چرا مسافرت کردن زندگی تان را متحول میکند؟

 

مسافرت تنها چیزیست که با خرید آن ثروتمند میشوید… ثروتمند نه از لحاظ دارایی و پول، بلکه از لحاظ روحی و فکری !

سفر کردن از هر لحاظ برای شما خوب است.
بعضی افراد برای استراحت سفر میکنند بعضی دیگر برای کشف افق های جدید. بعضی افراد مسافرت میکنند تا از جایی فرار کنند، بعضی افراد مسافرت میکنند تا از زندگی فرار نکنند.

آنچه مهم است، مسافرت کردن است.
دیگر چیزها بهانه هایی برای مسافرت هستند که مهم نیست؛ البته بهانه ای که به مسافرت کردن بیانجامد و نه از آن جلوگیری کند.

اکثر مردم دوست دارند مسافرت کنند اما تعداد خیلی کمی از آنها هستند که این کار را میکنند.
اکثر مردم تا دهه 30 یا 40 زندگی شان از به تعداد انگشتان دست شان هم مسافرت نکردند… و این یعنی فاجعه !
(در ادامه میخوانید چرا؟)

در این مقاله میخواهیم خیلی کوتاه، فقط دلایلی را با شما درمیان بگذاریم که بدانید چرا مسافرت کردن خوب است و چرا تا به امروز مسافرت نکردید؟

اگر چندین سال است که میخواهید مسافرت کنید اما به هر دلیلی موفق نشدید،
این مقاله را حتما بخوانید…

 

مسافرت کردن و در سفر بودن

 

 1. مسافرت کردن به شما نشان میدهد شما جایی که زندگی میکنید را دوست ندارید.
  حتما شما هم از این دست افراد در زندگی تان دارید که مدام در حال گله و شکایت از زندگی، خانواده، محله، شهر و کشورشان هستند.

این افراد بدون توقف (nonstop) میتوانند 24 ساعت راجع به عیب ها و نقاط منفی شهر و کشورشان برای شما صحبت کنند اما حاضر نیستند برای برطرف کردن این نقاط منفی، فقط یک دقیقه وقت صرف کنند. امیدواریم شما از این دست افراد نباشید، اما به هر دلیلی بعضی اوقات جایی که زندگی میکنیم مناسب ما نیست و خودمان هم نمیدانیم تا وقتی که مسافرت میکنیم به جاهای دیگر و جاهای جدیدی میبینیم.

مسافرت کنید به جاهای جدید؛ سبک زندگی مردم مختلف را ببینید، نوع زندگی ها را ببینید، جاهایی که تا حالا دیدید را فراموش کنید و جاهایی که تا حالا راجع به آنها اصلا فکر هم نکردید را بروید و ببینید.

شاید جایی که قرار است زندگی کنید، همین جای فعلی شما نباشد.

 

 

 1. در سفر ایده های خوبی به شما الهام خواهد شد.
  اکثر دانشمندان و کاشفان معتقد بودند ایده آنها نه با فکر کردن زیاد بلکه به صورت یکدفعه ای و در سفر به ذهن آنها خطور کرده…

تا به امروز هیچکس نمیداند چرا؟ اما همه از این ایده ها تاحالا داشته اند؛ برای مثال، جی کی رولینگ، در حین مسافرت ایده نوشتن کتاب هری پاتر به ذهنش خطور کرد. هوارد شولتز، موسس استارباکس در سفر به ایتالیا متوجه تعداد زیاد قهوه فروش ها شد و دکتر کرمانی در مسافرت ایده جدید روند کاهش و افزایش وزن به کمک فرهنگ صحیح غذا خوردن به ذهنش رسید.

سفر کردن، ذهن شما را پاک میکند.
فشار روانی را کاهش میدهد و شما را از زندگی همیشگی دور میکند که همین باعث میشود ذهن شما مدتی از روال مشخص فکر کردن خارج شود. (در زمینه الهام ایده های جالب، این نوشته را بخوانید)

 

اوژن فودور

 

 1. مسافرت کردن به شما نشان میدهد شغل شما همان چیزی نیست که میخواهید.
  سفر کردن، علاوه بر اینکه به شما نشان میدهد محل زندگی شما شاید آنجایی نباشد که تا به حال بوده، بلکه به شما ثابت میکند زندگی چیزی فراتر از نشستن پشت میز و انجام یک سری کارهای یکنواخت است.

زندگی میتواند هیجان انگیز و مثل یک ماجراجویی باشد.
یک زندگی یکتواخت برای یک آدم مرده خوب است. افراد زندگی هر روز باید رشد کنند، چیزهای جدید ببینند و افق های تازه ای کشف کنند.

اگر کار شما یکنواخت، خسته کننده و تکراری است؛ شما قطعا به مسافرت نیاز دارید؛ و وقتی در سفر هستید، فرصت های شغلی جدید را کشف کنید. کاری را پیدا خواهید کرد که عاشقش هستید.

 

 

 1. مسافرت کردن به شما کمک میکند اشتیاق و علاقه تان را دنبال کنید.
  دنبال کردن اشتیاق و علاقه قلبی کار هرکسی نیست.

یک جورایی جرات و شجاعت میخواهد که از دسته عموم مردم جدا شوید و به دنبال آنچه خودتان میخواهید و نه آنچه جامعه به شما تحمیل میکند بروید. مسافرت کردن از جمله کارهایی است که شهامت شما را برای دنبال کردن اشتیاق و خواسته قلبی تان را در شما ایجاد میکند.

شما در مسافرت تمام ابعاد خلاقیت وجودتان فعال میشوند و به شما کمک میکنند تا رویایتان را دنبال کنید.

 

مسافرت کردن و در سفر بودن 2

 

 1. مسافرت کردن دید تازه ای از دنیا به شما میدهد.
  شما در سفر، دید تان نسبت به کل دنیا تغییر میکند. شما پس از مسافرت دیگر همان فرد قبلی نخواهید بود و زندگی را بهتر میبینید.

مسافرت کردن مخصوصا در کشور عزیزمان ایران به طرز عجیبی دید شما را اقتصادی تر میکند نسبت به فرصت های شغلی عظیمی که در کشورمان وجود دارد و از آن غافلیم. مسافرت کردن دید شما را نسبت به سبک زندگی هم تغییر میدهد.

در کل، سفر چیز خوبیست.
تا میتوانید سفر کنید.
جاهای دور هم سفر کنید؛ چون اگر احساس میکنید زندگی خسته کننده است و خیلی یکنواخت شده، مسافرت کردن به شما کمک میکند از این یکنواختی خارج شوید. اگر به دنبال یک ایده جدید و خوب هستید، مسافرت کردن به شما کمک میکند ایده های جدیدی بدست آورید.

سفر کردن خیلی چیزها را در زندگی تان تغییر میدهد.
همیشه در مسافرت باشید.

 

در همین زمینه،
پیشنهاد میکنیم نوشته 20 سوال مهم زندگی که باید قبل از 30 سالگی جوان آن را پیدا کرده باشید را حتما بخوانید.

2 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت m.ba می‌گوید

  عکس تون خیلی زیبا بود درود بر همه سایکل توریست ها

 2. کاربر سوخت جت llah می‌گوید

  درود بر شما بسیار زیبا و مفید بود

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**