کجا و چطور باید پول تان را خرج کنید تا ثروتمند شوید؟

ناگفته های خرج کردن و درآمد داشتن برای ثروتمند شدن...

به نظر شما افراد ثروتمندی مثل بیل گیتس با خرج نکردن ثروتمند شدند؟
و یا با کسب درآمد بیشتر؟ بسیاری از افراد به اشتباه فکر میکنند اگر به جای تاکسی با اتوبوس به سرکار بروند و یا به جای پرداخت پول بیشتر برای خوردن غذا در رستوران، همان مواد اولیه را بخرند و در خانه غذا درست کنند ثروتمند میشوند.

درحالی که اصلا این اتفاق تا به حال برای هیچکس نیافتاده… و قرار هم نیست بیفتد ! به صورت تئوری، ثروتمند شدن یعنی : درآمد بیشتر، مخارج کمتر.  

اما در عمل، قضیه پیچیده تر از این حرفاست…
مثلا در یک لحظه حساس که متوجه آن نمیشویم، اکثرمان شاید تصمیم بگیریم لباسی را بخریم که 30% تخفیف بر روی قیمت آن زده شده است تا اینکه بخواهیم 1% هر هفته، به میزان درآمدمان اضافه کنیم؛ دلیل آن تنها یک فریب ذهنی روانشناسی است :

اموراتِ مربوط به «بعدا» اعتبار و عینیت کمی نسبت به «الان و امروز» دارد.

 

در این مقاله میخواهیم ببینیم چطور هم خرج مان را کاهش دهیم و هم درآمدمان را بیشتر کنیم؟
چه طرزفکر و باورهایی را باید در راه ثروتمند شدن اصلاح کنیم؟ و چه تکنیک هایی در این راه میتوانیم استفاده کنیم؟ اگر تصمیم گرفتید ثروتمند شوید، این مقاله کمک زیادی به شما خواهد کرد :

 

تکنیک 1) چند هفته ممکن است با آن احساس آزادی کنم؟

همیشه هنگام خرید، ممکن است با یک پیشنهاد فوق العاده خوب روبرو شویم، اما این پیشنهاد خوب یا برای همیشه یک پیشنهاد خوب باقی خواهد ماند؟ خیر، در اکثر اوقات فقط شاید با محصول خریداری شده تنها هفته های اول احساس آزادی و شاد بودن داشته باشید.

اما چطور هفته های بیشتری احساس آزادی را تجربه کنیم؟
روش صحیح چنین است که ابتدا باید درآمد ایده آل هفتگی تان را محاسبه کنید؛
برای این کار ابتدا باید تمام هزینه های لازم زندگی تان را محاسبه کنید از جمله پول برای تفریح، سرمایه گذاری، تحصیلات و … سپس آنرا بر تعداد هفته های سال یعنی 52 تقسیم کنید؛ نتیجه بدست آمده میزان درآمد ایده آل هفتگی شماست.

یعنی اگر درآمد شما به این مقدار بدست آمده در هفته برسد شما به تمام خواسته هایتان مانند تفریح، تحصیل، سرمایه گذاری و … خواهید رسید. اگر هر آخر هفته بدانید که به میزان باید درآمد رسیدید، شاد خواهید بود و به مراتب میزان بیشتری آزادی را تجربه خواهید کرد زیرا قبلا هزینه تفریح ها و مخارج تان را در آن محاسبه کرده اید، اما اگر از میزان مورد نظر کمتر بود، باید به فکر یک کار بهتر یا افزایش درآمد باشید.

در همین زمینه نوشته های زیر را حتما بخوانید :

5 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت مت می‌گوید

  سلام چرا نمیشه مطالب رو کپی کرد؟

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   به علت سو استفاده بعضی وبسایت های بنام(!) از مطالب و ضایع کردن حق نویسنده مطالب تصمیم گرفتیم امکان کپی را تا جای ممکن سخت کنیم؛ امیدواریم این تصمیم گیری باعث ناراحتی یا تجربه بد کاربرانمان نشود زیرا با این کار سعی داریم مطالب بهتر در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم. با تشکر

 2. کاربر سوخت جت ukia می‌گوید

  تكنيك 6 و تكنيك 8 بسيار تأثير گذار بود.

 3. کاربر سوخت جت seb می‌گوید

  انسانها با یک کلمه متحول ودگرگون میشوند پس بیاموزم واموزش دهیم تا دنیای خوبی داشته باشیم.

 4. کاربر سوخت جت seb می‌گوید

  نه می خواهم تمام مطالب برای من باز شود چرا باز نمی شود ؟

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**