10 کلید موفقیت نهایی جک کِنفیلد

داستان موفقیت جک کنفیلد به عنوان یکی از بزرگترین سخنران های انگیزشی دنیا و نویسنده پرفروش ترین کتاب های دنیا “سوپ جوجه برای روح” از آنجا شروع میشود که او یک معلم ساده در یکی از دبیرستان های پایین شهرش بود. جک به مرور زمان بی انگیزگی را در بین دانشجوهایش نسبت به آموختن میبیند، مخصوصا سیاه پوستان…

او تصمیم می گیرد راهی پیدا کند تا انگیزه را به دانش آموزانش برگرداند و ازینجا شروع میشود که اصول موفقیتی پیدا میکند و شروع به سخنرانی میکند تا اینکه نتیجه را در بالا آمدن نمرات دانش آموزانش میبیند و البته خودش که دیگر تبدیل به یک معلم انگیزشی شده بود…
این شروع آموزه های موفقیت شخصی و پیشرفت حرفه ای جک کنفیلد
بود

سوپ جوجه برای روح
ایده جک برای سری “سوپ جوجه برای روح” از سال 1990 شروع شد.
او ایده اش را با همکارش در میان میگذارد و پس از 3 سال هردو بر سر 60 داستان کوتاه  موافقت میکندد.

البته انتشار کتابش ، داستان دیگری بود.
جک قبل از پرینت کتابش از بیش از 130 انتشارات جواب رد شنیده بود و حتی نام کتابش که جک آنرا به الهام معنوی نسبت داده بود ابتدا توسط انتشارات منع شده بود. به هرحال پافشاریش جواب داد کتابش با همان نام “سوپ جوجه برای روح” امروزه راه را برای موسسه “سوپ جوجه” که توسط کنفیلد دایر شده است را نیز هموار کرد.

فروش 112 میلیون نسخه از زمان اولین انتشارش و تولید بیش از 200 برنامه تلوزیونی از افتخارات جک کنفیلد است.


در این مقاله گلچینی از کلیدهای موفقیت جک کنفیلد که در کتاب هایش برای مخاطبان پرشورش نگاشته است را با هم میخوانیم :

1. شما نسبت به موفقیتتان مسولیت دارید
اکثر افراد فکر میکنند راه موفقیت و خوشبختی از دنیای خارج تاثیر می پذیرد و شما کنترل کامل بر روی آینده تان ندارید.
کنفیلد این اندیشه را به چالش میکشد و میگویید شما 100% مسؤل موفقیت یا شکستتان هستید.
افرادی که معمولا دیگران را دلیل شکست هایشان میدانند معمولا همان افرادی هستند که پیدا کردن راه موفقیت را خیلی سخت می پندارند.

 

تام کلی

 

2.هدفتان را بشناسید
همه یک هدفی دارند. راز اصلی پیدا کردن آن هدف است، آن را به وضوح بدانید و با لذت تعقیبش کنید.
به عقیده کنفیلد، سنجش موفقیت دانستن هدفتان و سپری کردن زندگیتان برای بدست آوردنش است. این عقیده درست است که ما در برخی بخش های زندگیمان دارای برتری هستیم اما اگر آن قسمت ها، آنجایی نباشند که هدفمان است، پس هیچوقت به خوشبختی نهایی نخواهیم دست یافت.

 

3.تصمیم بگیرید چه میخواهید
پیدا کردن هدفتان قدم اول است اما هدایت کردن زندگیتان در مسیر هدفتان برای اکثر افراد قدم دوم خواهد بود.
معمولا افراد موقعیت هایی را ترجیح میدهند که در آن احساس راحتی می کنند. تصمیم گرفتن برای یک جهش در زندگی و یک حرفه کاری موثر برای اکثر افراد شاید ترسناک جلوه کند. با این حال تلف کردن زندگیتان بر روی حرفه ای که هیچوقت شما را شاد نخواهد کرد فقط شما را در باتلاق غم و نا امیدی پایین تر میکشد. (اگر در هزارتوی شغل دلخواه گیر افتادید، این مقاله را بخوانید)

 

4. باور کنید که هرچیزی ممکن است
ذهن میتواند ابزار قدرتمندی برای انتشار انرژش مثبت در مسیرتان باشد. شک تردید را از خود دور سازید و شروع به باور این نکته کنید که هرچیزی را که برنامه ای برای انجامش داشته باشید ممکن است.

