چطور مانند یک کارآفرین فکر کنیم و دنیا را تغییر دهیم؟

از آخرین باری که یک کارآفرین را دیدید که شرکتش هزاران کارمند داشت زمان زیادی نمی‌گذرد، چون امروزه کارآفرین‌ها در سر تیتر اخبار هستند، مردم در باره‌شان صحبت می‌کنند، کتاب‌هایی از داستان‌های جسورانه‌ایشان می‌نویسند و مستندها و فیلم‌های سینمایی هم کارآفرین‌ها را به عنوان قهرمان دیدنی این دنیا به تصویر می‌کشند. تعجبی هم ندارد زیرا کارآفرینان جادوگران دنیای اقتصادی امروزه هستند.

به قول آدام اسمیت، پدر علم اقتصاد نوین:

اما مشکل اینجاست هر بار که داستانی از یک کارآفرین موفق، از جسارت‌ها و ریسک‌هایش، از قدم‌هایی که طی کرده و از راهی که پیموده می‌خوانید و به این فکر می‌کنید چقدر آن‌ها با شما فرق دارند! فکر می‌کنید که کارآفرین‌ها، کارآفرین به دنیا آمده‌اند، اصلا به دنیا آمده‌اند که این دنیا را تغییر دهند.

اما واقعا اینطور است؟
واقعا کارآفرین‌ها متولد می‌شوند؟ یا ساخته می‌شوند؟

جواب این است: با اینکه نباید خصوصیات ژنتیکی را در رفتار انسان‌ها نادیده بگیریم اما نکته‌ی مهم به طرز فکر برمی‌گردد. یعنی مهم‌ترین تفاوت کارآفرین‌ها با بقیه در طرز فکرهایشان نهفته است. آن‌ها دنیا و شرایط را به همین گونه‌ای که هست قبول ندارند، می‌خواهند تغییر پیدا کند و مهم‌تر از این‌ها می‌خواهند خودشان عامل این تغییرها باشند.

همه‌ی رفتار و عادات شما، کارهایی که انجام می‌دهید و کارهایی که از آن‌ها خودداری می‌کنید، همه و همه به طرز فکر شما برمی‌گردد. وقتی بتوانید شیوه‌ی فکر کردن‌تان را نسبت به خود و محیط اطراف و توانایی‌های‌تان تغییر دهید خود به خود شخصیت شما هم دچار تغییر می‌شود، رفتارهایی جدید در شما شکل می‌گیرند و آدمی خواهید شد که شباهت زیادی با نسخه‌ی قبلی‌تان نخواهید داشت. بله، شما می‌توانید از خودتان یک کارآفرین بسازید.

کتاب «مثل کارآفرین فکر کنید» - نوشته‌ی اریک بولاتوییچ
کتاب «مثل کارآفرین فکر کنید» – نوشته‌ی اریک بولاتوییچ

کارآفرین بودن، به چگونگی تفکرات شما برمی‌گردد، اگر بتوانید مانند یک کارآفرین فکر کنید، خود کارآفرینی کار غیرقابل‌دسترسی نخواهد بود. و خبر خوب این است که شما به طور کاملی قدرت تغییر طرز تفکرتان را دارید. شاید نتوانید رنگ پوست، اندازه‌ی قد و گذشته‌تان را تغییر دهید اما اختیار کامل تفکراتتان در دست خود شماست.

در کتاب چگونه مانند یک کارآفرین فکر کنیم در می‌یابید که کارآفرین‌ها آدم فضایی نیستند، پدر و مادر خاص و شرایط ویژه‌ای ندارند، تنها تفاوت آن‌ها به تفکراتشان باز می‌گردد.  و حالا که فهمیدید کارآفرین‌ها تفاوتی با شما ندارند و شما هم می‌توانید مثل آن‌ها فکر کنید کافی است بدانید که یک کارآفرین چطور فکر می‌کند که در این کتاب صوتی نوشته‌ی اریک بولاتوویچ به خوبی به این موضوع پرداخت شده است.

اگر عضو ویژه‌ی پروژه‌ی سوخت جت باشید می‌توانید این کتاب صوتی را همین امروز به صورت رایگان دانلود کنید:

 

دانلود کتاب صوتی « چطور مانند یک کارآفرین فکر کنیم؟»:

 

2 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
  1. کاربر سوخت جت دم می‌گوید

    عالی بود ممنون از کتاب و مطالب مفیدتون

  2. کاربر سوخت جت ad10 می‌گوید

    هر موفقیتی و هر دستاوردی اول از همه به ایمانت بستگی داره
    ایمان اساسی به خودت و خدات و تمام ؛ ۹۹ ٪ راه طی شد به همین خوشمزگی

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**