7 سوال حساس که شخصیت واقعی شما را نشان میدهند

چقدر از شخصیت واقعی خودتان اطلاع دارید؟
آیا اصلا خودتان را می شناسید؟ یا فکر میکنید که می شناسید؟ میدانید جنبه های مثبت یا منفی شخصیت تان چیست؟

درحالی که امروزی اکثر جوانان با وجود شبکه های اجتماعی فقط سرگرم گرفتن عکس و گذاشتن آن در شبکه های اجتماعی برای جمع کردن لایک هستند، عده کمی هستند که به فکر شناختن خودشان و شخصیت واقعی شان هستند.

در این مقاله میخواهیم 7 سوالی را که شخصیت واقعی شما را مشخص میکند با همدیگر مرور کنیم؛
لازم نیست به همه سوال ها پاسخ مثبت بدهید… با خودتان صادق باشید !
حتی اگر پاسخ این سوال ها را هم ندانستید، فرصت خوبی برای فکر کردن راجع به آن است.

این 7  سوال را حتما از خودتان بپرسید (اگر میخواهید شخصیت واقعی تان را بشناسید) :

 

سوال اول | آیا به دیگران کمک میکنید؟ (حتی وقتی کسی کمک کردن تان را نمی بیند)
اگر پاسخ شما مثبت است، خب شما یکی از 7 ویژگی مهم و مثبت شخصیت موفق را در خودتان دارید؛ اما اگر پاسخ تان منفی است… یک بار خودتان را در جای فردی که نیاز به کمک دارد بگذارید.

همانطور که قبلا در پروژه سوخت جت، در فایل صوتی اثـــر تـــو از دکتر مسعود برومند شنیدید، شما هر وقت به دیگران کمک میکنید در واقع فرشته ای از جانب خداوند در روح شماست و از طریق شما کمک خداوند را به بندگانش هدیه میکند؛

پس، با کمک کردن به دیگران باید این وظیفه بزرگ الهی را شکرگزار باشید.

 

هاف بی براون
هاف بی براون

 

سوال دوم | آیا به دنبال افتخار هستید؟ (یا میخواهید فرد با ارزشی باشید؟)
افتخار معمولا با توجه دیگران به خود جلب میشود.
شما با داشتن یک اتومبیل مدل بالا و گران قیمت، توجه دیگران را به خودتان میتوانید جلب کنید و احساس افتخار داشته باشید نسبت به خودتان… اما چقدر برای دیگران ارزشمند هستید؟

ارزشمند بودن، یعنی ارزش آفرینی کردن برای دیگران؛ یعنی بودن شما در این دنیا باعث بهتر شدن دنیا شود. باعث شود زندگی یک نفر، دو نفر یا هزاران نفر دستخوش تغییر شود.

نکته جالب اینجاست که افراد ارزشمند، ناخودآگاه افتخاراتی هم کسب میکنند. اما افرادی که به دنبال افتخارند، هیچ ارزشی ایجاد نمیکنند.

 

 

سوال سوم | آیا مغرور هستید؟
در راه موفقیت، توجه به خودتان، اهداف و رویاهایتان از مهم ترین ارکان موفقیت و اولویت زندگی است. اما زمانی که این اولویت ها کمی بیش از حد میشود، تبدیل به اعتماد به نفس بیش از حد یا غرور کاذب میشود.

افرادی که غرور کاذب دارند، خودشان را بیش از آنچه که هستند می پندارند.
این افراد یادشان میرود که بودند و چطور شروع کردند. آنها به طور موقت یادشان میرود که از کجا آمده اند و خود واقعی شان کیست.

یادتان باشد؛ اگر هر وقت احساس کردید از بعضی دیگر برتر هستید، اگر احساس کردید ارزش وجودی شما بیشتر است، اگر احساس کردید بیش از حد نیاز میدانید؛ بدانید در حال نزدیک شدن به غرور کاذب هستید.

 

 

سوال چهارم |‌ یادتان می آید از کجا آمدید؟
این سوال، ادامه سوال سوم است.

اکثرمان، بعد از مدتی یادمان میرود کی هستیم و از کجا آمدیم برای همین حس برتر بودن با توجه به شرایط امروزمان باعث میشود رفتاری غیر بالغانه از خودمان نشان دهیم.

در دنیای کارآفرینی، این ویژگی شخصیتی اگر به آن دقت نشود خیلی زود تبدیل به یک ویژگی منفی میشود. اکثر کارآفرینان پس از موفقیت های پی در پی، یادشان میرود که بودند و از کجا آمدند و چه کسانی در راه موفق شدن شان به آنها کمک کردند… شما اینطور نباشید !

 

آبراهام لینکلن
آبراهام لینکلن

 

سوال پنجم | به تلاش سخت اعتقاد دارید؟
با توجه به کتاب های تازه منتشر شده و خیلی از سخنان بزرگان امروزی… این شعار در ذهن جوانان جا افتاده که بدون سخت کار کردن هم میشود موفق شد !

نه عزیزان، اینطور نیست.
هیچ فرد موفقی را نمی بینید که بدون تلاش سخت، بدون روزهای بد، بدون ناامیدی در طول مسیر، بدون روزهای بی انگیزه و خسته کننده توانسته باشه جایگاه بالایی در دنیای موفقیت بدست آورد.

