3 قانون شگفت انگیز نیوتن که زندگی شما را دگرگون میکند

کاربران غیر لاگین

«برای بهتر بازی کردن، ابتدا باید قانون بازی را بلد باشید» نیوتن هم همینطور فکر میکرد…

آیزاک نیوتن در روز 25 دسامبر 1642 یعنی سال مرگ گالیله از خانواده ای کشاورز به دنیا آمد.
چنین به نظر می‌رسد که اول بار دایی او که کشیشی به نام ویلیام آیسکاف بوده که است متوجه شد که در نیوتن استعدادی مافوق کودکان عادی وجود دارد.

بدین ترتیب ویلیام آیسکاف مادر را مجاب کرد که کودک را به دانشگاه کمبریج (که خودش نیز از شاگردان قدیمی این دانشگاه بود) بفرستد. زیا مادر نیوتن قصد داشت وی را در خانه نگهدارد تا در کارهای مزرعه به او کمک کند، در این هنگام نیوتن 15 ساله بود.

کمبریج در آن زمان دیگر آکسفورد را از مقام اولی که داشت خلع کرده، به قلب پیوریتانیسم انگلیس و کانون زندگی روشنفکری آن کشور بدل شده بود.

در آوریل 1665 که نیوتن درجه کارشناسی خود را گرفت، دوره آموزشی او که می‌توانست چشمگیرترین دوره در کل تاریخ دانشگاه باشد بدون هیچگونه شناسایی رسمی به اتمام رسید. در همان سال او به خانه بازگشت ،در این هنگام نیوتن بیش از 22 سال نداشت.

نیوتن تحت تاثیر عقاید ارسطو و افلاطون ،بسیار در باب معرفت ساختمان جهان تفکر میکرد و در نهایت توانست کشفیات بسیار زیادی را در زمینه فیزیک جهان بدست بیاورد.

 

آیزاک نیوتن 3

داستان سیب

داستانی که به کرات درباره نیوتن شنیده شده داستان درخت سیب و کشف قانون جاذبه است.

روزی او در زیر درخت سیبی در حال تفکر در باب جهان بود که سیبی از بالای درخت به پایین می افتد و سپس روحیه کنجکاو و سوال برانگیز او باعث شد او سوالاتی از خود بپرسد؛ چرا سیب به پایین و نه بالا سقوط می‌کند؟ و چرا ماه بر زمین نمی‌افتد؟

این اندیشه‌ها بعدها او را به کشف قانون نیروی گرانش رهنمون کرد؛
هنگامی که نیوتن چندین سال بعد پاسخ این پرسش را توانست بیابد، در واقع یکی از قانونهای فیزیک را کشف کرده بود که بر تمام عالم حکمفرماست !

نیوتن کشفیات بسیاری در زمینه های مختلف داشت، از قانون جاذبه تا قوانین نور و منشور، همینطور قوانین حرکت اجسام که به طور کلی قانون اجسام را در سه قانون مهم جا داد.

 1. هر جسم اگر در حال سکون ، یا در حالت حرکت یکنواخت در امتداد خط مستقیم باشد، به همان حال باقی می‌ماند، مگر آنکه در اثر نیروهای خارجی مجبور به تغییر آن حالت شود.
 2. اگر به یک جسم نیروهایی وارد شود، شتابی می‌گیرد که با برآیند نیروهای وارد بر جسم ، نسبت مستقیم دارد و با آن هم جهت است ولی با جرم جسم نسبت عکس دارد.
 3. هر گاه جسمی به جسم دیگر نیرو وارد کند، جسم دوم به جسم اول نیرویی برابر آن ، ولی در خلاف جهت وارد می‌کند.

اما باورتان میشود که این قوانین علاوه بر اینکه بر اجسام حاکم است،
برای تمام ذرات هستی برقرار است؟

در ادامه شما را به عمق دریای فیزیک و تاثیر آن برزندگی و موفقیت شما میبریم.
گفته هایی که شاید عجیب به نظر بیایند اما کاملا واقعی هستند.

