بلیت موفقیت (4 نکته طلایی هدف گذاری 93 را رویایی بسازید !)

انتخاب هدف در زندگی ، یکی از مهمترین نکاتی است که هر فرد باید به آن توجه  داشته باشد.داشتن یک هدف مناسب در زندگی بسیار اهمیت دارد و زندگی شخص را از حالت روزمرگی در می آورد و به او انگیزه می دهد.همه ما انسانها در زندگی نیازمند هدفی هستیم،هر هدف ما را در مسیر خاصی از زندگی قرار می دهد و موجب می شود که با حرکت در آن مسیر احساس آرامش و ارزشمندی بیشتری کنیم.پس اگر تا به حال هدف مشخصی را اتنخاب نکرده اید و یا فکر می کنید که هدفتان نیاز به کمی تغییرات دارد، الان وقت آن است که دست به کار شوید و سال 93 را به یکی از رویایی ترین سالهای زندگیتان تبدیل کنید.

+ اهداف انسانها در زندگی به طور کلی به سه گروه تقسیم می شوند، اهداف کوتاه مدت،اهداف میان مدت و اهداف بلند مدت.

همه ما انسانها برای انجام دادن کار و رسالتی پا به این کره خاکی گذاشته ایم، پروردگار هستی در وجود همه ما استعداد های بالقوه ای را قرار داده است. پیدا کردن این استعدادها کار سختی نیست و نیاز به کمی دقت در زندگی روزمره ما و نگاه به ارزش های زندگی ما دارد.هدف های زندگی شما با توجه به ارزش های زندگیتان و علاقه مندی و استعدلد شما به بعضی مسایل شکل می گیرند و بعد از آن در قالب اهداف کوتاه و بلند مدت زندگی شما در می آیند.اولین نکته مهم شناسایی ارزش ها ،استعداد ها و علاقمندی شماست.

+ وقتی استعداد و علاقه مندی خود را پیدا می کنید،تعیین هدف برایتان بسیار راحت می شود.یک برگه سفید بردارید و میزان علاقه مندی خود را به کارها مشخص کنید.اگر من همین الان به شما یک چراغ جادو بدهم و به شما بگویم که می توانم 3 آرزوی زندگی شما را برآورده کنم،آن سه آرزو چه خواهد بود؟ در مدت  زمان  یک دقیقه پاسخ این سئوال من را در برگه سفید خود بنویسید.

3 پاسخ شما تا حدودی میزان علاقه مندی و ارزش های زندگی شما را مشخص می کند و می تواند 3 هدف اول زندگی شما باشد.

استعداد ها و علاقه مندی خود را در برگه سفید بنویسید.با این کار می توانید اهداف خود را مشخص کنید.به چه کاری علاقه مندید ؟ فکر می کنید در چه کاری می توانید بهترین باشید و بدرخشید ؟

+بعد از آنکه اهداف خود را مشخص کردید.آنها را به اهداف بلند مدت، میان مدت و اهداف کوتاه مدت تقسیم کنید. برای مثال شخصی که دانش آموز پیش دانشگاهی است.برای خود یک هدف یکساله مشخص می کند که آن قبولی در یک دانشگاه خوب است.اهدافی را که در مدت زمان چند روز و چند هفته می توانید به انجام برسانید در لیست اهداف کوتاه مدت قرار دهید.این کار می تواند خواندن یک کتاب و یا انجام دادن هر کار دیگری باشد.اهدافی که رسیدن به آنها زمانبر و نیازمند تلاش بیشتری است در لیست اهداف بلند مدت شما قرار می گیرند.حتما در کنار اهداف بلند مدت خود،اهداف کوتاه مدتی هم قرار دهید،وقتی با موفقیت اهداف کوتاه مدت خود را به انجام می رسانید شما برای انجام اهداف بلند مدت خودتان انگیزه بیشتری می گیرید.

+ بعد از به انجام رسادن هر هدف کوتاه یا بلند مدت خودتان،حتما به خودتان جایزه بدهید.و در صورت ناموفق بودن در رسیدن به آن مجددا تلاش کنید و یا خودتان را جریمه کنید ! به یاد دارم که یکبار خودم را به مدت یک هفته جریمه کرده بودم تا از خانه بیرون نروم و کارهای نا تمامم را به پایان برسانم.اهمیت امید داشتن و تجسم خلاق را در رسیدن به اهدافتان فراموش نکنید.جهان هستی از یک سری انرژی و قوانین خاص قدرتمندی تشکیل شده که یکی از آنها قانون جذب می باشد. موفقیت ها ، اهداف و دستاورد های آینده خود را در ذهن خودتان تصور کنید.به قدرت ذهن خودتان ایمان بیاورید.وقتی شما اهداف خود و موفقیت های آینده تان را در ذهنتان مرور می کنید،جهان هستی،قانون جذب و روح دنیا دست در دست هم می دهند تا شما بتوانید هر چه سریع تر به اهدافتان برسید.خوب بخاطر داشته باشید که اهداف شما باید زمان مشخصی را تعیین کرده باشد و شفاف بیان شده باشد.

برای مثال :

جمله ” من می خواهم ثروتمند شوم ” ناقص است.

اما جمله ” من می خواهم تا سال …و  سن …. سالگی ثروتمند شوم و …. میلیون تومان در آمد ماهیانه داشته باشم” یک جمله مشخص و شفاف می باشد.

عزیزان دل محمد، مثبت اندیش باشید.با مثبت اندیشی هیچ چیز را از دست نخواهید داد.با مثبت اندیشی و تجسم خلاق سیستم  نظام مغزی خود را تحریک می کنید تا خلاق تر باشد و شباهت های محیط اطراف شما با اهدافتان را درک کند و شما را هرچه زودتر به اهدافتان برساند و به یاد داشته باشید که خداوند افراد مثبت اندیش را دوست دارد.اهدافتان را در یک برگه کوچک بنویسید و همیشه همراه خودتان داشته باشید.به اهدافتان عشق بورزید و دوستشان داشته باشید.

دیگر سرتان را درد نمی آورم.

شما فقط یک بار زندگی می کنید. مثل یک پادشاه زندگی کنید.بروید دنبال رویاهایتان…

دوستتان دارم.
با نهایت احترام،
محمد یوسفی

4 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**