چطور آنچه را که در ذهنمان تصور میکنیم، در واقعیت بدست آوریم؟

تصور در ذهن

یک لحظه چشمانتان را ببندید تصور کنید هرآنچه را که در ذهن بتوانید تصور کنید، در واقعیت پدیدار میشود…
حالا به چه چیزهایی فکر میکنید؟

احتمالا برای بار اول تصور بعضی چیزهای سخت خواهد بود…
درست است که تصور کردنمان هیچ هزینه و محدودیتی ندارد، اما ما اغلب اوقات آنچه را که شرایط فعلی نمیتوانستیم بدست آوریم را هم حتی تصور نکردیم !

یعنی، حتی برای تخیلاتمان هم حد و حدود مشخص کردیم ! در صورتی که تمام فیلسوفان، اندیشمندان ذهن و دانشمندان بزرگ تاریخ چیز دیگری به ما گفته اند : “آنچه را در ذهن بتوانید تصور کنید، در واقعیت تان پدیدار خواهد شد.

پس چرا حد و حدودی برای تصوراتمان مشخص میکنیم؟
ما انسان ها، در محیط و شرایطی منحصر به خودمان زندگی میکنیم، گاهی این محیط و شرایط آنچه را که میخواستیم نیستند، به همین دلیل به اشتباه اغلب اوقات در مورد شرایط و محیط بدی که داریم ناراحتیم، نگرانیم و در حال خودخوری هستیم.

رالف والدو امرسون، فیلسوف و نویسنده آمریکایی در یکی از آثارش یعنی کتابِ اتـکـا بــه خـــود می نویسد: انسان های موفق، آنهایی هستند که شرایط و محیط پیرامونشان را نظاره میکنند، اگر چیزی را که میخواهند، نمی بینند، آنرا فراموش میکنند،
و چیزی را که میخواهند ببینند را خلق میکنند.

و درست همین جا است که محیط و شرایط فعلی، قدرت تجسم مان را، که قدرتمندترین سلاح موفقیت انسان است را از ما میگیرد و باعث میشود اغلب اوقات به چیزی که الان هست فکر کنیم تا چیزی که باید باشد.

ذهن انسان قابلیت خلق آنچه را که میتواند تصور کند را دارد.

حتی خالق دیزنی لند یعنی والت دیزنی، وقتی از او در مورد اینکه چطور توانست به جایی که میخواسته برسد، پاسخ داد : ذهن انسان فقط آنچه را که میتواند بدست آورد را میتواند تصور کند، اگر رویایی در سر دارید، پس بدانید میتوانید بدستش آورید، زیرا اگر نمیتوانستید، هرگز آنرا تجسم نمی کردید.

و بلاخره مهم ترین سوال، چطور آنچه را که تصور میکنیم، تبدیل به واقعیت کنیم؟
این سوال دقیقا موضوعِ این مقاله است که میخوانید.

 

باید از غول چراغ جادوی ذهن استفاده کنید… – تصور در ذهن

 

شما در این مقاله دقیقا قرار است یادبگیری چطور، هر آنچه را که میتوانید در ذهن تصور کنید را در واقعیت خلق کنید و در زندگی تان آنرا عینا ببینید؛ در این مقاله 5 راه دستیابی به چیزهایی که در ذهن میتوانید تصور کنید را یاد میگیرد، که تاریخ سازان بزرگ از آنها استفاده کرده اند و شگفتی ساز شده اند.

پس، اگر رویایی در سر دارید و یا خیلی ساده فقط از محیط و شرایط پیرامون تان ناراضی هستید و میخواهید آنچه را که دوست دارید در اطرافتان ببینید، این مقاله برای شماست، تا به شما 5 راه ساده برای خلق زندگی رویایی و منحصر به خودتان را یاد بدهد.

اگر ازینکه زیادی رویاپرداز هستید ناراحتید و میخواهید هرچه زودتر دست به کار شوید و آنچه را میخواهید بدست آورید، کافیست 5 مرحله زیر را دقیق اجرا کنید. این 5 مرحله برای تمام خواسته هایتان صدق میکنند و استثنائی برای تصوراتتان قائل نیستند.

پس اگر آنچه را که در وضعیت و شرایط فعلی بدست آوردید را نمی پسندید، مطمئن باشید از طریق همین 5 مرحله آنها را بدست آوردید… حتی اگر خودتان متوجه آن نباشید !

 

5 مرحله طلایی برای بدست آوردن آنچه را که تصور میکنید، به شرح زیر است :

تصور در ذهن

 1. اهدافتان را بنویسید و برای آنها نقطه پایان مشخص کنید

  قدم اول هدفگذاری است. شما ابتدا باید رویایتان را به چند هدف خرد تجزیه کنید. برای مثال اگر رویایتان ثروتمند شدن است، باید دقیقا مشخص کنید به کمک بدست آوردن چه اهدافی میتوانید ثروتمند شوید؟

برای این منظور باید دقیقا با حزئیات مشخص کنید، چه مقدار پول باید در دست داشته باشید، چه مقدار باید پس انداز داشته باشید، چه مقدار باید درآمد داشته باشید، چه مقدار باید بدهی داشته باشید و …

فقط و فقط زمانی میتوانید به آنچه که میخواهید برسید، که بدانید چه میخواهید !
شما اگر ندانید بدنبال چه هستید، هرچقدر هم سخت کار کنید، شاید بدستش نیاورید… پس دقیق و با جزئیات هرچه ریزتر، بهتر آنچه را که هدف میدانید بنویسید و برای هرکدام نقطه پایان و موعد مقرر تعین کنید که باید به پایان برسند.

