چرا با اینکه سخت کار میکنید اما به چیزهایی که میخواهید نمیرسید؟

چون حلقه گمشده رویا تا واقعیت را لازم دارید...

خیلی سخت تلاش میکنید، خیلی سخت کار میکنید، هرآنچه که لازم است انجام میدهید اما… نتایجی که میخواستید و میدانید که لیاقتش را دارید را بدست نمی آورید؟ این فقط مشکل شما نیست؛ تقریبا این مشکل تمام افرادی است که به نوعی رویایی در سر دارند و میخواهند آنرا به واقعیت تبدیل کنند.

از تمام رویاپردازان دنیا که بودند، هستند و خواهند آمد چطور میشود بعضی افراد یک مرتبه با یک جهش کوچک تمام رویاهای شان را به واقعیت تبدیل میکنند، اما دسته دیگر هرگز حتی کوچکترین خواسته شان را هم نمیتوانند بدست آورند؟

چطور بعضی افراد استیو جابز، بیل گیتس، اپرا وینفری، بابک بختیاری، عظیم زاده و … میشوند و نیمی دیگر یک عمر در حسرت رویاهایی که داشتند و هرگز طعم آنرا در واقعیت نچشیدند می مانند؟

این سوال، ذهن خیلی از متفکران را به خود مشغول کرده؛
احساس بدی نداشته باشید و تصور نکنید این فقط شما هستید که این سوال در ذهن تان وجود دارد و میخواهید جواب آنرا پیدا کنید، خیر. تقریبا تمام اندیشمندان و رهبران اعصار با این مشکل دست و پنجه نرم کرده اند. از بودا، گاندی، اُشو تا استیو جابز و آلوین تافلر و نیچه هرکدام به طریقی به این مسئله نزدیک شده اند.

اما در این مقاله میخواهیم از دیدگاه کارآفرینانه به این مسئله بپردازیم و راه حلی به شما معرفی کنیم تا تلاش هایتان از این به بعد برای همیشه همراه با نتیجه باشد… حتی کوچکترین تلاش تان نیز برایتان ارزنده باشد.

بعد از خواندن این مقاله و آشنا شدن با حلقه گمشده رویا تا واقعیت، خواسته ها و رویاهایتان را از منظر دیگری خواهید دید و کاملا درک خواهید کرد چرا بعضی افراد نام شان در تاریخ جاودانه میشود و کارهای غیرممکن را ممکن میکنند و بعضی دیگر هرگز حتی یکی از خواسته های شخصی شان را هم نمیتوانند در زندگی شان تبدیل به واقعیت کنند.

 

خب برای شروع؛
تصور کنید ذهن ما انسان ها چیزی شبیه به یک بادکنک پر از زنبور است که با حرکت هرکدام به یک سمت، آن بادکنک به آن سمت حرکت میکند.

ما انسان ها هم که نمیخواهیم فقط یک کار انجام دهیم… !
ما دوست داریم چند کار به صورت همزمان انجام دهیم؛ دوست داریم ورزش کنیم و تناسب اندام مان را حفظ کنیم، دوست داریم بر زبان انگلیسی مسلط باشیم، دوست داریم بعد از ظهر تا چند ساعت بخوابیم و دوست داریم آخر هفته با دوستانمان شام برویم بیرون و یک پیتزای کامل بخوریم…

ما بینهایت اشتیاق در سر و بینهایت کار برای انجام دادن داریم؛
هرکدام از اشتیاق ها و علاقه هایی که داریم شبیه به یک دسته کوچکتر از کل زنبورهای داخل بادکنک (ذهن) هستند که در حال سقلمه زدن به بادکنک و پیشراندن آن به سمتی که میخواهند هستند.

و اینچنین میشود که این بادکنک بزرگ، معمولا مسیرهای بلــندی را طی نمیکند ! فقط مسیرهای کـوتـاه و اما در جـهـت های مختلف حرکت میکند. در واقع؛ بیشتر از روی  اشـتـیـاق حرکت میکند تا اراده ی درونـی.

این دقیقا قصه ی افرادی است که تلاش زیادی میکنند اما هرگز به جایی نمیرسند… باخودشان در حال نـزاع اند و همیشه احساس میکنند وقـت ندارند؛ چنین شرایطِ ذهنی معمولا قوی تر از قابلیت های فرد برای مقابله با آن است.

چون فرد بیشتر از دنـیـای خـارج، با خــودش هنوز به توافق نرسیده.

چطور زنبورهای اشتیاق را کنترل کنیم؟

تصور کنید 20 سال پیش ،شما همان نابغه ای بودید که ایده بزرگی مثل Google و سلطان فرش ایران و موفقیت در شغل پدری را در سر داشتید. شما میتوانستید هرکدام از این 3 ایده را انتخاب کنید و امروز تبدیل به یک میلیاردر شوید ! اما اگر و فقط اگر یکی از این 3 ایده را انتخاب کرده بودید… نه اینکه هر 3 را باهم انتخاب کنید و شروع به کار کردن بر روی آنها کنید.

