سه روش عجیب اما ساده برای بیرون کردن استرس و نگرانی از زندگی

استرس و نگرانی چیزی جز یک احساس نیستند...

مسئله ای مهم که برای همه حداقل یکبار خیلی فجیع اتفاق افتاده، استرس و نگرانی است؛
و متاسفانه اکثرمان وقتی با نگرانی مواجه می شویم، به جای برطرف کردنش سعی می کنیم از آن فرار کنیم… بهانه های مختلف می آوریم و خودمان را قانع می کنیم که مشکل به وجود آمده تقصیر ما نیست و نمی توانیم کنترلش کنیم.

در صورتی که قبلا هم در مقاله بسیار زیبای «تمام مشکلات زندگی تان را به کمک این فرمول طلایی حل کنید» خواندید که بیشتر اتفاقات تقصیر خودمان است و حتی اگر هم نباشد می توانیم کنترلش کنیم و تغییرش دهیم.

در این مقاله قصد دارم سه راه عجیب اما بسیارکاربردی برای مبارزه با استرس و نگرانی به شما معرفی کنیم؛
چرا عجیب؟ چون شاید باورتان نشود به همین راحتی بتوانید این دو معضل را از زندگی‌تان بیرون کنید… آماده ‌اید؟

 

روش اول: تصمیم بگیرید که می خواهید خوشحال باشید !

محققان روش هایی را یافته‌اند که هر فرد می تواند احساساتش را کنترل کند؛ نگرانی هم احساس است پس می توانیم آن را کنترل کنیم… ولی چطور؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که از همین حالا تصمیم بگیرید که می خواهید زندگی خوشحال کننده ای داشته باشید !

همه می دانیم که بعضی وقت ها نمی توان جلوی اتفاقات ناراحت کننده را گرفت و هر کاری هم انجام دهیم باز آن اتفاق ناگوار رخ می دهد؛ هنگامی که تصمیم بگیریم می خواهیم زندگی شادی داشته باشیم و از آن لذت ببریم می توانیم بعد از چند دقیقه از آن اتفاق بد بگذریم و خوشحال شویم.

متاسفانه عادت کرده ایم که به اتفاقات بد و ناراحت کننده ساعت ها و حتی روز ها فکر کنیم، بدون اینکه دلیل خاصی داشته باشیم و یا اصلا به راه‌حل مشکل فکر کنیم.

 • مردم عصبانی همیشه راهی برای عصبانی شدن پیدا می کنند
 • مردم ناراحت همیشه راهی برای ناراحت شدن پیدا می کنند
 • مردم خوشحال همیشه راهی برای خوشحال شدن پیدا می کنند

حتی اگر دلیلی وجود نداشته باشد آن دلیل را می سازند؛ کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید شما جزو کدام دسته از افراد هستید و بعد خودتان را تغییر دهید.

اتفاق های بد برای همه رخ می دهند، مهم نیست که پولدار و معروف باشید یا در بهترین کشور جهان زندگی کنید. بهترین کاری که در آن مواقع می توانید انجام دهید این است که هر روز به خودتان بگویید :

هر اتفاقی که افتاده برای گذشته است
و من در زمان حال و رو به جلو زندگی می کنم

با فکر کردن به اتفاقات بدی که در گذشته افتاده فقط خودتان را متوقف می کنید در حالی که زمان هم چنان در حال گذشتن است. پس چرا باید به گذشته فکر کنیم و وقت مان را هدر دهیم و ناراحت شویم ؟

به همین سادگی می توانید طعم خوشحالی را در زندگی بچشید.

 

راه دوم: استاندارد تان را تغییر دهید!

 • چرا باید لباس‌هایی را بپوشید که کیفیت پایینی دارند؟
 • چرا باید خانه کوچکی داشته باشید؟
 • چرا باید درآمد کمی داشته باشید؟

با اینکه بسیاری فکر میکنند زندگی کردن مخصوصا در شرایط فعلی جهان سخت شده است، اما باز هم میبینیم که هنوز افرادی هستند که پول زیادی در می آورند و زندگی ای را تجربه می کنند که برای بیشتر مان آرزوست.

خیلی خوشحالم که دوره آموزشی بسیار عالی ارل نایتینگل – چطور بعضی افراد هر ماه درآمدشان را دوبرابر میکنند این هفته معرفی شد و این راز بزرگ را فاش کرد که و چطور شما هم جزئی از آنها باشید.

