راهنمای کامل برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه برای رسیدن به اهداف بزرگ در زندگی

کاربران غیر لاگین

ذهن ناخودآگاه انسان یکی از مهم‌ترین فاکتورهای وجودی درون مغز ماست که می‌توان آن را از جمله مقصران اصلی نرسیدن به اهدافمان بدانیم. از طرف دیگر، برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه آماده می‌تواند 50% مسیر موفقیت را برای ما طی کند. همین اهمیت بالای ناخودآگاه است که در مجموعه سوخت جت ما سعی کرده‌ایم از زوایای مختلفی آن را بررسی کنیم.

خیلی از افراد هستند که از وجود و میزان کارایی این بخش از مغزشان بی اطلاع بوده‌اند و تا به امروز خوراک‌های گوناگون و مضری را به آن داده‌اند و حالا با یک ذهن ناخودآگاه بد روبه رو هستند. شاید تغییر این بخش از مغز کمی سخت باشد اما هیچ‌گاه دیر نیست.

اصولاً اگر شما بخواهید به هدفی دست پیدا کنید اولین کار این است که وضعیت ذهن ناخودآگاهتان را با هدف مورد نظر تنظیم کنید. مثلاً فقدان وجود تفکرات مثبت در ذهن ما می‌تواند یک مانع اساسی در دست یابی به موفقیت‌هایمان باشد. اگر بتوانیم مغز انسان‌ها را باز کنید، احتمالاً در لحظه اولاً با مجموعه‌ای از انواع تفکرات منفی روبه رو خواهیم شد.

برنامه ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه آنقدرها هم سخت نیست، هرچند که یک شبه انجام نمی‌شود اما با مجموعه‌ای از کارهای منظم و صحیح می‌توانیم به تغییرات دلخواه دست پیدا کنیم.

 

چرا باید ناخودآگاه را برنامه ریزی کنیم؟

جواد ساده این است که اغلب مردم از موفقیت می‌ترسند. درواقع باور نمی‌کنند که ممکن است موفق شوند. برای همین وقتی در نزدیکی موفقیت قرار می‌گیرند دائماً فکر می‌کنند که به زودی اتفاقی عجیب شکست آن‌ها را دوباره رقم خواهد زد. (در مورد ترس از موفقیت در این مقاله به طور کامل توضیح دادیم.)

شاید باور نداشتن به موفقیت بیشترین عامل شکست‌های ما باشد.
یکی از دوستان می‌گفت سال‌ها برای خواندن زبان تلاش کرده بود اما موفقیت چندانی به دست نیاورد. تا اینکه ناگهان شرایط تحصیل در یکی دانشگاه‌های آمریکا برایش فراهم شد. او بعد از 2 ماه خود را در آمریکا دید بدون اینکه زبان بلد باشد. آنقدر شرایط او را تحت فشار گذاشت که توانست فوراً زبان یادبگیرد و بعد از 4 سال از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد.خودش می‌گفت زمانی که به کلاس زبان می‌رفتم ته دلم باور نداشتم که ممکن است زبان بیاموزم اما در آمریکا مجبور شدم این فکر را عوض کنم.

باید بگوییم که این فکر از ته دل او نمی‌آمده است. بلکه از ناخودآگاه مغزش نشاءت می‌گرفته. جالب است بدانید که فقط 3% مغز انسان خودآگاه است و 97% باقی آن به ذهن ناخودآگاه تعلق دارد.

طبق گفته دکتر Dr. Collautt،
ذهن ناخودآگاه انسان 1 میلیون بار قوی‌تر از ذهن خودآگاه اوست.
برای همین است که ما باید ارزش کار کردن روی ذهن ناخودآگاه را بدانیم.

من نمی‌گویم که شما حتماً در کلاس‌های مدیتیشن یا یوگا شرکت کنید، اما چیزی که توصیه می‌کنم این است که هرکسی باید بتواند با درون خودش ارتباط برقرار کند. این رابطه کلید کنترل ناخودآگاه و سرانجام بزرگ‌ترین کمک برای رسیدن به خواسته‌های ما خواهد بود.

 

سه راه برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

 

برای بازطراحی ذهن ناخودآگاهتان پیشنهاد می‌کنیم تمرینات زیر را حداقل به مدت یک سال انجام دهید و تمرکز خود را روی آن چیزی بگذارید که آن را احساس می‌کنیم. این موارد قبلاً در مورد افراد مختلفی تست شده است و نتیجه‌های بی‌نظیری دریافت کرده‌اند. شما نیز می‌توانید با پیروی از آن‌ها، ناخودآگاه ذهنتان که سال‌هاست به حال خودش رها شده را بازطراحی کنید تا برای آینده متفاوت آماده شود.

شما دسترسی کامل به این محتوا را ندارید چون هنوز عضو ویژه سوخت جت نشدید !

تصمیم گرفتم عضو ویژه شومعضویت ویژه پروژه سوخت جت

مدت اشتراک عضویت ویژه تان را انتخاب کنید :

 • یـک سالـه
 • 430,000 تومان
 • 360 روز
 • 35% تخفیف
 • شش ماهه
 • 189,000 تومان
 • 180 روز
 • 33% تخفیف
 • سه ماهه
 • 99,000 تومان
 • 90 روز
 • 33% تخفیف
 • یک ماهه
 • 49,000 تومان
 • 33 روز
 • 3 روز هدیه
کاربران غیر لاگین
4 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. amin esmaeli می گوید

  سلام و خدا قوت خدمت اعضاء سوخت جت
  بینهایت سپاسگذارم بابت مقالات خوب و سازنده

 2. peyman می گوید

  سلام
  مقاله مفیدی بود . اما اگر در هر مورد که بحث کردید یک مثال هم بصورت کاربردی میزدید به نظرم خیلی به درک موضوع کمک میکرد

 3. eafshari.ir می گوید

  چرا باید ناخودآگاه را برنامه ریزی کنیم؟

  جواد ساده این است … 🙂

 4. ali najafi می گوید

  البته من فکر میکنم تربیت از کودکی روی ناخوداگاه تاثیر میزاره بهمین دلیل بعضی از افراد بخصوص کارآفرینان نسخه ی درست این مقوله هستند

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**