چند جمله که تکرار روزانه‌شان اعتماد به نفس، امید و باور را در شما ده برابر می‌کند

اعتماد به نفس در ذهن افراد،تعاریف و معانی مختلفی را تداعی می‌کند؛ شاید تعریفی که بتوان بیشتر به آن تکیه کرد این باشد:

داشتن اطمینان و اعتماد،
برقراری ارتباط صحیح با خود،
ایمان یا باور به توانایی‌ها و قدرت اندیشه‌ی خود
و همچنین احساس اطمینان قلبی نسبت به خود

وقتی خواهان ایجاد اعتماد به نفس در خود هستیم، اصل مهم این است که آن احساس ناب را بتوانیم در خود حفظ کنیم، چرا که حفظ اعتماد به نفس بسیار اهمیت دارد. کلمات و عبارات می‌توانند در صورتی که درست و به جا مورد استفاده قرار گیرند،نیرویی قدرتمند باشند. برای حفظ اعتماد به نفس می‌توانید از نیروی کلمات استفاده کنید.

 

چند جمله‌ی قدرتمند
برای به سقف رساندن اعتماد به نفس‌تان

 

عباراتی را در نظر بگیرید و آن را با خود بگویید.برای مثال ما عباراتی را به شما نشان می‌دهیم. هنگام بیان عبارات زیر، آن‌ها را باور کرده و بپذیرید.تجسم کنید آنچه را به زبان می‌آورید، هم اکنون و همان که می‌خواهید هستید.

سعی کنید بر تجسمتان، غالب شوید. ضمن ادای این جملات، توجه کنید که به چه شکل فکر و جسمتان به هر یک از عبارت‌هایی که با «من» شروع می‌شوند، پاسخ می‌دهد:

 • – من می‌پذیرم که اعتماد به نفس اهمیت دارد.
 • – من برای انجام هر کاری اعتماد به نفس دارم.
 • – من برای غلبه بر هرگونه ناملایماتی در زندگی‌ام اعتماد به نفس دارم.
 • – من به توانایی‌ام در دستیابی به اهدافم اعتماد به نفس دارم.
 • – من جسور و با شهامت هستم. من با هر موقعیتی با اعتماد به نفس رو به رو می‌شوم.

» دریافت کنید

بزرگترین مشکل بر سر راه اعتماد به نفس زمانی پیش می‌آید که شما با شرایطی مواجه شوید که سخت و غیر ممکن به نظر آید. وقتی این اتفاق می‌افتد، باید از نیروی اطمینان به خود که درون شما و نامرئی است، استفاده کنید تا بتوانید فراتر از محدودیت‌های ظاهری پیش روید.

مهم نیست مسائلی که در بیرون وجود دارند، چه شکلی‌ هستند،
بلکه مهم است بدانید درون خود روی چه چیزی کار کنید.

اعتماد به نفس متأسفانه چیزی است که فراموش  شده و اغلب روی آن کار نمی‌شود و برای این که بتوانید خود را ببینید که به غیر ممکن‌ها دست یافته‌اید، به اعتماد به نفس نیاز دارید. شما فقط باید باور کنید آنچه را برای موفقیت لازم است، دارید و هرگز از دیدگاه و باورتان دست نکشید.

شما مهار افکارتان را در دست دارید. اگر باور داشتن اعتماد به نفس را انتخاب کنید، یعنی اینکه با سوپر آبمیوه سرشار از انرژی می‌شوید، پس همانگونه خواهد شد. دفعه‌ی بعد که با یک مشکل بزرگ مواجه شدید، نفسی عمیق بکشید و از صمیم قلب ایمان داشته باشید که شما سوپر آبمیوه‌ای را نوشیده‌اید و آن نیز وارد رگ‌هایتان شده است.

اعتماد به نفس را با اندیشیدن روی آن چیزهایی بسازید که تاکنون به دست آورده‌اید. اگر تنها یک بار توانستید چیزی را به دست آورید، پس به یقین می‌توانید دوباره آن را به دست آورید.

امروز، اعتماد به نفسی را که لایق و سزاوارش هستید دریافت کنید تا دریابید که همیشه آن را در وجود خود داشته‌اید.

در ضمن اگر از قانون جذب در زندگی‌تان استفاده می‌کنید می‌توانید از آن حتی برای افزایش اعتماد به نفس‌تان استفاده کنید. توصیه میکنم مقاله‌ی پنج راهکار افزایش اعتماد به نفس با استفاده از قانون جذب را هم مطالعه کنید.

» امید داشته باشید

امیدواری نقش مهمی در اعتماد به نفس دارد.وقتی با شور و اشتیاق آرزوی داشتن و انتظار چیزی را می‌کشید نیرویی در شما شکل می‌گیرد که می‌توانید با قدرت بیشتری به سمت جلو حرکت کنید. وقتی به دنبال چیزی هستید و آن را طلب می‌کنید وقتی با شور و اشتیاق چیزی را می‌خواهید، نیروی اعتماد به نفس و قدرت درون شما به پا می‌خیزید و به شما کمک می‌کند تا بتوانید به خواسته‌های ارزشمند خود برسید.

