دیپاک چوپرا توضیح میدهد با قانون بخشش چطور زندگی دلخواه‌تان را خلق کنید

با رعایت قانون بخشش فراوانی را به زندگی تان جاری کنید...

قانون بخشش چیست؟

موفقیت جنبه‌های بسیار فراوانی دارد.
هر کس تعریفی خاص از موفقیت دارد که با دیگری متفاوت است. موفقیت علاوه بر جنبه‌های گسترده مادی از نظر معنوی نیز بسیار اهمیت دارد. از نظر دیپاک چوپرا بخشش یک قانون معنوی موفقیت و سرآغاز پیروزی است که نشانه‌های آن را باید از درون کسب کرد و پرورش داد؛ زیرا برای موفقیت باید در ابتدا از درون آماده باشیم.

[bs-quote quote=”تنها، نادانان، بخشندگی را نستایند. خردمند از بخشش شاد گردد.” style=”default” align=”center” color=”#e8be35″ author_name=”بودا” author_avatar=”https://sookhtejet.com/wp-content/uploads/2018/06/بودا-ب.jpg”][/bs-quote]

قانون بخشش را می‌توان،قانون داد و ستد نیز خواند،
زیرا کائنات از طریق مبادله پویا عمل می‌کند.
هیچ چیز ایستا نیست.
جسم در حال مبادله پویا و مداوم با جسم کائنات است.

ذهنتان به طرزی پویا با ذهن کیهان ارتباط متقابل دارد. نیروهایتان نمایانگر انرژی کیهانی است. جریان حیات هیچ نیست مگر ارتباط متقابل و هماهنگ همه عناصر و نیروهایی که به صورت قانون بخشش عمل می‌کند.

چون جسم و ذهنتان و کائنات در مبادله‌ی پویا و مداومند، بندآوردن جریان نیرو مانند بند آوردن جریان خون است. هر گاه جریان باز ایستند دچار احتقان و گرفتگی و ایستایی می‌شود.

 

به این دلیل باید ببخشایید و بستایید تا بتوانید ثروت و فراوانی
-یا هر چه را که در زندگی خواهان آنید- در زندگیتان در جریان نگاه دارید.

اگر جریان پول را متوقف کنیم
اگر تنها قصدمان چسبیدن به پولمان و احتکار آن باشد–چون پول نیروی حیات است،جریان بازگشت آن را به زندگی‌مان نیز متوقف می‌سازیم. برای اینکه آن نیرو به سوی ما بیاید، باید آن نیرو را در جریان نگاه داریم.پول نیز همچون رودخانه باید در جریان باشد وگرنه در نیروی حیات خود،راکد،فاسد،بسته و خفه می‌شود.

در این باره برای مطالعه‌ی بیشتر می‌توانید این مقاله را بخوانید: چطور مغناطیس ذهنی جذب پول را فعال کنید؟

هر رابطه‌ای داد و ستد است.
بخشیدن،ستاندن را تولید می‌کند. آنچه بالا می‌رود باید پایین بیاید و آنچه بیرون می‌رود باید بازگردد. در واقع ستاندن مانند بخشیدن است، زیرا داد و ستد جنبه‌های متفاوت جریان نیرو در کائنات‌اند و اگر جریان هر یک از آن‌ها را بند آورید، در هوشمندی طبیعت مداخله می‌کنید.

در هر بذر وعده‌ی هزاران جنگل نهفته است. اما بذر را نباید احتکار کرد. بذر باید هوشمندی خود را به خاک حاصلخیز ببخشد.

از طریق بخشیدن خود،نیروی نامرئی آن در تجلی مادی جریان می‌یابد.

» هر چه بیشتر ببخشید،بیشتر دریافت می‌کنید

زیرا فراوانی کائنات در زندگی‌تان در جریان نگاه می‌دارید. در واقع،هر آنچه که در زندگی ارزش داشته باشد فقط زمانی فزونی می‌یابد که بخشیده شود. آنچه در اثر بخشیدن افزایش نیابد،نه ارزش بخشیدن دارد و نه ارزش دریافت کردن؛

چنانچه با عمل بخشیدن،احساس کنید که چیزی را از دست داده‌اید، واقعاً آن هدیه را نداده‌اید و موجب افزایش نخواهد شد. اگر با اکراه ببخشایید،نیرویی در پس آن بخشایش وجود ندارد.

[bs-quote quote=”اگر تو را ستودند،بهتر از آنان ستایششان کن و اگر به تو احسان کردند، بیشتر از آنان به آنان ببخش. به هر حال، پاداش بیشتر برای آغاز کننده است.” style=”style-1″ align=”center” color=”#5e5e5e” author_name=”امام علی (ع)”][/bs-quote]

مهم‌ترین چیز در این میان نیت است.نیت همواره باید با ایجاد شادمانی برای بخشاینده و ستاننده باشد.
زیرا شادمانی،حمایتگر و حافظ حیات است و از این رو، موجب افزایش می‌شود.

 

بازگشت مستقیماً به میزان بخشایش بستگی دارد، البته اگر بی قید و شرط و از ته دل باشد. به این دلیل عمل بخشایش باید شادمانه باشد و دارای این چهارچوب ذهنی که از خود عمل بخشیدن، احساس شادی کنید.

