این کارها را باید از امروز ,هر روز صبح انجام دهید

اگر فکر میکنید برای موفقیت و داشتن یک روحیه کارآفرینی فقط باید زود از خواب بیدار بشید… یه سری کارهای دیگر هم هست که باید هر روز صبح انجام بدهید تا بهره وری فوق العاده ای در طول روز داشته باشید.

هر کسی شیوه منحصر به فرد خودش را برای شروع روزش دارد.
یکی اول پای چپش را از تخت بر زمین میگذارد, یکی بعد از بیدار شدن باید 5 دقیقه در رخت خواب بشینه، یکی دیگه هم باید شش مرتبه دکمه خاموش زنگ موبایلش رو بزنه بعد بیدار بشه…

اما بعضی کارها هستند که انجام آنها بلافاصله بعد از بیدار شدن تاثیر زیادی بر روی روز کاری و زندگی روزمره فرد میگذارند و شاید جالب باشه که از هر 100 نفر فقط 2 نفر آنها را انجام میدهند و آن 2 نفر هم حتما کارآفرین هستند !

چه کارهایی؟ از همین امروز، هر روز صبح پس از بیدار شدن کارهای زیر را انجام دهید :

اولین کار – شکر گزاری کنید
” هر روز صبح قبل ازینکه از رخت خواب بیرون بیام، یکی از چیزهایی که در زندگی ام دارم را انتخاب میکنم و شکرگزاری میکنم بابت آن. شروع روزم با یک انرژی مثبت، فکر مثبت و یادآوری مرتب خودم راجع به اینکه چیزهایی در زندگی ام دارم که شکرگزارشان هستم؛ باعث میشه یک روز فوق العاده عالی داشته باشم، شاید باورتان نشود اما همین کار کوچیک خیلی از پیشامد های احتمالی بد را از زندگی ام بیرون میکنه. ”
__ مایکل زویک مدیر عامل اَسِت اینترنشنال

 

جول اوستین
جول اوستین

 

دومین کار مهم – بر روی کسب و کارتان کار کنید، نه درونش !
” مرتبا هر روز یک جلسه یک ساعته با خودم میگذارم و اسمش رو “کار کردن بر روی کسب و کارم” گذاشته ام.
این یک ساعت زمانی است که من درباره تمام نگرانی های اصلی، فرصت ها، تهدید ها و بهتر کردن کسب و کارم می اندیشم. من در این 1 ساعت کار نمیکنم بلکه فکر میکنم چطور بقیه روز را بهتر کار کنم. این جلسه 1 ساعت بیشتر طول نمیکشد اما یک روز کاملا قابل کنترل و حساب شده دارم, چرا شما حداقل 5 ساعت در هفته بر روی کسب و کارتان کار نمیکنید؟
__کوین منزی
مدیر ارشد اسلایس آف لایم

 

کار سوم – اولیت بندی
” برای داشتن یک روز فوق العاده با بهره وری بالا، روزم رو با لیستی شروع میکنم که 3 تا از مهمترین کارهایم را نوشته ام,
کارهای که باید امروز انجام بدهم و بعد ترتیب و اهمیت آنها را مشخص میکنم و تمام انرژی ام را صرف انجام آنها میکنم تا اول آنها را انجام دهم، این پروسه چند دقیقه هم طول نمیکشه اما در طول روز گیج نمیشم که چیکار کنم چیکار نکنم, جهتم را دارم در طول روز. ” __جی فیلتلینگر مدیر ارشد استرینگکن اینتراکتیو

 

بنجامین دیزرائیلی
بنجامین دیزرائیلی

 

کار چهارم – ورزش
” یک روزی تصمیم گرفتم که هر روز صبح 45 دقیقه قبل از هرکاری ورزش کنم. این کار تفاوت عظیمی در نتایجی که از زندگی و کارم میگرفتم ایجاد کرد. با ورزش کردن, یک روز پر انرژی داشتم, با این کار آماده هر چالشی در زندگی و کار رو داشتم. الان به مراتب آمادگی بیشتری دارم برای روبرویی با هر چالشی و ذهنی باز برای کشف فرصت های موجود در کسب و کار و زندگی ام. بدن سالم، ذهن سالم، زندگی سالم، کسب و کار سالم فقط با 45 دقیقه ورزش هر روز صبح ”
__امی بالیت موسس و مدیر تبلیغات کیلر اینفوگرافیک

 

پنجم – مدیتیشن برای 5 دقیقه
” من هر روز صبح با 5 دقیقه مدیتیشن (مراقبه) و تمرین تمرکز و تنفس عمیق شروع میکنم.
این کار قدرت تمرکزی بهم میده که روزم رو با تمرکز بیشتری بر روی چیزهای مهم سپری کنم، آرامشی به منِ کارآفرین میده که استرس دیگه معنایی نداره برام. قبلا اول صبح تلفنم را چک میکردم و با هل و استرس روزم رو شروع میکردم اما الان با مراقبه یک تعادل و آرامش خاصی هر روز با خودم دارم”
__نیک فریدمن مدیر ارشد کالج هانک هاولینگ جانک

 

رالف والدو امرسون
رالف والدو امرسون

 

و آخرین کار مهم – صدای ضبط شده ی بچه هایت را گوش کن
” همین که به دفتر کارم میرسم، وقت کمی برای جستجو و کنکاش در اینترنت و دنیای اطرافم دارم… ازبس کار برای انجام دادن هست !
هر صبح به خاطر وقت کمی که داشتم باید برنامه آموزشی صوتی گوش میدادم، ابتدا، به 2 تا از سخنرانی های خودم تا ایراد هایم را برطرف کنم، اما الان صدای بچه های 5 ساله و 3 ساله ام رو ضبط میکنم هر روز و هر صبح قبل از همه آنها را گوش میدهم و باورتان نمیشود چه حس خوبی دارم که خنده های بچه هایم رو تو ماشین گوش میکنم, همین کار انرژی فوق العاده زیادی به من میده. ” __نیکلاس هالند مدیرعامل درفت ورک شایر

 

در همین زمینه، سه مطلب زیر را نباید از دست بدید :

6 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ad64 می‌گوید

  مطالب همه زیبا و کاربردی هست . اما اول به خودم بعد به دیگر دوستان عزیز که دنبال موفقیت هستن باید عرض کنم مهمترین ،اولین و اخرین برگ برنده در موفقیت و افراد موفق عمل گرا بودن و درگیر شدن با کار و برنامه های کاریتان است .
  عمل عمل عمل نتیجه میدهد جز عمل منتظر هیچ معجزه ای نباشیم عزیزان .
  بدرود .

 2. کاربر سوخت جت madi می‌گوید

  سلام این سایت بیشتر برای بچه های کنکوری مفیده من به عنوان یک کنکوری واقعا لذت بردم بسیار متشکرم از زحمات بی وقفه اتون این سایت به تمام دوستانم بیشنهاد کردم به امید موفقیت های بیشتر لطفا برای ما کنکوری ها هم دعا کنید یا علی……….

 3. کاربر سوخت جت -nab می‌گوید

  ممنون مطلب فوق العاده ای بود مخصوصا شکرگذاری اول صبح و صدای بچه ها

 4. کاربر سوخت جت -nab می‌گوید

  ممنون واقعا عالی بود .ممنون از این همه مطالب جالب و سودمند که ارائه می دید .

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**