10 بمب انگیزه – هروقت خواستید در مسیر رسیدن به اهدافتان تسلیم شوید این مقاله را بخوانید

 

قشنگ یادتونه…
چقدر برای شروع این ماجراجویی ذوق و انگیزه داشتید
؛ میخواستید کسب و کارتان را راه اندازی کنید/ یک زبان جدید یادبگیرید/ به وزن دلخواهتان برسید… همانطور هم شروع کردید و پیش رفتید اما کم کم با شکست های کوچک و نیاز به صبر و تحمل زیاد بذر ناامیدی را در وجود شما کاشت.

تا اینکه یکروز یک صدایی در ذهن شما گفت
” تســـلیم شو… بســه “

حس میکنید باید به این صدای ناشناخته گوش کنید.
هیچ دلیلی برای ادامه مسیر ندارید.
انگار فقط دارید وقتتان را هدر میدهید… نتیجه گرفتید باید تسلیم شوید. البته زیاد مطمئن نیستید، اما آنچه از شرایط و نتایج بدست آمده در حال حاضر میبینید گواهی از عدم ادامه مسیر میدهند.

اما… آیا واقـــــعا باید تسلیم شوید؟ نــــه، اینطور نیست !

صبر کنید
اگر تصمیم گرفتید تسلیم شوید
قبل از تسلیم شدن این مقاله را تا انتها بخوانید

همه مان همچین شرایطی را تجربه کردیم؛
برای بدست آوردن، داشتن و لذت بردن از شرایطی ماجراجویی سختی را پیش میگیریم؛ یک نفرمان میخواهد در دانشگاه مورد علاقه اش تحصیل کند، یک نفرمان میخواهد خانه جدید بخرد، یک نفرمان میخواهد کسب و کارش را راه اندازی کند… هرکداممان وارد شرایطی میشویم که به نسبتا برایمان دشوار است و تنها دلیل انتخاب آن هم هدفی است که داریم.

پس از مدت کوتاهی، هدف دلچسب ما، جایش را به شکست ها، ناامیدی ها، سختی شرایط و … میدهد.
کم کم سختی راه بر ما میخواهد غلبه کند، لحظات هیجان انگیز و شاد جایشان را به یک مسیر یکنواخت و خسته کننده میدهند که باید تحمل کنیم. هیچ راه میانبری هم وجود ندارد…

در چنین شرایطی میدانید چه اتفاقی می افتد؟
90% افراد تسلیم میشوند…

اما چه اتفاقی برای آنهایی می افتد که تسلیم نمیشوند؟ آنها نامشان را در بدترین شرایط نزد آشنایان و دوستانشان جاودانه میکنند. همه مان در زندگی افرادی را می شناسیم که الگوی قابل قبولی برای ما هستند برای رسیدن به جایگاهی که آنها دارند، این افراد که حاضریم آنها را الگویمان قرار دهیم، جزو همان 10% -ای هستند که تسلیم نشدند.

 

دارن هاردی

 

اما چطور تسلیم نشدند؟ اگر واقعا تسلیم نشدن راحت بود، هیچکس تسلیم نمی شد.
هیچکس هم نگفته تسلیم نشدن راحت است… خیلی هم سخت است ! ولی روش هایی وجود دارد که بتوانید انگیزه تان را در سخت ترین شرایط حفظ کنید.

هدف این مقاله هم دقـــــیقا آشنا کردن شما با 10 بمب انگیزه است.
هرکدام از این 10 بمب انگیزه، سوخت کافی برای پیشرانه موفقیت شما دارند، اگر در مسیرتان خسته شدید و نیاز به چیزی داشتید تا انگیزه تان را در شما بیدار کند، این 10 بمب انگیزه دقیقا همان کاری را برایتان خواهند کرد که میخواهید.

بنابراین اگر؛

 • از ادامه مسیر موفقیت به سمت اهدافتان خسته شدید
 • میخواهید تسلیم شوید اما بدنبال آخرین دلیل برای ادامه مسیرتان هستید
 • هیچ نتیجه و نشانه ملموسی از انتخاب مسیر صحیح تان ندارید

این مقاله دقیقا برای شما نوشته شده است.
شما پس از خواندن و استفاده از هرکدام از این 10 بمب انگیزه خواهید توانست مثل روزهای نخست شروع فعالیت تان، نیرو، انرژی و انگیزه کافی برای ادامه مسیرتان تا قله موفقیت تان را بدست آورید.

