چرا و چطور باید حرفه ای چرت بزنیم ؟

چرا و چطور باید حرفه ای چرت بزنیم ؟

اگر فکر میکنید چرت زدن در سر کار عملی زشت و ناپسندی است. بهتر است بدانید چرت نزدن چه عواقبی دارد…

شما در طول روز بین 6 تا 8 ساعت کار میکنید و اگر کارآفرین باشید شاید 12 ساعت کار کنید (!) و این یعنی در این مدت یکضرب مغز شما در حال فعالیت است.

اگر داستان های کارآفرینان را خواندید و دیدید همه برای اینکه میلیونر شوند روزی 12 ساعت کار کردند باید بدانید قسمتی از داستان ایراد دارد. شما نمیتوانید یکضرب و یکنفس کار کنید و میلیونر شوید. برای پول درآوردن از راه کارآفرینی، در قدم اول برای اینکه از دیگران متمایز باشید باید خلاق باشید.

خلاق بودن یک مغز استراحت کرده و آماده ایده پردازی میخواهد و این یعنی شما نمیتوانید هر روز 8 ساعت بکوب کار کنید و خلاق باقی بمانید. چرا؟ مغز شما در طول روز انواع اقسام داده ها را از طریق حواس شما میگیرد و آنها را شناسایی میکند و بعد پردازش میکند، تصمیم میگیرد و در آخر به بدنتان دستور میدهد حالا چیکار کند و چه عمل و عکس العملی نشان دهد. حالا میان این همه مشغله فرض کنید میخواهید خلاق هم باقی بمانید و راه های پول درآودن جدید و یا فرصت های کاری خوب را تشخیص بدید… میشه؟

طبیعتا خیر. اما عملی به نام “چرت” زدن وجود دارد که باعث میشود این امر اتفاق بیفتد.

شرکت ها بزرگی مانند گوگل، Ben & Jerry ، زاپوس و … چرت زدن را وارد برنامه کاری کارمندانشان قرار داده اند و هر کارمند مجاز است هر زمانی که احساس خستگی کرد به مدت کوتاهی چرت بزند. و البته به کارمندانشان آموزش داده اند چطور اینکار را به صورت حرفه ای انجام دهند (شما نیز در این مقاله یاد خواهید گرفت)

اگر چرت زدن یکی کارهای لیست برنامه روزانه شما نباشد احتمالا بهره وری تان به شدت کاهش پیدا خواهد کرد، مخصوصا زمانی که شب نیز به حد کافی استراحت نکرده باشید و مغز شما استراحت کافی را نداشته باشد.

در تاریخ نیز افراد مشهوری از این واقعه آگاه بوده اند؛ برای مثال وینستون چرچیل معتقد بود اگر هنگام عصر چرت بزند بهره وری اش دوبرابر میشود و البته یکی از عادت های مشهور ادیسون چرت زدن در سر کار بود. افراد مهم دیگری مانند جان اف کندنی رئیس جمهور 3 دوره قبل آمریکا عادت داشت بعد از ناهار حتما چرت بزند و افراد میلیونری همچون جان راکفلر (پادشاه صنعت آهن آمریکا)

 

 

اما هدف اصلی چرت زدن چیست؟

8 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت اس می‌گوید

  سلام . روز بخیر . این هفته کتاب شنبه که لود نشد مطلب یکشنبه قفل بود مطلب دوشنبه هم قفله چون ادامه داره مشخصه چرا اینطوره ؟بنده عضو هستم و هزینه برای یک سال بود جریان چیه ؟

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   در صورتیکه منظور شما اشترام توربو میباشد ، میبایست وارد حساب کاربری خودتون از طریق بخش ورود در منوی سایت شوید
   اگر باز هم مشکل شما رفع نشد در بخش پشتیبانی آنلاین در منوی سایت تیکت ثبت کنید

 2. کاربر سوخت جت اد می‌گوید

  عالی بود

 3. کاربر سوخت جت می می‌گوید

  حرفه ای چرت زدن همین بود ؟!!!!

 4. کاربر سوخت جت سن می‌گوید

  باسلام. مطلب بسیار جالبی بود . این روش در عهد قدیم ایرانیان بسیار رواج داشت. حتی در آموزهای دینی واسلامی بسیار سفارش شده وبهترین زمان آن را نیم ساعت قبل از اذان ظهر میدانند. حتی علم پزشکی حاضر هم این زمان بهترین روش برای بازیابی مغز وبدن انسان میداند.باز هم از مطلب جالبتان تشکر.

 5. کاربر سوخت جت n020 می‌گوید

  سلام من عضو شدم ولی بازم نمیتونم ادامه مطلب و ببینم چرا؟

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   دوست عزیز آیا شارژ سوخت جت تهیه کرده اید؟

 6. کاربر سوخت جت ad.a می‌گوید

  من اینکار رو حدودا 6 ماهی میشه (البته به مدت 30 دقیقه) هر روز انجام میدم
  و باید بگم واقعا تاثیر گذاره. هم کاملا ذهن رفرش میشه و هم بعد از بیدار شدن، احساس کسل بودن نمیکنی.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**