اگر نمی‌خواهید از بچه‌های ۱۲ ساله عقب بمانید راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین را یاد بگیرید – قسمت اول

خب الان که اینجا هستید یعنی نمی‌خواهید از بچه‌ها عقب بمانید!
امروزه در دست هر کسی می‌توان یک گوشی تلفن دید، در خانه‌ی هر کسی می‌توان کامپیوتر دید انگار که صفرویک‌های این فضای مجازی از مولکول‌های هوا هم بیشتر شده‌اند.

نمی‌خواهم شروع کنم و در مورد اهمیت اینترنت و این‌که چگونه این دنیا را وارد عرصه‌ی جدیدی کرده صحبت کنم. این حرف‌ها دیگر کلیشه‌ای شده‌اند همه نقش این ابزارها و اینترنت را در زندگی‌مان می‌بینیم.

وقتی در این دنیای بزرگ مجازی میلیارد‌ها آدم حضور دارند یعنی میلیاردها فرصت شغلی و کسب‌وکار هم وجود دارد.

متاسفانه بسیاری از افراد خصوصا در کشور خودمان به این فرصت‌ها توجهی ندارند تا زمانی که بچه‌ی ۱۲ ساله‌ی فامیل‌تان را می‌بینند. (البته الان که شما اینجایید یعنی یه چیزایی می‌دونید!).

این سری مقاله‌ی دو قسمتی برای تمام کسانی آماده شده که می‌‌خواهند با صرف زمانی اندک قوانین و قواعد اصلی راه‌اندازی کسب‌وکار‌های آنلاین را بدانند.

قدم اول برای راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین:
داشتن شُرکا و تیمی مناسب

هرگز اهمیت تیم را کم درنظر نگیرید. سوپرمن‌بازی درنیاورید. دنیای کسب‌وکار یک دنیای جدی است و به تنهایی نمی‌توانید از پس هر چیزی بربیایید. پس این نکات پایین را حتما رعایت کنید تا بتوانید شرکا و هم‌تیمی‌های مناسبی را انتخاب کنید.

این اولین قدم شماست.

درست است که تعدادی از کسب و کارهای آنلاین، با سرمایه‌گذاری انفرادی شکل گرفته‌اند، ولی این امر رابطه‌ی مستقیمی با اعتماد به نفس افراد ( والبته سرمایه‌شان) دارد، زیرا چنین سرمایه‌گذاری‌هایی با ریسک بالایی همراه است، به همین دلیل افراد تلاش می‌کنند در سرمایه‌گذاری خود به دنبال یک شریک تجاری مطمئن باشند تا در این دنیای رقابتی با موفقیت جلو روند.

اگر شما نیز به دنبال یک شریک در کسب و کار خود هستید، نگران نباشید در این مقاله نکات مهمی در مورد کارآفرینی و سرمایه‌گذاری و پیدا کردن شریک تجاری مناسب بیان شده است.

 

سه راهنمایی مهم
برای شناسایی افراد و ایجاد رابطه‌ی کاری

»‌ روابط کلیدی یعنی همه‌چیز

مهمترین جنبه برای پیدا کردن یک شریک تجاری، برقراری رابطه مناسب و ساخت یک رابطه مفید است.

تنها کاری که باید در گام اول انجام دهید، شناخت شخصیت فرد است. از مشاوران تجاری یا کسانی که قبلاً با او کار کرده‌اند در مورد فرد مورد نظر تحقیق کنید تا به شناخت کامل او در محیط کار دست پیدا کنید هرگز در انتخاب شریک تجاری خود عجله نکنید.

»‌ چطور می‌توانید افراد را در اولین ملاقات بشناسید؟ این مقاله را حتما در این مورد بخوانید.

توجه داشته باشید بین شرکای تجاری باید اعتماد کامل وجود داشته باشد اگر شما به شریک خود اعتماد کامل نداشته باشید نمی‌توانید کار را آغاز نمایید.

» شریک به درد نخور انتخاب نکنید

ضروری است کسی را انتخاب نمایید که بتواند کاری انجام دهید، به عبارت دیگر علاوه بر سرمایه‌گذاری مالی توانایی بالای در کار با رایانه داشته باشد، از تجربه یا تحصیلات کافی در زمینه کامپیوتر و صفحات وب برخوردار باشد.

شریک تجاری شما بهتر است، این‌قدر توانایی داشته باشد که بتواند بخشی از کارهای مهم سایت را، مثلاً نوشتن مطالب، پیدا کردن متن‌های مناسب و ویرایش آنها را انجام دهد.

توجه داشته باشید، هرگاه می‌خواهید با کسی شریک شوید باید شریکتان از مهارت‌های لازم برای انجام کاری که مد نظر دارید برخوردار باشد و مسئولین بخشی از کارها را به عهده‌ای او قرار دهید.

»‌ و این پنج نشانه را دقت کنید که حتما در مورد شریک کاری‌تان در نظر داشته باشید. ( این مقاله را بخوانید)

» با ذهن مثبت نگاه کنید:

در این دنیای دشوار کسب و کار، هر فرد موفقت حداقل یک بار شکست خورده است، اگر شما به دنبال موفقیت هستید باید ابتدا درک کنید که با برخورد با شکست چگونه باید رفتار کنید و چگونه آموزش‌های لازم را از شکست دریافت کنید.

بنابراین بهتر است نسبت به کسب و کارتان دیدگاه مثبتی داشته باشید، همچنین شریک تجاری شما نیز باید از استعداد لازم برای داشتن دید مثبت برخوردار باشد.

