با این روش‌ها کنترل ذهن تان را به دست بگیرید وگرنه برده آن خواهید بود

تا به حال به این فکر کرده‌اید که نیاز دارید کنترل ذهن‌تان را به دست بگیرید و آن را آرام کنید؟
یا اینکه دوست دارید ذهن دیگران را بخوانید؟
یا دوست داشته‌اید ذهن شما مانند یک فرد دیگر عمل کند؟
اما اصلاً این ذهن که تفاوت‌های اصلی بین آدم‌های مختلف جهان را ایجاد می‌کند چیست؟
چطور کار می‌کند و چگونه به وجود آمده است؟

 

ذهن چیست؟

جواب دادن به چنین سؤالی با بیان کلمات ما بسیار کار دشواری است. شاید بتوان گفت ذهن، مرکز مغز و فرمانده حیات انسان است. کنترل ذهن اساس آگاهی انسان است و بودن آن شما وجود نخواهید داشت.

اگر از بیشتر دانشمندان تعریف ذهن را بپرسید. آن‌ها به شما خواهند گفت که ذهن نتیجه کلی فعالیت‌های مغذی شماست. درواقع مغز یک چیز فیزیکی است اما ذهن نتیجه فعالیت نیروهای مغزی است که به یک آگاهی بزرگ منجر می‌شوند. شواهد بیشتری وجود دارد که این جمله دانشمندان را ثابت کند. افکار ما احتمالاً خیلی فراتر از یک واکنش فقط فیزیکی هستند!

Dan Siegel یکی از استادان مدرسه پزشکی UCLA اخیراً کتابی تحت عنوان “ذهن: سفر به قلب انسان” منتشر کرده است و نتیجه تحقیقات خود را در زمینه ذهنی در آن کتاب به اشتراک گذاشته است.

او می‌گوید: ذهن ما نمی‌تواند به مغز یا حتی فقط بدنمان محدود باشد.

بیش از 20 سال پیش یک نشست درباره ذهن توسط 40 دانشمند از جمله فیزیکدانان، جامعه شناسان، انسان شناسان، و دانشمندان علوم اعصاب برگزار شد. هدف آن‌ها این بود که به این پرسش پاسخ دهند که واقعاً ذهن چیست و چطور می‌توان آن را درک کرد. این نشست همان جایی بود که پروفسور Dan Siegel برای اولین بار از این تعریف استفاده کرد. در مجموع آن دانشمندان به این نتیجه رسیدند که ذهن مهم‌ترین عنصر بدن است و این تعریف را بیان کردند:

ذهن فرایند ناپایدار خود سازماندهی در هماهنگی تجسم و کارهای ماست که میزان انرژی و جریان اطلاعات بین داخل و بیرون جسم انسان را تنظیم می‌کند.

 

این یک محتوای ویژه است!

50% تخفیف اشتراک سه ماهه

2 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
  1. behnaz.zaeri می گوید

    همه ی مطالب عالی هستند. ذهن آدم رو درمسیر جدیدی قرارمیدهند.

  2. yazda می گوید

    جالبش اینجاس ک این مطالب را میخونم بیشتر ب خودم اعتماد میکنم، یکسری از مطالب مهم درباره ذهن و روح شخصا با خلسه بهم الهام شده، همینطور هولوگرام، همینطور قدرت کنترل انسان بدست ناکجاآباد

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**