3 روش حرفه ای برای اینکه بهترین تصمیم ها را بگیریم

چگونه تصمیم گیری حرفه ای داشته باشیم

تصمیم گیری اقدامی سخت و ترسناک نیست… بلکه پشیمانی بعد از تصمیم گیری است که این اقدام ساده را، سخت کرده است.

تحقیقات نشان داده 53% مردم ترجیح میدهند برای یک تصمیم گیری شیر یا خط بیاندازند تا اینکه خودشان تصمیم بگیرند. به همین منظور است اغلب اوقات رئسا ،کارمندان ارشدی دارند که تصمیم گیری های مهم را به آنها محول میکنند.

شخصی که باید تصمیم بگیرد (مخصوصا اگر تصمیم مهم باشد) با بیشتر شدن گزینه های تصمیم گیری اضطراب احتمال یک تصمیم گیری اشتباه نیز در درونش افزایش پیدا میکند + مسئولیت تصمیم گیری اش سنگین تر میشود. چرا؟  افراد دوست ندارند بعد از تصمیم گیری پشیمان شوند، به همین علت است بعضی از شرکت های بزرگ مانند Apple تنها چند نمونه تلفن همراه یا لپ تاپ تولید میکنند و یا بهترین برندهای پوشاک دنیا تنها یک مدل از لباس هایشان را در ویترین مغازه قرار میدهند.

تحقیقات همچنین نشان داده : افرادی که انتخاب های بیشتری دارند برای تصمیم گیری، تمایل بیشتری برای انتخاب شانسی دارند و حتی اگر انتخاب آنها معقول نباشد ،کمتر از حالتی که خودشان تصمیم بگیرند ،احساس پشیمانی خواهند کرد.

اگر تصمیم گیری یکی از کارهایی است که میخواهید در آن مهارت پیدا کنید، ما 3 روش حرفه ای برای شما آماده کرده ایم که ساده سازی + کاربردی شده ی آموزه های اقصاددانان و محققان این حوزه است طوری که میتوانید از همین الان بعد از خواندن شروع به استفاده کنید تا همیشه معقول ترین و بهترین تصمیم ممکن را بگیرید :

 

3 روش تصمیم گیری حرفه ای برای اینکه بهترین تصمیم ها را برای زندگی خودمان بگیریم :

1. ترس را دور بریزید :

البته گفتنش آسان تر از عمل.ش است. اما کافی است طبق سه گام ذیل عمل کنید تا ترس های بی منطق از شکست را دور بریزید و راحت شوید برای تصمیم گیری :

 • شکست واقعی را مشخص کنید (در مورد تصمیم گیری : شکست = “نرسیدن به خواست اصلی”)
 • پاداشی برای شکست های واقعی در نظر بگیرید (در مورد تصمیم گیری : پاداش = “عزت نفسی که از تصمیم گیری خودتان برای خودتان بدست آوردید”)
 • غیر مستقیم و آرام ریسک کنید (اگر میخواهید تصمیم بگیرید ، کمتر به آن فکر کنید)

 

 

5 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  سلام به نظر من تعیین خط پایان برای تصمیم گیری خیلی خوبه .من خیلی در تصمیم گیری مشکل داشتم و این روش خیلی کمکم کرده

 2. کاربر سوخت جت d123 می‌گوید

  مرسی
  کوتاه و مفید بود

 3. کاربر سوخت جت zizi می‌گوید

  دوست دارم از آموزشهای شما نهایت استفاده را داشته باشم و موفق شوم

 4. کاربر سوخت جت bnam می‌گوید

  من میخواهم عضو شوم و با این کاربری و ایمیل ثبت نام کردم ولی پیغام اینکه شما قبلا با این ایمیل عضو بوده پاسخ میدهد لطفا مرا راهنمایی کنید

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   دوست عزیز شما عضو سایت هستید برای ثبت نام در پروژه سوخت جت به قسمت ثبت نام در پروژه سوخت جت تشریف ببرید و در قسمت ثبت نام بر روی مرحله دوم کلیک کنید و اکانت خود را تهیه فرمایید :

   https://sookhtejet.com/%d9%be%d8%b1%d9%88%da%98%d9%87-%d8%b3%d9%88%d8%ae%d8%aa-%d8%ac%d8%aa/

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**