وقتی کسی شما را باور ندارد چطور باید به رویاهایتان برسید؟

تا به حال در این موقعیت قرار گرفتید که کسی شما را باور نداشته باشد؟ مثلا رویا یا هدفی دارید، اطرافیانتان هدف شما را جدی نمی گیرد، حتی شاید  این رویا و هدفتان برای آن ها خنده دار به نظر برسد.

مثلا دوست دارید نقاش ماهری شوید اما دیگران تلاش می کنند شما را قانع کنند نقاشی برای شما نون و آب نمی شود، یا این که نویسنده هستید و هیچ ناشری حاضر نیست نوشته شما را چاپ کند و موقعیت های شبیه این ها.

اگر پاسخ شما مثبت است، اجازه دهید حقیقت مهمی را به شما بگویم: بیشتر آدم ها این شرایط را تجربه می کنند.

من خودم بارها در این وضعیت قرار گرفتم‌. به عنوان مثال وقتی برای اولین بار به دوستانم گفتم میخوام طراحی یاد بگیرم.  احساس کردم هیچ کدام از آن ها رویای من را جدی نگرفتند چون فکر می کردند برای شروع این کار کمی دیر شده، حتی بعضی از آن ها معتقد بودند من استعداد این کار را ندارم. اما من سعی کردم با وجود  انرژی های منفی دیگران  از درون خودم را باور کنم و تسلیم ‌نشوم.

لحظه ای که اطرافیان ما را جدی نمی گیرند، لحظه ی بسیار سخت و دردناکی است، اما این پایان دنیا نیست.

افراد موفق و مشهور زیادی  وجود دارند که دیگران به هدف ها و رویاها آن ها خندیدند یا آن ها را باور نکردند. اما  در نهایت آنها توانستند به اهداف و رویاهایشان برسند.

به عنوان مثال می توانم به تیلور لاتنر بازیگر آمریکایی اشاره کنم.  او از کودکی  آرزوی بازیگر شدن داشت، به خاطر همین رویا همکلاسی ها و دوستانش او را مسخره می کردند . اما او هرگز دست از رویاپردازی برنداشت و حالا تبدیل به بازیگری جوان و موفق شده.

یا کریستیانو رونالدو فوتبالیستی که از فقر به ثروت رسید. به نظر من ویژگی بارز رونالدو این بود که در شرایطی که دیگران رویاهای او را باور نداشتند، او خود را باور کرد.

[bs-quote quote=”در کودکی به پدرم گفتم می خواهم یک خانه مانند مایکل جکسون بخرم اما او به من گفت: پسرم، این خانه ها برای افراد پولدار است و ما هیچ گاه نمی توانیم در این خانه ها زندگی کنیم. حالا من یک خانه بهتر از جکسون دارم.” style=”default” align=”center” color=”#3f3f3f” author_name=”کریستیانو رونالدو” author_avatar=”https://sookhtejet.com/wp-content/uploads/2019/12/رونالدو.jpg”][/bs-quote]

همان‌طور که در این مقاله‌ی بسیار عالی در مورد قدرت باور حرف زدیم شما هر هدف و رویایی دارید می توانید به آن دست پیدا کنید به شرط این که خودتان رویایتان را باور کنید. مهم نیست تمام افراد فامیل، دوستان یا معلم هایتان به شما بگویند که این رویای ممکن نیست تا وقتی که خودتان را باور داشته باشید همه چیز ممکن است.

در ادامه سه راهکار برای شما آماده کردم تا زمانی که هیچ کس شما را باور نداشت، شما  بتوانید خودتان را باور کنید.

یک | با حقیقت روبرو شوید.

باید با این حقیقت رو به رو شوید که دیگران  شما را باور ندارند . می دانم این حقیقت تلخی است و حس بدی  به شما دست می دهد. اما تا زمانی که این حقیقت را  قبول نکنید نمی توانید قدم های بعدی را بردارید. به خودتان یادآوری کنید هیچکس به غیر خودتان مسئول زندگیتان نیست.

تمام کسانی که امروز رویای شما را باور ندارند اگر فردا تبدیل به یک آدم‌ معمولی با زندگی یکنواخت شدید و در مشکلات دست و پا زدید، هیچ کمکی به شما نخواهند کرد. پس تنها کسی که مسئول زندگی تان هست و تا لحظه آخر باید پای رویاها و اهدافش بایستد خودتان هستید.

