تغییر زندگی را چطور همیشگی کنیم؟ این ۸ اصل را رعایت کنید امکان ندارد به زندگی قبل برگردید

تغییر زندگی و تحول اساسی در انسان زمانی ارزشمند است که آن تحول در وجود آدمی پایدار بماند.اما باید چه اقدامی انجام داد تا تحولی که در شخص ایجاد می‌شود پایدار بماند و کیفیت زندگی ما را بهبود ببخشد؟. این هشت اصل را به کار ببندید.

برای اینکه تغییرات دارای ارزشی واقعی باشند، باید بادوام و پایدار باشند.

آنتونی رابینز

اصل اول | خودهشیاری

تحول در انسان حاصل عملکرد لحظه به لحظه ضمیر ناخودآگاه او است. ضمیر ناخودآگاه برای انجام هر حرکتی نیازمند به یک فرمان و یا یک سیگنال ورودی است. هر توجه انسان و هر لحظه اندیشه او یک سیگنال به ضمیر ناخودآگاه است.

مهمترین عامل ایجاد تحول و فعال ساختن ضمیر ناخودآگاه ،اشراف و آگاهی لحظه به لحظه از خود است. به عبارت دیگر مهم‌ترین حرکتی که شما در زندگی خود باید انجام دهید،همان اشراف به خودتان است که در واقع متوجه هستید که اتفاقی در دنیای شما رخ داده و شما دیگر آن آدم سابق نیستید. بلکه شما دیگر انسان زیبای دیگری شده‌اید.

انسان زیبای دیگر،کسی است که تمام تکنیک‌ها و اصول تکنولوژی فکر را در هر لحظه اجرا می‌کند.

برای آشنایی کامل‌تر بر ضمیر ناخودآگاه‌ که تمام زندگی‌تان را کنترل می‌کند این مقاله را بخوانید.

در این راه از هرگونه منفی‌‌نگری بپرهیزید و از خود سؤالات مثبت بکنید.مرتباً خود را انسان خوش‌شانسی بدانید و باور کنید که خدای رحمان برای شما بهترین‌های را می‌خواهد. شما با تکنولوژی فکر می‌توانید هر لحظه زندگی کنید.

 

اصل دوم | مراقبت از ضمیر ناخودآگاه

شما امروز به خوبی می‌دانید که هر اندیشه،هر حرکت و هر نگاه شما می‌تواند در ضمیر ناخودآگاه تأثیر بگذارد و حاصل آن تأثیر می‌تواند سرنوشت شما را عوض کند.

شما در هر لحظه به چیزی می‌اندیشید،چیزی را می‌بینید،می‌شنوید،لمس می‌کنید،می‌چشید و می‌بوئید. هر کدام از اینها سیگنالی به ضمیر ناخودآگاه شماست.همان سیگنالی که در سلامتی روح و روان شما و دستاوردهای آینده شما تأثیر می‌گذارد. پس تا می‌توانید سیگنال‌های مثبت وارد ذهن خود بکنید.

اگر چیزی را دوست نداری، تغییرش بده.
اگر نمی توانی تغییرش دهی، طرز نگرش خود را تغییر بده.

مایا آنجلو شاعر، خواننده و فعال اجتماعی محبوب آمریکا

 

اصل سوم | مراقبه

انسان‌ها گاهی از خود غافل می‌شوند و سخنانی گفته و یا حرکاتی می‌کنند که با تفکرات درست مغایرت دارد.  در چنین مواقعی وجود عزیزان دیگری که متوجه هستند و می‌توانند تذکر بدهند، بسیار سازنده است.

هنگامی که تمام افراد خانواده اراده می‌کنند تا با تکنولوژی فکر زندگی کنند؛ می‌توانند برای یکدیگر به صورت نگهبان و معلمی عمل کنند تا هیچ‌کدام دچار غفلت نشوند و همه‌ی افراد در هر لحظه در حالت خودآگاهی زندگی می‌کنند. این امر باعث می‌شود که اثرات این تحول نه تنها از بین نرود بلکه هر روز بر بنیان  باورهای مستحکم یک انسان متحول شده‌ای مثل شما افزوده شود.

 

اصل چهارم | اجرای اصول تکنولوژی عشق

برای استحکام بنای باورها و پایداری روحیه‌ی انسان متحول شده، اجرای سیستم تکنولوژی عشق بسیار مؤثر و لذت بخش است. تکنولوژی عشق نگاه انسان را به جهان هستی متوجه عشق الهی می‌کند.

شما از رهگذر تکنولوژی عشق هر پدیده‌ای را در کائنات مظهری از عظمت خداوند می‌بینید و لذت می‌برید. این نگاه قدرت مغناطیسی انسان را مرتباً افزایش داده و باطری‌های وجود آدمی را شارژ می‌کند.

انسانی که مبنای زندگی و وجودش را خدای رحمان قرار داده و همه چیز را در راستای او تعریف می‌کند، در هر لحظه عشق را زندگی می‌کند،خدا را زندگی می‌کند،اندیشه و فکر الهی و مثبت را زندگی می‌کند، بنابراین خود به خود نمی‌تواند تحول خود را فراموش کند. این مفاهیم باعث می‌شود که تحول ایجاد شده از رهگذر تکنولوژی الهی فکر، تحولی پایدار و روزافزون باشد.