اهداف شما نباید تا بینهایت ادامه داشته باشند.

 

 1. تعادلی بین خواستن و نیاز داشتن برقرار کنید

  تصور در ذهن : شما برای بدست آوردن هرچیزی، باید بعضی چیزهایی که دارید را بدهید… این یک قانون است.

برای همین منظور شما نمیتوانید، آنچه را که میخواهید بدست آورید و هیچ چیزی هم از دست ندهید، بنابراین باید یکبار دیگر سرکی به زندگی و اوضاع و احوال و دخل و خرج تان بیاندازید.

و مهم ترین سوال تان را بپرسید : آیا چیزی را که دارم و از آن استفاده میکنم، نیاز دارم؟ یا فقط میخواهم داشته باشم؟ برای مثال شاید اتومبیل که ماهیانه (مثلا) 10 هزار تومان خرج دارد (که فقط میخواهید داشته باشید) را با اتومبیل ارزانتری که ماهیانه 5 هزار تومان خرج دارد (اما نیاز شما را هم برطرف میکند) تعویض کنید سریع تر به خواسته هایتان برسید.

 

 1. افراد مناسب و واجد صلاحیت اطرافتان نگه دارید

  تصور در ذهن : در مقالات پیشین در مورد تاثیر دوستان در موفقیت و ثروتمند شدن خواندید.
  در مرحله سوم نیز این تاثیر قابل رویت است… شما باید خودتان را افرادی دارای صلاحیت یعنی افراد عملگرا احاطه کنید نه افراد رویایی و یا منفی.

برای پیدا کردن این افراد، به صحبت های آنها گوش ندهید ! بلکه فقط به دستآوردها و نتایجی که در زندگی بدست آوردند دقت کنید. شاید رعایت همین مورد شما را 80% خواسته هایتان برساند.

 1. یک قدم عقب تر بایستید و فکر کنید

  اگر خیلی سخت مشغول به کار هستید و فرصت سر خاراندن ندارید، بدانید که در شرایط ریسک زیادی به سر می برید، زیرا معلوم نیست آیا کارهایی که درحال انجام دادنشان هستید، آیا مفید هستند یا خیر؟

برای این منظور میتوانید از نظریه نسبیت انیشتین استفاده کنید (البته به زبان ساده تر!)
اگر مدت زیادی است کاری را انجام میدهید، اما نتایج مورد انتظار و یا حتی منفی دریافت میکنید، چرا یک قدم عقب تر بر نمی گردید و از خودتان سوال معروفِ “چه کاری مفید است؟ چه کاری مفید نیست؟” را بپرسید و کارهایی که مفید هستند را انجام دهید و کارهایی که مفید نیستند را رها کنید…

 

 1. تصور کنید همه چیز طولانی تر و هزینه بر تر از چیزی که تصور میکنید خواهند بود

  مهم ترین قدم، یعنی قدم پنجم… رویا پرداز بودن خوب است، زیرا به انسان دید و چشم اندازی از آینده ای که در پیش دارد میدهد، اما واقعیت این است که بعضی مواردی که در رویا میبینیم با واقعیت سازگار نیستند… مثل طول مدت چیزی که میخواهیم بدست آوریم و هزینه ای که بدست آوردن آن دارد !

برای این منظور، همیشه در برنامه خود، زمانی بیش از مدتی را که تصور میکنید و هزینه ای بیش از هزینه ای که تصور کردید را در نظر بگیرید… مطمئن باشید ضرر نمیکنید.

اکثر افراد به خاطر اینکه تصور میکردند باید خیلی زودتر به اهدافشان می رسیدند، در اواخر راه تسلیم شدند! در حالی که اگر میدانستند زمان و هزینه در رویا به مراتب کمتر از واقعیت است… شاید اهداف بیشتری تعیین میکردند.

 

در همین زمینه، توصیه میکنیم نوشته های زیر را هم حتما بخوانید :

امیدواریم که از مقاله تصور در ذهن لذت برده باشید

 

7 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. علیرضا می گوید

  هر وقت تصور میکنید به جای اینکه بگویید به هدف میسرم بگویید رسیدم وموفق میشوید هیچگاه قدرت تصور را دست کم نگیرید و به ان ها خیال نگید بگوید واقیعت وقتی این را گفتید تمام دنیا به سوی کمک شما میشتابد ورسیدن هدف یاریتان میکنند

 2. شهروز می گوید

  به سلامتی و سعادت و ثروت فکر میکنم ……..

 3. yosef می گوید

  سلام من هم دوست دارم پولداربشم هرچی کارمیکنم همش بدهکارم نمیدانم چطورپولداربشم لطفاکمک کنین منم یادبگیرم متشکرم

  1. mziyari1999 می گوید

   شروع کن ب سرمایه گذاری.
   میتونی با سرمایه گذاری روی خودت شروع کنی.
   مثلا کتاب خوندن. کتاب پدر پولدار پدر بیپول پیدا کن و بخون. خیلی به من کمک کرد. به توهم کمک میکنه.
   من برای بار چهارم دارم میخونمش. هربار یچیز جدید یاد گرفتم ازش.

 4. مدرن می گوید

  ما به بچه ها میگیم اندیشه فایق …

 5. hamoon parsa می گوید

  بزرگ فکر کنیم

  1. کیهان می گوید

   راه موفقیت در هر کاری چه کسب علم و دانش باشدوچه کسب و کار و یا کارآفرینی فقط است انسان در هر راهی قدم بگذارد اگر بخواهد پیروزی حتمی است

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**