 

5.باور کنید دنیا جای خوبی است
ترس بدتر است از شکست، رقیبان سرسخت و تمسخرهایی در زمان شکست میتوانند حتی روحیه سرسخت ترین کارآفرین های دنیا را متلاشی کنند. ترس، فلج کننده است.شروع به باور این موضوع کنید که دنیا جای خوبی است، نه آنکه همه در پی آن هستند تا شما را شکست خورده ببینند.
این اعتقاد را داشته باشید و خواهید دید کمکم آدم مهربانتری خواهید شد، بیشتر مایل خواهید بود به دیگران کمک کنید و انرژی مثبت بیشتری از طرف شما ساطع خواهد شد.

10 کلید موفقیت 2نهایی

 

6.انعطاف پذیر باشید
مشکلات راه موفقیت شما را در هم خواهد ریخت. امروزه بیشتر انسان های موفق با مشکلات رودرو میشوند و به حدی انعطاف پذیرند که در هنگام نیاز خم شوند و یا تغییر کنند.

 

7. پافشاری کنید
جک کنفیلد پافشاری کرد وقتی بیش از صد انتشارات دست رد به سینه او زندند. اما فقط یک قدم دیگر است که اگر بردارید شما را به ایده ای جدید یا هدفی والاتر خواهد رساند.به عقيده‌ء جک ،هرچه بیشتر پافشاری کنید، شانس های مثبت بزرگتری احتمال دارد اتفاق بیفتد.
در این زمینه، حتما این مقاله را بخوانید.

 

8.هدفی خلق کنید و بر رویش تمرکز کنید
خلق یک هدف برایتان یک معیاری خواهد بود برای اینکه موفقیتتان را بسنجید، اعمالتان را بررسی کنید. این امکان را به شما میدهد رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید.

 

9.قدم اول را بردارید
قدم اول تمام آن چیزی است که شما را وادار کند شروع کنید. خیلی از آدم ها علایق و رویاهای باشکوهی دارند اما بدون عمل فقط در حد یک رویا باقی خواهد ماند. برداشتن قدم اول اختلاف بین دنبال کردن اهدافتان و فقط در رویا بودن را مشخص میکند.

 

10.ریسک پذیر باشید
هر تلاش برای بدست آوردن چیزی جدید و نو خواهان ریسک است.
بسیار ناراحت کننده خواهد بود مخصوصا اگر 100% خلاف جریان زندگی عادیتان باشد. اما اگر شما قلبا باور کنید که این چیزی است که می خواهید، شما را به هدفتان نزدیکتر میکند پس اراده کنید و ریسک پذیر باشید زیرا ریسک و نامعلومی وضع سرانجام ارزشش را خواهد داشت.

اگر این نوشته را دوست داشتید؛ توصیه میکنیم حتما مطالب زیر را هم بخوانید :

11 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ande می‌گوید

  سلام به شما مطالب شما خوب بود و تکراری
  من یه نوجوان ۱۴ساله هستم و همینطور که میبینید سن زیادی ندارم ولی مشتاقانه اماده برای دیدن اینده ای هستم که منتظرشم دنبال موفقیت هستم هدف من پزشکی ولی اونقدر اینو با خودم تکرار کردم که دیگه انگیزه کافی ندارم ولی خیلی تو فکر این هستم که بعدا چی میشه
  میشه راهنمایی کنین که چطور میشه یکی از اعضای جامعه اونقدر کانل باشه که خودش روحیه جدیدی رو به خودش القا کنه معمولا خیلی از هم سن و سالای خودم زیاد تو فکرش نیستن پس مرجع درستم فعلا شما هستین
  با سپاس