این سفر حیرت انگیز در دنیای فیزیک به زبان ساده و کاربرد آن در موفقیت شخصی را
بـــــه هـــــیچ عــــــنوان از دســــت نـــــدیـــــد

شما در این مقاله به زبان فوق العاده ساده درک خواهید کرد چطور از قوانین موجود در هستی استفاده کنید و به سمت موفقیت در زندگی و کارتان پیش بروید؛ همیشه یادتان باشد : برای بهتر بازی کردن، باید ابتدا قوانین بازی را بلد باشید…

شما دسترسی کامل به این محتوا را ندارید چون هنوز عضو ویژه سوخت جت نشدید !

تصمیم گرفتم عضو ویژه شومعضویت ویژه پروژه سوخت جت

مدت اشتراک عضویت ویژه تان را انتخاب کنید :

 • یـک سالـه
 • 430,000 تومان
 • 360 روز
 • 35% تخفیف
 • شش ماهه
 • 147,000 تومان
 • 180 روز
 • 50% تخفیف نوروزی
 • سه ماهه
 • 74,000 تومان
 • 90 روز
 • 50% تخفیف نوروزی
 • یک ماهه
 • 49,000 تومان
 • 33 روز
 • 3 روز هدیه
 

کاربران غیر لاگین
11 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. نرسیس نیوتن می گوید

  بعد از دیدن اولین عکس از نیوتن در کتاب شیمی دوم دبیرستان صفحه ی 15 شوقی در وجودم برای تحقیق در مورد ایشان در من به وجود آمد است و من تا امروز بیست کتاب درباره ی ایشان مطالعه کردم که باعث علاقه بیشتر به تحقیق درباره ی ایشان شد که می‌توانم بگویم اینکه گرانش قبل از کشف توسط او توسط دانشمندانی چون ابن هیثم وابن سینا وغیره در ایران کشف شده بود شکی نیست اما نه آنطور کامل که توسط ایشان بیان شده فلامستید هم فقط داده های نجومی که در منجمی ودیدن ستارگان بدست آورده بود به او داد هرچند چون نمی خواست بگوید آنها رابرای چه می‌خواهد مشاجراتی پیش آمد و کمی با زور آن را گرفت ولی آنها اطلاعات نجومی بودند فقط درضمن در مورد هاوکینگ باید بگم کسی که خدا رو قبول نداره ومیگه خدا وجود نداره دروغگویی بیش نیست وبه حرفش اعتماد نیست خدا برای همین اعتقادات غلط و دروغ هایی که گفت فلجش کرد

 2. alimomeni95 می گوید

  البته داشتن یک سری اطلاعات درباره نیوتن بدنیست بدونیدکه که نیوتن آخرعمری اعتراف می کنه که درباره داستان سیب دروغ گفته به خاطراین که مردم آن زمان برایشان قدرت درک این مسئله بسیارنامفهوم واحمقانه به نظرمی رسیده ازخالی بندی های روزگارمتاسفانه این که درختی درغرب درموزه نگه داری میشه به نام درخت نیوتن -همان درختی که سیب به کله ی مبارک نیوتن برخوردکرد!!!!!!!!!!!
  متاسفانه کسی دراین مورداطلاع چندانی ازقانون جاذبه ی زمین نداره که اولین کسی که قانون جاذبه ی زمین رادرجهان کشف کرددانشمندنامدارایرانی،ابوریحان بیرونی بوده است نه آقای خالی بندنیوتن-حالاتحقیق و مطالعه باخودتون!
  البته بابت انتشاراین مقاله فیزیکی ازتون متشکرم

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   با سلام و تشکر از دیدگاه خوبتون، دوست عزیز آیا در این زمینه اطلاعاتی از منابع معتبر اگر در اختیار دارید ممنون میشویم همینجا در بخش دیدگاه ها برایمان ارسال کنید.

   1. alimomeni95 می گوید

    باسلام این منبع ازاینترنت است وخواندن آن خالی ازلطف نیست مقاله فوق العاده طولانی هست البته بایدتوضیح بدم که درباره دروغ نیوتن وکشف ابوریحان بیرونی دریکی ازسخنرانی سخنرانان معروف کشورشنیدم این مقاله چکیده ای ازاین وب سایت است البته ممنون میشم کاربران عزیزنظرات ومستندات خودشون رو به اشتراک بذارند-ممنون

