تبدیل شدن به یک رئیس موفق کار سختی نیست با این شش درس شروع کنید

در ارزیابی و بررسی افراد مهم و موفق در سراسر دنیا، مشخص شده است، آموزش مدیریت و آموزش رهبری در موفقیت افراد مؤثر است، زیرا با یادگیری این نکات افراد به سرعت می‌توانند زیردستان خود را مدیریت کرده و افراد مناسب برای استخدام، را شناسایی کنند و به یک رئیس موفق تبدیل شوند.

یادتان باشد که مدیریت چیزی که بایدمدیریت بد می‌تواند اعتماد را در بین افراد بی‌ارزش کند.

۶ درس مهم
برای تبدیل شدن به یک رئیس موفق

در زیر 6 نکته مهم برای تبدیل شدن به یک مدیریت عالی و تبدیل شدن به یک رئیس مقتدر بیان شده است :

نکته‌ی اول در تبدیل شدن به یک رئیس موفق
بر روی کارتان تمرکز داشته باشید

مسلماً شما متوجه شده‌اید که رئیس شما در کار دقیق‌تر از شما است و مسائل و موضوعات را جدی‌تر از شما بررسی و ریشه‌یابی می‌کند.

اگر شما با رئیستان ارتباط خوبی د اشته باشید، شانس این را خواهید داشت که از دقت نظر او نکاتی بیاموزید. برای موفق شدن در کسب و کار باید بر روی موضوعات با اهمیت تمرکز نمایید و به نکات کوچک توجه داشته باشید.


نکته‌ی دوم اینکه » مشترک کار کنید

مهم نیست که چقدر از رئیستان متنفر هستید شما و رئیستان در یک تیم قرار گرفته‌اید، بنابراین عدم توانایی شخصی یکی از شما باعث ایجاد فشار و بار بیشتر بر روی دیگری می‌شود، بهتر است ابتدا در مورد وظایفی که باید انجام دهید به شکل حرفه‌ای با رئیستان مشورت نمایید و با یکدیگر همکاری لازم داشته باشید.

توجه داشته باشید نباید اشتباهات را تنها به خود اختصاص دهید. در کارهای گروهی، باید همگی باهم کار کنند و از دستورات کارفرما پیروی نمایند، هرچقدر در انجام کارهای محول شده به شما دقت نمایید به اندازه خودتان در پیشرفت کار نقش مؤثر دارید.

برای حرکت رو به جلو به شکل دسته جمعی، بعد از موفقیت از خود مراقبت نمایید

هنری فورد موسس شرکت خودروسازی Ford


نکته‌ی سوم » دید مثبتی داشته باشید

داشتن دید مثبت به شما کمک می‌کند تا همواره، از کسانی که در زندگی شما هستند یاد بگیرید. توجه داشته باشید در محیط کار تنها رئیس شما شخص الهام بخش شما نیست، بلکه ویژگی‌های دیگر افراد گروه نیز می‌تواند به رشد شما کمک کند تا توانایی ها و مهارت‌های لازم را آموزش ببینید.

همواره با دید مثبت به رئیس خود نگاه کنید و به او احترام بگذارید تا روش‌های مدیریت صحیح را بیاموزید.

نکته‌ی چهارم » خود را از نگرانی رها کنید

بهتر است نسبت به کارهای که قرار است انجام شود آسان بگیرید، نگرانی بیش از حد نسبت به انجام کارها باعث می‌شود شما به یک فرد متکبر تبدیل شوید.

به چالش‌ها به شکل یک وسیله آموزشی نگاه کنید تا بتوانید بهترین عملکرد را در چالش‌ها داشته باشید، به عملکرد رئیستان در بر خود با چالش‌ها دقت کنید، این امر باعث می‌شود شما در آینده به یک رئیس موفق تبدیل شوید.

نکته‌ی پنجم » از شایعات دور بمانید

شما ممکن است دغدغه‌ها و نگرانی‌های خود را باهمکاران خود به اشتراک بگذارید، اما توجه داشته باشید هرگز به شایعاتی که در مورد رئیستان گفته می‌شود اهمیت ندهید.

قبول شایعات و انتشار آ‌نها هرگز پایان خوشایندی نخواهد داشت، شنیدن مدام این شایعات و یا قبول آ‌نها باعث می‌شود رفتار شما نسبت به رئیستان تغییر کند در این صورت به جای یادگیری نکات مثبت از او بیشتر بر روی اشتباهات و رفتارهای منفی او متمرکز خواهید شد.

 

نکته‌ی ششم » یک مربی داشته باشید

بسیار مهم است که یک مربی در محل کار خود داشته باشید، کسی که شما را راهنمایی کند، بهتر است که اهداف او با شما در یک راستا قرار داشته باشد.

مربی شما بهتر است افراد سالخورده و با تجربه‌ای شرکت باشند تا شما را بهتر راهنمایی کنند، در صورت عدم وجود چنین فردی در محل کار می‌توانید از یک مددکار یا یک مربی حرفه‌ای در زمینه کارآفرینی مشاوره بگیرید.


در همین زمینه مقالات زیر را هم بخوانید :

کاربران غیر لاگین
2 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. MAHDI می گوید

  بند دوم نکته پنجم خیلی مهمه چون یکی از معایب دید منفی همینه:
  هیچ انسانی به معنی واقعی کلمه بد نیست و فقط تحت شرایط و محیطی که قرار گرفته باعث شده تا رفتاری داشته باشه که شاید از نظر ما خوب نباشه و در نتیجه بین خودمون و اون فرد حصار می کشیم و ازش دوری می کنیم در صورتی که همون فرد (یا هر فرد دیگه ای) ممکنه تجربیات و چیزای خوبی داشته باشند که بشه ازشون یاد گرفت.

  پس یاد بگیریم کسی رو قضاوت نکنیم چون معلوم نیست اگر در شرایط و محیط اون فرد بودیم خودمون چطور برخورد می کردیم و شاید حتی بدتر از اون می شدیم.

  اما یکی از مزایای دید مثبت اینه که برعکس وقتی که به تمام افراد (حتی آدم های بد) دید مثبتی داشته باشیم، همواره می تونیم از نکات مثبت و خوب اونا یاد بگیریم و پیشرفت کنیم.

  در آخر به این جمله از متن فکر کنید:
  نگرانی بیش از حد نسبت به انجام کارها باعث می‌شود شما به یک فرد متکبر تبدیل شوید. چرا؟

 2. عمران می گوید

  تیتر با مقاله همخوانی نداره….

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**