چطور افراد غریبه میتوانند تحول عظیمی در زندگی‌تان ایجاد کنند؟

روابط شما آینده شما را میسازند

حدودا دوم راهنمایی بودم که از تهران مربی موزیک برای ارکستر مدرسه به شهرمان آمده بود؛ من بچه بودم و شدیدا به دنیای موسیقی علاقه‌مند بودم. وقتی معلم جدید رو دیدم خیلی ذوق داشتم که چیزهایی جدیدی ازش یادبگیریم.

مربی به محض رسیدن پرسید : ناهار چی دارین؟
ما مات و مبهوت ماندیم چون وقت ناهار نبود و قرار بود تمرین کنیم.

دست بلند کردم و گفتم وقت ناهار چون تمام شده، چیزی پیدا نمیشود در آشپزخانه اما اگر گرسنه هستید من میتونم برم برایتان از سر کوچه ساندویچ بگیرم. قبول کرد و من رفتم یک ساندویچ گرفتم و آوردم و به مربی دادم.

مربی لبخند زد و گفت : ممنونم ازت؛ میتونستی نری، لطف کردی به من. این شماره من هستش هر وقت کاری داشتی حتما به من زنگ بزن.

تا روز نمایش هیچ کاری نداشتیم و خیلی خوب همه چیز پیش رفت. مربی جدید خداحافظی کرد و به تهران برگشت.

من بعد از مدرسه شروع به اهنگسازی میکردم و برای اینکه بتونم بازخورد بگیرم آهنگ‌ها رو به هزار زور و زحمت برای مربی‌ام در تهران میفرستادم.

شناخت زیادی از هم نداشتیم اما کمک زیادی به من میکرد. بعد از دوران مدرسه وقتی برای دانشگاه به تهران آمدم، دنبال شغل پاره وقتی بودم که با صحبت کردن و ملاقات حضوری مربی ام یک شغل در یکی از بهترین استودیو‌های موزیک‌سازی برای من فراهم کرد.

من حالا با آهنگساز‌های مطرح در تماس بودم، با بهترین وسایل استودیویی کار میکردم درحالی که به من پول میدادند و همچنان دانشگاهم را هم میرفتم… این بهترین اتفاقی بود که میشد رخ بدهد.

و تمام این اتفاقات خوب فقط از خریدن یک ساندویچ برای یک غریبه شروع شد.

 

» برای موفق شدن با موفقیت احاطه شوید

بلافاصله بعد از اینکه من به تهران آمدم، با افراد موفق در حوزه کاری مورد علاقه‌ام احاطه شده بودم. با اینکه به اندازه آنها تبحر و مهارت در کارم نداشتم اما به خاطر علاقه‌ای که داشتم،  هر روز درحال پیشرفت بودم تا به جایگاهی مشابه آنها دست پیدا کنم.

من از این افراد درس‌های فوق العاده زیادی یادگرفتم؛ از اینکه چطور این افراد موفق میشوند، چطور مردم عاشق کارهایشان میشوند، داستان ‌های موفقیت آنها و فلسفه و اشتباهاتشان را میدیدم.

این افراد باعث شدند دیدگاه من نسبت به جهان دستخوش تغییر شود.
افرادی که اطراف شما در زندگی وجود دارند، فقط برای وقت گذرانی نیستند؛ آنها دیدگاه و طرزفکر شما را تغییر میدهند. طرزفکر شما هم زندگی شما را تغییر میدهد.

وقتی شما خودتان را با افراد موفق احاطه میکنید، موفقیت تبدیل به امری بدیهی میشود. اینکه یک روزی جزئی از آنها شوید، برای شما به امری ممکن و قابل دست یافتن تبدیل میشود.

درحالی که اگر از این حلقه خارج شوید، افراد شکست خورده‌ای را ملاقات میکنید که برای آنها موفقیت در ایران غیرممکن است. فکر میکنند بدون پارتی نمیشود موفق شد، و یا اینکه اصلا خودشان را فرد موفق نمی‌بینند… چه برسد به اینکه واقعا موفق شوند.

اینکه افراد به شدت موفق، دوستان و آشنایان، لینک‌ها و پارتی‌های زیادی دارند شکی در این نیست؛ یکی از اصول موفقیت، داشتن ارتباطات قوی است. اما:

 اینکه با چه کسی ارتباط داشته باشید، مهم تر از تعداد ارتباطات است.

یک نگاهی به اطرافیان و افرادی که بیشتر وقت‌تان را با آنها میگذرانید بیاندازید :

  • آیا انها آینده موفقی دارند؟
  • آیا طرزفکر آنها سالم و قابل تایید است؟
  • آیا دوست دارید شبیه آنها شوید؟

اگر پاسخ منفی بود، بهتر است فکری به حال خودتان بکنید و افراد جدیدی را وارد زندگی‌تان کنید.

» اما چطور و از چه طریقی افراد جدید و مناسب پیدا کنیم؟

من چند روش کاربردی به شما میگویم… فقط به شرطی که اجرا کنید :


در همین زمینه مقالات زیر را از دست ندهید :

2 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
  1. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

    سلام محمدی هستم انسانی که لطف وعتوفط گذشت ایثار داشته باشه می‌توند به آنچه که فکر کنه برسه$√دیدید که وقتی کاره خیری انجام میدید سبک بال می‌شید و روحتان با خودتان به پرواز در می‌آید؛! البته که خود نمایی و از روی ریا و طظویر خودخواهی تکبر کذب پلیدی نباشد آن هم مستلزم ایمان راسخ و پاک رواق و در نتیجه به یقین بودن را به پروردگار عالم‌ وجود هستی و پردازش کتندهمه‌چیز است.خداوند همیشه در بتان

  2. کاربر سوخت جت سی می‌گوید

    مرسی عالی بود

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**