امید و اعتماد به نفس را می‌توان در یک خط موازی قرار داد؛ که در کنار یکدیگر اعتماد به نفس را  در شخص حفظ می‌کند.

شما می‌توانید عبارت مناسب برای افزایش امیدواری را در خود پیدا کنید. عباراتی را برای نمونه پیشنهاد می‌دهیم. هنگام بیان عبارات زیر، آن‌ها را باور کرده و بپذیرید. تجسم کنید آنچه را به زبان می‌آورید، هم اکنون دارید و همان که می‌خواهید هستید.

سعی کنید بر تجسمتان، غالب شوید. ضمن ادای این جملات، توجه کنید که به چه شکل فکر و جسمتان به هر یک از عبارت‌هایی که با «من» شروع می‌شوند، پاسخ می‌دهد:

 • – من می‌پذیرم که امید درونی‌ام نیروی محرکی است که در موفقیتم به من کمک می‌کند.
 • – من در انجام هر کاری امید دارم.
 • – من آدم امیدوار هستم، زیرا هر روز امید بیشتری را در خود پرورش می‌دهم تا با آن کارهایی انجام دهم که برای موفقیت نیاز دارم.
 • – من با استفاده از امید فراوانی که دارم، می‌توانم برای بهتر بودن با انگیزه بمانم.
 • – من با امید موفقیت زنده هستم.

در کنار استفاد از این جملات توصیه می‌کنم با توصیه‌های استیون کاوی چهار سنگ‌بنای اعتماد به نفس را بشناسید و آن‌ها را در خود تقویت کنید.

» باور کنید

امید نیرویی مهم و کلیدی است که شما را به سوی موفقیت سوق می‌دهد. خدا این نیرو را درون شما قرار داده است تا همیشه برای انجام کاری، عاملی محرک داشته باشید و بتوانید موفق شوید. امید، یکی از چیزهایی است که وقتی می‌خواهید دست از کار بکشید، شما را به ادامه‌ی کار وادار می‌کند. وقتی امیدتان برای دستیابی به اهدافی که دارید به اندازه‌ی کافی است، به هیچ چیز اجازه نمی‌دهید که شما را متوقف کند.

شما می‌توانید شروع کنید و اعتماد به نفس را نه تنها در خود ایجاد کنید بلکه آن را با امیدواری حفظ کنید. امید، آتشی است که اشتیاق را به جوش می‌آورد و قدرتی است که پشت هر موفقیت بزرگی وجود دارد. امید، فراتر از موانع و سدها پیش می‌رود و زمانی که آن را پرورش و گسترش دهید و با ایمان به سوی آن حرکت کنید، در نتجیه‌ آنچه را می‌خواهید، برایتان به ارمغان می‌آورد.

این کار را با امیدهایی که خدا در وجود شما قرار داده، گسترش دهید و این کار را با صرف اندک زمانی در هر روز انجام دهید. بدین ترتیب که آنچه را می‌خواهید داشته باشید هر روز ببینید، احساس کنید. بسازید و از آن لذت ببرید. آنچه را دوست دارید به حقیقت بپیوندد، تجسم کنید.

امید و میل رسیدن به آنچه را می‌خواهید، نیروی اعتماد به نفس شما را دو چندان می‌کند و شما می‌توانید با اعتماد به نفس و امید، میل رسیدن به خواسته‎ی خود را به نقطه‌ی جوش برسانید تا بتوانید آن را به روشنی در زندگی‌تان ببینید. به خودتان با این باور انگیزه دهید که امیدها و میلتان قل قل می‌کند،به جوش می‌آید و همانند موتورهای بخار آتشین، شما را به هر کجا که می‌خواهید، می‌برد.

به میل و امیدهایی که دارید، احترام بگذارید و آن‌ها را گرامی بدارید و به هر جا که می‌روند دنبالشان کنید، زیرا آن‌ها شما را به جاهایی خواهند برد که هرگز قبلاً به آنجا نرفته‌اید.

به خاطر بسپارید که امید با کمک نیروی اعتماد به نفس، شما را به جایی فراتر از محدودیت‌ها می‌برد، توجهی به چالش‌ها و موانع نمی‌کند و کمکتان می‌کند زمین را شخم بزنید و به جلو روید. در هر شرایطی که هستید به خدای بزرگ توکل کنید چرا که او خواسته‌های قلب‌تان را به شما خواهد داد.


در همین زمینه بخوانید:

 

4 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت تا می گوید

  من امیدوارم ک موفق میشوم
  من از ته قلبم به زندگی خودم امیدوارم❤️

 2. کاربر سوخت جت ان می گوید

  من با اميد موفقيت زنده هستم
  من در هر كاري اميد دارم

  من همين الان با خواندن اين مطالب انرژي و اميد خوبي گرفتم .

 3. کاربر سوخت جت amin می گوید

  جزاک الله خیرا

 4. کاربر سوخت جت efeh می گوید

  می توانم به موفقیت برسم
  قدرت امید و اعتماد به نفس من از هرچیزی بیشتر است و تمام سد هایی که جلوی موفقیت من را می گیرد می شکند
  من می دانم و می خواهم که موفق می شوم

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**