جملات الهام بخش و قدرتمند تاریخ که دید انسان را نسبت به زندگی تغییر دادند

گاهی در برای همه پیش می‌آید که زندگی روی سختش را به ما نشان می‌دهد.
در این مواقع معمولاً ما احساس تنهایی می‌کنیم و ته دلمان دوست داریم یک حامی برایمان پیدا شود و با ما همدردی کند، امید بدهد و سعی کند با جملات الهام بخش و کمک‌هایش ما را در این شرایط تنها نگذارد.

از نظر روانشناسی همیشه انسان منتظر صدایی تسکین دهنده است
که آتش درونش را مانند یک آب سر خاموش کند.

اگر شما هم اکنون در چنین شرایطی هستید و در زمینه شغلی، عاطفی و خانوادگی دچار شکست سنگینی شده‌اید و تنها هستید. به یاد داشته باشید که گاهی خواندن جملاتی الهام بخش از افراد بزرگ جهان می‌تواند الهام بخش ما باشد.

برای همین ما در ادامه 8 جمله الهام بخش مهم و قدرتمند از بزرگ‌ترین افراد جهان را برای شما آورده‌ایم تا خواندن آن‌ها به شما کمک کند بتوانید از وضعیت بد خود خارج شوید.

 

این یک نقل قول فوق العاده از دالای لاما است. این جمله طلایی ما را متوجه می‌کند که چطور ما به راحتی روز زندگی خود را از دست می‌دهیم. برخی از ما غرق در گذشته هستیم و برخی غرق در آینده. اکثر ما نمی‌دانیم که مهم امروز است، زمان در دست ماست و می‌توانیم همین امروز زندگی خود را تغییر دهیم.

این‌طور به موضوع نگاه کنید. آیا می‌توانیم چیزی که قبلاً رخ داده یا چیزی که هنوز اتفاق نداده را تغییر دهیم؟
جواب منفی است؛ نه شما و نه هیچ کس دیگری چنین قدرتی ندارد. تنها راه عاقلانه این است که گذشته را فراموش کنید و کارهای حال حاضر خود را بهبود دهید تا بتوانید آینده بهتری برای خودتان بسازید.

 

این یکی از جذاب‌ترین جملاتی است که آلبرت انیشتین به زیبایی گفته است. جمله‌ای عمیق و علمی. گاهی اوقات ما اعتماد به نفسمان بسیار پایین می‌آید. چون مثلاً نمی‌توانیم مثل افراد دیگر کارهایی را انجام دهیم.

اشتباه ما این است که خودمان را در قالب دیگران مقایسه می‌کنیم؛
مثلاً اگر کسی خوب پیانو بزند و شما حتی پس از تمرین و کلاس رفتن هم نتوانید مانند او پیانو بزنید دلیل بر ضعف شماست. بلکه شما استعدادتان در این زمینه به اندازه آن فرد نیست. فقط همین.

حتماً آن شخص نیز در زمینه‌های دیگر به اندازه شما استعداد ندارد. هرگاه به چنین حسی دست پیدا کردید باید زندگی را متوقف کنید و وقت خود را صرف پیدا کردن کاری کنید که در آن استعداد کافی را دارید.

 

این جمله زیبا از Oprah Winfrey آنقدر به من قدرت داده بود که دوست داشتم آن را با شما در میان بگذارم. گاهی اوقات ما از رؤیاها و آرزوهای خود دست می‌کشیم، فقط به خاطر اینکه فکر می‌کنیم رسیدن به آن‌ها غیر ممکن است.

نکته اینجاست که ما باید خودمان را باور کنیم و دائم بگوییم که این کار امکان پذیر است و می‌توانیم آن را انجام دهیم. کاری که باید انجام دهیم این است که نباید از شکست بترسیم و در مقابل باید به آن احترام بگذاریم.

در ضمن اگر کنکوری هستید این مقاله را از دست ندهید: قدرتمندترین جملات انگیزشی برای کنکوری ها

 

آب که مایع حیات است اگر یک جا راکد بماند گندیده می‌شود و به یک مرداب و باتلاق بد بو وزشت تبدیل خواهد شد. پس آب برای زنده مانده باید در قالب رودی جاری باشد. شما هم همین‌طور هستید.

اگر حتی در موفقیتی را به دست آورده‌اید. بازهم باید به روند حرکتی و صعود خود ادامه دهید. هیچ وقت نگذارید یک موفقیت ساده یا حتی بزرگ شما را متوقف کند. جشن گرفتن خود از پیروزی را محدود کنید. سپس دوباره در مسیر موفقیت حرکت کنید.

 

تمام فعالیت‌های ما در زندگی توسط ذهن ما کنترل می‌شود. (در این  راجع‌به قدرت ذهن انسان  توضیح دادیم که چرا) چه باور داشته باشید یا نه، آنچه که به آن فکر می‌کنیم در نهایت جهان ما را می‌سازد.