10 بمب انگیزه – آماده منفجر کردن نا امیدی ها با بمب های انگیزه هستید؟

آنچه را که بمب موفقیت می نامیم، در واقع بـــُردهای کوچکی است که تاثیر بسزایی بر روی انگیزه تان دارند.
در ادامه قرار است شما با 10 برد مهم اما کوچک و دست یافتنی در 10 بخش مختلف کاری و زندگی تان آشنا شوید و یادبگیرید چطور خیلی سریع در سخت ترین شرایط با بدست آوردن آنها انگیزه خفته تان را بیدار کنید.

 1. آسون بگیر رفیق (بهـــره وری)

تاحالا یک نگاه از دید مهندسی صنایع به لیست کارهای روزانه تان انداختید؟ احتمالا یک دسته کار سخت و البته یک دسته کار آسان در بین کارهای روزانه تان دارید که باید انجام دهید.

در چنین شرایطی که سختی مسیر بر دوش شما سنگینی میکند، بهتر است کارهای روزانه تان را با آسان ترین کارها و البته لذت بخش ترین کارهایی که باید انجام شوند شروع کنید.

و همیشه به خاطر داشته باشید : تمرکزتان بر روی اثربخشی باشد تا فقط مشغول به کار شدن.

 

 1. وزن دقیقی که باید بدست آورید (تناسب اندام)

همه از داشتن اندامی متناسب لذت میبرند، چرا شما از این لذت محروم شوید؟

ساعاتی از روزهای هفته را به ورزش کردن اختصاص دهید و با داشتن یک رژیم غذایی مناسب سعی کنید در کنار هدف اصلی و مهمی که دارید تناسب اندامتان را نیز حفظ کنید.

تحقیقات نشان داده است یکی از مهم ترین دلایل انگیزه افراد موفق، تناسب اندام آنهاست که باعث افزایش اعتماد به نفس آنها میشود. آیا تعجب نمیکنید چرا افراد موفق دنیا اغلب بدنی ورزیده و متناسب دارند؟

برای این منظور میتوانید به صورت روزانه بارفیکس بروید، 20 دقیقه بدوید، 2 ساعت پیاده روی کنید. کاری کنید بدن شما آماده بماند و پس از یک حمام داغ نشاط کافی را بدست آورد.

 

 1. بدن شما یک معبد است (سلامتی جسمانی)

زمانی که سخت درگیر تمرکز بر روی هدف تان هستید و به سختی درحال انجام وظایف خسته کننده برای تحقق رویاهایتان هستید، احتمالِ به فراموشی سپردن و از خاطر بردن سلامتی تان زیاد است.

ممکن است کم بخوابید، زمان مناسبی تغذیه نکنید، غذای سالم نخورید (فست فود!!!) و بخواهید از ورزش تان صرف نظر کنید. خب، بهتر است بدانید که سلامتی شما از هر هدف دیگری در زندگی مهم تر است. شما ممکن است با به خطر انداختن سلامتی تان هدفی را در زندگی بدست آورید، اما مطمئن باشید برای همیشه دلتنگ و نیازمند سلامتی ازدست رفته تان خواهید ماند.

بهتر است موفقیت و بردی کوچک در بخش سلامتی تان داشته باشید.
لازم نیست نوشابه های انرژی زا و قهوه میل کنید تا سرحال باشید، فقط با تغذیه مناسب میتوانید انرژی لازم برای فعالیت های روزانه تان را بدست آورید، برای این منظور به صورت کامل این مقالهرا بخوانید.

 

 1. ذهن تان… مغزتان نه ! ذهن تان… (سلامتی فکری)

آیا آخر روز وقتی به خانه نزد خانواده تان میرسید خیلی از نظر فکری خسته هستید و حال و حوصله صحبت کردن ندارید؟ آیا آنقدر وظایف روزانه تان انرژی فکری شما را مصرف میکنند که دیگر بعد از کار ذهن تان کار نمیکند و میخواهید فقط استراحت کنید؟

این عادت بد یکی از سموم منتهی به شکست است !
هیچ فرد موفق و ثروتمندی با خستگی فکری زیاد به موفقیت و ثروت نرسیده است.

شما اگر نتوانید از قوه تفکرتان به درستی استفاده کنید هرگز نخواهید توانست فرصت های جدید پیش روی تان را ببینید و همیشه غرق در افکار روزمره و خسته کننده خواهید شد.