تمرین قانون بخشش بسیار ساده است.

 • اگر شادی می‌خواهید، به دیگران شادی بدهید.اگر محبت می‌خواهید،بیاموزید که محبت کنید.
 • اگر توجه و قدردانی می‌خواهید،بیاموزید که توجه و قدردانی نشان بدهید.
 • اگر وفور مادی می‌خواهید، به دیگران کمک کنید تا از نظر مادی غنی شوند.

در واقع آسانترین راه برای کسب آنچه می‌خواهید این است که به دیگران کمک کنید تا به خواسته‌های خود برسند. این اصل به طرز یکسان در مورد افراد، شرکتها، جوامع و ملل صدق می‌کند.

همچنین در این مقاله توضیح دادیم که چطور بهترین روابط را به سمت خودتان جذب کنید.

اگر می‌خواهید از همه‌ی موهبتهای نیکوی زندگی برخوردار شوید، بیاموزید که خاموش برای همه برکت بطلبید.

بهترین راه برای اجرای قانون بخشیدن-آغاز کل فرآیند جریان – این است که تصمیم بگیرید هرگاه با کسی تماس می‎یابید،چیزی به آن‌ها بدهید. لزومی ندارد که هدیه تان صورت مادی داشته باشد. می‌تواند شاخه گلی،تحسینی یا دعایی باشد.

در واقع قدرتمندترین شکل قانون بخشش ، غیرمادی است.
موهبتهای ابراز علاقه، توجه، عاطفه، تحسین و محبت از گرانقدرترین هدایایی هستند که می‌توانید بدهید و بهایی نیز بابت آن‌ها نمی‌پردازید.

 

پیش از گرفتن،دهنده و بخشنده باشید.

ناپلئون هیل

 

هرگز با دست خالی و بدون هدیه به خانه‌ی کسی نروید.
شاید بگویید: چگونه می‌توانم به کسی چیزی بدهم وقتی خودم در این لحظه به اندازه‌ی کافی ندارم؟

می‌توانید شاخه گل ببرید، فقط یک شاخه گل. می‌توانید یادداشتی یا کارتی ببرید که احساسهایتان را نسبت به شخصی که به دیدارش می‌روید ابراز کند و حتی یک لبخند بذر شادی را در دل افراد می‌پراکند، آن را هدیه بدهید.

[bs-quote quote=”بیایید همیشه یکدیگر را با لبخند ملاقات کنیم، چرا که لبخند آغازگر عشق است. ” style=”style-2″ align=”center” color=”#afafaf” author_name=”مادر ترزا” author_avatar=”https://sookhtejet.com/wp-content/uploads/2019/11/مادر-ترزا.jpg”][/bs-quote]

تصمیم بگیرید هر جایی می‌روید و به هر کس که می‎‌بینید چیزی ببخشید. مادامی که چیزی می‌بخشید،دریافت می‌کنید. هر چه بیشتر ببخشید بیشتر به اثرات اعجازانگیز این قانون اعتماد می‌کنید.

هر چه بیشتر دریافت کنید،توانایی شما نیز برای بخشیدن افزایش می‌یابد.

طبیعت راستین ما وفور و فراوانی است. فطرتاً از فراوانی سرشاریم زیرا طبیعت از هر نیاز و آرزو حمایت می‌کند. طبیعت بنیادی ما یکی از تواناییهای مطلق و امکانات بیکران است.

بنابراین باید بدانید که پیشاپیش،به رغم اینکه چه اندک یا چه زیاد پول داشته باشد-فطرتاً از فراوانی سرشارید.زیرا منشأ همه ثروتها حیطه‌ی توانایی مطلق است،و این آگاهی است که می‌داند چگونه هر نیاز،از جمله شادی و عشق و خنده و آرامش و هماهنگی و دانش-برآورد.

اگر نخست اینها را نه فقط برای خودتان بلکه برای دیگران بجویید، همه‌ی چیزهای دیگر خود به خود به سراغتان خواهند آمد.

 

امتحان کنید…

[bs-quote quote=”چه حکمتی بالاتر از مهربانی می توانی پیدا کنی؟

” style=”default” align=”center” color=”#3d3d3d” author_name=”ژان-ژاک روسو” author_avatar=”https://sookhtejet.com/wp-content/uploads/2019/11/ژان-ژاک-روسو.jpg”][/bs-quote]


 

 

در همین زمینه بخوانید:

 

2 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت یک می گوید

  مطالب جالب بودن من شبیه این مطالب رو از خانم دکتر راحله تانره هم شنیده ام ،ایشون به عنوان یک نخبه ایرانی نظریه جالبی در مورد شعر من کیستم ،در کجایم و بهر چه آمده ام دارن همینطور جذب ثروت و هر چقدر به جهان هستی دهش داشته باشی جهان هستی و کائنات چندین برابر بهت برمیگردونن
  بازم تشکر از مطالب مفیدتون

 2. کاربر سوخت جت amir می گوید

  مطالب جالبی بودن لطفا درمورد قانون بخشش تروت بیشتر بگوییند من رمزموفقیتم رو دربخشش پیدا کردم

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**