اویاما، مردی که برای اولین بار گاو وحشی را شکست داد 13 پند کهن برای شما دارد

سوسای اویاما؛ کاراته کار کره ای الاصل که از کودکی در ژاپن بزرگ شد.
بسیاری، او را بزرگترین رزمی کار سده های اخیر می دانند؛ کسی که توانسته است سیصد نفر را یک تنه، شکست دهد؛ آن هم سیصد تن از شاگردان خودش که همگی، کاراته کار بوده اند. کلاً آدم عجیبی بوده است این رزمی کار؛ اویاما به شدت هم به اخلاقیات و ادب و احترام به بزرگترها و عدم سوء استفاده از قدرتی که رزمی کاران داشته اند، تأکید می کرده است.

اویاما از کودکی در رشته های ورزشی مختلفی کار کرد تا این که سرانجام، کیوکوشین را ابداع نمود؛
روشی از مبارزه که برخی، آن را بهترین و قدرتمندترین می دانند. خود وی در کتاب هایش، مدعی شده است که هر جنبده ای را که صدای نفسش را بتواند از سه متری بشنود، می تواند شکست بدهد. اگر فرصتی دست داد، درباره اویاما بیشتر بخوانید؛ به دردتان می خورد.

و اما حالا که سال شروع شده است، برای این این سیزده روز تعطیلات شما، سیزده درس ارزشمند از سوسای اویاما، رزمی کار بزرگ را کنار گذاشته ایم تا هر روزتان، با یک درس ارزشمند از بزرگترین رزمی کار سده های اخیر، سپری شود.

خود اویاما معتقد بود که حتی مبارزاتش با گاوهای وحشی و کشتن آنها (فیلم موجود هست !) صرفاً برای نشان دادن توانایی های انسان و حد و مرز آن بوده و نشان دادن این که با تمرینات مستمر، می توان قوی ترین شد؛ پس شاید شما هم با این آموزه ها، بتوانید به آخرین حد و مرز توانمندی های خودتان برسید.

 

سوسای اویاما 2

 

 1. عبور از هر مانع، شما را قوی تر می کند.

درسی که می توان گرفت:

چرا عبور از هر مانعی، شما را قوی تر می کند؟
چون شما برای رفع این مانع، نیاز به مهارت و شخصیتی پیدا می کنید که تا پیش از این، آن را نداشتید. هر گاه که این مانع بزرگتر و مهمتر شود، شخصیت و مهارت شما نیز عظیم تر خواهد شد.

به روایت برایان تریسی، اساساً تمدن های عظیم بشری، بدین سبب به وجود آمده اند:
گروهی کوچک، مشکلی کوچک برایش پیش آمده. حلش کرده اند. توانمندی آنها بزرگتر شده؛ اما لاجرم مشکل و مانع بعدی هم بزرگتر شده. آن را هم حل کرده اند.

همین طور که بزرگتر شده اند، موانع هم بزرگتر شده. تا این که چشم باز کرده اند و دیده اند که مشکلاتی، در حد و اندازه جهانی دارند؛ و لاجرم، توانمندی و شخصیتی در حد جهانی. از این پس، یک مانع و مشکل را، یک مانع و مشکل نبینید؛ بلکه آن را فرصتی برای افزایش توانمندی خود ببینید. پس کی می خواهید برای افزایش توانایی خودتان تمرین کنید؟ همین فرصت ها، بهترین بهانه اند.

8 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  زیبا و تاثیر گذار بود

 2. کاربر سوخت جت ده می‌گوید

  قسمت دومش چی شد؟

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   در انتهای مقاله، دکمه نارنجی رنگ را مشاهده میکنید.

 3. کاربر سوخت جت osha می‌گوید

  سلام/ قسمت دوم اماده نشده؟

 4. کاربر سوخت جت Undo می‌گوید

  سلام
  مطالبتون بسیار آموزنده است،، من یکی واقعا نیاز دارم به خوندن این مطالب

 5. کاربر سوخت جت sana می‌گوید

  سلام ؛ یه سوال داشتم ؛ایا در محیط کار با همکاران هم باید جدی بود ؟ یا باکسانی که زیراب میزنند باید جدی بود ؟ اگر ممکن است نحوه ی رفتار با همکاران در محیط کار راهم توضیح دهید .

 6. کاربر سوخت جت tany می‌گوید

  مثل همیشه پر بار و عالی ….
  با کمال تشکر فراوان .

 7. کاربر سوخت جت d123 می‌گوید

  عالی بود و پر از انرژی

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**