چه کار کنید؟
کافیست موفقیت کوچکی در این قسمت بدست آورید. در طول روز، 5 دقیقه پس از هر 30 دقیقه کار به تمرین تمرکز و خالی کردن ذهن پُرتان اختصاص دهید؛ کافیست این پکیج فشرده مدیتیشین را بخوانید.

 

 1. دوستان، دوستان و دوستان (روابط اجتماعی)

زمانی که دست به تغییر بزرگی در زندگی میزنیم و نیاز به تلاش و فعالیت زیاد داریم، خیلی معمول است که دوستانمان را فراموش میکنیم و تمام وقت مان را صرف کار و تلاش برای رسیدن به اهدافمان میکنیم.

اما اگر مقاله سطل سلامتی را خوانده باشید، متوجه شدید که دوستانمان یکی از راه های دفع انرژی قدیمی و بدست آوردن انرژی جدید برای ادامه مسیر هستند. اغلب مان به اشتباه تصور میکنیم دوستانمان ترمز موفقیت مان هستند، در صورتی که اینطور نیست.

شما نیاز دارید بخندید، نیاز دارید شاد باشید، اصلا نیاز دارید زمانی از روزتان را با صحبت های بی هدف و بیخود و شوختی با دوستانتان بگذرانید. ذهن شما نیاز به استراحت دارد و دوستانتان در این راه به شما کمک خواهند کرد.

 

 1. صحبت از استراحت شد، آخرین بار کی استراحت کردی؟ (تفریح)

آیا حاضرید در طول هفته 24 ساعت تان را به تفریح و استراحت کردن اختصاص دهید؟ اگر پاسخ تان مثبت نباشد، احتمالا مسیر سختی پیش رو دارید و در آینده نزدیک به تسلیم شدن نزدیک خواهید شد.

میدانید چرا؟
ذهن و بدن شما نیاز به استراحت دارند. آنها منتظر میمانند تا شما آنها را درک کنید و زمانی را برای استراحت و تجدید قوا به آنها بدهید، اما اگر اینکار را نکنید، آنها برای بقا، حاضرند هرکاری کنند تا برای جلوگیری از آسیب دیدن به زمانی برای تجدید قوا و استراحت اختصاص دهند.

اگر پس از تلاش خیلی خیلی فشرده و سخت برای رسیدن به موفقیت هرکاری کردید نتوانستید بر تسلیم شدن غلبه کنید احتمالا دلیل آن ندادن زمان کافی برای استراحت فکری، روحتی و جسمانی تان است.

میخواهید در بخش تفریح زندگی تان بــرد کوچکی داشته باشید تا انگیزه شما را برای ادامه مسیر حفظ کند؟ کافیست فقط 24 ساعت از ساعات هفتگی تان را به تفریح و پرداختن به اموری غیر از کار اختصاص دهید.

 

 

 1. آنها از ابتدا با شما بودند (خانواده)

اولین کسانی که از تصمیم بزرگ شما برای ایجاد یک تغییر بزرگ در زندگی تان متاثر میشوند خانواده تان است.
و البته اولین کسانی که شما را در سختی و ناراحتی برای رسیدن به هدف تان میبینند و آزرده خاطر میشوند هم خانواده تان است.

البته راه آسانی که همه انتخاب میکنند این است که خانواده شان را نادیده میگیرند تا یک روزی پس از بدست آوردن اهدافشان آنها را خوشحال کنند… اما این تصمیم صحیح نیست !

شما به مهر آنها نیاز دارید و بهتر است قبل از اینکه واقعا دیر شود، آنرا پاسخ دهید.
در هفته ساعاتی را مخصوص خانواده تان قرار دهید و زمانتان را با آنها سپری کنید، از بودن در کنار آنها لذت ببرید و زمانی را که کنار آنها هستید در مورد کار و مسیر و تلاش هایتان صحبت نکنید.

 

 

 1. ما فقط یک کره زمین بزرگ داریم که بر رویش زندگی کنیم (احترام به محیط زیست)

هر کار خوب یا بدی در این دنیا انجام بدهید، نتیجه آن در همین دنیا هم به شما برخواهد گشت. طبیعتی که ما در اختیار داریم ممکن است در کوتاه مدت تجدیدپذیر به نظر برسد اما در کل ما فقط یک کره خاکی داریم تا بر روی آن زندگی کنیم، چرا با انجام یک کار خوب در طول روز حس خوب و انگیزه کافی در ما ایجاد نکنیم؟

کافیست در طول مسیرتان به سر کار یک تکه پلاستیکی که بر زمین افتاده است را بردارید و در سطل زباله بیاندازید و یا هر 3ماه یکبار یک درخت بکارید.