اگر تصور میکنید هر 3 را انتخاب میکردید، ثروتمندتر می شدید سخت در اشتباه هستید، زیرا شاید حتی یکی از این 3 ایده تان را هم عملی نمیکردید؛ فقط داشتن ایده های بزرگ و رویاهای درخشان کـافــی نیست !
خیلی از مردم ایده های عالی دارند…

مشکل اینجاست که داشتن تعداد زیادی ایده ی عالی، یکدیگر را در ذهن تان قبل از تبدیل به واقعیت شدن خـنـثـی میکنند.

لازم نیست 100 تا ایده عالی در ذهن پرورش دهید و تجزیه و تحلیل کنید… کافیست فقط 1 ایده و رویا را انتخاب کنید و بخواهید بدنبالش بروید.

داشتن چــنـد جــهـت مـخـتـلـف برای یک متحرک اجازه نمیدهد که متحرک مـسـیـر طـولـانــی-ای را بخواهد بپیماید.

چطور رویاهای غیرممکن ها را مدیریت و در زندگی ممکن کنیم؟

تصور کنید یک رویای بزرگ و یا یک ایده عالی در سر دارید که میدانید عملی کردن آن و تبدیل به واقعیت کردن آن میتواند زندگی خیلی ها را از جمله خودتان را دگرگون کند، چیزی شبیه به تولیدِ واکسن ویروس ایدز، این ایده بزرگ کاری میکند که شما دیگر به کارهای دیگرتان اهمیتی ندهید، مشتاق باشید حتی شده چند روز، چند ساعت، چند دقیقه زودتر واکسن را کشف کنید تا جان چندین انسان را هم که شده نجات دهید !

این ایده بزرگ، کاری میکند تمام زنبور های داخل بادکند با هم متحد شوند و یک دسته زنبور بزرگ تشکیل دهند و اینطوری با سرعت بیشتر و در مسیر مشخص تری حرکت میکنند و شما را سریع تر و دقیقا به آنچه که میخواهید می رسانند.

دقیقا این کلید موفقیت شماست؛ اگر میخواهید رویای تان را بدست آورید و تبدیل به واقعیت کنید، فقط به یک رویا بچسبید و دیگر رویاهایتان را نادیده بگیرید تا زمانی که آنرا تبدیل به واقعیت کنید.

خیلی از افرادی که در راه رسیدن به رویاهایشان شکست میخورند، دلیل آن نداشتن انرژی، هوش و یا اشتیاق کافی نیست ! بلکه نداشتن یک مسیر مشخص و متحد نکردن تمام زنبورهای داخل بادکنک است.

در همین زمینه، مطالب زیر را حتما بخوانید :

9 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت مد می‌گوید

  خیلی عالی بود .
  آیا اجازه ی کپی کردن و نشر آن در صفحات مجازی را داریم و اگر داریم چگونه منبع بگذاریم که شما راضی باشید

  1. کاربر سوخت جت جت می‌گوید

   نه متاسفانه، کپی حتی با ذکر منبع هم امکان‌پذیر نیست

 2. کاربر سوخت جت ین می‌گوید

  در اندیشه رساندن ، خدنگ فکر از قالب تن تا به حد توانایی، بنگر خداوندا من اینم ؛ بایست دوستم!!!

 3. کاربر سوخت جت ین می‌گوید

  شکست به معنای تمام شدن یا تسلیم شدن نهایی نیست بلکه به معنای دیر رسیدن به هدف است . و تنها یک قانون در تمام زندگی ما حکم فرماست چه بپذیریم ، چه نپذیریم،اونم اینه که به هر چیزی فکر کنی برات اتفاق می‌افتد چه منفی باشه چه مثبت. شاید دیگران بتونن به شما کمک کنن برای رسیدن به هدفتان.ولی هرگز نمیتونن شما را از موفقیتتان منع کنند.
  رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
  رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود

 4. کاربر سوخت جت ید می‌گوید

  این متحد نکردن تمام زنبورهای داخل بادکنک واقعا یکی از مشکل های اساسی من هستش
  نمی تونم تصمیم بگیرم کدوم ایده ام رو اجرایی کنم
  ایده های مختلفی توی ذهنم هستن ، یه وقتایی هم بعضی ها ایده هایی پیشنهاد میدن

 5. کاربر سوخت جت اد می‌گوید

  ممنون

 6. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

  عکس های گرافیکی داخل مقاله هاتون عالی هستند . با همین روند ادامه بدید

 7. کاربر سوخت جت aara می‌گوید

  اگه ی ایده داشته باشیم چندسال هم روش کار کنیم وسط کار یکی پیدا شه کار ما رو انجام داده باشه چی
  اونوقت چندسال از عمرمونم الکی تلف شده

  1. کاربر سوخت جت refn می‌گوید

   افراد موفق هیچ وقت اجازه نمیدهند که شرایط آزارشان دهند

   کسی که مبارزه کند ممکن است شکست بخورد
   ولی انکه مبارزه نکند شکست خورده است

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**