 

اصل پنجم | هدف و برنامه در زندگی

انسان‌هایی که مرتباً اهداف جدیدی برای خود طراحی کرده و برای رسیدن به آنها برنامه‌ریزی می‌کنند خود را همواره در مسیر کمال و مسیر تحول می‌بینند. چنین انسان‌هایی وقت ندارند که به چیزهای منفی و مخرب بیاندیشند و افسرده شوند.

انسا‌ن هدفمند مرتباً بر میزان شدت مغناطیسی وجودش می‌افزاید.زیرا همواره از خود سؤال می‌کند که چگونه؟ چگونه به اهدافم برسم.چگونه باید فلان پروژه را به ثمر برسانم.چگونه باید فلان ارتباط را برقرار کنم. چنین انسان پویایی همواره شاد زندگی می‌کند.

مدتی پیش در مورد سیستم پازل چینی توضیح دادیم که می‌توانید از آن برای برنامه‌ریزی اهداف و رسیدن به آن‌ها استفاده کنید. می‌توانید از این مقاله موضوع را دنبال کنید.

 

اصل ششم | اصل تغییر در الگوها

یکی از بهترین راه‌های پایداری در تحول،توجه لحظه به لحظه از طریق تغییر در الگو و ایجاد نشانه‌هاست. انسان‌ها مرتباً نیاز به تذکر دارند. شما باید همواره در هر لحظه به یاد خودتان بیاندازید که انسان دیگری شده‌اید.اگر مرتباً جهت یادآوری، الگوهای خود را عوض کنید و برای خود نشانه‌هایی قرار دهید تا به شما یادآوری کنند که «آری شما دیگر آن آدم سابق نیستید» بلکه تحولی بزرگ در شما رخ داده است و همه چیز در دنیای شما تغییر کرده است.

در آن صورت همواره تحولی پایدار خواهید داشت و هرگز فراموش نخواهید کرد که برای شما همه چیز به گونه‌ای دیگر است.

هر  از چندگاه دکوراسیون خانه و محل کارتان را عوض کنید. مدل لباس پوشیدن، نحوه‌ی غذا خوردن،روش برخورد با دیگران،همه‌ی زندگی خود را مرتباً تغییر دهید تا این تغییرات، دگرگونی‌ها و تحول شما را فریاد بزند.

 

اصل هفتم | به کار گیری جملات تأکیدی مثبت

همان‌طور که در مقاله‌ی تاثیر اعجاب‌انگیز تلقین بر زندگی خواندید (اگر هنوز نخوانده‌اید اینجا کلیک کنید) شما می‌دانید که هر جمله تأکیدی و تصدیقی مثبت، فرمانی سازنده به ضمیر ناخودآگاه است که در نهایت یک روحیه‌ی عالی ساخته و در عین حال باوری عالی و شخصیتی زیبا ایجاد می‌کند.

جملات تأکیدی مثبت شرایط مطلوب بعد از تحول را به شما نوید می‌دهد.محیط خانه و محل کار خود را از جملات تأکیدی مثبت پر کنید زیرا تأثیرات خوب جملات تصدیقی مثبت،تحول انسان را پایدار نگه می‌دارد.

 

مهم نیست دیگران به تو چه می گویند، واژه ها و ایده ها می توانند دنیا را تغییر دهند.

رابین ویلیامز هنرپیشه محبوب آمریکایی

اصل هشتم | تصویر سازی ذهنی

اصولاً هر تخیل مثبت که ما آن را تصویرسازی ذهنی می‌گوییم به عنوان یک سلسله دستورالعمل‌های محرز و مسلم برای ضمیر ناخودآگاه تلقی می‌شود. ضمیر ناخودآگاه هر تخیل و یا هر تصویر ذهنی را پردازش کرده و این‌گونه فرض می‌کند که باید مصداق آن تصویر را برای شما خلق کرده و به شما تحویل می‌دهد.

لذا ضمیر ناخودآگاه پس از دریافت هر تصویر ذهنی و یا تخیل، علاوه بر ساختن یک روحیه‌ی عالی و احساس خوب برای شما، با کل کائنات تماس برقرار کرده و وسایل فراهم شدن آن تصویر ذهنی را برای شما به وجود می‌آورد. تصویر سازی ذهنی به صورت مستمر و مداوم تحول درونی شما را پایدار نگاه می‌دارد.

 

انجام این هشت اصل اساسی بسیار کمک کننده خواهد بود.همانطور که گفتیم تحولات در صورت پایدار ماندن مؤثر هستند و باعث پیشرفت در زندگی هر شخصی می‌شود. این هشت اصل ساده را انجام دهید و ایمان داشته باشید که تغییر کرده‌اید. باور شما گام بسیار مهم در ثابت ماندن یک تغییر خواهد بود.


در همین زمینه بخوانید:

2 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
  1. ماندانا می گوید

    بخش هایی از کتاب تکنولوژی فکر جناب آقای دکتر علیرضا آزمندیان بود. خیلی ممنون بابت مطلب قشنگتون. یه مروری بود از کتاب عالی ایشون
    ممنونم خانوم فراهانی

    1. فاطمه فراهانی می گوید

      سپاسگزارم از نظر ارزشمند شما.

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**