 

 1. انرژی های کهنه باید دور شوند (نظافت)

یکی از اصول اساسی کار ژاپنی ها، نظافت محیط کارشان است.
اگر فکر میکنید با نظافت و تمیز کردن منزل یا محل کارتان خسته میشوید… سخت در اشتباه هستید !

قضیه کاملا برعکس است.
شما با نظافت و مرتب کردن محل کارتان و منزل تان و اصلا جایی که زندگی میکنید انرژی راکد محیط را دفع میکنید و محل تجمع انرژی جدید را باز میکنید.

احتمالا پس از مرتب کردن میز کارتان انرژی خوبی برای شروع کارتان دریافت کردید. این انرژی اتفاقی نیست.

 

 

 1. سوال ویژه

10 مین مورد، مخصوصا فقط برای شماست.
کافیست در طول روز این دو سوال را از خودتان بپرسید و پاسخ آنرا بیابید :

 1. چه کار مهمی میتوانم فردا انجام دهم تا من را به هدفم نزدیک تر کند؟
 2. چه کار مهمی میتوانم امروز انجام دهم تا فردا من را به هدفم نزدیک تر کند؟

و بعد، فقط آن کارها را انجام دهید.
مطمئن باشید بدست آوردن انگیزه کافی از انجام کارهایی که میدانید شما را یک قدم به هدفتان نزدیک میکند ناراضی نخواهید بود.

 

[/restrict]

 

7 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ید می‌گوید

  ممنون از تمام تلاش شبانه روزی همه همکارانتان مطالب مفید کارساز و عالی سپاسگزاریم. نوید نوید

  تازه با شما اشنا شدم و بسیار استفاده کردم

 2. کاربر سوخت جت bani می‌گوید

  با سلام خدمت باشگاه کارآفرینان جوان این مطلب برای من بسیار مفید بود .

  درضمن وقتی دارید کار درست رو انجام میدید به بهترین شکل دیگه به حرف بقیه چندان گوش ندید.

 3. کاربر سوخت جت d123 می‌گوید

  منم با نظر دوستان موافقم
  مقاله کلیشه ایی

 4. کاربر سوخت جت nos9 می‌گوید

  سلام با علي سعادت موافقم .موارد بر شمرده ربطي به تيترو عنوان مطلب نداره.يا شما فقط مطالب رو كپي ميكني و خودت تجزيه تحليل نميكني كه درسته يا نه.يا فقط قصدتون اينه كه فقط يه تيتر جذاب بزنيد. مثلان مورد يك كاملان غلطه.اگر در روز چند تا كار سخته و اسون است اول بايد كارهاي سخت رو انجام داد وگرنه باز مثل هميشه اون كار سخت رو به عقب ميندازيم و همون مثلان تنبلي پيش مياد و انباشتگي كارها.و اولويت بندي بايد از سخت به اسون باشه.در بقيه موارد هم فقط خواب زود و ورزش كمك كنندست و مهمترين مورد در انگيزه اينه كه مرتب و بصورت روزانه چندبار چشمانمون وو ببنديم و نتيجه دلخواه رو تصور كنيم تا هميشه توجه و تمركز مون حفظ بشه و فراموش نكنيم براي چي كار رو شروع كرديم

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   دوست عزیز هیچکدام از مطالب وبسایت برخلاف اظهار نظر شما کپی نیستند؛ با این حال نظر شما کاملا محترم است، هر کاربری برداشت منحصر به فرد خودش را میتواند از این مقاله داشته باشد. با تشکر

 5. کاربر سوخت جت adat می‌گوید

  سلام
  مطالبتون خیلی خوب و مفید هستن ولی
  به نظرم بیشتر موارد هیچ ربطی به ایجاد انگیزه نداشت
  لطفا بیشتر دقت کنید
  ممنون

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   با سلام و تشکر از حسن توجه شما بزرگوار
   لطفا قسمت مقدمه را بخوانید تا متوجه شوید چـــرا و چـــطور این موارد به همدیگر و به انگیزه تان ربط دارند.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**