اشتباه و خطا و شکست بخشی از روند کاری شما است، بنابراین مهم است که شما و شریک تجاری‌تان منتظر شکست باشید و از آن برای موفقیت خود درس بیاموزید.

حالا که توانستید تیم خوبی را برای خودتان گردآوری کنید نکاتی را به شما خواهم گفت که حتما برای موفقیت در کسب‌وکارهای دیجیتالی باید در نظر داشته باشید.

به یاد داشتن این نکات
از نان شب واجب‌تر است

» اگر به کاری که انجام می‌دهید علاقه‌ای ندارید، همین الان همه‌چیز را جمع کنید!

اگر شما عاشق کار خود نباشید، بعد از مدتی اشتیاق خود را برای انجام آن از دست خواهید داد، عشق به ما خلاقیت و انرژی می‌بخشد و قدرت لازم را بعد از شکست در اختیار شما قرار می‌دهد. دقت کرده‌اید تا زمانی که شما عاشق خواب یا خوردن نباشید در مورد آن صحبت نمی‌کنید. سپس در گام اول عاشق کار خود باشید تا تمام توجه خود را بر روی آن قرار دهید.

» از هر شخصی پند بگیرید ، از هر فرصتی استفاده کنید

برای اینکه رؤیایی‌های خود را محقق کنید همواره گوش و چشم خود را باز نگهدارید تا ببینید افراد چه پیشنهادهای برای شما دارند، از هر موقعیت برای پیشرفت کار خود کمک بگیرید.

» وقتی یادگیری را متوقف کنید، شکست را شروع کرده‌اید

مدام در حال تحقیق و صحبت کردن با دیگران باشید، حتی کسانی را استخدام نمایید که با شما همراه باشند و در تمام طول انجام کار مدام در حال تحقیق بررسی و صحبت با دیگران برای پی بردن به نکات مهم در زمینه کاری و پیشرفت خود باشند تا به آرمان‌های جمعی و سازمانی برسند.

» روزگار مردم متکبر و خودخواه به سر رسیده است:

این روزها انسان‌های متکبر و خودخواه حتی اگر به ظاهر موفق هم باشند طرفداران بسیاری نخواهند داشت، این افراد به دلیل سوءاستفاده از موقعیتی که در آن قرار گرفته‌اند، اعتماد مردم را نسبت به خود از دست می‌دهند.

بنابراین تلاش کنید ترامپ‌بازی درنیاورید! در دنیای رقابتی امروز افرادی موفق هستند که از طرف مردم محبوب‌تر باشند (و فرمول محبوب بودن در این مقاله نهفته است!)، اگر دقت کرده باشد، معمولاً موسیقی‌دان‌ها، بازیگران و افراد مشهور که خوش رفتارتر هستند از محبوبیت بیشتر برخوردار شده و در کار خود موفقت تر هستند.

این مقاله را حتما بخوانید: شرکت اپل چطور توانسته در ذهن و روح مردم دنیا نفوذ کند؟

» شکست در دنیای مجازی از همه‌چیز علنی‌تر است، پس درجا نزنید.

هرگونه شکست در دنیای مجازی، مانند فیس‌بوک، توییتر و غیره می‌تواند شما را منزوی و در مسیر شکست واقعی قرار دهد؛ اما در طول زندگی میلیون‌ها شکست وجود دارد، شما نباید دست از هدف خود بردارید، بلکه باید دوباره تلاش کنید.

» ستاره‌ها را نشانه بگیر، اگر به آن‌ها نرسیدی حداقل به ماه میرسی

اگر آرزوهای خود را محدود کنید و دنیای کوچکی برای خود تصور نمایید، در نهایت به آن نیز می‌رسید؛ بنابراین هرگاه رؤیایی در ذهن خود دارید آن را به اندازه کافی بزرگ تجسم کنید.
عادت تجسم رسیدن به رویاهای بزرگ یکی از عادت‌های مشترک بین افراد موفق به شمار می‌رود. کسانی که توانایی تجسم، دست یابی به رویاهای خود را ندارند، مطمئنا در کاری که انجام می‌دهند به موفقیت دلخواه خود نخواهند رسید.


قسمت دوم

 

کاربران غیر لاگین
2 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. بهنام می گوید

  عرض سلام و احترام خدمت وبسایت سوخت جت و همچنین همه دوستان عزیز
  مطلب خوبی بود و جای تامل داشت و امیدوارم ادامه دار باشه این سری مطالب.بعنوان یکی از کاربران 3 ساله وبسایت سوخت جت یه انتقادی از شما داشتم و اون هم اینکه وبسایت سوخت جت درجایگاه خوبی نزد کاربران هست و اشاعه دهنده یکسری الگو و باورها ست به همین جهت خواهش میکنم از به کار بردن برخی القاب نا زیبا خودداری فرمایید.جناب ترامپ هر کسی باشن یک شخصیت موفق و سیاسی برجسته ای دارن و جای تقدیر داره جدا از اینکه یک سری مسایل هم بخاطر وضعیت سیاسی بوجود آمده باشه.
  امیدوارم با یک ذهنیت مثبت دیدگاه بنده رو مطالعه فرمایید و صرفا این نظر من بود
  با تشکر ❤❤❤❤

 2. مرتضی سقایی می گوید

  سلام
  در مورد کسب و کارهای اینترنتی و خصوصا راه اندازی سایت فروشگاهی و اینکه آیا اساسا این نوع بازاریابی و عرضه کالا میشه به عنوان راهکار مناسب برای برون رفت از بحران اقتصادی باشه یا نه کلیپ و مقالات بیشتر ارائه بدید.

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**