آموزش قانون جذب به زبان ساده و روان | قسمت سوم – ارتباط ذهن، جسم و روح

توصیه‌های سونیا ریکتی از کتاب قانون جذب ساده و روان

 1. شما همیشه این جمله را از دهان مردم می‌شنوید: « من خیلی گرفتارم. من برای ورزش کردن وقت ندارم.»
  واقعیت این است که همه‌ی ما در زندگی‌مان خیلی گرفتاری داریم. نمی‌توانیم شعبده بازی کنیم و با یک حرکت، تمام مسئولیت‌های آن روزمان را انجام دهیم. شغل ما و آن‌هایی که دوستشان داریم اولویت‌های ما هستند.

ما خودمان را در اولویت قرار می‌دهیم.
چطور می‌توانیم آنقدر گرفتار باشیم که از مهم‌ترین ثروت زندگی‌مان، یعنی خودمان مراقبت نکنیم؟

 

» زمانی را برای خودتان کنار بگذارید

هر روز زمانی را به خودتان اختصاص دهید. این هم برای سلامت ذهنی، هم سلامت روحی شما مهم است. شما خواهید فهمید که اگر زمانی را به خود اختصاص ندهید، این قضیه روی تمام بخش‌های زندگی‌تان تأثیر خواهد گذاشت. زمانی را برای مرتبط کردن ذهنتان با جسم و روحتان اختصاص دهید. این کار باعث می‌شود که به طور مثبت با جهان، همسو و مرتبط شوید.

تمرین: برای اینکه بتوانید هر روز زمانی را به خود اختصاص دهید، لازم است تمام موانع را سر راه را که نمی‌گذارند هر روز به این ساعت قهرمانی درونی خود بپردازید، برطرف کنید. به سؤال‌های زیر جواب دهید:

 • چه موانع و مشکلاتی در زندگی شما وجود دارند که نمی‌گذارند زمانی را برای خود و شارژ کردن باتری بدنتان اختصاص دهید؟
 • چطور می‌توانید این موانع را برطرف کنید؟
 • اگر هر روز وقتی را به خود اختصاص دهید، شما، خانواده‌ی شما و به طور کلی زندگی‌تان با چه آثار مثبتی رو به رو خواهد شد؟
هر روز زمانی را به خود اختصاص دهید.
بهترین وقت برای این کار، صبح اول وقت، قبل از بیدار شدن بقیه است.

 

» تمرکز:

تمرکز روش عالی برای پاک کردن ذهن، کاهش استرس و به دست آوردن آرامش درونی است. برای بعضی‌ها این کار بسیار سختی است که سی دقیقه یک جا بنشینند و تمرکز کنند. برای بعضی‌ها هم کار ساده‌ای است. به هر حال با تمرین، کار ساده‌تر می‌شود.

اگر مبتدی هستید، تمرکز به همراه مربی، شروع خوبی برای این کار خواهد بود. لوح‌های فشرده و کارگاه‌های آموزشی بسیار خوبی برای آموزش تمرکز وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید.

توصیه می‌کنم برای تمرین تمرکز و یادگیری بهترین روش آن مقاله‌ی تمرکز سیاه چاله ای را بخوانید.

» ورزش:

آثار مفید ورزش کردن هم فیزیکی و هم ذهنی است. ورزش نه فقط سلامتی جسمی و ظاهر بدنی شما را بهتر می‌کند، بلکه باعث کم شدن استرس، افزایش قدرت ذهنی و افزایش اعتماد به نفس می‌شود.

به برنامه‌ریزی زندگی خود ورزش را نیز بیفزایید.

[bs-quote quote=”«کسانی که فکر می‌کنند برای ورزش کردن وقت ندارند، دیر یا زود، مجبورند برای بیمار شدن وقت داشته باشند».

” style=”style-7″ align=”left” color=”#6b5d07″ author_name=”ادوارد اسمیت دربی” author_job=”دولتمرد اهل بریتانیا و نخست وزیر این کشور برای سه دوره” author_avatar=”https://sookhtejet.com/wp-content/uploads/2019/09/245px-Edward_Smith-Stanley_14th_Earl_of_Derby-1865.jpg”][/bs-quote]

مجبور نیستید دو ساعت در روز و پنج روز در هفته ورزش کنید تا از مزایای آن بهره‌مند شوید. اگر سه بار در طول هفته و هر بار حدود بیست تا سی دقیقه را به ورزش اختصاص دهید از آثار مثبت آن برخوردار خواهید شد.

پیاده‌روی کنید، در یکی از باشگاه‌های سلامتی عضو شوید، تنیس بازی کنید.مهم نیست چه ورزشی می‌کنید. کاری انجام دهید که از آن لذت می‌برید. فقط یک حرکت بدنی انجام دهید، هر چه باشد.

 

 

 

» تغذیه‌ی سالم:

شاید این جمله را شنیده باشید:«شما همان چیزی هستید که می‌خورید» تغذیه، عامل کلیدی برای حفظ سلامتی فیزیکی و ذهنی شماست. خوردن غذاهای غنی و کامل و پرهیز از خوردن غذاهای ناسالم، روی احساس شما تأثیر مستقیم می‌گذارد.

به آن وقت‌هایی فکر کنید که غذایی چرب و سنگین خورده‌اید. بعد از آن چه حسی داشته‌اید
؟ بدون شک احساس خستگی، بی‌حالی، ناراحتی و مریضی به سراغ شما آمده است. همه‌ی این احساسات منفی هستند. برای اینکه احساس خوبی داشته باشید، غذای سالم و کامل بخورید.