    آیا جاذبه را واقعا نیوتون کشف کرد؟
    یکی از معروف ترین پیامبران دروغین نیوتن می باشد. کشف قانون جاذبه عمومی منسوب به نیوتن به اندازه ای در دنیای غرب مهم است که کیسینجر سیاستمدار، استاد تاریخ و از چهره های شاخص سیاست خارجی آمریکا در عصر معاصر کشف نیوتن را مبدأ تاریخ قرار داد و تاریخ جهان را به دو قسمت پیش از کشف نیوتن و پس از کشف نیوتن تقسیم کرده است. استفان هاوکینگ فیزیکدان و نظریه پرداز مشهور انگلیسی که هم اکنون کرسی نیوتن را در دانشگاه کمبریج به عهده دارد در کتابی به نام “تاریخچه زمان” می نویسد: نیوتن دانشمند معروف دانشگاه کمبریج دزدی بیش نبود است. او معلومات و اکتشافات خود را از دیگران سرقت می نمود، اسحاق نیوتن با جان فلامستید بر سر ماجرای کشف قانون جاذبه کشمکش های زیادی داشت؛ حتی در دادگاهی که به علت شکایت فلامستید از نیوتن دائر شده بود، دادگاه به نفع فلامستید رأی دهد. این رأی موجب شد تا نیوتن کینه فلامستید را به دل بگیرد و با کمک آدموند هالی، دشمن سرسخت فلامستید در تمام منابع علمی نام فلامستید حذف شود. همچنین درگیری نیوتن با دانشمند آلمانی گانفرید لایپنیز بر سر کشف شاخه ای از ریاضیات به نام حساب دیفرانسیل و انتگرال سبب شد، که بار دیگر به دادگاه کشیده شود. در نهایت با اعمال نفوذ دوستان نیوتن، به نفع او رأی داده می‌شود.آنچه مسلم است این کشفیات نه از نیوتن و نه ازآن هیچ دانشمند غربی دیگری می باشد، چون این قوانین بارها در نوشته های دانشمندان اسلامی از جمله ابن سینا، ، امام فخررازی و هبهالله بغدادی بیان شده است.
    برای مثال ابوریحان بیرونی که پایه های علم فیزیک نوین را بنا نهاد و یا زکریای رازی که پایه های علم شیمی نوین را بنا کرد و یا ابن سینا دانشمند بزرگ ایرانی که بسیاری از رازهای علوم پزشکی، فیزیک و علوم انسانی را برای جهانیان گشود. نیوتن جاذبه را به خاطر افتادن سیب بر روی سرش کشف کرد. این داستان را همیشه در مدرسه ها می شنیدیم که نیوتن عزیز زیر درخت سیب نشسته بوده و سیبی که در همان اثنا روی سرش می افتد او را به فکر می اندازد و نهایتا قانون جاذبه توسط او کشف می شود. اما واقعیت این است که خود نیوتن هیچگاه این داستان را مطرح نکرده است و این داستان چندین دهه پس از کشف قانون نیوتن و بعد از مرگ وی بر سر زبانها افتاد. شاید این داستان را باید بزرگترین دروغی که در مدرسه ها به ما گفته اند نام گذاشت.

    1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

     دوست عزیز، وبسایتی که معرفی کرده بودید در اصل یک وبلاگ بود و یک وبلاگ بدون نویسنده مشخص و تایید شده نمیتواند منبع معتبری باشد. اما با این وجود همه ما میدانیم کشف جاذبه توسط یک سیب اتفاق نیافتاده و داستان افتادن سیب یک داستان نمادین است.

     به هرحال، از اینکه سعی در هم افزایی اطلاعات عمومی داشتید از شما ممنونیم و بر اساس طرح جدید یک روز به اشتراک سوخت جت شما اضافه شد. موفق باشید

 3. اریا می گوید

  بادرود و سپاس فراوان
  عالی بود و انگیزه زیادی بهمون داد…

  پایا و پویا باشید

 4. tiyam می گوید

  بسیارامید بخش

 5. mohamadreza76 می گوید

  واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم مرسی

 6. alihoury می گوید

  من که خوشم اومد..
  ممنون

 7. mehrdadsha می گوید

  عالی بود. در بین همه ی مقاله ها بهترین بود

 8. mt1366 می گوید

  مطلب خیلی ضعیف بود. البته این رو به عنوان نظر ششخصی این حقیر در نظر بگیرید.

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**