95 مقاله ریزه میزه اما پرقدرت برای پیشرفت بزرگ تان در سال 1401 – قسمت سوم

امسال قرار است پیشرفت کنید؟  شک نکنید با این راهکارهای پیشرفت در کار رونقی دوچندان در کسب و کار شما ایجاد می شود.
سال جدید آمده است؛ سالی برای اهداف جدید و بازبینی کارهایی که در سال 1400 انجام داده ایم و این که ببینیم خوب بوده اند یا نه و اگر مشکلی داشته اند، اصلاحاتی انجام بدهیم.

همچنین زمان خوبی برای تأمل در این که آیا در پایان اسفند 1400، به اهدافی که در اول فروردین 1400 تعیین کرده ایم، رسیده ایم یا نه؟ و اگر نرسیده ایم، چرا؟ و اگر رسیده ایم، چگونه بیشترش کنیم و جاه طلبی ملایمی داشته باشیم؟

در آستانه سال 1401، که ان شاء الله سال پربرکتی برای شما باشد، با نود و پنج مقالک موفقیتی یا چیزی که من به آن گزیده نویسی ها و گزیده گویی های موفقیتی می گویم، چطورید؟
این نکته ها، در طول سال گذشته، در دفترچه نویسنده آنها و از جاهای مختلف جمع آوری شده اند که حالا در آستانه سال جدید، به صورت بازنویسی شده و شسته رفته، در اختیار شما قرار می گیرند.

امیدوارم که به کارتان بیاید؛
آنطور که به کار خود من آمد چرا که بر اساس نیازی که داشتم جمع آوری شان کرده ام؛ مقالک هایی در حوزه های مختلف با موضوعات مختلف به مناسبت سال جدید.

در واقع، می شود گفت این گزین گویه ها، درس هایی است که از شخصیت های موفق گرفته ام؛
با سیستم خاص خودم. آماده اید 95 مقالک کوتاه اما پرقدرت برای پیشرفت تان را مرور کنیم؟ شروع کنیم…

  1. قسمت اول این مقالک های کوتاه اما پرقدرت برای پیشرفت
  2. قسمت دوم این مقالک های کوتاه اما پرقدرت برای پیشرفت

 راستی، هرجمله خواندید که دوست داشتید، در سر رسید امسال تان حتما یادداشت کنید.

95 راهکارهای پیشرفت در کار برگرفته از شخصیت موفق در دنیا

  1. خوش لباس می بایست بود

رضا یادگاری، از کارآفرینان و بنیانگذار نشر کارآفرینان بزرگ و نویسنده بیش از دویست جلد کتاب در حوزه کارآفرینی کشورمان، یک بار در سئوال از علل موفقیت، جواب جالبی به من داد. گفت یک بار یکی از کارمندان روابط عمومی یکی از شهرداری ها، از او پرسیده بود که چرا با وجود این که سال ها سابقه دارد و از همه کارش را بیشتر و بهتر بلد است و به محض رفتن رئیس قبلی همه منتظرند که او رئیس بعدی باشد، ولی رئیس روابط عمومی نمی شود. رضا یادگاری به او گفته بود چون که خوش لباس نیست. حالا ماجرا چطور بود؟ این کارمند بخت برگشته، همیشه با موتور تردد می کرده و لباس بادگیر تنش می کرده و کلاه ایمنی به دست، وارد اداره می شده. در نتیجه تصویر جالبی از خودش به جا نمی گذاشته. بعد از توصیه یادگارِی، او کت و شلوار پوشیده و با تیپ حرفه ای ظاهر شده و در همان پارکینگ یا قبل از اداره بادگیر را در می آورده، و جالبتر این که چند ماه بعد رئیس شده است. واقعاً خوش پوشی و پوشش حرفه ای، در موفقیت ماها خیلی اثر دارد؛ چون مردم و حتی حرفه ای ها، عقل شان بیشتر به چشم شان است.

 

جک لندن

 

  1. سختی هایی که می روند و لذت هایی که می مانند

زمان بالاخره خواهد گذشت؛ چه ما سخت کار کنیم، چه ما سخت کار نکنیم. این جمله را، از دکتر نادر نصیری، فوق تخصص چشم پزشکی و از کارآفرینان حوزه پزشکی به یادگار دارم. وقتی که از زندگی اش تعریف می کرد، گفت که در برهه ای خیلی از درس خواندن خسته شده بوده. ولی با خودش گفته که بالاخره درس هم بخواند، این روزها خواهد گذشت؛ درس هم نخواند، باز هم این روزها خواهد گذشت. پس دوباره چسبیده بوده به درس. و حالا، جزو موفق ترین های ایران است. این جمله وی، وقتی حدیثی از حضرت امیر علیه السلام می خواندم، برایم کاملتر شد: کارها دو جورند؛ آنها که سختی اش می رود و نعمتش می ماند؛ آنها که راحتی اش می رود و سختی و حسرتش به جا می ماند. واقعاً نکته فوق العاده ای بود برایم.

 

  1. آنچه را داری چاق کن

نظامی های برجسته، معتقدند که حفظ زمینی که در اختیار داری، بهتر است نسبت به از دست دادن آن برای این که بعدها بیایی و آن را دوباره تصرف کنی. چون دوباره برگشتن و دوباره گرفتن یک زمین، هزینه بیشتری دارد؛ نسبت به حفظ آن. این جمله هم از نظامی ها، خیلی برایم درس بزرگی بوده است. به عبارت خودمانی تر، می شود این که: به چاق کردن چیزهایی که داری، بپرداز؛ چرا که برایمان بهتر از این است تا این که دنبال چیزهایی باشیم که نداریم. همین الان چیزها و استعدادها و امکاناتی را که دارید، برای خودتان لیست کنید؛ این خیلی برای موفقیت بهتر است.

 

  1. رسم و راه جادوگری

بنیانگذار دوو در کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست، اشاره می کند که به او لقب جادوگر داده اند؛ چون عادت دارد شرکت های تعطیل و نیمه تعطیل و ورشکسته را تحویل گرفته و بعد از مدتی، آنها را به اوج درآمدزایی و موفقیت برساند. ولی او، چطور می توانست این کار را انجام بدهد؟ خودش در پاسخ خبرنگارها، گفته بود که وقتی دیگران شروع غیرممکن ها را آغاز می کنند، او شمارش ممکن ها و امکانات را می آغازد. این درس نیز، مدت ها باعث می شد تا به هر جایی که می روم، راحت بتوانم کار کنم و غر نزنم و فرصت ها را کشف کنم.

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای مشترکین VIP سوخت جت ممکن است

مقالات مرتبط:
1 نظر جالب
  1. کاربر سوخت جت az F می‌گوید

    عالی بود….گرچه تعدادشون زیاده اما اینکه از تجربیات خودتون در کنار سخنان بزرگان میگید بسیار زیباست و کاربردی…..بسی سپاس

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**