» طبیعت:

در دامن طبیعت بودن روش فوق‌العاده‌ای برای ایجاد احساس هم‌نوایی و یکی بودن با دنیاست. در جنگل پیاده‌روی کنید، کنار ساحل قدم بزنید یا در پارک راه بروید. پرندگان، درختان، گل‌ها و طبیعت اطرافتان را تماشا کنید.

 

» وقتی برای خود:

هر هفته با خود یک قرار داشته باشید. برنامه‌ریزی کنید تا یک روز در هفته را برای وقت گذراندن با خود اختصاص دهید. این زمان، مال شماست؛ در این زمان، کاری شاد و متفاوت انجام دهید. سینما، موزه یا پارک بروید. ماساژ بگیرید. یا هر کار دیگری انجام بدهید که از آن لذت می‌برید. این وقت فقط مال شماست.

 

» دفتر یادداشت:

همان‌طور که در این مقاله در مورد ضرورت نوشتن گفتیم که چطور نوشتن برای شما لازم است باید یادآوری کنم که نوشتن به طور کلی نوعی حرف زدن با خود است. نوشتن، راهی عالی برای برقراری ارتباط با درونتان و تشخیص این است که درون شما چه می‌گذرد. فکر و خیال‌هایی که شما از آن‌ها می‌نویسید، به طور واضح نشان می‌دهند که آیا در حال انتشار انرژی مثبت هستید یا انرژی منفی. اگر افکار شما مثبت باشند، عالی است و شما در مسیر درست قرار دارید. اگر منفی باشند، این پرچم قرمز را جدی بگیرید و هر چه لازم است انجام دهید تا این افکار ناخوانده را رها کنید. در مورد معجزات نوشتن در مقاله‌ی

تمرین:

 • چند نمونه از فعالیت‌های ذهنی را بنویسید که می‌توانید انجام دهید و از آن‌ها لذت ببرید؛ مانند خواندن شعر، تجسم و یادداشت‌های روزانه.
 • چند نمونه از فعالیت‌های جسمی را بنویسید که می‌توانید انجام دهید و از آن‌ها لذت ببرید؛ مانند ورزش کردن و ماساژ.
 • چند نمونه از فعالیت‌های روحی را بنویسید که می‌توانید انجام دهید و از آن‌ها لذت ببرید؛ مانند به دامن طبیعت رفتن، یادداشت‌های روزانه و موسیقی.

» برنامه، برنامه، برنامه:

[bs-quote quote=”شما به دنیا آمدید تا برنده شوید، ولی برای برنده بودن، باید برای بردن برنامه ریزی کنید، برای بردن آماده شوید، و انتظار بردن را داشته باشید.

” style=”default” align=”left” color=”#6c7750″ author_name=”زیگ زیگلار” author_job=”مربی فروش و سخنران آمریکایی” author_avatar=”https://sookhtejet.com/wp-content/uploads/2018/07/زیگ-زیگلار.jpg”][/bs-quote]

کنار گذاشتن وقت برای خود در طول روز بسیار مهم است. اگر مهم‌ترین موضوع نباشد، باز هم به اندازه‌ی هر قرار دیگری که در برنامه‌ی روزانه‌تان دارید، با اهمیت است. قبل از هر کار دیگری، برای آن ساعت قهرمانی درونی برنامه‌ریزی کنید.

ساعت قهرمانی درونی همان وقتی است که برای یادداشت‌های روزانه، مطالعه یا ورزش کردن صرف می‌کنید. هر روز این وقت را برای خود داشته باشید.

این کار شما را جوان‌تر می‌کند و ذهن و جسم و روح شما را به هم ارتباط می‌دهد. در نهایت، این کار باعث می‌شود که در میدان انرژی مثبت قرار بگیرید.

بعد از ظهر آخر هفته،  برنامه‌ی هفتگی خود را تنظیم کنید( قرار ماساژ، ورزش و غیره). ساعت قهرمانی درونی خود را نیز در نظر بگیرید. اگر برنامه‌ریزی کنید، انجام می‌شود.

کوتاه سخن اینکه…

برای رسیدن به مجموعه‌ی افکار مثبت، انرژی مثبت و به کارگیری تمام و کمال قانون جذب در زندگی، باید ذهن، جسم و روح را در راستای هم پرورش دهید. فقط توجه به یک مورد کفایت امر نمی‌کند. این سه در کنار هم هستند که معنا پیدا می‌کنند، به هر سه توجه کنید تا بتوانید به هر آنچه در زندگی، رویای شماست دست یابید.

برای ایجاد تغییر در اوضاع و احوالتان، بهترین کمک، تنها خود شما هستید. پس از همین حالا اقدام کنید.

 

قسمت قبل

 

 

8 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت 8591 می‌گوید

  عالی و زیبا

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   سپاس بزرگوار

 2. کاربر سوخت جت قی می‌گوید

  عالی مثل همیشه 🙂

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   سپاس بزرگوار

 3. کاربر سوخت جت bari می‌گوید

  لطفا منبع مطلب رو هم اعلام بفرمایید

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   اگر عنوان رو مشاهده کرده باشید منبع کاملاً ذکر شده است.
   به عنوان مراجعه کنید.
   سپاس

 4. کاربر سوخت جت غی می‌گوید

  عالی مفید و مختصر

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   خوشحالم که مفید واقع شد.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**