اگر سخت در تلاش هستید اما هیچ نتیجه ای نمیبینید، نگران نباشید، صبر کنید. روزهای خوب در راه اند…

 

 

سوال شش | آیا باور دارید بخشیدن، بزرگترین هدیه شما به دنیاست؟
اگر موفقیت تان را فقط در پیروزی و دستآوردهای خودتان میدانید، خیلی زود به سرازیری ناموفقیت ها نزدیک میشوید.

اگر به گذشته نگاه میکنید و زندگی تان را سرشار از شادی و خوشبختی میبینید، اما زندگی امروزتان را سیاه و سفید و یکنواخت؛ باید به خاطر بیاورید که در گذشته، بخشنده تر بودید و چیزهای بیشتری به دیگران بخشیدید…

بخشیدن فقط با پول یا کالا نیست؛
شاید با یک لبخند، با زمان، با تحمل درد دل های دوست تان یا حتی دانه دادن به پرندگان پارک هم میتواند بخشیدن و دادن به این دنیا باشد.

پس شروع کنید به بخشش، هرآنچه از دست تان بر می آید قستمی از آن را به این دنیا ببخشید.

 

 

سوال هفتم | آیا به چیزی بزرگتر و عمیق تر در این دنیا ایمان دارید؟
در آخر، مهم ترین سوال این است… آیا فکر میکنید زندگی همان چیزی است که میبینید؟ یا شعوری پنهان و عظیم در این دنیا حکم فرماست؟

آیا زندگی فقط کار کردن، پول درآوردن، تفریح و پس انداز کردن است؟ یا میتوان معنای عمیق تری از آن راجع به خودمان، وجودمان و این دنیا بدست آورد؟

هرآنچه که میتوانید در این دنیا بدست آورید، هرچقدر میتوانید به این دنیا ببخشید و یادتان باشد که ماموریت شما در این دنیا فقط به خودتان مربوط نمیشود. شما به این دنیا آمدید که هدفی بزرگتر و مربوط به کل مردم این دنیا به سرانجام برسانید.

شما بی هدف در این دنیا ظاهر نشدید… نیرویی در شماست که قرار است دنیا را برای تمام مردمش بهتر و محل زندگی راحت تری ایجاد کنید که در ورای آن، موفقیت شما در این زندگی پنهان شده.

 

شما چند پاسخ مثبت به سوالاتی که خواندید، دادید؟
عدد مربوط به پاسخ های مثبت تان را در زیر همین نوشته بنویسید…

در همین زمینه بخوانید :

14 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ین می‌گوید

  مشکل این مطالب این سایت انگیزش بدون در نظر گرفتن واقعیت هست. ببینید دوستان همه چی باید بومی سازی بشود تا در جامعه کاربر داشته باشد. این مطالب یک ترجمه از کتب روانشناختی زرد یا عامیانه هست که با فرهنگ ایرانی آداپته نشده تطابق داده نشده. این مطالب روانشناسی علمی نیست روانشناسی زرد یا همون کوچه بازاری هست. زیبا و قشنگ ولی بی کاربرد

 2. کاربر سوخت جت asin می‌گوید

  سلام
  من تقریبا 7 مورد تو یکی شون کاملا معتقد نبودم
  اونم سخت کوشی بود

 3. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

  6 مورد مثبت

 4. کاربر سوخت جت rimi می‌گوید

  5 مورد

 5. کاربر سوخت جت 1375 می‌گوید

  هر 7 مورد خداروشکر

 6. کاربر سوخت جت npoo می‌گوید

  با سلام من عضو پروژه شدم و پول پرداخت کردم الان میخواهم وارد حساب کاربری شوم نمیتوانم مینویسد جیمیل شما اشتباه است من ایمیل دیگری را وارد کردم اما برای دیدن همه ی مطالب باز هم نمیتوانم وارد شوم اگر میشود نام کاربری و رمز عبور جدیدی به من بدهید من بیشتر با جیمیل ثبت نام کردم اما این بار اجازه ثبت جیمیل قبلی را به من نمیداد لطفا راهنمایی کنید

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   سلام
   لطفا از قسمت تماس با ما پیگیری کنید، با تشکر

 7. کاربر سوخت جت hari می‌گوید

  اگر امکانش بود در زمینه جرات ورزی و غلبه بر ترسها و فوبیای اجتماعی کمرویی و خجالت کشیدن مطالب بزارید.بنظرم انسان تا خودش را نسازد و بر ترس و کمروییش غلبه نکند که نمی تواند وارد اجتماع شود و فعالیت کند.ممنون

 8. کاربر سوخت جت hari می‌گوید

  شش مورد.

 9. کاربر سوخت جت rgol می‌گوید

  6پاسخ مثبت

 10. کاربر سوخت جت ای می‌گوید

  شش مورد مثبت بود

 11. کاربر سوخت جت oudi می‌گوید

  5

 12. کاربر سوخت جت di90 می‌گوید

  6 پاسخ مثبت

 13. کاربر سوخت جت idmn می‌گوید

  به همه موارد جوابم مثبت بود

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**