خیلی ساده بخواهم به شما بگویم، شما هم اگر استاندارد های زندگی تان را تغییر دهید، می توانید دقیقا همان زندگی رویایی را داشته باشید؛ چون شما همیشه به چیزی می رسید که باور دارید می توانید بهش برسید.

هنگامی که خانه های چند صد میلیونی میبینید و با خود می گویید امکان ندارد من بتوانم همچین خانه ای بخرم، حق با شماست نمی توانید، وقتی هم که می گویید من روزی خانه ای بهتر و زیباتر میخرم باز هم حق با شماست.

اگر زندگی نامه افراد موفق مانند آنتونی رابینز را بخوانید متوجه می شوید که آن افراد هنگامی که فقیر بودند و حتی بعضی اوقات غذای شب شان را هم نداشتند باز هم در تخیل شان خودشان را در وضعیتی می دیدند که به هدف هایشان رسیده‌اند و دیگر هیچ مشکل مالی ای ندارند.

این افراد، عمیقا باور داشتند که می توانستند به هرآنچه آرزویش را داشتند برسند.

هنگامی که با خودتان بگویید من دیگر نمی توانم زندگی در این شرایط را تحمل کنم، دیگر نمی خواهم لباس های بی کیفیت بپوشم و … انرژی و انگیره می گیرید و همین باعث می شود تا به دنبال راه های جدید برای کسب درآمد بیشتر و پیشرفت باشید و مطمئن باشید اگر به اندازه کافی تلاش کنید به هدفتان می رسید.

 

راه سوم: تمرین کنید!

پروفسور امی کادی که روانشناس اجتماعی، نویسنده و سخنران است و با دانشگاه هاروارد همکاری می کند روشی یافت که با تغییر زبان بدن تان می توانید حس قدرت و اعتماد به نفس را در خود افزایش دهید.

درباره زبان بدن اگر میخواهید بیشتر بدانید، این مقاله را بخوانید.

ترس، احساس نگرانی و خشم، حالات جسمانی هستند و دانشمندان ثابت کرده اند، هنگامی که حالت جسمی تان را تغییر می دهید، برای مثال ورزش شدید انجام می دهید، حمام آب سرد می گیرید و … در همان لحظه حالت روحی تان نیز تغییر می کند.

زیرا در آن لحظه ذهن و جسم تان باهم کار می کنند و یکی می شوند؛ اگر باورتان نمی شود می توانید یک تست ساده در خانه انجام دهید :

اگر به صورتتان آب سرد بزنید همان موقع متوجه می شوید که احساس تان کمی تغییر کرده است و یا می توانید این کار را در صبح بعد از این که از خواب بیدار شدید انجام دهید که تاثیر فوق العاده این کار را در همان لحظه احساس می کنید.

قبلا هم اختصاصی در مقاله «چرا آنتونی رابینز هر روز صبح دوش آب سرد میگیرد؟» خواندید با تمرین و تکرار کارهایی مشابه، به مرور زمان بدن و ذهن تان در حالت بهتر و شادتری قرار می گیرند و حس خوبی پیدا می کنید.

 

کلام ‌آخر؛
خشم، نگرانی و استرس چیزی جز احساس نیستند.
احساسات شما، توسط شما قابل کنترل هستند. شما اگر فکر میکنید برده احساسات‌تان هستید و تا آخر عمرتان آرزوی داشته باشید ای کاش اتفاقی بیافتد تا احساس خوبی داشته باشد، یک بازنده خواهید بود.

خوشبختانه در پروژه سوخت جت، سه‌گانه مدیریت احساسات توسط علی یکانی عزیز ضبط شده که به شما در این زمینه کمک میکند تا به این درک عمیق و عالی برسید که احساسات باید توسط شما کنترل شود و کسی که این کنترل را بدست آورده، بر خود پیروز شده.


در همین زمینه مقالات زیر را هم بخوانید :

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت می می‌گوید

  عالی بود ، افرین.

 2. کاربر سوخت جت esut می‌گوید

  Great

 3. کاربر سوخت جت 6.sf می‌گوید

  ممنون از مطلب خوبتون مدتی بود دور بودم از سوخت جت امیدوارم بازم واسم تغییرات مثبت ایجاد کنه

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**