میخواهید هوشمندانه کار کنید؟ بیشترین کارها را در کمترین زمان انجام دهید

فکر میکنید هرچقدر سخت تر کار کنید ثروتمندتر و موفق تر خواهید شد؟
خب سخت در اشتباه اید، زیرا اطرافتان را نگاه کنید تا مردمی را ببینید که روزانه سخت در حال کار کردن هستند و هیچ پیشرفتی در زندگی شان ندارند… شما متفاوت اید، شما باید هوشمندانه کار کنید !

هوشمندانه کار کردن را اکثرمان بلد نیستیم؛
چون بیشتر اوقات، زیاد کار کردن و خسته شدن را از کودکی دیدیم و فکر میکنیم زندگی همین است که میبینیم.

اگر اینطور است، چرا افراد ثروتمند، با بزرگ شدن کسب و کارشان کمتر کار میکنند ؟
یا چرا بیل گیتس در یکی از جملات معروفی میگوید «کارهای سخت را به افراد تنبل بسپارید تا راهی میانبر برای انجام آن پیدا کنند.» آیا این افراد از ایده ای بزرگتر مطلع هستند؟

رابرت کیوساکی که قبلا در پروژه سوخت جت، راجع توصیه اش برای اینکه «چرا نباید در زندگی هیچوقت برای پول کار کنید» خواندید، میگوید که افراد موفق برای پول بیشتر، بیشتر کار نمیکنند ! در واقع این استراتژی افراد فقیر است.

هرزمانی احساس کردید هرچقدر بیشتر کار میکنید، پول بیشتری بدست می آورید و هرچقدر کمتر کار میکنید، پول کمتری دارید بدانید در استراتژی افراد فقیر گرفتار هستید… برای رهایی از این دام باید یادبگیرید هوشمندانه کار کنید.

هوشمندانه کار کردن یعنی افزایش بهره وری و افزایش بهره وری یعنی بیشترین کارها را در کمترین زمان انجام دهید… به نظر ساده میرسد؟ شاید نه، اما جای نگرانی نیست. شما در ادامه میخوانید چطور واقعا هوشمندانه کار کنید.

چطور هوشمندانه کار کنیم؟

برای هوشمندانه کار کردن، شما باید هر روز این سوالات را از خودتان بپرسید و پاسخ آنرا از خودتان بخواهید :

 

سوال یک | سه کار مهمی که امروز باید انجام شوند کدام اند؟
این سه کار، میتواند تبدیل به چهار یا پنج کار شود که بستگی به کارهای شما دارد، اما اگر سعی کنید کم کم سه کار را تبدیل به دو کار و در نهایت یک کار بسیار مهم کنید یعنی هوشمندانه کار کردن را یادگرفتید.

اما جریان از این قرار است که باید مشخص کنید طبق برنامه ماهیانه یا هفتگی تان، اهدافی که در طول هفته دارید و باید به آنها برسید کدامند و امروز در راه رسیدن به اهداف تان سه کار مهمی که فارغ از دیگر کارهایی که دارید بــــــــــاید حــــــــــتما انــــــــجام شوند کدامند؟ آنها را یادداشت کنید.

 

 

سوال دو | کاری که در حال انجامش هستید، شما را به هدف بزرگ تان نزدیک تر میکند؟
شاید مشغول کاری هستید که خیلی از شما انرژی و تمرکز می طلبد و خسته میشوید تا تمامش کنید اما یک دقیقه صبر کنید… اصلا این کار مهمه ؟ خب معیاری که برای سنجش کارهای مهم باید داشته باشید، اهداف تان هستند.

اگر کاری که درحال انجامش هستید، هیچ ارتباطی با هدف بزرگ تان در زندگی ندارد، سریعا آن کار را متوقف کنید یا آنرا به دیگری بسپارید تا انجامش دهد. زمان تان را صرف آن نکنید، هوشمندانه کار کنید.

 

 

سوال سوم | صبح اول وقت و شب آخر وقت، چه کارهایی میکنید؟
این سوال، سوال خیلی خیلی و خیلی تعیین کننده ای است.
اول از همه توصیه میکنیم همین الان اگر مقاله «چرا باید 4 صبح از خواب بیدار شوید و از دست زامبی ها فرار کنید» را نخواندید، بخوانید و بعد به این سوال پاسخ بدید.

این سوال، به شما میخواهید یک چیز مهم یادآوری کند : کار اصلی شما، 8 ساعت کاری در طول روز نیست… بلکه کار اصلی شما قبل و بعد از آن 8 ساعت شروع میشود. کتاب هایی که میخوانید، با افرادی که نشست و برخواست میکنید، سمینارها یا فایل های صوتی که گوش میکنید همه و همه به شما کمک میکنند دانش و اطلاعات بیشتری بدست آورید تا تصمیمات بهتری بگیرید.

 

 

سوال چهارم | کاری که درحال انجامش هستید ضروری یا کارآمد هست؟
امروزه دیگر شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام یا تلگرام مانند قاتل زمانی که نمیبینیم در حال ربودن ساعت ها از وقت با ارزش مان هستند درحالی که فکر میکنیم چقدر خوب و باحال هستند…

نه اینطور نیست.
خودتان را گول نزنید که اینستاگرام یا تلگرام یا هرشبکه اجتماعی دیگری که دارید برای بهبود کسب و کارتان یا بازاریابی شبکه های اجتماعی میخواهید بکنید، درحال استفاده هستید.

با خودتان صادق باشید، واقعا زمانی که صرف بعضی از کارها میکنید، انجامشون ضروریه؟ یا کارآمد هستش؟ اگر نیست، خودتان را درگیر اینکارها نکنید. در عوض مهم ترین سرمایه گذاری زندگی تان را انجام دهید.

 

 

سوال پنجم | از فردایی که در راه هست، چی میخواهید؟
و آخرین سوال مهم، اگر میخواهید واقعا بهره وری بالایی داشته باشید، این سوال به شما کمک زیادی میکند. کافیست از خودتان بپرسید که فردا باید چه اتفاق هایی بیافتد، چه کارهایی انجام شوند و چه نتایجی بگیرید؟

با پاسخ دادن به این سوالات، شما ناخودآگاه برنامه ریزی دقیق تر و عملکرد بهتری از خودتان نشان خواهید داد. بدون آنکه متوجه شوید هوشمندانه کار میکنید و در کمال تعجب متوجه میشوید بیشترین کارها را در کمترین زمان ممکن دادید.

در همین زمینه، نوشته های زیر را هم بخوانید :

 

1 نظر جالب
  1. کاربر سوخت جت mos می‌گوید

    برایه استفاده از این مطالب، درست و واضح توضیح ندادن که چطور استفاده بشود با تشکر

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**