همیشه قرار نیست کسانی کنار شما هستند با اسلحه به شما شلیک کنند. همین که با افراد سیاه، پر استرس و اشتباه بتوانند ذهن شما را آلوده کنند کافی است تا کنترل زندگی خود را از دست بدهید.

باید به این نکته خوب توجه کنید که اطرافیان ما خصوص آن‌هایی که بیشتر اوقاتمان را با آن‌ها در ارتباط هستیم چه طرز تفکر و چه ذهنیتی نیست به جهان دارند زیرا آن‌ها می‌توانند خیلی آرام و ناخودآگاه روی ذهن ما نیز تأثیر بگذارند.

 

وقتی مشکلات در زندگی پیش می‌آیند، زمان‌های سختی را برای ما به وجود می‌آورد. گاهی فکر می‌کنیم که دیگر آخر خط است و هیچ نوری انتهای تونل وجود ندارد. کمتر کسی در چنین لحظاتی به این فکر می‌کند که این سختی‌ها برای ایجاد فردای روشن ما بسیار مفید است.

این مشکلات دائمی نیستند، بلکه آن‌ها آمده‌اند تا به ما یک درس بدهند و بروند.
وقتی کسی مصمم به تغییر زندگی خود است، خداوند نیز قطعاً به او کمک خواهد کرد. فقط به یاد داشته باشید، خداوند فقط به کسی کمک می‌کند که او بخواهد به خودش کمک کند!

هر مشکلی راه حل‌های خودش را دارد اما در این مقاله می‌توانید راه‌حل‌هایی را بخوانید که در حین هر مشکلی می‌توانید اول از همه چیز از آن‌ها استفاده کنید.

 

ما همیشه تحت تأثیر جامعه، خانواده، دوستان، کارمان و اتفاقات پیرامون هستیم با این حال ما باید آنچه را که خودمان از زندگی می‌خواهیم انجام دهیم.

برای مثال اگر می‌خواهید نویسنده شوید، باید هر کاری که برای محقق شدن این آرزو لازم است را انجام دهید. هر روز مطلب بنویسید، با افرادی که دوست دارند نویسنده شوند ارتباط برقرار کنید، در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید و خلاصه هرچه که لازم است را برای این کار فراهم کنید. (البته اگر واقعا هدف‌تان نویسنده شدن است این مقاله را از دست ندهید)

 

این یک نقل قول سنگین و بسیار ظریف است و ممکن است نگاه شما به مشکلاتتان را تغییر دهد. گاهی برخی از مسائل در زندگی قابل حل نیست و از کنترل ما نیز خارج می‌شوند. اما اگر یاد بگیرید که در میان این همه آشوب‌ها، آرامش خود را حفظ کنید و از درون خونسرد باشید در واقع برنده شده‌اید.

برد و باخت فقط بخشی از زندگی است،
مهم نیست که شما حالا در کدام مرحله از آن هستید؛
مهم این است که شما به هدف اصلی خود برسید.

پس خوب بدانید… از این بردها و باختها باید با آرامش عبور کرد و فقط تمرکز را روی هدف اصلی زندگی خود بگذارید.
روزی خواهد رسید که از تمام شکست‌ها، سختی‌ها و مبارزاتی که برایتان پیش آمده سپاس گذار خواهید شد. زیرا آن‌ها شمارا به فرد بزرگ‌تری تبدیل کرده‌اند. پس به آن روز فکر کنید و آرامش درونی خود را در میان هیاهوها حفظ کنید.


اگر از این جملات انگیزشی انگیزه گرفتید فراموش نکنید که حتما مقاله‌های زیر را هم بخوانید:

6 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ضا می‌گوید

  جالب

 2. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  فوق العاده الهام بخش بود و سوخت جتمون کامل شد ممنون از شما

 3. کاربر سوخت جت ور می‌گوید

  عالی بود نیلوفر

 4. کاربر سوخت جت lami می‌گوید

  ایولا ♥♥♥♥

 5. کاربر سوخت جت pour می‌گوید

  از اینکه هستید تا تغییر ایجاد کنید سپاسگذاریم.
  در سخت ترین شرایط راه اندازی کسب و کاری نوین هستم، سخت ترین جا یعنی جایی که هیچ کس و هیچ چیز در اطراف باقی نمانده به جز آنچه که ساخته شده و آماده ست تا فیتیله رو آتیش کرد برای صعود و فاصله گرفتن از گذشته و شتاب به سوی آینده.
  شاید این جملات و مقالات انگیزشی سبب شده تا اینجا دوام بیاورم و گرنه که بسیار قبل تر ها رهایش کرده بودم.
  و واقعیت اینست که هر کدام از این مقالات باعث پیشروی و یک قدم دیگر به سمت هدف میشود.
  اینها رو نوشتم تا بدونید تاثیر بزرگی روی دنیا دارید.
  ممنون که هستید.

 6. کاربر سوخت جت 1857 می‌گوید

  سلام ممنون بابت جمع آوری این جملات زیبا و انگیزشی دستتون درد نکنه انشاالله همیشه در اوج باشید

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**