندگی پیش میروند و بهترین های قدیم را نیز با حفظ میکنند اما موفقیت خود را صرف خاطراتشان نمیکنند، آنها به امید فردایی عالی، دیروز خوب را رها میکنند.

 

7. پر توقع باشید :
به کم بسنده نکنید. از داشته هایتان خوشحال باشید اما قانع نشوید. همیشه بهترین ها را برای خود بخواهید هیچوقت به شرایط اجازه ندهید بخواد برای شما تصمیم بگیرد. باید اراده کنید و شرایط را عوض کنید, نباید اجازه دهید شرایط تصمیم شما را عوض کند.

 

8. این نوشته را بالای تخت خوابتان بر روی سقف بچسبانید :

من متعهد میشوم بیشتر یاد بگیرم
تا بتوانم بیشتر کمک کنم
تا بتوانم بیشتر بسازم
تا بتوانم بیشتر کسب کنم
تا بتوانم بیشتر حفظ کنم
تا بتوانم بیشتر شکر گزار باشم

 

در همین زمینه، مطالب زیر را توصیه میکنیم حتما بخوانید :


10 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت eedi می‌گوید

  مقاله هاتون عااالیه.فقط ممنون میشم در رابطه با نتورک اطلاعاتی بروز و مقاله هایی مفید ارایه بدین.باتشکر

 2. کاربر سوخت جت hari می‌گوید

  عالی بود

 3. کاربر سوخت جت asin می‌گوید

  سلام خسته نباشيد،خوب بود لطفا مقاله اي هم إز اقاي ألوين تافلر بذاريد ممنون

 4. کاربر سوخت جت LLAH می‌گوید

  تکراری بود

 5. کاربر سوخت جت d123 می‌گوید

  مرسی یه خورده کلیشه ایی بود مقاله

 6. کاربر سوخت جت hili می‌گوید

  بسیار عالی و آموزنده ممنونم از شما دوست گرامی

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**