  1. کاربر سوخت جت جت می‌گوید

   سلام دوست عزیز، سوال‌تان را در اتاق فکر مطرح کنید دوستان پاسخ میدهند : SookhteJet.com/Questions

  2. کاربر سوخت جت ین می‌گوید

   سلام
   همین که در جستجوی خوبی هستی و تلاش میکنی و مطالب ارزنده این وب سایت که با تلاش و روحیه عالی اقدام به جمع آوری و آگاهی رسانی شده دنبال میکنید این یعنی آنکه عالی هستی اما باید سوخت لازم را برای مسیر طولانی همواره داشته باشی

 2. کاربر سوخت جت nixe می‌گوید

  با سلام
  admin عزیر
  با کمال تشکر از زحمات و مقالات خوب شما و همچنین از عکس های جالب که در مقالات استفاده می کنید.
  سوال؟
  چطور امکانش هست برای شما مقاله بفرستیم ؟

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   با سلام
   دوست عزیز به Nevisande@12CEO.ir ایمیل ارسال نمایید، با تشکر.

 3. کاربر سوخت جت ehdi می‌گوید

  سلام ممنون از مطالبتون
  ممنون میشم پاسخ مناسبی به من بدهید
  من حدود 4سال هست که انواع واقسام دوره های موفقیت هدفگذاری ایجاد ثروت مدیریت اقتصاد گرانترین دوره هایی که حتی بالای سالی 20ملیون تومن هزینه کردم و دایما همه مطالب روز را هم مطالعه میکنم ولی نمیدونم چرا خیلی حرکت نمیکنم وکم انگیزه هستم به نوعی هیچ هدفی مرا گرم نمیکند تا حرکت کنم ونمیدونم چرا ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   دلیل اینکه در تمامی دوره های موفقیت و مدیریت شرکت کردید این است که بدنبال پیشرفت هستید.
   دلیل اینکه هنوز پیشرفتی نکرده اید شاید هنوز شروع نکرده اید؟ آیا اهداف شما آنقدر جذاب و گیرا هستند که شب ها قبل از خواب ساعت ها در فکر رویاهایتان غوطه ور شوید؟ آیا اهدافتان آنقدر شما را مجذوب میکنند که در سخت ترین شرایط با فکر کردن به اینکه برای چی اینهمه سختی را تحمل میکنید لبخندی بر لبانتان بنشاند؟ اگر چنین نیست اهداف و رویاهایتان آنقدر بزرگ نیستند… بهتر است آنها را جایگزین اهدافی بهتر کنید.

   برای این منظور مشاوران ما در قسمت سوخت جت ،هستند که قدم به قدم شما را در راه موفقیت همراهی کنند. میتوانید از بخش مشاوره استفاده کنید.

  2. کاربر سوخت جت ین می‌گوید

   سلام
   پیشنهادی دارم برای شما
   روان‌شناس‌ها می‌گویند اگر برای رسیدن به هدف عالی و والا همراه و استاد خوبی داشته باشی و در مسیر موفقیت به دیگران هم انرژی مثبت بدید و آن ها را یاری کنید خودتان سوخت جت خواهید یافت در آن صورت بنزین شما از نوع بنزین سوپر جت خواهد بود
   موفق باشی

 4. کاربر سوخت جت f.gh می‌گوید

  ممنونم برا مطالب زیباتون .یک سوال چرا در هرکاری قدم میزارم هزینه میکنم وقت زییاد میگذارم همش گره بوده کارهای زیادی تنجام دادم گره میخوره جلو نمیرم و بشتم سرد میشه همه کاره هستم هیچ کاره بیست ساله تلاش در رویا غوطه ور تو کل تو سل حرکت . نا امید و خسته کنار کشیدم امروز انرزی برای رفتن و رسیدن به با ورهام ندارم میتونید کمکم کنید راهنمایی کنید ممنون

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   سلام , دوست عزیز مشکل شما ,یک مشکل کلی است که اغلب افراد موفق داشتند و کاملا قابل حل است اما نه در اینجا , من مختصرا برایتان ایمیل میکنم.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**