[bs-quote quote=”مسئولیت زندگانی خود را به دوش بگیرید. با خودباوری، آسودگی و پایداری تمام، با دشواری‌ها روبرو شوید تا به راهکارهای بسیار بهتری برسید.” style=”default” align=”center” color=”#353535″ author_name=”آنتونی رابینز” author_avatar=”https://sookhtejet.com/wp-content/uploads/2018/06/آنتونی-رابینز-1.jpg”][/bs-quote]

این نکته را هم فراموش نکنید، بیش تر کسانی که شما را جدی نمی گیرند، خودشان در زندگی جدی گرفته نشدند یا این که شهامت رویاپردازی نداشتند. بیش تر این آدم ها زندگی معمولی دارند و با مشکلات تکراری دست و پنجه نرم می کنند.

دو | تصمیم بگیرید خودتان را باور کنید.

حتما این روش برایتان آشناست:
” جلوی آینه بایستید و به خودتان بگویید : من خودم را باور دارم”

به نظر من این روش برای ایجاد خودباوری کافی نیست. چون وقتی ما از درون خودمان را باور نداریم چطور می توانیم با این تلقین ها به خودباوری برسیم؟ بهترین راه برای بالا بردن خودباوری این است که  تصمیم بگیرید خودتان را باور کنید.

خب شما به خوبی می دانید که در حال حاضر خودباوری ندارید و دیگران هم شما را باور ندارند. این حقیقت ها نباید باعث  شود که شما تسلیم شوید و قید رویاها و هدف هایتان را بزنید. اینجا درست نقطه شروع شماست باید به خود بگویید که من از امروز تصمیم گرفتم خودم را باور کنم.

البته تنها گفتن این جمله کافی نیست شما باید وارد گود شوید و به صورت عملی خودباوری خود را تقویت کنید.

این حالت را تصور کنید که شما یک دوست دلسوز و خوب هستید و می خواهید به دوست صمیمی خود کمک کنید تا رویاهایش را باور کند. در این موقعیت شما به دوستتان چه حرف های دلگرم کننده ای می زنید؟ چطور به او کمک می کنید تا خودش را باور کند و رویاهایش را رها نکند؟

خب شما بهترین دوست خودتان هستید. اکر قرار است به کسی امید بدهید اول از خودتان شروع کنید. وقتی ذهنتان می خواهد نا امیدتان کند همان حرف ها را به خودتان بگویید.

  

سه | مهارت هایتان را افزایش دهید‌.

یکی از مهم ترین راهکارهایی که می تواند به شما کمک کند تا خودتان را باور کنید این است که سعی کنید مهارت های تان را افزایش دهید.

در یک دفترچه به طور واضح و کامل اهدافتان را بنویسید و در مقابل آن تمام مهارت هایی که برای رسیدن به هدف تان لازم دارید ذکر کنید.

می خواهید معلم، روانشناس، نقاش، ورزشکار یا هنرمند شوید چه مهارتی برای این این هدفتان لازم دارید؟ تمام مهارت های مورد نیاز را بنویسید و آن ها را تقویت کنید. مثلا به عنوان یک ورزشکار بهتر است بدن قوی داشته باشید پس به سراغ بدنسازی حرفه ای بروید یا برای نقاش شدن به دنبال معلم های حرفه ای و کلاس های مفید بروید.

در حقیقت اگر دیگران شما را باور ندارند به خاطر این است که بیش تر این افراد دست روی دست می گذارند  و برای رسیدن به رویاهایشان به حد  کافی تلاش کافی نمی کنند. اگر شما خودتان را باور کنید و به اندازه کافی تلاش کنید مطمئن باشید هیچ آرزو و رویایی دست نیافتنی نیست و به هر هدفی که می خواهید می رسید، به شرطی که افکار منفی تان را کنار بگذارید، به خودتان اعتماد کنید و تمام تلاش تان را به کار بگیرید.


در همین زمینه بخوانید:

4 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت سا می‌گوید

  سلام مرسی آموزنده بود

 2. کاربر سوخت جت شی می‌گوید

  ممنون از مقاله عالی و فوق العادتون

 3. کاربر سوخت جت ین می‌گوید

  خیلی مقاله جالبی بود
  با آرزوی شادی

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   ممنون از نگاهتون

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**